میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 ژانویه 2015 ساعت 10:19 ب.ظ سرویس:مطلب شما 6 دیدگاه 5,904 بازدید

آبشار «بيدشهر» با طعم گردشگري

آبشار «بيدشهر» با طعم گردشگري

3eامير مزروعي: آبشار یک پدیده طبیعی است که بسته به ناحیه و منطقه ای که در آن قرار دارد جذابیت دارد. صرف نظر از آبشار مارگون، بیایید نگاهی به اطراف بخش اوز لارستان بیندازیم. منطقه ای سرشار از طبیعت بکر و دیدنی که همه ما به نوعی با تاریخچه و انواع آن ها آشنا هستیم که از آنها  می توان به دریاچه فصلی سیفائی، دروه عنوه، قلعه پرویز، برکه ملا محمد و غیره فقط در شهر اوز و البته دیدنی هایی هم در روستاهای همجوار مثل آتشکده زرتشتی در محلچه و کاریان، دریاچه هیرم و از این قبیل اشاره کرد. گذشته از همه این مناطق طبیعی که هرکدام ارزش و لیاقت سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد پایگاه تفریحی-گردشگری را دارند، اشاره ای نیز داشته باشیم به آبشار بیدشهر که مصداق کاملی از جمله شنیدن کی بود مانند دیدن است.

این آبشار طبیعی که دل کوه های اطراف بیدشهر، آبی زلال و روان که نشانه حیات و سرزندگی آن ناحیه است جریان پیدا می کند و پس از عبور از یک درّه نسبتاً کوتاه و دامنه کوه به داخل حوضی بزرگ سرازیر می شود. سه طرف حوض که تقریباً به صورت استوانه ای است را کوهی بلند حدود ۱۵۰ متر تشکیل داده است و از طرفی دیگر آب جمع شده در حوض وقتی به بیش از حد برسد از پیمانه حوض خارج شده و به طرف مزارع و کشت زارها سرازیر می شود که کشاورزان آن محدوده بعضاً از این آب برای آبیاری زمین و محصولاتشان استفاده می کنند.

از این رو به دوستان نیز توصیه می کنم تا دیدن آن را از دست ندهند و حتماً برای گردش و تفریح به آنجا عزیمت کنند و طبیعت زیبا و نعمت خدادادی را مناظره کنند. البته سرمایه گذاران و دوستداران طبیعت نیز می توانند در این نوع اماکن طبیعی و تفریحی نیز شرایط و زیرساخت هایی را فراهم کنند تا بتوان از آن حداکثر استفاده را برد و تجلی بخش اوز لارستان در استان فارس و ایران باشد.

به امید روزی که بتوانیم جای جای طبیعت بخش اوز لارستان را آنطور که شایسته است مثل نگینی در آسمان فرهنگ استان فارس بدرخشانیم و پذیرای هم میهنان عزیزمان باشیم.

SONY DSCSONY DSC


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  توید عکس خیلی قشنگ و تمیزه
  امیدوارم مردم اونجا نرن تا کثیف نشه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  آدرس دقیق ش کجاست ؟ تا کی آب دارد ؟

 3. فدامی شهر گفت:

  0

  0

  سلام و خسته نباشيد یه جور گفتی آبشار کفم برید یه سر بیا فدامی شهر داراب تا بفهمی به چی ميگن آبشار …

  • سلام چند روز قبل ابه روستای کوره وهود سر زدیم اگر میدانستم هم چون چشمه ای وجود داره حتما سر میزدم گفت:

   0

   0

   با سلام چند روز قبل که به شهر اوز رفتم همراه شوهر خاله خود به روستای کوره رفتم اگر میدونستم هم جای با صفایی هستش حتما سر میزدم شریفی از شهرستان گاوبندی روستای بهده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان