میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲:۵۲ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 433 بازدید

آبنمای جاده «درز و سایبان» لارستان با حضور معاون وزیر راه افتتاح شد

آبنمای جاده «درز و سایبان» لارستان با حضور معاون وزیر راه افتتاح شد

با حضور فرماندار ویژه لارستان، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری کشور، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش و مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، آبنمای محور درزو سایبان لارستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، حسن نیا معاون وزیر و رییس سازمان راهداری کشور، جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، نوروزی مدیر کل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری کشور، علی اصغر علی پور و احسان طاهری معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان، معاون راه آهن استان هرمزگان، جمعی از مسئولین ادارات شهرستان و قشرهای مختلف مردم ، آبنمای محور درزو سایبان لارستان افتتاح گردید.

در این مراسم مدیر کل راه و شهرسازی لارستان در سخنانی اظهارداشت: محور لار – درز و سایبان – حاجی آباد و کرمان به لحاظ کاهش بیش از صد کیلومتری مسیر لارستان به استان کرمان و مشهد مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بوده که با پیگیری های مستمر، عملیات آسفالت آبنمای درز و سایبان انجام و لارستان به شرق استان هرمزگان و استان کرمان متصل شد.

باقری فرد افزود: با بهره برداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان و منطقه درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود میسر و همچنین مردم لارستان با تردد از این محور در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به استان کرمان و مشهد مقدس برسند به طوری که فاصله لارستان تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود ۱۷۰ کیلومتر – لارستان تا حاجی آباد ۲۰۰ کیلومتر – لارستان تا سیرجان ۳۳۰ کیلومتر – لارستان تا کرمان ۴۵۰ کیلومتر می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های این مسیر دسترسی مردم غرب و شرق استان هرمزگان است بطوری که مردم حاجی آباد و بستک از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر تردد کنند.

وی تصریح کرد: مردم استان کرمان و شرق استان هرمزگان برای دسترسی به منطقه انرژی بر پارس جنوبی و همچنین عسلویه می توانند از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر استفاده نمایند.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان خاطرنشان کرد: طول این آبنما ۳۰۰ متر است که در مواقع بارندگی تمامی عرض این رودخانه پر از آب می شود و بیش از ۱۷۵ لوله با قطر دو متر در محل نصب و چهار دیواردستک پل در دو طرف این آبنما ساخته شده است.

باقری فرد ادامه داد: برای اجرای آبنمای محور درزو سایبان لارستان بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است پیش از این نیز  ۵ کیلومتر از راه ارتباطی از ابتدای این آبنما تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود نیز آسفالت و به بهره برداری رسید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان