میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 فوریه 2021 ساعت 10:56 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 144 بازدید

آبِ بیرم، پست برق ۴۰۰ کیلوولتی لارستان و نیروگاه سیکل ترکیبی خنج/ موضوع گفت‌وگوی «حسین‌زاده» و وزیر نیرو

آبِ بیرم، پست برق ۴۰۰ کیلوولتی لارستان و نیروگاه سیکل ترکیبی خنج/ موضوع گفت‌وگوی «حسین‌زاده» و وزیر نیرو

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم؛ مهندس حسین‌زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدار خود با دکتر اردکانیان وزیر نیرو گفت: در این دیدار، علاوه بر پیگیری آب بیرم، موضوع احداث پست ۴۰۰ کیلوولتی لارستان پیگیری شد. ۱۲ سال پیش طرح احداث این پست توسط شرکت برق منطقه‌ای فارس به تصویب رسید، اما در طول این مدت تنها زمینی به این کار اختصاص یافت و احداث خط از نیروگاه جهرم به لار انجام شد.

وی ادامه داد: با احداث این پست، ولتاژ برق در ایستگاه‌های ۶۶ شهرستان‌های لار، خنج و گراش تثبیت خواهد شد. ضمن اینکه مناطق ویژه اقتصادی و صنعتی نیازمند برق مطمئن و پایدار هستند که از این پست می‌توانند دریافت کنند.

مهندس حسین‌زاده گفت: با گفتگوهایی که با وزیر و معاونان وی انجام شد، امیدوارم هرچه زودتر روند اجرایی پروژه به طور مجدد در دستور کار شرکت برق منطقه‌ای فارس قرار بگیرد.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در این دیدار همچنین موضوع احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در خنج نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. متاسفانه پروژه ساخت این نیروگاه متوقف شده که امید است مجدد عملیاتی شود.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی یک هزار مگاواتی شهرستان خنج نیازمند سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد تومانی است. پیش‌بینی شده است این نیروگاه دارای ۶ واحد تولیدی برق شامل چهار واحد ۱۶۲ مگاواتی گازی و دو واحد ۱۶۰ مگاواتی بخار باشد. احداث این نیروگاه موجب اشتغال مردم منطقه خواهد شد و برق تولیدی این نیروگاه برق مورد نیاز شهرستان خنج را نیز تامین خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار بر ضرورت احداث پست توزیع برق در ارد، برق‌رسانی به روستای چک‌چک و تنگ‌خور و آبرسانی به روستاهای آغصه، زینل‌آباد و گزدان نیز تاکید کردم. مشکلات نیروهای شرکتی وزارت نیرو و تبدیل وضعیت آن‌ها هم مورد بررسی قرار گرفت که آقایان دلشاد و آزاد به نمایندگی از نیروهای شرکتی در جلسه حضور داشتند.


2 نظر

 1. احمدی گفت:

  0

  0

  دوسال قبل یعنی قبل از امدن اقای حسین زاده ابر رسانی به روستاهای بخش محمله شهرستان خنج شروع شد و ۵ کیلومتر هم کار شد اما از زمان امدن اقای حسین زاده اجزای این طرح متوقف شده و رها میباشد حالا سئوال اینجاست چگونه طرح در حال اجرا را رها کردند و مدام بر طبل اب بیرم می کوبند انشاللله که اب بیرم حل بشه ولی قصه چیست که طرح در حال اجرا از دستور کار حتی زبانی اقای حسین زاده خاج شده

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببخشید اقای حسین زاده میشه بفرمایید اقای ازاد چکاره است که با خودت بردی پیش وزیر ؟!!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان