میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 مارس 2015 ساعت 1:00 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 2,786 بازدید

آثار دكتر كاظم رحيمي نژاد نقد و بررسي شد

در دومين جلسه از كافه فرهنگ و هنر باغ نشاط

آثار دكتر كاظم رحيمي نژاد نقد و بررسي شد+ عكس

محمد عارفيان: دومین جلسه از سلسله جلسات کافه «هنر و اندیشه» باغ نشاط به نقد و بررسی کتاب ها و فعالیت های دکتر کاظم رحیمی نژاد اختصاص داشت.
به گزارش «باشگاه خبرنگاران نشاط»، در این مراسم که ساعت ۸ شب دوشنبه سوم فروردین ماه با حضور تعدادی از فعالان ادبی و فرهنگی در محوطه باغ نشاط برگزار شد، اسماعیل حق پرست که اجرای این جلسه را بر عهده داشت ابتدا از دکتر کاظم رحیمی نژاد خواست توضیحاتی درخصوص اقدامات و فعالیت های ادبی، اجتماعی و پژوهش های خود را ارائه دهد.

12

رحیمی نژاد ضمن توضیحات کوتاهی در مورد تحصیلات خود، به معرفی آثارش پرداخت. وی درباره آخرین کتاب خود يعني «تاریخ معاصر لارستان» که اخیرا به چاپ رسیده است، گفت: این کتاب در سال ۸۵ نوشته شده بود اما به مرور زمان نکاتی را حذف و اضافه کردم. وی همچنین این نکته را گفت که این کتاب نسخه اولیه است و نسخه کامل و ویرایش شده را منتشر خواهم کرد.

در ادامه حق پرست به سراغ بررسی کتاب های وی رفت و از رحیمی نژاد سوالی را در مورد کتاب نقد مهدی اخوان ثالث مطرح کرد و دلیل انتخاب این شاعر را پرسید. رحیمی نژاد در پاسخ وی گفت: با توجه به اینکه علاقه به مسائل اجتماعی داشتم و در رشته ادبیات فارسی تحصیل می کردم به شعرهای اخوان علاقه مند شدم و همچنین با کمک هایی که دکتر شفیعی کدکنی و دکتر پورنامداریان کردند پایان نامه تحصیلی ام در دوره فوق لیسانس به این شاعر اختصاص یافت و در نهایت این کتاب نوشته شد.

17

حق پرست درباره چرایی عدم چاپ مجموعه شعر رحیمی نژاد پرسید که وي در پاسخ گفت: من به شعر علاقه ی زیادی دارم و در این مورد بسیار سخت گیر و جدی هستم. معتقدم کسی که می خواهد در حوزه شعر کار کند باید حرف جدیدی را برای گفتن داشته باشد و چیز جدیدی را به ادبیات فارسی اضافه کند. پس تا به این نتیجه نرسم که شعر من چیز تازه ای به ادب فارسی اضافه کرده به عنوان مجموعه شعر منتشر نخواهد شد.

شیوه تاریخ نگاری وی از سوالات دیگر حق پرست از رحیمی نژاد بود که وی در پاسخ گفت: در این زمینه دو دیدگاه وجود دارد، بعضی از تاریخ شناسان معتقدند که اتفاقاتی که افتاده را بدون نظرات خودمان ارائه دهیم اما من اینطوری فکر نمی کنم در واقع باید مستندات را دید و نظرات و تحلیل های خود را هم نوشت.

لازم به ذکر است که در میانه پرسش و پاسخ های مجری برنامه و رحیمی نژاد، صمد کامجو، فرزاد قناعت پور، مجید حجتی و سيما علویه نقد و تحلیل هایی درباره کتاب تاریخ معاصر لارستان مطرح کردند.

در پایان نیز دکتر کاظم رحیمی نژاد در مورد سوابق و اقدامات اجتماعی خود و همچنین درخصوص تاسیس تشکل لارستان بیدار و نقش آن در تحولات منطقه توضیحاتی ارایه داد و یکی از مشکلات اساسی در عدم توسعه لارستان را عدم شناخت پتانسیل ها و عدم ساماندهی نیروها عنوان کرد.

 

 


3 نظر

 1. شريف گفت:

  0

  0

  آفرين به اين دكتر جوان و لاردوست حقا كه شايستگى ولياقت كانديداتورى مجلس داره چون واقعأ دلسوز و با احساسه واسه شهر لار نگاه قد كوچيكش نكن !!!

 2. يه دلسوز گفت:

  0

  0

  ينى چى ميشد اگه چن تا لارى بيان مثل دكتر رحيمى نژاد به اين شهر صفايى بدن آفرين احسنت حال كرديم با اين همتش يه دسته گل تقديمش باد بازم درود…

 3. اسکندری گفت:

  0

  0

  با سلام کتاب آقای دکتر ” سياست و اجتماع در اشعار مهدي اخوان ثالث” چاپ شده ؟ از کجا می تونم تهیه کنم ؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان