میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۷ ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده یک دیدگاه 425 بازدید

آثار زنده یاد «محمد رفیع ضیایی» را در نگارخانه سبز لار ببینید

آثار زنده یاد «محمد رفیع ضیایی» را در نگارخانه سبز لار ببینید

ساعت ۲۰/۳۰ سه شنبه ۱۷مرداد ماه، آیین افتتاح نمایشگاه نقاشی و کاریکاتور شادروان محمد رفیع ضیایی با حضور هنرمندان، مسئولان و خانواده مرحوم ضیایی در نگارخانه سبز لار برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به مدت سه روز و از ساعت ۱۸ الی ۲۲ پذیرای علاقه مندان به هنر تصویرگری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان این آثار مشتمل بر ۳۲ کاریکاتور است که با موضوعات روز دنیا، پیشتر در نشریات مختلف کشور چاپ گردیده و همچنین ۲۱ تابلو نقاشی آبرنگ و رنگ روغن که از سال ۱۳۶۲ تا قبل از درگذشت این هنرمند خلق شده است.

محمدرفیع ضیایی، درسال ۱۳۲۷خورشیدی در شهر اوز لارستان تولد یافت. این هنرمند بیش از ۳۰ سال در مطبوعات ایران فعالیت کرد و آثار بسیاری از جمله کتاب و مقاله تالیف نمود.

زنده یاد ضیایی با نشریات متعددی از جمله: مجله هزارقصه و کارتون برای کودکان همکاری داشت و افزون بر این عضو هیات تحریریه مجله فکاهی و طنز فکاهیون،

عضو هیات تحریریه در نشریات موسسه گل آقا (هفته نامه، ماهنامه، سالنامه گل آقا و کتاب کاریکاتور)، مجله کیهان کاریکاتور و مجله پیلبان بود.

از جمله کتاب های او، میز ریاست، زمستان را هیچی، بهار را عشق است، یک گره کوچک در زندگی آقا امجد، خواجه بفهمه چی میشه و آدم همیشه نگرانی چون بنده، است.

استاد محمدرفیع ضیایی، نیمه شب سوم تیرماه سال ۹۵ بر اثر حمله قلبی در سن ۶۸سالگی در تهران دار فانی را وداع گفت.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    روحش شاد و یادش گرامی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان