میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 ژانویه 2017 ساعت 10:54 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر یک دیدگاه 1,674 بازدید

آثار فاخر «محمد رفیع ضیایی» بر دیوار «خانه هنرمندان ایران»

آثار فاخر «محمد رفیع ضیایی» بر دیوار «خانه هنرمندان ایران»

IMG_2328هادی صدیقی/اوز امروز: نمایشگاهی از آثار زنده یاد ”محمدرفیع ضیایی“، کاریکاتوریست اوزی و هنرمند برجسته ایران، در خانه هنرمندان ایران واقع در پارک ایرانشهر تهران، سی ام دیماه افتتاح شد و تا هشتم بهمن ماه دایر خواهد بود.

در این نمایشگاه که با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، دو هفته نامه «تندیس» (مجلۀ هنرهای تجسمی)، خانه هنرمندان ایران، انجمن تصویرگران ایران و خانواده روانشاد ضیایی برگزار شد، علاوه بر تعدادی از کاریکاتورهای ایشان و روی جلد یا صفحات داخلی مجلاتی همانند «خورجین»، «فکاهیون» و «گل آقا»، که آثار استاد بر آن نقش بسته بود، نقاشی های آبرنگ، رنگ روغن و سیاه قلم از ایشان در معرض دید مردم و علاقمندان قرار گرفت.

در قسمتی از نمایشگاه عکسهایی از سالهای مختلف زندگی روانشاد ضیایی، تعدادی از وسایل شخصی از یادداشت ها و عینک تا فیلم هایی که از اوز تهیه کرده بود، و نیز عکسهایی از مجله گل آقا و جلسات هیات تحریریه گل آقا، در کنار برخی از نقش برجسته ها و مجسمه های ساخت محمدرفیع ضیایی به نمایش گذاشته شده بود.

IMG_2320

روز جمعه هشتم بهمن ماه همزمان با زادروز زنده یاد ضیایی، شصتمین نشست پژوهشی هنر به [شخصیت و آثار] محمدرفیع ضیایی خواهد پرداخت. در این نشست که در  تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان تهران برگزار خواهد شد، رویا صدر، فرهاد حسن زاده و سید امیر سقراطی سخن خواهند گفت و فیلمی که درباره ایشان ساخته شده است، پخش خواهد گردید.

گفتنی است شادروان محمدرفیع ضیایی سوم تیرماه امسال در تهران جان به جان آفرین تسلیم کرد و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.

IMG_2307

* متن کامل گزارش آقای صدیقی و شرح حال زنده یاد ضیایی را می توانید از اینجا بخوانید


1 نظر

  1. هادی صدیقی گفت:

    0

    0

    از بازتاب این خبر در سایت افتاب لارستان سپاسگزارم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان