میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴ ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر بدون دیدگاه 577 بازدید

آثار نقاشی و کاریکاتور هنرمند فقید اوزی در نگارخانه سبز لار

آثار نقاشی و کاریکاتور هنرمند فقید اوزی در نگارخانه سبز لار + تصاویر

پس از برپایی نمایشگاهی مشابه در شهر اوز، به همت انجمن هنرهای تجسمی لار و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز، نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور هنرمند فقید لارستان محمد رفیع ضیایی در نگارخانه سبز خانه فرهنگ لار دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور شادروان محمد رفیع ضیایی با حضور خانواده مرحوم ضیایی، جمع زیادی از علاقه مندان، هنرمندان و مسئولان از جمله راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، معتمدیان معاون مدیر کل و رییس نهاد کتابخانه ها، مقیمی و جهاندیده منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهر، علویه رییس اداره میراث فرهنگی، قناعت پور رییس مرکز رشد فنآوری، حسینی و هاشمی رؤسای ادارات ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اوز و همچنین اعضای هیئت امنای دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل اوز گشایش یافت. البته رفعت حقیقی رییس اداره ارشاد لارستان به دلیل حضور در شیراز، یکی از غایبان اصلی این افتتاحیه بود.

آثار ارائه شده در این نمایشگاه شامل ۳۲ کاریکاتور است که با موضوعات روز دنیا، پیشتر در نشریات مختلف کشور چاپ شده و همچنین ۲۱ تابلو نقاشی آبرنگ و رنگ روغن که از سال ۱۳۶۲ تا قبل از درگذشت این هنرمند خلق شده است. این نمایشگاه تنها سه روز برپا می‌شود که امروز (پنج‌شنبه) آخرین روز آن است؛ علاقه‌مندان می توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۲ از این آثار دیدن کنند.

محمد رفیع ضیایی، درسال ۱۳۲۷ خورشیدی در شهر اوز لارستان تولد یافت. این هنرمند بیش از ۳۰ سال در مطبوعات ایران فعالیت کرد و آغازگر پژوهش های نوین در عرصه کاریکاتور ایران بود. وی در تیرماه سال گذشته در سن ۶۸ سالگی در تهران وفات یافت.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان