میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۶ ق.ظ سرویس:گفتگو 40 دیدگاه 4,580 بازدید

آنچه از دستم برآمد براي لارستان كردم/ نماينده تمايلي به ماندن من نداشت

IMG_1792آخرين گفت و گو با فرماندارِ بوميِ سابقِ لارستان: آنچه از دستم برآمد براي لارستان كردم/ نماينده تمايلي به ماندن من نداشت/ خدمات اين دولت به لارستان باگذشته قابل قياس نيست

حميد منشي/ آفتاب لارستان: گويا تقدير بود اولين و آخرين مصاحبه «علي اكبر نجيب زاده» فرماندار سابق لارستان، توسط من انجام شود. فاصله اين دو گفت و گو به گواه تقويم دو سال و اندي است اما چهره و لحن او بقدري عوض شده كه مي توان گفت فقط «زمانه» از پس اين تغييرات برنمي آيد! او كه حدود سه سال قبل و پس از هشت سال زمامداري احمدي نژاد در كشور و فرمانداران غالبا غيربومي او در لارستان به زادگاهش بازگشت چنان پرانگيزه و پرانرژي بود كه كمتر كسي چنين پايانِ نزديكي را پيش بيني مي كرد.

گفت و گوي اخير من با او هفته گذشته و در روزي انجام شد كه براي مراسم توديع خود و معارفه فرماندار جديد به لارستان آمد. مراسمي كه البته يك روز قبل از برگزاري لغو شد. وقتي پيشنهاد آخرين گفت وگو را به او دادم همچون بار اول استقبال كرد. در طول اين مصاحبه «لبخندي تلخ» مدام او را همراهي مي كرد و بطور واضحي سعي مي كرد از كوره در نرود! خصوصا آنجا كه از چرايي رفتنش از لارستان پرسيدم. در عوض وقتي از ميراث او براي فرماندار بعدي لارستان سوال كردم لحنش به شكل معناداري تغيير كرد و احساس رضايت را مي شد از بيان و كلامش فهميد. او همچنين در اين مصاحبه چندبار بابت قصور احتمالي اش از مردم عذرخواهي و تاكيد كرد آنچه از دستش برآمده براي خدمت به مردم انجام داده است. در ادامه مي توانيد اين گفت وگو را بخوانيد:

***

جناب نجيب زاده؛ فردا روز توديع شما از فرمانداري لارستان است. فرماندار بعدي لارستان را چقدر مي شناسيد؟

بنده آقاي حسني را هنوز نديده ام و شناخت زيادي هم از ايشان ندارم ولي از سوابق شان به نظر مي رسد مديري باتجربه اند و ان شالله براي لارستان هم مفيد باشند.

شما براي تعيين جايگزين خود در فرمانداري لارستان دخالتي هم داشته ايد؟

خير؛ اين كار روال معمولي نيست و البته كسي هم از بنده در اين رابطه نظري نخواست. به هر حال استانداري كارشناسان مجربي دارد و تصميات را خودشان مي گيرند.

مي دانيم كه شما كار خود را به عنوان فرماندار مرودشت از چند هفته پيش شروع كرده ايد؛ مرودشت چطور است و چقدر با لارستان متفاوت است؟

به هر حال يك سري از كارها و وظايف در تمام شهرستان ها مشابه است و نزديكي فرهنگي هم بين اين دوشهرستان وجود دارد. تفاوتهايي هم هست البته؛ مثلا مردم لارستان روي موضوعاتي خاص حساسيت هاي زيادي دارند كه در مرودشت اينگونه نيست. از طرفي برخي مشكلات مرودشت بيشتر است مثل موضوع خشكسالي كه به دليل اينكه كشاورزي شغل اكثريت مردم مرودشت است اين مشكل بيشتر احساس مي شود.

جناب نجيب زاده لطفا بطور شفاف بفرماييد چه شد از فرمانداري لارستان رفتيد؟ مي دانيم كه گروه هاي مختلفي از شما خواستند به عنوان فرماندار بومي موفق در لارستان ادامه فعاليت دهيد.

ببينيد؛ شفاف مي گويم؛ بنده بعد از انتخابات اخير مجلس احساس كردم رفتن من از لارستان شايد به نفع مردم باشد ضمن اينكه بنده مشكلات شخصي و خانوادگي هم داشتم كه مزيد بر علت بود. همانطور كه شما گفتيد اقشار مختلف مردم اعم از شيعه و سني و شهري و روستايي هم به بنده لطف داشتند و بصورت حضوري و تلفني درخواست كردند بمانم اما احساس من اين بود يك عده اي هم با رفتن من از لارستان كاملا راضي اند!

واضح تر مي فرماييد؟ منظور شما از اين عده كيست؟

بنده احساس كردم نماينده محترم مجلس و اطرافيانشان اصراري براي ماندن بنده ندارند. البته نمي گويم از رفتن من خوشحالند اما به نظر مي رسيد بدشان هم نمي آيد بروم! اين عده برخلاف استاندار و مسئولان سياسي استانداري و گروه هاي مختلف مردمي حتي تعارفي هم براي ماندن بنده نكردند. البته ناگفته نماند كه اخيرا و پس از اينكه جاانداختن گزينه مورد نظرشان با مشكل و بن بست مواجه شده بود تعارفاتي كردند كه بنده تصميم را گرفته بودم.

دليل فاصله گرفتن نماينده منتخب با شما پس از انتخابات چيست؟ شما كه انتخابات سالم و بي شك و شبهه اي برگزار كرديد؟!

اول اين را بگويم كه خدا را شكر مي كنيم در لارستان، انتخاباتي سالم برگزار شد كه افتخاري براي نظام و دولت تدبير و اميد محسوب مي شود. در اين انتخابات حتي يك شكايت هم نداشتيم و اين نشانگر اعتماد مردم به برگزاركنندگان انتخابات است. در توضيح فاصله اي كه بين بنده و نماينده محترم ايجاد شد اجازه بدهيد به قبل و زمان معرفي بنده به عنوان فرماندار لارستان برگردم؛ با تغيير دولت توقع اين بود مسئوليت به نيروهايي واگذار شود كه با دولت منتخب مردم همراه باشند و بنده هم فرد مورد نظر استاندار وقت بودم و آقاي احمدي خيلي اصرار كردند به فرمانداري لارستان بيايم. آقاي جعفرپور هم با بنده موافق بودند. پس از انتصاب بنده نيز روال بنده و نماينده همكاري و تعامل براي پيشبرد امور شهرستان بود. بيش از دو سال زمان گذشت و به گواه ديگران موفقيتهايي هم داشتيم اما پس از اين مدت احساس كردم تمايلي براي ايجاد تغييرات در فرمانداري ايجاد شده است!

اين «تمايل به تغيير»ي كه اين اواخر ايجاد شد به دليل اختلاف نظر سياسي شما با نماينده بود يا دليل ديگري داشت؟

ببينيد مرزبندي سياسي بنده با آقاي جعفرپور از همان ابتدا مشخص بود اما همانطور كه عرض كردم براي توسعه لارستان از همان اول هم بنده و هم نماينده محترم انعطاف نشان مي داديم و مشكل خاصي هم ايجاد نمي شد اما به يك باره پس از انتخابات اخير مجلس بنده تغيير رويكردي را مشاهده و احساس كردم تمايلي به ماندن بنده ندارند!

جناب نجيب زاده اين دو سال و هشت ماهي كه در لارستان بوديد بر شما چگونه گذشت؟

به بنده خيلي آسان و راحت نگذشت از اين منظر كه تلاش بسيار زيادي كردم و وقت زيادي گذاشتم و به هيچ عنوان كم فروشي نكردم و آنچه در توانم بود را صرف كردم اما هر از چند گاهي هجمه هاي غيرمنصفانه اي هم عليه بنده ايجاد مي شد.

اگر به عقب برگرديم و زمان تصميم گيري تان براي آمدن به لارستان باز هم همين تصميم را مي گرفتيد؟

بله چراكه دوست داشتم حداقل براي مدتي به همشريان خود خدمتي كرده باشم.

ميراث شما براي فرماندار بعدي لارستان چيست؟

اول؛ آرامشي كه در منطقه ايجاد شده و وحدتي كه وجود دارد. روزهاي اولي كه بنده آمدم بين روستاها و بخش ها و مركز شهرستان فاصله هايي بود. اين فاصله ها بدليل بعضي عملكردها با سوء تفاهم هايي ايجاد شده بود. مردم مناطق نسبت به مركز شهرستان خوش بين نبودند اما انتخابات اخير نشان داد اين اختلافات تاحد زيادي كمتر شده است؛ عدم وجود حتي يك شكايت از اين انتخابات مي تواند دليلي بر اين مدعا باشد. در بحث عمراني هم تقريبا كارهاي خوبي شده است كه اميدوارم اين روند با شتاب بيشتري ادامه داشته باشد. در مجموع بايد بگويم فرمانداري لارستان در شرايط مناسبي به نفر بعد تحويل مي شود.

يك عده از منتقدان، شما را به سياسي كاري متهم مي كنند و اينكه شايد توجه كافي به عمران منطقه نداشتيد؛ پاسخ شما چيست؟

اتفاقا در بيرون از شهرستان ما به نيروي اجرايي و عمراني معروفيم. جاهاي ديگري هم كه بوده ايم همين را نشان داده ايم. در لارستان هم كارهاي كوچك و بزرگ بسيار زيادي در شهرها و روستاها انجام شده كه البته با همكاري نماينده، مسئولان ادارات و خيران بزرگوار بوده است. اگر اجازه دهيد بنده در ادامه و براي روشن شدن اذهان، بعضي اقدامات بزرگ و كليدي را مطرح مي كنم. البته كارهاي زيادي در حوزه هاي مختلف در شهر روستا انجام شده است كه اگر بگويم وقت زيادي مي گيرد و فقط چند مورد را به عنوان نمونه عرض مي كنم:

نمايندگي وزارت خارجه كه در آستانه لغو مجوز  بود را بنده احيا كردم و راه انداختم كه به اندازه يك اداره كل ارزش دارد. در دانشگاه دولتي به لحاظ اجرايي مثل ساختمان دانشگاه، خوابگاه و امور اجرايي كه مدعي ام تا قبل از ورود بنده هيچ كاري برايش انجام نشده بود و در زمان بنده كليد خورد و به اينجا رسيده كه شش رشته خوب دانشگاهي در آن تدريس مي شود. در بخش راه زماني كه بنده آمدم فقط ۵ كيلومتر بزرگراه داشتيم و الان حداقل ۵۰ كيلومتر اجرا شده و ۵۱ كيلومتر ديگر هم در دست احداث است و اصلا قابل مقايسه با گذشته نيست. البته تاكيد مي كنم هنوز هم در بخش راه راضي نيستيم و بايد ده ها برابر اين مقدار كار شود تا عقب ماندگي هاي گذشته جبران گردد.

اگر بنده از گذشته نقد مي كنم براي آگاه سازي است و نه آنچه سياه نمايي مي خوانند و لازم است مردم بطور شفاف از حقايق مطلع باشند. در دولت گذشته با آن درآمدهاي نجومي نفت در حوزه راه هاي لارستان طي ۸ سال فقط ۵ كيلومتر به ارزش ۱۹ ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان انجام شد اما طي سه سال دولت تدبير و اميد و عليرغم محدوديت هاي بودجه و تحريم ها همينطور كه عرض كردم ۵۰ كيلومتر بزرگراه به ارزش ۴۵ ميليارد تومان افتتاح و ۵۱ كيلومتر به ارزش ۶۱ ميليارد تومان در حال انجام است. در راه هاي فرعي و روستايي نيز كارهاي بزرگي انجام شده است.

در موضوع فرودگاه لارستان از سال ۸۹ تا ۹۱ فقط يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان به ما دادند اما از سال ۹۲ تا ۹۵، بيش از ۲۵ ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان.

در بخش گمرك لارستان كه مصوبه سفر اول رئيس جمهور سابق بود در ۸ سال آن دولت و با آن درآمدهاي آنچناني فقط ۷۰۰ ميليون تومان به لارستان دادند و ما از سال ۹۲ تا ۹۴ و طي دو سال يك ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان يعني دو برابرِ قبل، جذب كرديم و ساخت اين گرك عليرغم اينكه جزو تعهدات اين دولت نبود به اتمام رسيد. من تعجب مي كنم از آنها كه مي گويند بنده اجرايي نيستم!

در بخش برق، تعدادي از روستاهاي سه بخش بناوريه، جويم و اوز كه اكثرا بزرگواران اهل سنت در آنها زندگي مي كنند مشكل داشتيم و بطور متوسط روزانه سه تا چهار ساعت قطع برق داشتند؛ برويد و با اين مردم مصاحبه كنيد. از وقتي بنده آمدم براي حل اين مشكل پاشنه كشيدم و فقط طي يك سال بيش از ۱۸ ميليارد تومان اعتبار براي پست برق بلغان جذب كردم و خدا را شكر مي كنم مشكل اين مردم حل شد. اين كار چقدر مي تواند مردم را به نظام خوش بين كند. قبول كنيد جذب ۱۸ ميليارد پول در اين شرايطِ سخت كشور كار راحتي نيست. كلا در بخش برق طي مدتي كه بنده بودم ۳۶ ميليارد تومان جذب اعتبار شد درحالي كه از سال ۸۴ تا ۹۱ فقط ۱۸ ميليارد تومان دادند.

باز هم به دانشگاه دولتي اشاره كنم كه مصوبه سفر دوم آقاي احمدي نژاد بود اما در آن دولت اجرايي نشد! اگر همان زمان دانشگاه لار و همزمان با دانشگاه جهرم راه اندازي شده بود الان بجاي «مجتمع آموزشي» ما «دانشگاه» داشتيم. اين كار را ما از سال ۹۲ كليد زديم و اجرا كرديم و الان همانطور كه گفتم ۳۶۰ دانشجو در شش رشته خوب مهندسي تحصيل مي كنند و تا الان ۴ ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان براي اين دانشگاه اعتبار گرفته ايم.

شما خدمات و تحولات دولت در بخش درمان را ببينيد و با گذشته مقايسه كنيد. مركز رشد واحدهاي فن آوري از مصوبات دولت قبل بود اما در زمان ما راه اندازي شد. در شهرك صنعتي ببينيد چقدر توانستيم جذب اعتبار كنيم. در هلال احمر ببينيد همين ساختمان اسكلتيِ چند طبقه كه برپا شده در همين مدت انجام شده البته به دليل يك مشكل فني روند ساخت آن فعلا متوقف است و اگر اين مشكل نبود اين ساختمان تاكنون تكميل شده بود. در بحث گازرساني هم كارهاي خوبي انجام و يا در شرف انجام است.

همانطور كه عرض كردم كلا كارهاي ريز و درشت بسيار زيادي در اين مدت انجام شد و بنده براي جلوگيري از اطاله كلام به همين حد اكتفا مي كنم. در روستاها و بخش هاي لارستان نيز كارهاي بسيار زيادي انجام شد كه اميدوارم بخشداران در هفته دولت بتوانند به اطلاع مردم برسانند.

با توجه به تنگناهاي مالي دولت و كمبود اعتبارات چگونه توانستيد اين مبالغ را جذب كنيد؟

بالاخره طي اين مدت تلاش ها و پيگيري هاي زيادي صورت گرفت و از تجارب خود و كمك ديگران بهره گرفتيم.

از ديگر تفاوت هاي شما حداقل با فرمانداران قبل، صراحت بيان شما بود. همين امر موافقان و مخالفاني را براي شما ايجاد كرد. اين روند را همچنان در مرودشت هم ادامه خواهيد داد؟

بنده هميشه سعي مي كنم با صداقت صحبت كنم. حالا اين را مي شود صراحت لهجه يا هرچيز ديگري هم ناميد اما در عين حال هميشه سعي مي كنم از دايره ادب و انصاف هم خارج نشوم. اين روند من است و تغييري نمي كند.

اگر موافق باشيد در ادامه چند سوال متفرقه مي پرسم. يكي از مواردي كه در زمان تصدي شما حرف و حديث ايجاد كرد بحث محدوده دو شهرستان لارستان وگراش بود. در اين مورد توضيحي داريد؟

ببينيد مردم ما و گراش مشتركات بسيار زيادي دارند و نبايد به حواشي و مسائل اينچنيني دامن زد فقط اين را بگويم كه خط مرزي هيچ تغييري نكرده است و از زماني كه بنده فرماندار شدم اين مرز حتي يك سانتي متر هم جابجا نشده است.

بحث ديگري كه در اين مورد مطرح شد موضوع ساخت و سازها و حفر چاه توسط شهرداري گراش بود.

براي اينكه خيال مردم راحت باشد با قاطعيت مي گويم اگر تخلفي توسط شهرداري گراش و يا هر اداره و سازمان ديگري انجام شده برخورد شديد قانوني شده است و جلوي هرگونه تخلفي را گرفته ايم. تمامي مستندات و مكاتبات در اين خصوص نيز در فرمانداري موجود است.

موضوع بعد ماجراي الحاق بخشي از هرمزگان به لامرد است؛ در مقطعي به شما فشار زيادي وارد شد كه در اين مورد موضع گيري كنيد؛ توضيحي مي دهيد؟

ببينيد در موضوع الحاق، به لحاظ قانوني، تاكيد مي كنم به لحاظ قانوني نمي توانستيم ورود كنيم. بالاخره يك جايي از يك استان ديگر به شهرستاني ديگر ملحق شده و ما چگونه بايد ورود قانوني كنيم؟ اما مطمئن باشيد دغدغه هاي مردم لارستان را به مسئولان ارشد استان منتقل كرديم. مكاتبات ما در اين موضوع هم موجود است.

جناب نجيب زاده طي اين مدت شيرين ترين و تلخ ترين روزتان چه روزهايي بودند؟

تلخ ترين ايام روزهايي بود كه عده اي با بي انصافي و بداخلاقي با بنده برخورد كردند درصورتي كه خودشان مي دانستند بنده فرزند لارستانم و نسبت به زادگاهم تعصب دارم منتهي شايد تفاوت بنده با ديگران اين بود كه معتقد به برخورد منطقي و اصولي بودم تا خداي نكرده ضرر و زياني متوجه لارستان نشود. لارستان تاكنون از اظهرنظرها و اقدامات احساسي ضرر زيادي كرده است؛ ما مي توانيم با درايت و تدبير كار خود را جلو ببريم. بعضي از اين برخوردهاي غيرمنصفانه كه بعضا با اتهام «بي تفاوتي» به بنده، همراه بود آزارم مي داد. درصورتي كه بنده با صراحت و شجاعت جلوي مقامات كشوري و استاني درحضور مردم بارها و بارها از لارستان دفاع كرده ام. اگر به زادگاهم علاقه مند نبودم كه به اين مسائل ورود پيدا نمي كردم. مني كه براي خدمت به لارستان از خانواده ام زدم و اينهمه انرژي و زمان گذاشتم. بگذريم… روز شيرين هم در اين مدت يادم نمي آيد! (باخنده).

همانطور كه مي دانيد در مدت حضور شما رسانه هاي لارستان چه به لحاظ كمي چه كيفي پيشرفت زيادي داشتند. شما از ابتداي ورودتان به فرمانداري تاكيد كرديد طرفدار فضاي باز براي فعاليت رسانه ها هستيد؛ اين رويكرد به ضرر شما تمام نشد؟

بنده اعتقادم ايجاد فضاي باز براي مردم و رسانه هاست. اين تاكتيك يا شعار من نيست و اعتقادم است. البته بعضي رسانه ها و افراد ممكن است از اين فضا سوء استفاده كرده و گاهي نيز به سمت تخريب بنده هم رفتند اما بنده هيچ گله و شكايتي نداشته و اصلا يكي از افتخاراتم ايجاد اين فضاي باز و راحت براي رسانه هاست.

جناب نجيب زاده در هفته دولت قرار داريم؛ در مجموع عملكرد دولت تدبير و اميد را چطور ارزيابي مي كنيد؟

بنده نه در جايگاه فرماندارِ اين دولت بلكه به عنوان يك شهروندِ كشور عزيز ايران بايد بگويم اين دولت از جمله مظلوم ترين دولت هاي پس از انقلاب است. دولتي كه عليرغم موفقيتهاي زيادش مورد هجمه غيرمنصفانه اي قرار گرفته و نجابت به خرج مي دهد و بخاطر مصالح ملي آنطور كه شايد و بايد از خود دفاع نمي كند. همين امر به نظر بنده مستمسكي به دست مخالفان اين دولت داده كه بتوانند عليه دولت و هر بار به بهانه اي فضاسازي كنند. با اين اوصاف موفقيت هاي اين دولت در عرصه هاي مختلف غيرقابل كتمان است. از توسعه روابط بين الملل و برجام گرفته تا كنترل تورم و احياي تدبيرو و عقلانيت و برنامه ريزي در كشور. البته بدون شك كاستي ها و نواقصي همچنان وجود دارد اما كارنامه سه ساله اين دولت كاملا قابل دفاع است.

پيش بيني شما از نتيجه انتخابات آتي رياست جمهوري چيست؟

مردم ايران مردم هوشمندي هستند و متوجه مي شوند اين دولت نه مثل ديگران براي جلب رضايت كوتاه مدت كه براي منافع بلندمدت مردم تلاش مي كند و همين امر باعث موفقيت ايشان در انتخابات بعد هم خواهد شد.

ممنونيم از زماني كه براي اين گفت و گو اختصاص داديد؛ كلام آخرتان خطاب به مردم لارستان چيست؟

بابت قصوري كه داشتم صميمانه از مردم عزيز، چه شيعه و سني و چه شهري و روستايي عذرخواهي مي كنم و خداوند را گواه مي گيرم طي اين مدت هرآنچه در توان داشتم را براي خدمت به مردم بكار بردم و هيچ چيزي را بري خودم و خانواده و بستگانم نخواستم. براي تك تك اين مردم آرزوي سلامتي و سربلندي مي كنم.


40 نظر

 1. علی گفت:

  0

  0

  افتخاردارم که اولین کامنت رادرساعت ۴ صبح برای فرماندارصادق وفهیم ومخلص بگذارم.باتشکرازآقای منشی که این مصاحبه رامنعکس کردند.حقیقتا مردم درزمان اقای نجیب زاده یک ارامش خیال وهمدلی واعتمادی یافته بودند.واین به شخصیت امین این عزیزبی ارتباط نبود.امیدوارم خاطرات خوش نیزکهقرارداشتن درحلقه دوستان موافق وهمراه بود راازیادنبرده باشند.کاش نماینده ازوسعت نظربیشتری برخورداربودندومردم راازاین فرماندارخدوم وموافق دولت محروم نمی کردند.مخصوصا که شرایط خاص ماراازداشتن نماینده ای موافق بادولت محروم کرد.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ملکی (نماینده ای) درحالی که برمرکب خویش سواربودازعارفی ژولیده ی(مردم) خواست ، گفتش:آنکه سایه خودرا ازمابازگیری تالختی آفتاب برمابتابد-مثل اینکه درزمانهای نه چندان دوربرخلاف اکنون مانظرمردم برای حاکمان مهم بوده است.-

 3. رستم گفت:

  0

  0

  خدا قوت
  به وجود مدیران پر تلاش، مردمی و صادقی چون شما در کشورم افتخار میکنم. دعای خیر ما بدرقه راهتان

 4. دوست گفت:

  0

  0

  سلام بر فرماندار عزیز و دوست داشتنی و دلسوزکه قاطعیت نداشت. والسلام

 5. نمک گفت:

  0

  0

  هنوز که هنوزه تعصب کورتان را دارید و خودخواهی تان .خدا درستتان کند و همچنین چاره یتان.آمین

  • معلم گفت:

   0

   0

   تعصب آن افرادي دارند كه عملا مي خواهند همه چيز در چنگشان باشد! در مقابل استاندار فعلي از نمايندگي مجلس استعفا مي دهند و در انتخابات رياست جمهوري رسما از نامزد اصولگرا(قاليباف) اعلام حمايت مي كنند و بعد با […] تمام مي خواهند در انتصاب فرماندار اين دولت و استاندار هم دخالت مستقيم كنند. به اين آدم بفرماييد شما اگر مي خواستيد مصالح مردم لارستان تامين شود بايد خيلي پخته تر و منطقي تر برخورد مي كرديد…

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  با توجه به همسويي در گرايش سياسي مصاحبه كننده و مصاحبه شونده جهت گيري خاص و يك جانبه در مصاحبه كاملا مشهود بود. آقاي نجيب زاده شخصي كاملا سياسي بود تا عمراني و واقع نگر نبودند . بيشتر به دنبال كوبيدن دولت قبل بود و اين سياست كلي دولت را با شدت بيشتر از آش دنبال مي كرد. بي انصافي كامل در اين خصوص در گفتار ايشان ديده مي شد

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشکل بزرگ جناب نماینده صرفا و صرفا اطرافیانش است که بالاخره هم او را به قهقرا می برند.

 8. خبرنگار گفت:

  0

  0

  نجیب زاده مرد روز های سخت بود…خدا پشت و پناهت فرماندار مقتدر و شجاع

 9. دیوار گفت:

  0

  0

  اطرافیان آقای نجیب زاده که بادمجان دور قاب بودند و هم کیشان سیاسی اش،
  ایشان را به قهقرا کشاندند ، نه اطرافیان نماینده !!
  همین مصاحبه گیرنده و دوستانش اون بنده خدا را به چاه چه کنم و ندانم
  کاریهایش انداختند. تا جایی که اربابان اصلاح طلب ترک دیار گفته یشان هم
  از او دلسرد شدند و پیشنهاد دادند رفتنش به زماندن اوست.
  او رفت اما چه دیر !@

  • معلم گفت:

   0

   0

   نجيب زاده به قهقهرا رفته؟؟؟؟ لطفا از خواب عفلت بيدار شويد؟! ايشان در اوج قدرت و محبوبيت نزد استاندار و مردم هستند. الان هم مردم و نماينده و ديگر مسئولان شهرستان مرودشت استقبال گرمي از ايشان كرده اند. شما به فكر خود باشيد كه با حربه عوام فريبي امورات خود را مي گذرانيد و در توهم محبوبيتيد!!!

 10. مطلع گفت:

  0

  0

  بسیاری از کارهایی که فرماندار گفته من انجام دادم قطعا نماینده انجام داده/بهتر هست دروغ نگن.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  اتفاقا مشکل بزرگ جناب فرماندار تفرقه افکنی بوده است.بارها شاهد بوده ایم مسائل جناحی و سیاسی را به منافع شهر ترجیح داده اند.واقعا این حق به جانب خود گرفتن آقای نجیب زاده نشان از عدم صداقت ایشان دارد.

 12. مدافع حق گفت:

  0

  0

  آخه کسی نیست به این نجیب زاده بگه تو خودت عامل پیشرفت نکردن لار هستی.همین شماها بودین که فضای لار رو سیاسی کردید و منافع مردم رو زیر پا گذاشتید.درود به نماینده لار که با سعه صدر مقابل امثال نجیب زاده عمل کرد و به تفرقه دامن نزد.

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  در عمل دیدیم که فرماندار مصالح حزبی رو به منافع عمومی ترجیح می دادن. شاید تنها عیب ایشون بود.

 14. رضا. م گفت:

  0

  0

  بسيار بسيار بسيار جالب و تاسف آور است كه همين نماينده با رفتار ناپخته و ناپسند خود باعث ناراحتي و رفتن فرماندار بومي مي شود بعد بار آمدن فرماندار غيربومي را به گردن ديگران مي اندازد!! دليلش هم واضضح است چون افرادي در انتخابات به او كمك كرده بودند مجبور است سهمشان را بدهد!! پس اين وسط آنچه اصلا مهم نيست مصالح مردم است و آقايان عملا دارند به حلقه اطرافيان خود باج مي دهند و سهم قسمت مي كنند. اينها واقعا براي مردم درس است.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  هیچ کاری نکردی ای کاش زود تر رفته بودی

 16. دوست گفت:

  0

  0

  سلام بزرگان قوم
  حکایت نماینده و فرماندار حکایت “از عقرب جراره به مار غاشیه پناه بردن است” این از آن نالایقتر و آن از این متعصبتر. این از آن باندبازتر و آن از این فرافکن تر.
  به فکر شایسته سالاری در لار باشید که داریم غرق میشویم. هر که می آیدو منصبی می گیرد با او باندی در راه است که هم و غم اصلی او می شود (تامین منافع همان باند به بهای چشم پوشی از شایسته سالاری , تامین منافع منطقه , توسعه لارستان , و….) حتی حضور در جمع مردم هم در راستای باندبازیست و… حال چه این صاحب منصب نماینده باشد چه فرماندار چه….

 17. ا.ن گفت:

  0

  0

  واقعا حرف های نجیب زاده خلاف واقعیاتی هست که وجود داشت.من بعنوان یکی از دلسوزان لار مقصر را آ نجیب زاده می دانم و نه نماینده.

 18. حمیدی گفت:

  0

  0

  کم توان ترین فرماندار لار در طول تاریخ اگبر نجیب زاده بوده است

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  هر دو نفر مقصزند

 20. لارستانی گفت:

  0

  0

  سلام خدمت دوستان و همشهریان عزیز
  به هر حال همه چیز گذشت و تاریخ قاضی خیلی خوبی برای قضاوت افراد هست احتیاجی به متهم کردن همدیگر و هیچ جای بحثی برای سخنان حزبی که تاکنون هیچ نفعی از انان نبرده ایم نیست بهتر است به فعالیت و عملکرد نماینده و فرماندار نگاه کنیم و کور کورانه قضاوت نکنیم
  ۱- اگر نماینده محترم مردم قصد قلع و قمع اصلاح طلبان را داشتند که در زمان استاندار احمدی جناب نجیب زاده اصلاح طلب را به عنوان فرماندار پیشنهاد نمی دادند
  ۲- اگر نماینده درایت و بردباری نداشتند در برابر بحث های تفرقه افکنانه فرماندار ایستادگی می کردند در صورتی که به بهترین نحو ممکن برخورد کردند
  ۲- آقای فرماندار محترم شما که می فرمایید تا قبل انتخابات با نماینده مشکلی نداشتیم و بعد انتخابات نماینده تغییر رویکرد دادن آیا تا بحال به سخنرانی های ضد ایشون که انجام دادید توجه کرده اید
  ۳- و بسیاری از مواردی که جای گفتن ندارد
  به امید موفقیت جناب نجیب زاده در مرودشت و جناب جعفرپور و جناب حسنی در لارستان

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  همه ی شهر ها اصلاحطلب و اصولگرا داره مشکل شهر ما این چیزا نیست مشکل اینه که بعضیا حاضرن به خاطر رقابت و چشم و هم چشمی شهر خودشون رو هم فدا کنن

 22. علی رعنا گفت:

  0

  0

  https://telegram.me/joinchat/B7uKaz9506vTwigO4wO50g

  گروه لارستان زیبا
  کانال لارستان زیبا
  @larestan_ziba
  کانال لارستان زیبا کانالی برای معرفی شهرستان لارستان شما در این کانال می توانید اطلاعاتی همچون تاریخ و پیشینه لارستان – بررسی لارستان در سفرنامه اروپاییان – معرفی آثار تاریخی – غذاها – شیرینیجات – بازی های محلی – عکس های قدیمی و … را کسب کنید.
  منتظر حضورتان هستیم

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  برادر عزیزی که با کلک رد صلاحیت ها نماینده ای رو فرستادین مجلس و کلی خوشحال شدی و الان هم با انواع فشار ها فرماندار ی که ما قبولش داشتیم مجبور به رفتن کردین و الان توی دلتون حسابی خوشحالی می کنین اما اینو بدونین که سر خودتون کلاه گذاشتین چون با این کارهاتون د ربین جوونا کسانی رو به وجود میارین که دشمنان سرسخت افکار شما هستن الیس الصبح بقریب

 24. رضا گفت:

  0

  0

  فرمانداری باکمترین تغییرات درشهرستان ش..اکثرمدیران شهرستان لارستان ازدولت قبل هستن..اکثربخشداران..نمیشود حرف سیاسی زدوازدولت تدبیر گفت ولی هیچ تغییری روانجام نداد..ایشان به نظرم درعملکرد شدیدا محافظه کار بودند ولی درحرف بقولی اصلاحطلب..اقای نجیب زاده دلیل عدم تغییرات چه بود..چرا تنها شهرستانی بودید که مدیران احمدی نژادی به وفور درمجموعه مدیریتی شما بود وهست..دلیل اینکار چه چیزی میتونه باشه..چرا بخشداران شما هنوز ازدولت قبل هستن….ازاقای حسنی انشاالله تقاضا داریم این مهم رادردستورکار خود قراردهند….

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  با عرض سلام حضور جناب آقای نجیب زاده و خسته نباشید .انتقادی داشتم ،چرا بجنابعالی به نحوه شایسته از زحمات آقای راسخی که به حق در طول این مدت علی رغم مشکلات بسیار ،وظیفه خودرا به نحوه احسن انجام داده اند،تقدیر و تشکر نشد !!!!!!

 26. محمد گفت:

  0

  0

  سلام وخداقوت خدمت فرماندار.بنده نیزبانظرنفرقبل موافقم.باتوجه به شناختی که ازاقای نجیب زاده داشتیم این توقع بودکه ازمعاون خودشون اقای راسخی که خصوصادراین چندماه اخیرزحمات فراوانی کشیده اندتقدیری میشدواین جای سوال هست ازایشون که چرااین اتفاق رخ نداد!!!

 27. ناشناس گفت:

  0

  0

  خود کرده را تدبیر نیست
  عامل رای آوردن جناب نماینده فرمانداربود
  فرماندار روی انها شناخت نداشت
  اینها مرامشان همین است
  همینکه در انتخاباتی پیروز شدند آن روی سکه خودرا نشان می دهند.
  هدف رفتن به مجلس بود که صورت گرفت.

 28. شهروند لاري گفت:

  0

  0

  دوستان عزيز باز هم تفرقه بين خودمان ، اقاي نجيب زاده كه رفت و جايش خالي و عملكرد او تاريخ مشخص مي كند و مقايسه كنيم عملكرد او با فرماندارهاي قبلي بدون هيچگونه تعصي سياسي و شخصي بهتر نيست مثل خيلي از شهرهاي ديگر از مسئولين بومي حمايت كنيم نه تخريب فكر نمي كنيد يكي از دلايل عقب ماندگي لار همين باشد. هم جناب نجيب زاده و هم جناب دكتر جعفرپور هردو براي لارستان كار كردند. خدا يارشان باد .ضمنا اقاي نجيب زاده و اقاي راسخي از دوستان صميمي همديگر مي باشند و نيازي به تعريف از همديگر نمي باشد. تورا خدا بين اين دو را لااقل بهم نزنيد. تفرقه بس است و به خدا پناه ببريد.

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  خوب شد رفت کاش زود تر رفته بود

 30. غلامرضا گفت:

  0

  0

  هر کسی که از هر جناحی برای لار زحمت کشیده (به نیت خیر خواهی و پیشرفت لار) آخرش با هزاران حرف و حدیث و با ناراحتی از لار رفته .اینو از زبان یکی از زحمت کشان لار چندین سال پیش شنیده بودم و باورش برایم سخت بود. لاریها انسانهای قدر شناسی نیستند .متاسفم

 31. لاری گفت:

  0

  0

  خدا لعنت کنه هر کسی که به فکر منافع خودشه. حالا هر کی میخواد باشه

 32. لاری گفت:

  0

  0

  یکی توضیح بده سبد معروف نماینده چیه؟ ما که هر چی فکر کردیم نفهمیدیم

 33. ناشناس گفت:

  0

  0

  هیچ کاری برا لارستان نکردی ورفتی حیف وقت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان