میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 نوامبر 2014 ساعت 12:27 ق.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 2,031 بازدید

آذري وعده داد: فاز دوم باشگاه فرهنگيان تكميل و مدارس استثنايي لارستان تجهيز مي شوند

مديركل آموزش و پرورش فارس در لارستان

آذري وعده داد: فاز دوم باشگاه فرهنگيان تكميل و مدارس استثنايي لارستان تجهيز مي شوند

یکصد و هجدهمین نشست شورای آموزش وپرورش لارستان با حضورحمیدرضا آذری مدیر کل، کمالی رئیس اداره ارزیابی علکرد اداره کل، حجت الاسلام والمسلمین نوربخش امام جمعه لارستان، نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، فیاض پور معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش اين شهرستان و سایر اعضا در محل مدیریت برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش پرورش لارستان دراین نشست پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ابتدا محمد فیاض پور ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و اعضای این شورا اظهارداشت: آموزش وپرورش لارستان با داشتن ۲۳ هزار دانش آموز و۱۸۳۰پرسنل شاغل و ۱۳۰۰ نیروی بازنشسته و ۲۸۰ واحد آموزشی یکی از بزرگترین و مهمترین ادارات استان فارس به شمار می آید.

33

وی با اشاره به اجرای سه پروژه مهم یعنی سازماندهی کلی نیروی انسانی در دو مقطع متوسطه اول و دوم و ترمیمی در مقطع ابتدایی و بحث نقل و انتقال، آنها را از برنامه های موفق مجموعه اداری در چند ماه اخیر دانست و خاطر نشان ساخت همین تلاش ها باعث شد معاونت آموزش ابتدایی این اداره جزو پنج اداره برتر و واحد تربیت بدنی وسلامت جزو سه اداره برتر استان شوند و واحد سواد آموزی رتبه اول استان را در دوره تحکیم کسب نماید.

فياض پور همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی خواستار افزایش سهمیه دانشجویان فرهنگی شد و تاسیس دانشگاه فرهنگیان، تکمیل فاز دوم باشگاه فرهنگیان، ساخت اردوگاه بزرگ دانش آموزی ولایت، توجه به ساخت و تکمیل پروژه های آموزشی شهر و روستا و بومی سازی در استخدام ها را از دیگر خواسته های مجموعه آموزش و پرورش لارستان برشمرد.
امام جمعه و فرماندار لارستان نیز در سخنانی کوتاه با توجه به آیات و احادیث بحث تکریم فرهنگیان و اهل علم و ادب را مهم شمرده و بر اجرای طرح های قرآنی و اقامه نماز جماعت در مدارس تاکید نمودند و در کنار تعلیم، تزکیه را از اهم امور دانستند همچنین به نیاز های شهرستان در زمینه های آموزشی و پرورشی به ویژه مطالباتی که توسط مدیریت اداره عنوان شد اشاره و بر اجرای آنها تاکید نمودند.
در ادامه جلسه حمید رضا آذری مدیر کل آموزش وپرورش استان فارس با تقدیر از اعضای این شورا به ویژه از روسای سابق اداره، تلاشهای مدیریت جدید اداره به ویژه ضابطه مند بودن وي در کار خود و در بحث ترمیم وسازماندهی نیروهای انسانی را ستود.

او با اشاره به نقش کلیدی دو قشر آموزش وپرورش و بازاریان در شکل گیری انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به اهمیت نقش معلم و تاثیر گذاری آنها بر بسیاری از امور تاکید نمود و عنوان داشت: آموزش و پرورشی که الان درآن هستیم با آموزش وپرورشی که انتظار داریم هنوز فاصله زیادی دارد و نباید واقعیت ها را نادیده بگیریم.

آذري با اشاره به مسئولیت های مختلف آموزشی خود در داخل وخارج از کشور  به نامساعد بودن آموزش و پرورش امروز با این گستره کمی خود و ضرورت معالجه آن اشاره نمود و توسعه کیفی و پیشرفت یک جامعه را بدون داشتن یک آموزش وپرورش مطلوب ومناسب را غیر ممکن دانست.
مديركل آموزش و پرورش فارس در بخش دیگری از سخنان خود عامل فقر اقتصادی و فرهنگی برخی از جوامع را فقر آموزشی آن جامعه دانست و با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در هفته معلم امسال مبنی بر اینکه همه دستگاهها موظفند به آموزش و پرورش کمک کنند و هرچه پول در آموزش و پرورش خرج شود هزینه نیست عنوان داشت که فرهنگیان باید به گونه ای تامین شوند که هیچگونه دغدغه ای به جز آموزش و پرورش نداشته باشند.

وی آموزش احکام، نماز و قرآن را سه اولویت مهم در امر آموزش قشر دانش آموز برشمرد و سایر برنامه ها را جزو کارهای فوق برنامه دانست و خاطر نشان ساخت اگر دانش آموزان ما این احکام اولیه و قرآن در مدرسه نیاموزند دیگردر کجا می توانند به خوبی آموزش ببینند؟
آذري در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اعتبارات محدود و اندک این وزارتخانه با توجه به اوضاع اقتصادی و تحریم کشور برآورده شدن برخی مطالبات به ویژه اجرای پروژه های آموزشی را مشکل دانست اما در عین حال جهت تکمیل فاز دوم باشگاه فرهنگیان، تجهیز مدارس استثنایی، پی گیری جهت ساخت دو مجموعه ورزشی- فرهنگی مجهز براي خواهران و برادران قول همکاری وحمایت لازم را داد.
گفتنی است آذری مدیرکل آموزش وپرورش فارس و هیئت همراه با استقبال معاون استاندار و فرماندار فرمانداري ویژه لارستان، مدیر آموزش وپرورش و معاونین وکارشناسان اداره شامگاه جمعه وارد لار شدند و در بدو ورود با حضور در گلزار مطهر شهدا و مرقد مطهر آیات عظام آیت اللهی و موسوی لاری با نثار گل به مقام شامخ آنها ادای احترام نمودند.

همچنین با حضور در آموزشگاههای استثنایی پسرانه و دخترانه امام خامنه ای که تنها آموزشگاه استثنایی شبانه روزی کشور محسوب مي شوند ضمن دلجویی از این عزیزان امکانات و نیازهای این دو مرکز را بررسی نموده و در رفع برخی نیاز ها قول مساعد دادند. شرکت  در همایش بزرگ مدیران مدارس، افتتاح هنرستان شبانه روزی امام خامنه ای و حضور در جلسه جمع بندی در فرمانداری از دیگر برنامه های حضور اين هيئت در لار بود که  شرح آنها در گزارشهای بعدی خواهد آمد.

6 5 4 2 1


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان