میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 جولای 2020 ساعت 7:26 ب.ظ سرویس:مطلب شما 17 دیدگاه 599 بازدید

آرامستان «کورده» و یک بام و دوهوای مسئولان بهداشتی

آرامستان «کورده» و یک بام و دوهوای مسئولان بهداشتی

مطلب پیش رو با امضای جمعی از اهالی «کورده» در بخش مرکزی لارستان برای آفتاب لارستان ارسال شده و حق پاسخگویی به آن نیز در همین کانال محفوظ است.

***

در خصوص مکان و موقعیت آرامستان کورده، معاون محترم بهداشت دانشکده علوم پزشکی جناب دکتر یگانه در تاریخ دوم تیرماه ۱۳۹۷ به شماره نامه ۹۷/۱۵۷۰۸۱ به شورای اسلامی کورده مکاتبه کرده اند که طی آن با صراحت تمام طبق آیین نامه مقررات بهداشتی آرامستان ها، دفن اجساد در آرامستان قدیم کورده را ممنوع کرده است.

حال با توجه به دستور صریح خودشان، متاسفانه نه تنها اجساد متوفیان عادی بلکه متوفیان کرونایی را نیز در این مکان دفن نموده اند!‌

سوال اولی که مشتاقیم جناب دکتر یگانه پاسخ دهند این است که آیا قوانین بهداشتی در یک زمان عصای دست و در زمان دیگر سنگ پا می باشد که آن زمان با زبان تهدید منع تدفین متوفیان صادر می‌نمایید و اکنون حتی متوفیان کرونایی هم در این مکان اجازه دفن می دهید؟

سوال دوم اینکه آیا سیستم نظارتی در این دانشکده وجود ندارد که لااقل به ابلاغ های دستوری صادره خودشان نظارت داشته و ادامه اجرای دستورات را پایش نمایند که اینگونه امروز شاهد تناقض در دستورات صادره نشویم؟


17 نظر

 1. لاری گفت:

  3

  0

  سلام
  متاسفانه سال هاست سوء استفاده از جایگاههای اداری و همچنین توسل به موقعیت […] توسط اخوی […] ، بدبینی عمومی را ایجاد کرده ، مدت هاست [….] به نام […] شهرستان در جاهای مختلف دست درازی کرده و متاسفانه واکنشی هم از […] محترم دیده نشده، که این برای مردم لارستان خوشایند نیست… اقای دکتر یگانه نیز در اینجا بهتر است قانونا پاسخی در خور یک مسئول بدهد تا مشخص شود این فاجعه در کورده چرا صورت گرفته است؟؟ متاسفانه ضعف […] فقط کلمه ی تاسف در خور این […] هست.

 2. لاری گفت:

  0

  0

  بالاخره یکی زحمت کشید و دست ب کاری بزرگ زد. این افراد خیلی وقته پشت مقام و منصبشون پنهان شدن و هرکاری میکنن.رییس دانشگاه علوم پزشکی زحمت بکشه و ببینه چرا معاونش میتونه چنین دستوری بده وبعدش انکار کنه.

 3. شهروند گفت:

  0

  0

  اقای یگانه لطفا بجای فرستادن پیام های مظلوم نما و متهم کردن مردم در فضای مجازی ک شیوه دیرینه شما و […] هست پاسخی در شان مقام و منصبتون ب مردم ارائه کنید. کسی رو متهم و تهدید نکنید. در جواب سوال قانونی, منطقی و بحق یک شهروند پاسخی قانونی بیاورید.
  لطفا برای اقدام غیر قانونی خود که چندین سال هست سلامت مردم کورده رو بخطر انداخته دلیلی قانونی بیاورید.

 4. دوستدار عدالت گفت:

  0

  0

  مایلم قبل از اینکه حرفم رو بنویسم ابتدا پاسخ اقای دکتر یگانه که در فضای مجازی بیان داشته اند را در این سایت بیاورم از ماست که برماست .اونم تو کورده بر علیه یک مسئول کورده ای در شهرستان این جوری قضاوت بشه .اخه من معاون بهداشتی ام نه دهیارم و نه شورا که بیام در امور قبرستان دخالت کنم .فقط عرق وطن دوستی است که پیگیری میکنم در کنار بخشدار و مسئولان لارستان )
  جناب اقای دکتر یگانه شما یا واقعا از قانون سر رد نمی اورید و ب وظایفتون اگاه نیستید و یا اینکه طبق روالی همیشگی سعی در […] دارید.
  شما عنوان کردید ک من معاون بهداشتی هستم و نباید در امور قبرستان دخالت کنم حال انکه تهیه و تدوین آیین نامه آرامستانها با همکاری مرکز سلامت محیط و کار وزرات بهداشت صورت گرفته وتوسط وزارت کشور و وزارت بهداشت تصویب و لازم الاجرا گردید
  د راین آیین نامه در ماده ۶۳ ب صراحت اعلام میشود ک مرجع ناظر بر اجرای این آیین نامه معاونتهای بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و مراکز تابعه آن میباشد
  حال چگونه است که شما عنوان میکنید که تنها دلیل پیگیری شما عرق وطن پرستی است?????!!!!!!
  چگونه است که در سال ۹۷ صراحتا اعلام میکنید ک شرایط قبرستانهای قدیم کورده مطابق با ضوابط بهداشتی نبوده و باعث ب خطر افتادن سلامت اهالی میشود و بایستی از دفن اجساد جدا خودداری شود و حال پس از گذشت بیش از ۲ سال ن تنها هیگونه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته ک تغییر رویه شما و سلب مسوولیت از خود. و […] افرادی ک دغدغه مند سلامتی خود و خوانواده هایشان هستن را در دستور کار خود قرار داده اید
  بهتر نیست بجای […] از مقام خود و در دست گرفتن تریبون ب نفع خود و بر علیه مطالبه گران ب حق ک تنها دغدغه شان سلامتی اهالی است ب وظایف تان عمل کنید و در عمل ب نفع مردم اقدام کنید.
  التماس کمی تفکر و عدالت

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  خیلی واضح است که این نامه توسط خانواده […] نوشته شده و شک نکنید که اینها هم نه برای مردم و دلسوزی کورده که برای مقاصد شخصی چنین نامه ای نوشته اند. کلا این روزها همه جا جنگ منافع است و هیچ کس بدون منفعت قدم از قدم بر نمی دارد.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوست ناشناس ادعا کردید ک واضح هست این کار توسط ی خانواده بخصوص انجام شده
  خارج از هر گونه سو گیری بالفرص محال اگرهم کار ی شخص یا خانواده بخصوص مدنظر شماست. ایا مطالبه این افراد ناحق است? شما اگر اهل کروده باشید خوب میدونید ک هر زمان ک قبری اماده میشه چند قبر نبش میشه و استخوانها و بعضا قسمتهایی از بدنهای میتهای قبلی مدفون شده ظاهر میشه ک مجبور میشن جمع اوری کنند و بعد سوراخهای پدیدار شده رو با گچ بپوشن تا بتونن میت رو دفن کنن?
  ایا مسوولین از این امر باخبر هستن? اگر مسوولین بی خبرن حق دارن چون انجا حضور ندارند اما اقای یگانه ک خود اهل کورده هست و بارها و بارها با این صحنه روبرو شده است چرا ساکت هستند? ایا میدانید در شرح وظایف معاونت بهداشتی است ک در حین دفن شرایط کامل بهداشتی باشد?
  ب نظر شما بهتر نیست ب جای اینکه همیشه صورت مساله رو با اتهام ب افرادی خاص پاک کنید ب فکر چاره باشید. ب چند دلیل واضح ک در ایین نامه قبرسنانها ذکر شده دوقبرستان کورده فاقد شرایط بهداشتی می باشند و برای سلامت اهالی مضر هستن ایا فک نمیکنید اقای یگانه ب عنوان مسوول سلامت مردم وظیفه دارن خارج از هر گونه پیش داوری ب حل مساله بپردازند. ای کاش برای یکبار هم ک شده قدرت این را داشتید ک رو در رو بدون هر گونه حاشیه پردازق و تهدید و اتهام با مدرک و سندیت حق بودن خود را ثابت میکردید.
  یا حق

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  من نمیدونم این قضیه چ سود شخصی ب حال این خانواده داره ک شما دوست ناشناس تیر اتهام رو ب سمت اون خانواده نشونه گرفتید . مطالبه ای شده ب حق و هر کس هم مطرح کرده دستش درد نکنه حالا ب جای اینکه یک پاسخ درست بدید دائم دارید ب حاشیه میکشونید و دنبال اینید ک کی این درخواست رو مطرح کرده.
  خدا پدر و مادر اون خانواده مد نظر شما بیامرز ک اگه نبودن معلوم نبود بعضیا چ بلاهایی ک سراین مردم نمیاوردن

 8. لاری گفت:

  0

  0

  متاسفم برای این مسئول علوم پزشکی که قوانین بهداشتی رو بازیچه دستش قرار داده و تاسف بیشتر برای […] است که هنوز پاسخی در شان این مردم به تخلف صورت گرفته و مستند نداده
  ما منتظر پاسخی مناسب و قانونی از سوی علوم پزشکی هستیم. از کجا معلوم در همین لار تخلفات صورت گرفته اینچنین […]

 9. اهالی کورده گفت:

  0

  0

  سلام میکنم به تمامی دست اندرکاران رسانه آفتاب لارستان و تشکر میکنم از اینکه به این موضوعات مهم پرداخته اید. واقعا تهدید سلامت عمومی یک گناه نابخشودنی است. از شما تقاضا دارم با قدرت پیگیر موضوع باشید و از علوم پزشکی لار پاسخ بخواهید چرا که این موضوع یک تهدید عمومی برای مردم بوده که رسالت رسانه این امر را واجب می سازد که به دنبال نتیجه باشید نه صرفا گذاشتن مطلب، هر چند همین مقدار جرات و جسارت شما نیز قابل تقدیر است اما کامل شدن رسالت شما به این است که با درخواست از علوم پزشکی پاسخی قانع کننده را برای این کار ناشایست به عموم مردم و اهالی رسانه بیاید.

 10. سمیعی گفت:

  0

  0

  با سلام و عرض ادب
  در این شرایط حساس و بحرانی کرونا اضافه شدن این بازی های علوم پزشکی بر دیگر سهل انگاری های آنان همچون خانه سالمندان که آن […] به بار آورده و […] را رقم خواهد زد، نوبر است . آیا این شهر اینقدر بی در و پیکر است که شخصی به هر شکل که تمایل […] و در نهایت خلاف قانون رفتار میکند؟ […]

 11. از نزدیکان اقای یگانه و همشهری گفت:

  0

  0

  سلام
  ضمن تشکر از مطالب مندرج در سایت آفتاب و پرده برداری از برخی تخلفات زیرپوستی برخی مسئولین […] ، به آقای […] در همین جا اخطار می دهیم که […] اگر این کار را نکنید تمامی مستنداتی که بر علیه شما وجود دارد را در تمامی انظار عمومی به نمایش می گذاریم تا دیگر جایی برای چانه زنی شما نماند و مردم شما را بهتر بشناسند. اگر قسم خدا را خوردیم برای این است که عزممان جدی است. حال با خودتان شور کنید یا کنار بروید و دیگر دست از این تخلف هایتان بردارید، یا […]. قبلا نیز قصد داشتیم با مشکل […] کوتاه آمدیم اما این بار نه….

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه مدتیست ک باب شده مسئولین بجای اینک پاسخگوی مردم باشن ، یاد گرفتن ک انگشت اتهام رو ب سمت بقیه نشانه برن تا خودشون رو از زیر بار مسئولیتی ک در قبال مردم دارن رها کنن . عملی ک جز ضربه زدن ب عموم مردم هیچ نتیجه دیگری در پی نداره.
  جناب اقای […] ، من هم مثل شما حدسم بر اینه ک افراد خاصی پشت این قضیه هستن چرا ک یقین دارم در روستای کورده تنها یک خانواده وجود داره ک میتونه از حق مردم دفاع کنه و جلو بی عدالتی و فریبکاری رو بگیره. ( بگذریم)
  اقای […] بنده ب عنوان یک شهروند موضوعاتی رو مطرح میکنم ک اگه دوسداشتین میتونین پاسخ بنده رو هم بدین ( البته اگه مورد اتهام کسی قرار نگیرم ) :
  همونطور ک همه مردم اطلاع دارن حدود ۲۰ تا ۳۰ سال قبل ، آرامستانی توسط مرحوم طاهری ساخته شده ک بصورت وقف دراومده ، طبق شواهد مخالفت شما و تعدادی افراد خاص (چ از روی دشمنی و کینه یا هر چیز دیگری) باعث شد ک اون مکان جنبه عمومی پیدا نکنه و ب حالت خصوصی و یک آرامگاه خانوادگی تبدیل بشه … نکته جالب اینه ک بلافاصله بعد از این اقدام ، شما مکانی رو ب عنوان آرامستان انتخاب کردین ک از نظر قانون چندین تخلف بهش وارد میشد : مگر ن اینک اون زمین در کنار رودخانه قرار داره ،
  مگر ن اینک مرغداری و گاوداری در چن قدمی اون زمین بنا شده ، چطور ممکنه فردی مثل شما ک خود در راس قرار دارین از آیین نامه و قوانین بهداشتی مطلع نباشین ، چطور ممکنه قوانین در شرایط یکسان رنگ عوض کنه ، ایا این ذهنیت بوجود نمیاد ک شما از موقعیتتون سوءاستفاده میکردین ؟ ایا اگر شکایت شخص حقیقی روی پرونده نبود شما از اون مکان چشم پوشی میکردین ……
  جناب اقای […] ، چندروز پیش شخص شما در گروهی خطاب ب منتقدین خود اونهارو بی سواد و بزدل خواندین ،، جدا از اون افرادی ک شما مد نظر دارین ، بنده هم یک منتقد شاید بیسواد باشم اما دونستن بعضی مسائل نیاز ب دانش زیادی نداره .
  درخصوص دو آرامستان قدیمی واقع در کورده ، هر قبری ک حفر میشه حداقل با دوقبر دیگه تداخل پیدا میکنه همه مردم این مساله رو ب کرار دیدن .
  طبق فرمایشات خود شما مبنی بر ممنوع بودن تدفین در این دو مکان ، اگه فرض رو براین بگیریم ک حداقل یکسال ازین ممنوعیت گذشته باشه ، دراین یکسال چندین نفر ب رحمت خدا رفتن ، چطور میشه ک شما قوانین رو نقض میکنین و اجازه دفن رو میدین ؟ کجای دنیا میّت رو در قبری دفن میکنن ک با چن قبر دیگه تداخل پیدا میکنه ؟ مگر ن اینک شما ن تنها قوانین بهداشتی ، بلکه مسائل دینی و مذهبی رو هم زیر سوال بردین ؟
  شمایی ک انگشت اتهام ب طرف بقیه نشانه میگیرین ، چطور توقع دارین با این حجم از تناقض ک در صحبتها و رفتار شما دیده میشه مردم بهتون اعتماد کنن ؟ ایا بهتر نیست با مردم روو راست باشین …. بهتر نیست بجای تفرقه و دشمنی بفکر این باشین ک در مقامی ک هستین کارتون رو در راستای اهداف مردم ن اهداف شخصی انجام بدین ؟
  ایا نتیجه این زیرپا گذاشتن قوانین این نیست ک الان مردم کورده از داشتن یک آرامستان منع شدن …..

 13. بردبار گفت:

  0

  0

  سلام
  الحمدلله . گل بود به سبزه نیست آراسته شد.
  اختلافات داخلی کورده دهه هاست باعث واپسگرایی این ابرروستا شده و از کورده به جز پوسته ی ظاهری زیبا ، لکن آفت زده از داخل ، چیزی نمانده است . تا الان این جربحثها در فضای داخلی روستا و صفحات مجازی مربوط به کورده بود حال الحمدلله راه سایتهای خبری شهرستان را نیز یاد گرفتنیم و احتمالا در مرحله ی بعد با نقب زدن به سایتهای خبری استان و کشور ، به بهترین شکل با ترسیم چهره ای رسوا و آشوب زده از کورده ، با نهایت توان تشت رسوایی خویش را از بام بیفکنیم و واپسگرایی کورده را سازی درخور بنوازیم. کاش این انرژی و توانی را که با وانمودهای حق خواهی و خیرطلبی صرف اختلاف نظر کردیم و آن را تبدیل به اختلاف و سپس تقابل و بعدها عداوت و درگیری کردیم را صرف همدلی و همداستانی کرده بودیم تا اینک به جای فرسودگی نیروهای فعال، فرهمندی و به بار نشستن ثمرات را می دیدیم .
  اسفبار آن که ، این که به کرات ، عادت کرده ایم وقتی نیرویی بومی به جایگاهی می رسد جای استفاده از پتانسیلش در خدمت رسانی به دیار ، چنان پا در کفش و چوب در آستینش می کنیم که با سرکوب عرق حب زادگاه خویش ، عطای سمت و خدمت رسانی به دیار را به لقایش می بخشد.
  نکنید عزیزان همشهری . نکنید
  به یاد داشته باشیم پیشقراول خدمت رسانی به کورده ، مرحوم حاج درویش محیطی ، با درون پر درد از این معاملات ناجوانمردانه به خاک سرد گور رفت. آن سان که حتی نخواست جنازه اش را در کورده خاکسپاری کنند .
  دست از این مشی ناصواب و طی طریق در صراط شیطان برداریم چرا که این اختلافات سبب عقبگرد روستا و عقبگرد روستا به عنوان حق الناسی عظیم بر گردنمان خواهد ماند .
  یادمان باشد فردایی هست و حساب و کتابی .

  • دوستدار عدالت گفت:

   0

   0

   دوست عزیز شمایی ک قلمی ب این زیبایی دارید چرا تا کسی مجبور ب اعتراض میشود دهان ب نصیحت باز میکنید و ب بهانه اینکه نباید احتلاف ایجاد کرد مردم رو متهم میکنید
   چند بار از این توان ادبی تون ب نفع کورده. قلم زدید?چرا وقتی میبینید همین همشهری های ب مسوولیت رسیده خلاف میکنن زبانتان الکن میشود
   اگر توان ظلم ستیری ندارید لطف کنید دست نزنید
   راه ما راه شیطان نیست. از اقایمان امام حسین (ع) یاد گرفتیم ک زیر بار ظلم نرویم و مرگ با عزت رو ب زندگی رنگین با ذلت ترجیح میدهیم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   عرض سلام.
   با تمام احترام باید بگم ک متاسفانه الان زمونه برعکس شده و جای خیلی چیزها تغییر کرده.
   قبلا اگه ب کسی ظلم میشد ، عده ای وساطت میکردن ک از حق مظلوم دفاع کنن ، اما الان جوری شده ک تا سخنی درمورد فرد ظالمی گفته میشه ، همه میخوان ادای مدافعان حقوق بشر رو دربیارن . من مثل شما بلد نیستم حرفای قشنگ بزنم چون اصولا بیشتر ب عمل کردن اعتقاد دارم .
   دوست عزیز ک دغدغه روستا رو دارین ، میشه یک مورد از مشکلات کورده رو نام ببرین ک در فضای مجازی کورده حل شده باشه ؟
   چطوره ک چشمتون رو بروی انچه ک میبینید بستید و ب احساستون رجوع میکنید ؟
   وقتی مساله ای در خود روستا قابل حل نیست ، چ اشکال داره ک در جای دیگه حل بشه ؟
   وقتی زور مردم ب بعضی ازین مسئولین ک درحقشون […] نمیرسه ، بنظر شما چاره چیه؟ اگه در حق جوونی ظلم بشه ، هیچکس صداش درنمیاد ، اما الان ک پای بعضیها ب قضیه باز شده ، باید بفکر آبروی کورده باشیم؟ ….. ب چ قیمتی …..
   دس برداریم ازین نقش بازی کردنها ، روزی نقاب از چهره برداشته میشه و مطمعن باشین ک اون روز دیگه خبری ازین حرفای قشنگ نیست ……….

 14. حیدر طاهری فرزند علی نوه حاج محمد گفت:

  0

  0

  با سلام و خسته نباشید
  مطمئنا انگشت اشاره همه مخاطبان بسوی خانواده طاهری مباشد.وقتی خانواده بنده ملک شخصی به میزان یک هکتار رو واسه ارامستان اختصاص میده،حدود۵ هزار متر از زمینهای شخصی رو میفروشه و خرج درمانگاه و تجهیز آزمایشگاه میکنه،مدرسه میسازه بدون هیچ اسم و رسمی
  چطور میتونه دنبال منافع شخصی باشه؟ روی صحبتم با اون شخصیه که میگه اینا همش واسه منافع شخصیشونه.خب بگین ببینم این منافع شخصی چیه ؟ همینجا بنده به وکالت از تمام خانواده منافع این کار رو به شما هبه میکنم.
  خانواده طاهری با خدا معامله کردن و برای رضای خدا این اقدامات صورت گرفته حالا این کارها به مزاج بعضیها خوش نمیاد دیگه دلیلی نداره با سواستفاده از پست و مقامشون در حق خانواده ما ظلم کنن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان