میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2017 ساعت 9:10 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 725 بازدید

آرمان‌های انقلاب و شخص ولی فقیه، دو خط قرمز هاشمی بود

photo_2017-01-14_09-01-45امام جمعه لار در خطبه‌های نماز جمعه:

آرمان‌های انقلاب و شخص ولی فقیه، دو خط قرمز هاشمی بود

امام جمعه لار آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی استکبارستیز و دشمن صهیونیسم دانست و تأکید کرد: آرمان های انقلاب و شخص ولی فقیه دو خط قرمز ایشان بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ حجت الاسلام دکتر موسوی خرم امام جمعه لارستان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لار آیت االله هاشمی رفسنجانی را یک شخصیت برجسته انقلاب و یک عالم انقلابی، استکبارستیز و دشمن صهیونیسم معرفی و ضمن تسلیت درگذشت وی به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانواده ایشان اظهارداشت: او شخصیتی بود که از آغاز نهضت و تا آخرعمر در مسیر انقلاب قرار داشت؛ هاشمی رفسنجانی مرد روزهای سخت انقلاب و یکی از نوابغ تاریخ انقلاب بود که در همه عرصه هایی که نیاز بود بدون اینکه سابقه ای در آن کار داشته باشد ورود پیدا می کرد و به خوبی آن مسئولیت را انجام می داد. وی افزود: او پرورش یافته مکتب اهل بیت و حوزه علمیه قم و شاگرد حضرت امام و یار دیرین رهبری بود و درعرصه سیاست، شخصیتی تأثیرگذار و درعرصه بین الملل نیز از توانمدی و قابلیت بالایی برخوردار بود.

موسوی خرم تشییع پیکر این عالم انقلابی را نماد وحدت، یکپارچگی و تجلی ارادت مردم به یک عالم سیاستمدار انقلابی دانست و افزود: این تشییع جنازه نشان داد که مردم همچنان به آرمان های نظام، انقلاب و رهبری پایبند هستند و علی‌رغم خواست دشمن مبنی بر دوقطبی کردن جامعه پس از فوت ایشان، مردم با حضور بصیرانه خود آن خباثت های دشمنان انقلاب را ناکام گذاشتند.

امام جمعه لارستان انقلاب و آرمان های انقلاب و همچنین شخص ولی فقیه را دو خط قرمز آیت الله هاشمی رفسنجانی خواند و تأکید کرد: داشتن خط قرمز، درسی است که سیاسیون باید برای خود داشته باشند و در نزاع ها و اختلاف سلایق، آن را به جایی نرسانند که هزینه اختلافات را انقلاب و نظام بپردازند و هرجا احساس شد که هزینه این نزاع ها را نظام باید بپردازد دست از آن بردارند.

photo_2017-01-14_09-01-49

وی با اشاره به حفظ جایگاه رهبری توسط هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان هنگامی که نزد رهبری می رفتند و بر سرموضوعی اختلاف اجتهاد داشتند در نهایت شرعا خود را موظف به اطاعت از ولی فقیه و رهبری نظام اسلامی می دانستند ولی بعضی از سیاسیون نزاع ها را تا آنجایی پیش می برند که برای کشور و نظام اسلامی ایجاد هزینه می کنند. موسوی خرم همچنین بر ادامه دادن راه بزرگان و عالمان و سیاستمداران دینی همچون هاشمی رفسنجانی تأکید کرد.

خطیب نماز جمعه با اشاره به دیدار اخیر مردم قم با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: خواست جدی مردم از همه مسئولین این است که به جای طرح مسائل اختلافی در محافل عمومی و رسانه ای به دنبال تقویت نظام و حل مشکلات متعدد مردم باشند و اگر اختلاف سلیقه ای هست باید در محافل خصوصی و کارشناسانه بررسی شود و کشیدن آن به جامعه نه تنها نفعی برای عموم ندارد بلکه دارای ضررهای متعددی می باشد.

موسوی خرم در پایان با اشاره به حضور مسئولین پیش از خطبه های نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مردم اظهار امیدواری کرد: شاهد سیر تکاملی این حرکت باشیم و رضایت‌مندی بیشتر مردم از انقلاب و نظام اسلامی را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رئیس جهاد کشاورزی لارستان به همراه معاونین جهت رسیدگی به مشکلات مردم یک ساعت قبل از خطبه‌ها در محل مسجد جامع لار حاضر و به سؤالات مردم پاسخ دادند.

photo_2017-01-14_09-02-20


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان