میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 243 بازدید

«آزادگان» در سال‌های زجر و شکنجه، روح و روان خود را توفنده و مقاوم حفظ کردند

پیام امام جمعه لار به مناسبت ۲۶ مردادماه؛

آزادگان در سال‌های زجر و شکنجه، روح و روان خود را توفنده و مقاوم حفظ کردند

به مناسبت ۲۶ مرداد، سالروز بازگشت نخستین گروه از اسرای ایرانی دربندِ رژیم بعث عراق به میهن، امام جمعه لار طی پیامی، این روز را به «اسوه‌های صبر و استقامت» تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، متن پیام حجت الاسلام موسوی خرم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکةُ اَلّا تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ اَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتی کنْتُمْ تُوعَدُونَ»

 

   اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود.             امام خمینی (س)

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور کبوتران سبکبالی بود که پس از سال ها زندان در اسارتگاه، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود  گذاشتند. در چنین روزی این کبوتران از بند رسته به آغوش گرم ملت خود بازگشتند. میهن اسلامی، چراغانی بود و شعف و سروری وصف ناپذیر از حضور این رسولان انقلاب و جنگ، سراسر ایران را فراگرفته بود.

اولین عکس العمل آزادگان از دیدن وطن، بوسه زدن بر خاک آن بود، سرزمینی که قدم به قدم آن با خون بهترین فرزندان این ملت و اسوه های جوانان کشورتطهیر شده بود. حرکت بعدی، زیارت مرقد پیر و مرادشان خمینی کبیر (قدس سره) و بیعت با جانشین خلف او مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بود و این همه نشان از علاقه وافر و پایبندی آنان به اسلام، انقلاب و میهن عزیزشان بود.

آنها توانستند در سال های زجر و شکنجه، درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را، توفنده و مقاوم حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف نمایند تا در بازگشت به میهن در صحنه های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه ای باشند برای همگان تا در دوران سازندگی، ملت ما پر صلابت تر، مقاومتر، با دشمنان خود روبرو شود و مشکلات و مصائب را با صبر و بردباری به منظور پیشرفت، ترقی و عظمت ایران اسلامی تحمل نماید.

این روز بزرگ را به اسوه های صبر و استقامت و خانواده های صبورشان تبریک عرض می نمایم.

سید مختار موسوی خرم/ امام جمعه شهرستان لارستان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان