میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 دسامبر 2019 ساعت 6:29 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 6 دیدگاه 518 بازدید

آزادی بیان یا تخریب شخصیت و طرفداري يك جانبه؟!

آزادی بیان یا تخریب شخصیت و طرفداري يك جانبه؟!

پاسخ به یادداشت «اتهامی سنگین درپی انتقادی قانونی» نوشته «امیررضا رضایی»

آفتاب لارستان: متن پیش رو در پاسخ به یادداشت «اتهامی سنگین درپی انتقادی قانونی» نوشته «امیررضا رضایی» است که روز گذشته در این سایت منتشر شد. پاسخ مذکور به قلم «سهیل کاریانی» را در ادامه بخوانید:

***

سهیل کاریانی/ اوز: دوستان و همشهريان و اهالي محترم قلم!

زحمت چندین و چندساله کسانی به بهانه نقد و آزادی بیان نادیده گرفته شد و خائن خطاب شدند که بیشترین تاثیر را در جامعه شهری داشته و دارند.

متاسفانه تخریب شخصیت را با بدگویی و نقد سازنده اشتباه گرفته و استفاده ابزاری از قلم به اهداف مختلف و نام بردن و خط کشیدن زیر عکس اشخاص توسط دیگران سردرگمی افکار عمومی را به دنبال داشت…

در جواب دوستاني كه باز هم در فضای مجازی کم لطفی مي كنند و با شيطنت به جاي آرامش به دنبال حاشيه سازي هستند عرض كنم مجبور شدم اين مطلب پاياني را بنويسم:

آزادي بيان يا تخريب شخصيت كدام نام را مي توان بر نوشته هاي فضاي مجازي گذاشت؟

آيا بر هر تخريب شخصيت و  بدگویی مي توان نام نقد و نقد سازنده گذاشت و رابطه بازی و توسل به هر وسيله ممكن جهت به كرسي نشاندن نظر خود و عقل كل دانستن خود برگزيد؟

اين يك نوع آسيب است که متاسفانه در جامعه ما با رقص قلم دارد گسترش پيدا مي كند و  برخي افراد هرچيزي را حق مسلم خود مي دانند و خيلي راحت نظرات خود را بدون در نظر گرفتن عواقب آن به بهانه هاي مختلف منتشر مي كنند و وقتي از راه قانوني تذكر داده مي شود باز قلم به دست مي شوند  و پا را از مسير فراتر مي گذارند.

كاش  به جاي ارزش دادن به افراد شایسته و نخبه، عده ای به دنبال حذف آنها  نبودند و مي گذاشتند آزادانه راه و مسير خود را انتخاب كنند.

به بهانه نقد داريم بر طبل تفرقه مي كوبيم!

استفاده از جملات ادبی و شعر و توسل به بزرگان قلم براي زير سئوال بردن كارها و اقدامات و برنامه هاي افراد هر روز بيشتر مي شود، مقصر اصلي كيست؟

تا كي بايد توهين و افترا را تحمل کرد؟

تا كي بايد نظاره گر باشيم و هر روز  بيشتر بر اختلافات دامن زده شود؟

نوشته هاي فضاي مجازي را حق خود مي دانند و رفتن دیگران را همراهي خيانت مي خوانند و دم از آزادي بيان و رفتار و گفتار مي زنند؟

اين بار به خاطر همراهي با يك شخص قلم فرسايي كردند اما كاش فقط اين بار بود، اين صحبت ها مي چرخد و هر روز دنبال بهانه هاي جديد حواله مي شود!!

متاسفانه اين رفتار از دايره  انصاف و نقد اصولی فاصله دارد،

هميشه سكوت جايز نيست اگر بازهم سكوت كنيم به بدعت غلطي در جامعه كمك كرده ايم كه به بهانه هاي مختلف و با عنوان نقد دارد گسترش پيدا مي كند و فراگير مي شود، به خودمان بيايم و كار پيش بر باشيم.

از نظر قانون دادگاه معتقد است که جمله توهین آمیز، جمله‌ای است که موجب بدنامی یا بی‌اعتباری شود. یا عموماً از دیدگاه اعضای یک جامعه به این صورت جلوه کند و یا در غیر این صورت جمله‌ای باشد که نشان دهنده دشمنی، تحقیر، اهانت یا استهزا باشد و باعث آسیب رساندن به اعتبار شخص در محل کار و تجارت و حرفه او باشد و پيگرد قانوني دارد.

متاسفانه اين حركات همچنان ادامه دارد و كاسه صبر را به عبارتي لبريز كرده است، اما باز هم به احترام شهر اين بار هم چشم مي بنديم و رد مي شويم،

به احترام بزرگان و به پيشنهاد آنها كوتاه مي آييم و باز صبوري مي كنيم ،همه حق انتخاب درست يا نادرست دارند كاري به كار همديگر نداشته باشيم، كمي قضاوت بي طرفانه هم بد نيست.

به جاي دامن زدن به اين بحث ها و حمايت از نادانسته ها و طرفداري نابه جا رفتار و كردار هركس را به خودش واگذار كنيم، به همديگر حق انتخاب بدهيم.

صبوري مي كنيم و همه دوستان را به آرامش دعوت مي كنيم و به قول بزرگان شهر نگذاريم اين شهرستان نوپا دستخوش ناملايمت قرار گيرد، باهم همراه باشيم و حد و حدود حقوق شهروندي را رعايت كنيم، صبر و صبوری به راحتی می تواند ما را متمایز کند و بعد به موفقیت برساند.

به همین دلیل حرف های سطحی می زنیم، برداشت سطحی داریم. (در شتابیم، ولی به کجا!)

به هر چیزی فقط حمله می كنيم، اما ادامه نمی دهیم. از هر مطلبی به اندازه اي كه موافقش هستيم برداشت مي كنيم، مدعي هستيم اما فكر كرديم این ادعاهای کاذب از کجا آمده است؟ تا کی می توانیم خودمان را گول بزنیم. به خودمان بيايم و تمام كنيم، اميدوارم اين نوشته پاياني باشد براي حاشيه سازي بي مورد براي مصلحت شهر دست برداريم و تمام كنيم.


6 نظر

 1. علی گفت:

  0

  0

  از قرار معلوم شما که سکوت نکرده اید و حتی دست به یقه و […] هم صورت گرفته کاش قبل از درگیری […] دست به قلم می شدید خیلی بهتر بود. تهدبد و […] در ملا عام واقعا زشت بود آنهم برای یکنفر که تحصیلات عالی دارد .

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای عزیزبه نظرم اونهایی که دستشون به قلم میره اتفاقا بایدمردموازراه درست آگاه کنن و این وظیفه ی سایت های خبری هست تا برای آگاهی واطلاع مردم کارکنن تابتوان فردی شایسته رو انتخاب کرد
  در مطالب قبل هم هیچ نوع بی احترامی درنوشته ها نبوده وهمه ازروی اصول وادب بوده در جهت آگاهی
  شمایه ذره به خودتون نگیریدو به فردخاصی نسبت ندید این نوشته هارو همه چی حله ??

 3. اوز سرای من گفت:

  0

  0

  جناب کاریانی عزیز ممنون از متن زیبا و پر محتوای شما در جریانی که به وجود آمد خیلی از منافع طلب ها و مغز فندقی ها بدنبال موج سواری بودند و شما با کار پسندیده خود توانستید مردم را آگاه کنید و قلم را تعریف کنید بعضی ها از قلم بعنوان تیغ استفاده می کنند و بعضی ها در مصلحت و صلاح جامعه امیدوارم قلم بدستان قبل از اینکه قلم بدست بگیرند خود بیایند و در گود خدمت به ملت گام بردارند تا بدانند کجا عیب دارد و کجا نه و در کل مرد عمل باشند شما با ارتقا سطح سواد در هنرستان دفاعی اوز بدنبال ارتقا سطح علم بودید که انجام دادید و هنرستانی که کمتر از انگشتان دست محصل اوزی نداشت ۶۰نفر در حال حاضر محصل اوزی دارد و جالب اینکه هنرستان دفاعی اوز از هنرستان های نمونه دولتی است و شما توانستید با آوردن رشته های برق و .. این مرکز را رشد دهید احسنت مهندس کوشا

 4. مینا گفت:

  0

  0

  درود بر مهندس جوان که با قلم خود جواب خیلی از منتقدین را داد جناب علی شما با شایعات نمی توانید فردی که کارآمد بود را نفی کنید ما افتخار می کنیم که همچنین جوانهای کار امدی داریم زنده با نیروهای مخلص و جوان

 5. گلدون گفت:

  0

  0

  متن بسیار زیبا وکامل و به جایی است اینگونه متن ها باعث بالا رفتن آگاهی مردم میشود

 6. اگاهی گفت:

  0

  0

  گاهی افرادی از روی ناآگاهی و نداشتن دانش کافی دست به نوشتن مطالبی میزنند که چند نفر از افراد زحمت کش جامعه که شهرت زحمات مفیدشان در این شهر نه تنها بر مردم شریف شهرستان اوز ،بلکه بر تمامیمردمان منطقه لارستان و شیراز و بندر عباس و غیره پوشیده نیس با اتهام خیانت کار دست تشکر به سینه آنان میزنند جهت دستمزد دیدار با کاندید نمایندگی مجلس که نه تنها با ایشان بلکه با چند کاندید دیگر نیز دیدار داشتن و این که این شخص چه خصومت با نماینده و دیگر یاران داشته الله اعلم،سکوت تا جایی برایشان قابل احترام میباشد ولی از مرز خود که گذشت حرمت ها شکسته میشود،آقای علی که شما اینگونه نظر دادید که ایشان دست به یقه شده اند اگر خودتان همچین اتهامی به خود شخص شما میشد و در فضای مجازی پخش میشد همچنان این نظر را داشتید در صورتی که واقعیت اصلا اینگونه نبود،بنظر بنده اینجا قانون خودش بهترین تصمیم برای این چنین افراد ناآگاه و سطحی نگر خواهد گرفت،به امید یک دلی و واقع بینی و روشن فکری تمامی مردم شهر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان