میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 اکتبر 2019 ساعت 3:24 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 62 دیدگاه 1,564 بازدید

آزموده را آزمودن خطا هست یا نیست؟

درباره حضور سه باره دکتر جعفرپور در انتخابات مجلس

آزموده را آزمودن خطا هست یا نیست؟

آفتاب لارستان: متن پیش رو یادداشتی انتقادی خطاب به نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز است که توسط «حجت محبی پور» برای این سایت ارسال شده است. گفتنی است «حجت محبی پور» از فعالان سیاسی اجتماعی دارای گرایش اصولگرایی است که بنیانگذاری سایت اصولگرای «لادستان»، عضویت اثرگذار در ستاد انتخاباتی «محمود احمدی نژاد» در لارستان همچنین همکاری نزدیک با نماینده فعلی مجلس در کارنامه سیاسی رسانه ای وی دیده می شود.

متن انتقادی محبی پور را در ادامه با این توضیح بخوانید که این مطلب لزوما موید دیدگاه سایت آفتاب لارستان نیست و حق پاسخگویی به آن نیز در همین سایت محفوظ است.

***

حجت محبی پور: چهار سال پیش در روزهایی مشابه همین روزها در خانه شخصی دکتر جمشید جعفرپور در خیابان بهبودی تهران (اگرحافظه به خوبی یاری کند) نشسته بودم و به حرفهای او گوش می دادم. قرار بود کتاب عملکرد چهارسال نمایندگی او را بنویسم. این دیدار و گفت و گوی دو طرفه، نوبت های دیگری نیز تکرار شد. برای آن روزهای پرالتهاب عرصه دیپلماسی عنوان خوبی برای کتاب عملکردش انتخاب شد: «حساس ترین برهه ـ دشوارترین دوره» اما یکی از مهمترین نکاتی که دکتر جعفرپور در گپ و گفت صمیمانه ذکر می کردند این بود که: «فرصت چهار ساله برای یک نماینده واقعاً کم است؛ چهار سال نماینده به هیچ کاری نمی رسد و کارها ناتمام باقی می ماند». (نقل به مضمون)

به ظاهر انگیزه دکتر جمشید جعفرپور از کاندیداتوری مجدد در سال ۱۳۹۴ از حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش تمام کردن کارهای ناتمام بود. او از کمی مهلت چهارساله می نالید و شاید هم حق داشت…

اما اکنون در آستانه اتمام دومین دوره نمایندگی دکتر جعفرپور در مجلس شورای اسلامی هستیم. نماینده نهم و دهم مردم لارستان درمجلس بین سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ یعنی به مدت هشت سال از مردم این خطه فرصت گرفته؛ یعنی یک پنجم از تمام عمر وکالت شورای اسلامی در عصر جمهوری اسلامی (از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۸).

او یک قسمت از پنج قسمت عمر این شهرستان را نمایندگی کرده و اکنون اگر دل به گفت و گویی تازه دهند بی تردید خود نیز معترف خواهند شد که هشت سال مجال اندکی نیست و باید کارهای ناتمام، تمام می شد.

هشت سال سقف مهلتی که اهالی این شهرستان به نمایندگان پیشین خویش داده اند و مشابه با مدتی که روسای جمهور کشور بر مسند نشسته اند و او اختیار دار آنان در همه عرصه ها بوده و از دخالت در هر زمینه ای از عزل و نصب مدیران شهری و اداری گرفته تا قبض و بسط اعتبارات ابایی نداشته است.

به همین دلیل نیز برای مردم حوزه انتخابیه دیگر دکتر جمشید جعفرپور کاندیدای بالقوه یا بالفعل نیست. او مدیر و نماینده ای است که هشت سال مهلت داشته و حال باید پاسخگوی عملکرد خود به مردمان حوزه انتخابیه باشد. بنابراین در برابر دکتر جعفرپور، میزی انباشته از سوال قرار دارد و حال قبل از هر خطابه ای باید مراعات اصل پاسخگویی به مطالبات منطقه ای را داشته باشند.

چه بخواهیم و چه نخواهیم جنس مطالبات اکثریت قریب به اتفاق مردم از نماینده در حوزه های انتخابیه، مطالبات منطقه ای است. اینکه نماینده آنها در مجلس در کدام فراکسیون قرار داشته و زیر بیرق کدام جناح سینه می زند در اولویت ذهنی مردم نیست. آنان دنبال آن هستند که چه چیز نفع یا ضررشان را رقم می زند و در این راه از مقایسه کردن شهرستان خود با فلان شهرستان همجوار و برابرسازی بین دکتر جعفرپور با سایرنمایندگان استان نیز ابایی ندارند.

درباره اینکه شعارها و ایده های ایشان برای لارستان به ثمر نشسته یا ننشسته می توان به همان کتابی که چهار سال پیش گردآوری شد مراجعه نمود. همچنین می توان پای درد دل اعضای شوراهای اسلامی شهرها و بخشهای تابعه و شهرستان های همجوار نشست. می توان به بیم و امیدهایی که در حوزه تقسیمات کشوری در این خطه قرار داشته و دارد رجوع کرد و به نتیجه اولیه رسید. بررسی رویدادها و تحلیل وقایع هشت ساله و بازخوانی شعارهایی که توسط نماینده محترم عرضه شده پاسخی است ناگفته به این سوال که «آیا دو دوره نمایندگی مردم و مهلت هشت ساله نیز برای پیگیری مطالبات منطقه ای کافی نبود»؟

***

چهار سال قبل و باز هم در کوران انتخابات مجلس شورای اسلامی به واسطه نسبت خویشاوندی با مهندس یوسف محبی در جلسه هم اندیشی که توسط دوستان فراهم آمد؛ دعوت شده و شرکت کردم. در آن جلسه به شکل مبسوط وضعیت منطقه در آستانه انتخابات را تحلیل نموده و بعد از آن خطاب به یکی از معتمدان حاضر گفتم: «جناب یوسف محبی بیش از بیست سال است که به واسطه داشتن مسئولیت به عنوان شهردار لار -یک دوره نمایندگی در مجلس هفتم- دو دوره کاندیداتوری ناکام در مجالس ششم و هشتم و یک دوره کناره گیری (دوره نهم) در معرض دید مردم بوده و عملکرد وی محل قضاوت افکار عمومی قرار داشته است. اینکه بخواهید دوباره ایشان را به سمت کاندیداتوری هدایت کنید یک ریسک بزرگ برای اوست. اگر فکر می کنید محبی پیروز انتخابات است وی را به سمت این رقابت سوق دهید، در غیر این صورت اعتبار اجتماعی یوسف محبی را در معرض باخت در انتخابات قرار ندهید»…

***

جناب آقای دکتر جمشید جعفرپور در همه سال هایی که گذشت در دایره بسته ای از مشاوران منطقه ای روزگار گذرانده و حالا بهتر است که خودشان از بامِ لارستان به خویش و هشت سالی که سرنوشت منطقه ای سه چهار شهرستان را در اختیار داشته اند؛ بنگرند. ایشان بعد از هشت سال حضور مستمر در مجلس، مجالی برای فروختن وعده ها و وعیدها به اهالی منطقه را ندارند. با هر انگیزه ای که به میدان آیند، با هر صوتی که برای مردم آواز سر دهند، از هر طرحی برای توسعه منطقه پرده بردارند؛ باز هم باید قبل از هر چیز خود را تابع عملکردِ هشت ساله نمایندگی مردم ببینند و ابتدا بدهی خود را با موکلان خود صاف کنند.

به سهم خویش امیدوارم که جناب جعفرپور از همان بالا ببینند که اصرار ایشان بر کاندیداتوری مجدد، ضمن آنکه به واسطه دو دوره نمایندگی (مستند به تجربه های اخلاف خود) دارای خطر برای سبد آرای شخصی ایشان است، در عین حال باعث تشدید اختلافات منطقه ای بخصوص در زادگاه اش شهر لار نیز خواهد شد و این امر چیزی جز پراکندگی آرا و تفرقه داخلی و نارضایتی عمومی را بدنبال نخواهد داشت. در این صورت وی اطمینان داشته باشد که مردم کوچه و بازار و معتمدان محلی جمشید جعفرپور را نخواهند بخشید.

درباره نحوه عملکرد سیاسی وی در مجلس نیز سخن بسیار است. اما در حال فعلی نگرانی نگارنده این است که نکند باز شخصیتی از شخصیت های لارستان بعد از هشت سال سرمایه گذاری عمومی به واسطه یک رقابت لجاجت آمیز به ورطه فراموشی سپرده شود. پایمال شدن اعتبار منطقه ای (و حتی ملی) دکتر جمشید جعفرپور به عنوان عضو با نفوذ عرصه فرهنگی کشور حیف است؛ نیست؟


62 نظر

 1. عصر بیداری گفت:

  1

  0

  سلام آقای محبی پور شما و گروهتان با نوشته های بی نشان لادستان و حمایت کور کورانه از جعفرپور و… شناخته می شوید اما این حرکت منطقی شما علیرغم سابقه بد قبلی بسیار پسندیده است به شما تبریک می گویم به جمع مرام داران و جوانمردان خوش آمدید.امیدوارم ثابت قدم باشید

 2. دوست دار منطقه گفت:

  0

  0

  دور اول همه مردم وهمه کاندیدا دست بدست هم دادند که آقای نماینده فعلی رای بیاورد که آورد. اینبار ایشان اگر تلافی این لطف مردم انجام دهد که رای ها پخش نگردد مردم منطقه هم کار ایشان فراموش نمی کنند. پس هشت سال عمر کمی نیست و کافی است. البته اگر اطرافیانش بگذارند

 3. عاقل و بالغ گفت:

  0

  0

  بهتر است اين اقاى دكتر محترمانه برود كنار چرا كه مردم لار عاقل و بالغ هستند و فرصت زيادى هم به ايشون دادند ولىمتاسفانه نتوانست كارى كند و بيشتر روى كارهايى كه ديگران كردند مانور داد مثل ارتقا فرودگاه لارستان كه مثل روز روشن هست كه اقاى انصاريفرد و اقاى جبارى انجام دادند ولى ايشون مرتب ميگه من …..

 4. سینا گفت:

  1

  0

  آقای محبی پور که تو دفترش بود؟!!!
  ببین جعفرپور چه کرده که همه ازش برگشتند.
  راست و چپ
  بالا و پایین
  اصلاح‌طلب و اصولگرا
  همه و همه به این نتیجه رسیده‌اند که جعفرپور باید برود.
  #نه_به_جعفرپور

 5. صادقی گفت:

  5

  0

  این مقاله ها همش از طرف یک نفر که کاندید دور قبل بود بلند میشه جناب م-م خیلی وقته تبلیغات انتخاباتی شروع کرده و چند نفر قلم بدست رو دور خودش جمع کرده که از این طریق براش تبلیغ کنن

 6. د-ن گفت:

  0

  0

  این آقای جعفرپور که الان سر نخواستن ایشان دعواست یک شخصیت فرهنگی معتدل بود که قرار بود نقش مرضی الطرفین داشته باشد و به تفرق ها پایان دهد. همین آقایان مثلا اصول گرا که الان برای جایگزین ایشان دارند خدمت می کنند جعفرپور را به ورطه جناح بازی و بلکه باند بازی کشاندند. اقایان بازی سیاسی برد و باخت دارد خدا کند حداقل اخلاق سیاسی را نبازید

 7. لارستان بزرگ گفت:

  1

  0

  لارستان نیاز به یک مدیریت منسجم دارد که از نماینده پشتیبانی کند. از ظرفیت های دکتر جعفرپور به دلیل حسادت ها و خودخواهی های بعضی از افراد مدعی به درستی استفاده نشد. دکتر جعفرپور به نظر می رسد استانداردهای شخصی خوبی دارند این جامعه لارستان است که باید به این اجماع برسد که باید از ظرفیت ها و استانداردهای خوب خود در تکمیل نیروی محرکه و ایجاد قدرت بیشتراستفاده نماید.دکتر جعفرپور امروز از نمایندگان رده اول استان فارس و از انمایندگان با تجربه عالی می باشد.

 8. ح توانا گفت:

  0

  0

  هرچه به انتخابات نزدیک بشیم این نقدها بیشتر و تندتر خواهد شد چون انتظارات مردم خیلی بالاتر از کارنامه نماینده فعلی است. تکرار حضور ایشان دیگر خالی از منطق و خلاف اخلاق است. از ما گفتن….

 9. آرش نیرومند گفت:

  0

  0

  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی ….

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام قطع به یقین م م اگر از طرف خدا نعوذبالله نامه بیاورد مردم به او اعتماد نمی کنند لذا نه اقای محبی پور اگر روحانی هم تعریفش کند رای ندارد

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظرم باید مشاوره درست به دکتر جعفر پور داد و ایشان را از کاندیدا شدم منصرف کرد چرا که هم به نفع خودشان هست و به قول آقای محبی پور نیرو سوزی نمی شود و می توانند در مرکز دارای جایگاه و پایگاه مهمی در یکی از وزارتخانه ها شوند و هم به نفع مردم هست که از این طریق یک نیروی با انگیزه تر از ایشان بتواند اهداف مناطق لارستان خنج و گراش و به تازگی اوز را پیگیری و به سرانجام برسانند . انشاالله که چنین شود که در غیر آن به جز ارزیابی ضعیف و غیر قابل قبول هشت ساله ایشان چیزی باقی نمی ماند.

 12. رامین گفت:

  1

  0

  فکر می کنم همه کسانی که خواهان حمایت از آقای محتاجی که خودشان می دانند رایی ندارد هستند در حال تخریب دکتر جعفرپور هستند.دکتر جعفرپور نماینده پاکدست و انقلابی است و باید محکم از ایشان حمایت کرد.اینکه کسی برای دو دوره انتخاب شده است دلیل بر عدم انتخاب برای دوره سوم نیست.

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود برشما بااین متن زیبا واقعا جناب جعفرپور چکار کرد برای منطقه اصلا منطقه بکنار که هیچ وقت مهم نبود برای خود لار اصلا چیکار کرد داخل بخشها ومناطق اطراف که جز درست کردن دودستگی هیچ کار دیگه ایی انجام ندادتمام ادارات فقط افراد خودش گذاشته که بلندگوی خودش باشن وبله قربان گوی خودش درصورتی که هیچ کدام از افرادی که گذاشته […] ندارن از عزل ونصبهاش گرفته تا […] کسانی که باب طبعش نبودن واقعا رو چه حسابی میخواد دوباره بیاد ازرو چه کارنامه ایی فقط گوش به حرف مشاورانی شده که هیچی از منطقه نمیدونن وفقط به فکر اینن که باز جعفرپور برگرده که قدرت خودشون حفظ بشه وبس چون میدونن که اگه جعفر پور رای نیاره همشون به انزوا میرن وتنها راهی که خودشون رو حفظ کنن اومدن دوباره جعفر پور هس مردم عاقل باشین دوباره اشتباه نکنید ورای اصلا ندیدن به این شخص حتی اگه بیاد هم عیبی نداره فقط رای ندین به کاندید مورد نظرخودتون رای بدین فقط

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  این خودزنی اصولگرایان جز به ضرر خودشان تمام نمی شود.فقط این را می دانم مردم به […] مثل آقای م.م بخاطر حوادث ۸۸ رای نخواهند داد.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر چهار سال آقای،محبی،کار کرده بود لارستان اینقدر عقب نمی رفت

 16. هوشیار گفت:

  0

  0

  خطاب به مدیر سایت
  جناب این همه تاختن برکسی (آقای محبی پور)که خود محترمانه بیان داشته اشتباه خود را, برچه اساس وهدفی است…

  امید است شما نیز پذیرای اشتباه بسیار بزرگ ودردناک حمایت از روحانی باشید مسوول ستاد جناب دکتر روحانی در لارستان بزرگ !!!

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای حجت محبی پور قضاوتت غیرمنصفانه وناجوانمردانه و بدورازواقع بینی ازاوضاع وشرایط کشور وعملکردهای انجام شده بود. درآینده نه چندان دور نفس لوامه شما بخاطرقضاوت غلط وغیرمنصفانه و تشویش اذهان عمومی وانحراف افکارعده ایی از مردم بیدارخواهدشد . دچارعذاب وجدانی بخاطر این قلم زدن خواهی شد که رهایت نخواهد کرد.

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  از انتقادات این روزها اینطور می شود استنباط کرد که
  نماینده الان دایره کوچکی از هواداران دور خود دارد. اکثرا هم، از همین کوچک بودن حلقه مشاوران می نالند.
  پس بیایید این حلقه مشاوران را هم نقد کنید که کار را به اینجا رسانده اند.
  جعفرپور از جوانی در لار نبوده. شناختی نسبت به لار و نیروهای سیاسی و اجتماعی نداشته.
  روزی که روی کار آمده، امورات تهران را خودش دست گرفته و امورات لار را به افراد دیگر سپرده که من آنها را «دولت در سایه لار» نام می گذارم.
  این دولت در اصل همه چیز لار در دستش است و کسی حواسش نیست. سود حضور افرادی که در لار آدم ندارند و نماینده می شوند، بیشتر برای این آدمهاست. همانها که الان همه کاره لارن
  آقای محبی پور، شما آنها را میشناسید. حتی رئیس و بزرگانشان در شیراز را میشناسید. میدانید که اگر جعفرپور برود هم، این حضرات کنار نمیروند. شاید این دولت در سایع تصمیم گرفته باذغلطک از روی جعفرپور عبور کند. بگوئید برنامه شما برای کاندید بعدی چیست؟ شما دنبال این هستید که چه کسی را دوباره به لاریها قالب کنید؟
  برنامه اصلی خودتان را بگو. مردم دیگر گول این بازیها را نمیخورند. میدانند که شما دارید برای انتخابات آماده میشوید و شما زبان دولت در سایه هستید

 19. ناشناس گفت:

  0

  2

  جناب محبی پور! اینکه آیا دکتر جعفرپور نماینده مردمی واخلاق مدار نماینده خدوم ودلسوز وپرتلاش وخستگی ناپذیر مردم دوباره بخواهد کاندید شود یانه نمی دانیم . اما آیا لحظه ایی فکر کردی با این نوشته تبلیغاتی انتخاباتی زودهنگام بامحتوا تخریبی وغیرمنصفانه وغیراخلاق مدارانه چه کسانی راخوشحال کردی ؟ کدام دولتمرد نفوذی مانع وعلیه لارستان بزرگ را خوشحال کردی.؟ کدام نمایندگان ازهمسایگان استان فارس راخوشحال کردی ؟ کدام جناح تندرو سیاسی غیرمتعادل راخوشحال کردی . ؟ چه کسانی الان ازنوشته شما خوشحال وراضی اند؟ نوشته ات فراترازانتقاد بود‌ . خیلی زود شما وهم پیمانانتان که چه بسا همه ازیک جا تغذیه میشوید تبلیغات غیراخلاقی انتخابات رو آغاز کردید . انتقادت دلسوزانه وخیرخواهانه نبود. ولی بدان مردم فهیم وبابصیرت وآگاه وقدرشناس ومنصف کم نیستند. نوع انتقادت، هدف ازانتقادت ، پشت پرده انتقادت را ،خوب می فهمند ودرک میکنند. مردم فهیم فرق انتقاد وخیانت روخوب می فهمند.

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  حجت آقا دراصولگرای واقعی بودن و همخط بودن و هم گرایش سیاسی بودن تو با جعفرپور شک وتردید هست . مردم باور نمیکنند. اصولگرایی متعادل جعفرپور کجا و اصولگرایی توکجا. زمین تاآسمان فرق هست . لطفا خودرا اصولگرا ندان . به شما نیامده. یک اصولگرای متعادل واقعی برروی هم خط وهمفکر خود خنجر ازپیش وپشت سر، نمی کشد . طبق گفته خودت جعفرپور پس ازپایان دوره اول به تو اعتماد کردو عملکرد ۴ سال اول را باعنوان حساس ترین برهه دشوارترین دوره به چاپ رساندید . وایشان بقول شما “به ظاهر “باهدف اتمام کارهای باقی مانده دوباره کاندید شدند . شمابفرما آیا در۴ سال دوم حساسیت ودشواری دوره دوم کمترشده یابیشترشده ؟ مردم با گوشت وپوست خود بافهم ودرک ودرایت خود اوضاع وشرایط اقتصادی وبودجه ایی راکشور لمس ودرک میکنند . برهه ودوره دوم هم همان حساسیت ها ودشواری ها را داشته ودارد. کمترکه نشده بیشترهم شده . ولی باز درهمین دوره دوم باهمان دشواری ها وحساسیت ها نماینده منتخب مردم ذره ایی درانجام وظیفه وخدمت به مردم ومنطقه کوتاهی نکرده واگر نگوییم بیشتر ازنمایندگان سابق یا نمایندگان استان فارس خدمت کرده کمترازانها هم نیست . مردم خود بهترین قاضی هستند میتوانند عملکرد نمایندگان سابق ونمایندگان دیگر شهرهای استان فارس را تک به تک با عملکرد نماینده فعلی مقایسه کنند. هرکدام درزمان خود درشرایطی که بوده اند خدمت کرده اند . بی انصافی است اگر بدور از مقایسه دقیق و صحیح وعادلانه بخواهید انجام شده ها و عملکردها ی نماینده دلسوز وزحمتکشی چون جعفرپور را رانادیده بگیرید وبا روش تخریب تبلیغات انتخاباتی را آغازوادامه دهید. ازخدابترسید ازحق الناس بترسید ازقضاوت بناحق وبی انصافی وبی وجدانی بترسید که باید زمانی پاسخگو باشید .

 21. امین گفت:

  0

  0

  خیلی جالبه که اصولگراها هم دارن میان تو سایت اصلاح طلبان مطلب میذارن و این یعنی همگرایی

  • اوزی گفت:

   0

   0

   همگرایی کیلو چند؟ سایت آفتاب لارستان مخاطب داره که […] و بقیه سایت ها ندارند.
   نگارنده یادداشت هم خوب می دونه کار جعفرپور تمومه، دنبال اعتبار می گرده که فردا وقتی از کسی حمایت کرد، حرفش خریدار داشته باشه.
   از ژسش توی عکس پیداست 🙂

  • لاری گفت:

   1

   0

   این همشهری اوزیمون حرف درستی زده بجز ژست توی عکس

 22. دوران گفت:

  2

  0

  لاری های عزیز، با این عملکرد ضعیف نمایندتون، نه دوست براتون مونده نه دشمن!

 23. ص. گفت:

  0

  0

  ما مردمی هستیم که با آزمون وخطا به مسائل پی خواهیم برد .
  از اینکه آقای محبی پور به این حد رسیده که این هشت سال برای این نماینده کافی است وپیشرفت منطقه با تغییر حاصل می گردد جای تشکر از ایشان را داریم.

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدواریم اشتباهی که اطرافیان مرحوم نخبه در دور سوم ایشان انجام دادند اینبار اطرافیان نماینده آن اشتباه را تکرار کنند. وایشانرا ترغیب به آمدن کنند.

 25. پارسا گفت:

  0

  0

  ?خودراازچشم مردم نیندازید ?
  جناب آقای حجت محبی پور ! حجت رابرخودتمام کن .حواست باشد . تاریخ لار و لارستان، نوشته شما وامثال شما مثل اقای ر-ر که قبلا درهمین سایت به عنوان جمعی ازجوانان انقلابی ازروی سادگی وبی اطلاعی نامه نگاری کردند وآقای کا-ر و وآقای ر- آ و ص – ک و ع – ز و……رافراموش نخواهد کرد ودرخود ثبت خواهد کرد وموردقضاوت حال و آیندگان هم قرارخواهد گرفت. عمل شما ، محتوا نوشته شما، یک خیانت بزرگ به لار و لارستان بزرگ هست . چرا خیانت ؟ مگر ما لاری ها ولارستانی ها چه تعداد شخصیت های توانمند وقدر ومطرح وشناخته شده ملی، استانی و محبوب ومقبول درسطح کشور واستان داریم ؟ کلاه خودرا قاضی کنید وبشمارید. چندنفر لاری لارستانی مطرح مقبول ومحبوب درسطح کشور داریم ؟ یکی دونفر هم که باپسوند لاری یاباغیرپسوند با رای لاری ها درسالهای گذشته به موقعیت ومقامی رسیده اند والان هم هستند قطعا سو وجهت شان رامیدانید اینها برای لارستان بزرگ چه خدمتی کرده اند ؟ دست به قلم ها !حواستان باشد. تضعیف و تخریب مهره توانمند وخستگی ناپذیر ودلسوز وتلاشگر وخدوم و اهل تعامل با افرادمختلف با دیدگاه های متفاوت واخلاق مدار وپاک دستی چون دکترجعفرپور نماینده منتخب مردم درواقع خیانت به شهرمان وکل منطقه هست . چه دوره بعد جعفرپور بیاید یانیاید (که بشخصه به عنوان یک شهروند لاری – بخاطر نکته ایی که عرض خواهم کرد- امیدوارم بخاطر قدرنشناسی وبی انصافی امثال شماها نیاید ودرهمان موقعیت قبل ازنمایندگی خود که دست کمی ازنمایندگی نداشت وندارد ویادر کسوت استادی دانشگاه بی دغدغه وخون دل خوردن بازحمت بسیارکمتر درهمان موقعیت قبلی خویش بماند و نیروپروری کند وخدمت رسانی کند ) یه نکته جالب به عنوان یه شهروند لاری بایدبعرض برسونم که دربین خود لاری ها زبانزد هست و بارها وبارها شنیده ایم این هست که میگن : لاری ها قدرشناس نیستند ( البته خودمن این جمله را به جهت تعمیم دادن قبول ندارم و نمیتونیم بگیم همه لاری ها . بلکه بایدبگیم برخی لاری ها ).میگن فلان دکتر تولار کارمیکرد خدمت میکرد کارش هم خیلی خوب بود متخصص بود دکترفلانی دکترفلانی …. ولی مردم قدرنشناس کاری کردندباهاش جوری رفتار کردند جوری پشت سرش حرف زدند که رفت شیراز رفت تهران اونجا الان داره خدمت میکنه . کلی هم محبوبیت ومقبولیت داره . خود لاری ها میگن تولار اگر براشون صدتا کارانجام بدی یه کار انجام ندی دیگه بد میشی . کارهای خوبت انگارنه انگار. خود لاری ها میگن لاری ها ( من میگم برخی) حسودند زیرآب هم رومیزنند همدیگه روخراب میکنند تخریب می کنند چشم دیدن همدیگه رو ندارند برای رسیدن خودش یاخودشون به پست ومقام وجایگاهی دیگری رو تخریب میکنند. وهمین باعث شده ومیشه که نیروپروری در استان ومرکز نکرده اند . ولی لامردی ها وجهرمی ها ولرها و… پشت همند هوای همدیگه رو دارند همدبگه رو تخریب نمیکنند. بخاطرهمین دراستان و مرکز نیرو پروری می کنتد ونفوذ دارند .
  جناب محبی پور !بخاطر انتخابات تیشه به ریشه خود نزنیم . بخاطر آقای فلانی یافلانی شخصیت توانمند ومطرح ملی خودرا که قبل ازنمایندگی دارای جایگاه ودرخدمت کشورمان بوده تخریب نکنید که مردم این خیانت رافراموش نخواهندکرد. خودرا ازچشم مردم نیندازید. برای اشخاصی چون دکتر جمشید جعفرپور که چشم ودلش سیربود نیازمند جاه ومقام نبودچون بنابرشایستگی خود ازمدتها پیش درجایگاه والایی ازخدمت رسانی قرارداشت صرفا خدمت اصل واساس بوده وهست وخواهد بود وتاآخرعمر درخدمت نظام وانقلاب وکشور وزادگاه خودخواهدبود چه نماینده باشدیانباشد. چه دوربعد بیاید چه نیاید. . پس بارویه غیراخلاقی تخریب وتضعیف خود ر ازچشم مردم نیندازید .

  • همشهری گفت:

   0

   0

   جناب پارسا خان. بهتر بود با نام و نام خانوادگی واقعی خود اینجا می نوشتی. دم خروس شما نیز بیرون زده برادر. لازم نیست اسم مستعار برای خود برگزینی. باید قبول کرد که عملکرد نماینده واقعا قابل دفاع نیست حتی برای همفکران خودش تا چه رسد به دیگران. پس لطفا در توجیه عملکرد نماینده، طومار ننویس اینجا

  • اکبر گفت:

   0

   0

   حاجی به نظر میاد بدجور دچار توهم شدید. همین شماها دوروبر جعفرپور جمع شدید که اون بنده خدا هم فکر کرده علی آباد هم دهیه!

  • لارستانی گفت:

   0

   0

   جناب آقای پارسا. ما بیشتر از اطرافیان نماینده گله مند هستیم که باعث اختلاف و دو دستگی بین مردم لارستان شدند تا ابد.
   مردم لارستان هم‌ این اقدامات اطرافیان نماینده را در تفرقه افکنی و نیروسوزی هرگز فراموش نخواهند کرد. اینکه نماینده محترم سرنوشت چند شهر را به دست چند نفر معدود ، آن هم از اطرافیان خود بسپارد گناهی است نابخشودنی که باعث شد ۸ سال بهترین فرصت ها از لار و لارستان گرفته شود و بهترین نیروها از لار کوچ کرده و به سایر شهرها بروند.
   جناب نماینده باید در پیشگاه مردم از کارنامه ۸ ساله خود دفاع کنند مخصوصا در مورد جاده های لار بندر و لار جهرم که جان ده ها انسان بی گناه گرفته شد و اگر در این مورد قصوری داشتند از همه مردم عذرخواهی کنند.

  • رضا گفت:

   0

   0

   مهندس جان بهتر بود اسم خودتو می نوشتی چون واضح است که این نوشته کیه. ادبیات کاملا مشخص و حرف های کلیشه ای. گوشمان از این حرف ها پر شده مهندس جان. موفق باشید و پیروز

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   جناب پارسا که به نظر میاد اسم مستعاره
   ولی از نوشته تان به راحتی می توان تشخیص داد از حلقه اول اطرافیان نماینده هستی که اینقدر بهت ….. اومده
   ضرورتا باید جواب بند به بند شما را داد اما در متن فرموده اید چشم و دل نماینده سیر بود و در جایگاه والایی قرار داشت بالا غیرتا میشه از ایشان خواهش کنید برگردند به همون جایگاه والایشان و بی خیال نمایندگی باشند. اصلا بروند از تهران کاندید بشوند . به قول شماچشم و دلش هم که سیر هست . هرچند بعید می دانم اینکار را انجام دهند چرا که قدرت تازه به دهانشان مزه داده.
   نه جانم ایشان برود دیگر افرادی مثل شما جایگاهی نخواهند داشت.

  • جی-جی J-J گفت:

   0

   0

   جناب پارسا
   جسارتا آب رو بریز همون جا که میسوزه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تنها پارسایی که از بین پارسایان در کنار نماینده باقی مانده است. خوب تو این مدت خوش گذشته است معلوم است که باید طرفداری کند چون اگر پرده برافتد نه تو مانی ونه من

 26. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوستان نمیدانم چرا ایقد به اصلاح طلب واصولگرا میچسپانید که یک متن نوشته که کاملا به حق واقغیت داره الحق والنصاف جناب جعفرپور چکار شاخصی انجام داده همین کاراهای کوچکی که انجام داده که اگه انجام نمیداد که دیگه۸سال نماینده بوده بدرد چه میخوره بلعخره باید یک کار میکرد طرفداران جناب جعفرپور فقط هوچی گری بلدن اینجاب اختیار دفتر خودش نداره اختلاق هایی که داخل منطقه انداخته چرا نمیگین میگین از نمایندگان تراز اول استان بوده فراموش کردین نماینده تراز اول یعنی نماینده جهرم بعدش کازرون بعدش لار بعدش فیروزاباد البته اشتباه هم نگفتین بله اول بوده ولی از اخربرا لار چکار کرد بی انصافی نکنید نمایندگان قبل چطور کار نکردن جناب حسنی بااینکه گراش رو شهرستان کرد ولی چندین اداره کل وفرمانداری ویژه رو به لار اضاف کرد الان اوز باقدرت ونفوذ افراد خودش شد شهرستان جناب جعفرپور هم فقط تلاش کرد که جلوی شهرستانی رو بگیره نکرد جای اینکه امتیاز بگیر وادارات رو به اداره کل ارتقاع بده وفقط به همین جلوگیری اکتفا کرد ایشون معروف هستن به نماینده نامه زن وتخصص بالایی رو در نامه نگاری دارن حتی دردیقه نود که وقت تایپ نیس دست نویس مینویسن ولی پیگیری دیگه نه تواناییش رو ندارن همیشه حق بگین چشم بسته از ایشون حمایت نکنید از داروهای […] که ایشون ازشون حمایت میکنن ومانع اینکه علوم پزشکی جرات حرف زدن بهش نداره هم بزاریم کنار از […] که به جناب دکتر اکبرپور کردن ومجبورشون کردن این دکتر دلسوز رو از لار […] هم بگذریم فعلا از گذاشتن […] به ریاست علوم پزشکی که جرات نداره رو حرف جعفرپور حرف بزنه هم باز بگذریم ایشون هرچقد نکته مثبت داشته باشه نکات منفیشون خیلی بیشتر از نکات مثبت هس که قابل شمارش نیس

 27. پارسا گفت:

  0

  0

  نکته مهم وقابل عرض . واقع بینی وپدیرش تناسب انتظارات ومطالبات بحق مردم با حساسیت هر برهه وشرایط هر دوره .‌ اگر اوضاع وشرایط کشور یعنی وضعیت درآمد نفت و بودجه واعتبارات وصادرات و مالیات وتولید ملی و وضعیت معیشت واقتصاد مردم وکشور دراین ۸ سال مدیریت دولت تدبیروامید آن هم درشرایط تحریم و نوع مدیریت معیوب داخل کشور باهمین مدیران ومسئولان و وزیران دولت ، ایده ال بوده ،عالی بوده ، بی عیب ونقص وکم وکاستی بوده .، میتوان انتظارداشت کارنامه عملکرد تمام نمایندگان مجلس تمام نمایندگان استان فارس ازجمله نماینده حوزه انتخابیه لاروخنج وگراش هم باید ایده آل وعالی باشد .
  درحالی که هیچ نماینده ایی ( برخلاف تصور برخی افراد ازبرخی نمایندگان شهرهای همسایه ) نمیتواند ادعاکند کارنامه عملکرد من ایده ال بوده وتمام مطالبات اجرایی شده . وقطعا برای انجام نشدن اهداف ومطالبات مردم دلایل و علت های متعددی وجود داشته که یامردم میدانند یانمی دانند وباید بدانند .کارنامه تمام نمایندگان ارتباط مستقیم با شرایط ودوره ایی هست که درآن خدمت میکنند. مردم آباده اقلید فسا وجهرم ولامرد ومرودشت واستهبان وفیروزآباد وداراب و نی ریز و…. وحتی مردم شهرهای استانهای دیگر هم مطااباتی داشتند که اگر همین آقای حجت محبی پور برود ازآنها مصاحبه بگیرد آنها هم میگویند مطالباتی ازنمایندگانم داشتیم که انجام نشده . اماآیا انجام نشدن برخی اهداف ومطالبات بخاطر ناتوانی نمایندگان بوده یا شرایط کشور وتصمیمات درست یاغلط دولت ودولتمردان مانع انجام برخی مطالبات شده ؟ مطالبات و انتظارات مردم حتی انتظارات ومطالبات بحق باید معقول منطقی و متناسب باشرایط کشور و براساس تصمیمات دولت ودرنظرگرفتن عوامل دیگر باشد . ( همانطور که انتظارات ومطالبات اعضای یک خانواده از سرپرست خانواده باید معقول منطقی ومتناسب بادرآمد وتصمیم سرپرست خانواده باشد . چه بسا یک پدر نه ۴سال نه ۸ سال بلکه بیشتر تلاش میکند خانه دار وصاحب مسکن شود که اهل وعیال درآسایش بیشترباشند . ماشین شاسی بلند وفلان مدل روز صاحب شود ولی شرایط اقتصادی او کفاف این امرمهم را نمیدهد. این به معنای نخواستن پدرنیست . بلکه ارتباط مستقیم به اوضاع اقتصادی ومعیشتی او به میزان درآمد ومخارج او وبه تورم وگرانی و عوامل دیگر دارد )

 28. لاری گفت:

  0

  0

  این مردمند که نماینده را انتخاب می کنند فارغ از تعریف یا تکذیب دیگران در مورد کاندید های مورد نظرشان مردم مقلد این و آن نیستند

 29. فرامرزی گفت:

  0

  0

  عجب بی انصافی شروع کردن بعضی ها.واقعا دکتر جعفرپور و کارهایی که انجام داده از نمایندگان پیشین کمتر هست؟؟؟واقعا به نظر شما این مشکل ما مردم لار نیست که حتی اگه نقدی به نماینده داریم با بی انصافی تخریب می کنیم؟؟؟؟!!!نیمی از کارهای دکتر جعفرپور که منتشر می کنن و مطالعه می کنم هم حتی درست باشه بیش از دوران نمایندگان پیشین هست.اون هم در این دوره تحریم و بی پولی دولت.در دوران های پیشین اگر رسانه ای بود می فهمیدن خیلی ها که دکتر جعفرپور کار کرده یا دیگران؟
  مردم لار برگردیم به خودمون.نیروسوزی نکنیم حتی اگه نمی خوایم به دکتر جعفرپور رای بدیم.بگذاریم مردم تصمیم بگیرن که بهترین قاضی هستن.اما اگه دکتر جعفرپور این دوره نماینده نشه هم باید بعنوان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان سرمایه لارستان برای پست های بالاتر حفظ بشه.خدا عاقبت همه رو به خیر کنه.

 30. احمد گفت:

  0

  0

  سلام بهتر نیست به جای حمله به اشخاص راهکار مناسب درجهت پیشرفت لارستان نسبت به شهرستانهای مجاور بدهید واز تفرقه پرهیز کنیم

 31. محسن گفت:

  0

  0

  درمجموع بنطر من عملکرد دکتر جعفرپور نسبت به نمایندگان قبلی خیلی بهتر بوده وباتوجه به اینکه دراین ۶سال هم لامرد وهم جهرم درهییت دولت وزیر داشته اند درقضایایی مثل استقرار ادارات کل واستانی لارستان باید سختی کار دکتر جعفرپور رادرک کرد ومطمین باشید هر نماینده ای دیگه هم بجای ایشان بود نمی تونست دراین قضایا موفق عمل کند

 32. ناشناس گفت:

  0

  0

  به طرز واضحي اثر اقاي […] در اينگونه نوشته ها نمايان است، اما جناب اقاي […] يادتون نرفته كه در ماجراي گراش چه كردي ؟ دستور […] به مردم را داديد، بعد از ان تا ماه ها […] ميكرديدذو جوانان بيگناه كه […]
  اگر سنگ پاي قزوين هم بود از رو رفته بود. اين مردم حاضرند يك غير لارستاني نماينده شود اما حتي يك راي به شما ندهند.
  اقاي […] شما به خوبي ميدانيد كه بين مردم جايگاهي نداريد به همين دليل بود كه در دور قبل كنار كشيديد و اتفاقا با علم به نداشتن جايگاه در بين مردم ايندفعه شروع كرده ايد به تخريب جعفرپور با اين اميد كه ابرويي براي خود بخريد درصورتيكه […] هميشه منفور مردم بوده اند و خداوند در كمين اينگونه افراد است( إِنَّ رَبَّک لَبِالْمِرْصَادِ)

 33. حقیقت گو گفت:

  0

  0

  جناب آقای محبی پور همانطور که تیتر زدید آزمودن را آزمودن خطا ست این حرف هم برای نماینده محترم الان درست است و هم برای شما و کاندیدی که از آن حمایت میکنید درست می باشد. چطور میشود که به شما که به مدت شش ماه از فرمانداری مامور شدید به دفتر آقای دکتر جعفر پور جهت تهیه این کتابی که گفتید و از هزینه دولت برای حمایت از یک کاندیدا استفاده کردید و الان از ایشان برگشته اید اعتماد کرد .کسی که حزب باد می باشد اینگونه می باشد, نه برادر مطمئن باشید این دوره نه آقای جعفر پور نه کاندید شما که جزمغضوبین مردم لار هستند رای نمی آورند. بهتر است شما هم مانند بقیه دوستانتان که حامیان آقای جعفر پور بودند و الان پی به اشتباه خود برده اند ودر گوشه ای نشسته اند و به اعمال نادرست خود فکر میکنند دیگر سعی به انحراف بردن مردم را نمکنند برای همیشه مانند آنها گردید, و سرتان به کار خود باشدتا باعث گمراهی مردم و گناه نشوید

 34. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  خواندن این مطالب از قلم کسی که این قدر به نماینده فعلی نزدیک است نشان می دهد ایشان نتوانسته توقعات و وعده های خود را عملی کند بی انصافی هست که به این شدت تخریب شود ولی اگر عادلانه نگاه کنیم و حتی با نمایندگان دیگر قیاس کنیم در طی این دو دوره کار شاخص و چشم گیری انجام نشده امیدوارم مردم آگاه و بیدار لارستان در بین کاندید های احتمالی این دوره جستجو کنند می توان در این لیست کسانی را پیدا کرد که در همین بحران و وضعیت اخیر در سمت های خود بسیار درخشان و موفق عمل کرده اند و رزمه ای قوی و در خور توجه دارند و به راحتی می توانند برای پیشرفت و توسعه لارستان گام های موثری بردارند.

 35. گراشی گفت:

  0

  0

  در مجموع دوره هشت ساله جعفرپور دوره آرام و بی دغدغه ای بود .و اصلا خودش را وارد مناقشه و درگیری نمی کرد .از اینا بگذریم اونایی که میگن جدا شدن گراش از لارستان را فراموش نمی کنیم باید عرض کنم که جمعیت خود شهر گراش امروز از تمام بخش های جدا شده لار از جمله لنگه و خنج و اوز و بستک و مهر وحتی لامرد بیشتر هست و این نشان از چه عاملی می دهد که در دهه ۶۰فقط جمعیت ۵هزار نفری سهم این شهر بوده هست .اگر با این فرایند افزونی جمعیت حتی بدون داشتن جاده به بخش ها و روستاهایش زیاد شده هست و تازه هیچ جاده استراتژی ندارد .اگر به ویکی پدیا مراجعه کنید به جمعیت که عامل اصلی هرچیزی هست می توان پی برد.شهر گراش بدون هیچ کارخانه و شرکت و … علت این همه فزونی جمعیت چه عاملی می تواند باشد .بعد سوال من اینجاست که جمعیت گراش و اوز و خنج اندازه کوار و سروستان و خرامه هست ویا لامرد و مهر آیا بازنماینده دومی در این منطقه می تواند به مجلس برود .چرا در تفکیک لارستان هیج امتیازی عاید لار نشد واین همه شهر جداشدن ولی در زمان جدایی گراش فرمانداری ویژه به لار رسید .باید عرض کنم که گراش سهم خود را از دولت گرفت و واقعا در مقایسه با شهرستان ها که عامل اصلی آن جمعیت هست و لاغیر حق اش بود .

 36. ناشناس گفت:

  0

  0

  هشت سال عمر کمی نیست .مشاوران واطرافیان ایشان افرادی یکسان بودند. در هر جلسه ای که مشاهده می کردید یک عده معدود حضور داشتند.

 37. علی گفت:

  0

  0

  نه در غربت دلم شاد است نه میلی در وطن دارم

 38. لارستانی گفت:

  0

  0

  مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین.تخریب جواب عکس خواهد داد . دکتر جعفرپور انسانی شایسته و با تجربه لازم هستند که باید از وی استفاده شود و آنچه دیده می شود عدم پشتیبانی از سوی افراد مدعی است که دوست ندارند وی موفق شود. مردم لارستان باید تصمیم درست بگیرند.

 39. لارستانی گفت:

  0

  0

  علیرغم عدم حمایت از سوی بعضی از خواص و نداشتن پشتیبانی آیات عظام لارستان ( آقاو آقا مجتبی) و مضافا نفوذ رقبا در دولت کار دکتر انصافا قابل تقدیره. بیایید به جای تخریب با حمایت خود این نیروی توانمند را توانمندتر کنیم تا رقبا احساس ضعف در ما نبینند.

 40. ناشناس گفت:

  0

  0

  متن جز تفرقه و تخریب چیز دیگه ای نداره که نویسنده در آینده خود را سرزنش خواهد کرد.

 41. شهروند گفت:

  0

  0

  ما باید بر حسب واقعیات صحبت کنیم نه بر حسب حزب و گروه و یا منفعت شخصی..واقعیت این است که با توجه به زمان ۸ سالی که در اختیار اقای جعفرپور قرار داشته متاسفانه ایشان موفقيت چندانی کسب نکرده است مثلا در زمینه راه اندازی منطقه ویزه اقتصادی و بندرخشک که جز شعارهای انتخاباتی ایشان در ۸ سال پیش بود موفق نبودند در صورتیکه جهرم این امتیازات را کسب کردند پس این نشان می دهد که امکان انجام این امور بوده که جهرم توانسته است به ان دست یابد ولی در رابطه با لارستان در حد همان شعار باقی مانده است.یا در زمینه راه که میبینیم محور لار بندرعباس و لار جهرم از خطرناك ترین جاده های کشور است که میشد در این هشت سال بخش اعظم ان را دو بانده کرد که متاسفانه با کم کاری مسولین لارستان پیشرفتی نداشته است در حالیکه جاده جهرم شیراز دو بانده شده است و همچنین در زمینه صنعت و انتقال اب از خلیج فارس که میبینیم لامرد با ايجاد منطقه انرزی بر به این مهم دست یافته.پس این واقعیاتی است که وجود دارد و نميتوان انها را کتمان کرد و با بهانه های واهی ان ها را توجیه نمود. این را باید پذيرفت که قدرت اقای جعفرپور در همین حد است و بيشتر از این از عهده ایشان بر نمی اید و نه هشت سال که اگر هجده سال هم به ایشان فرصت دهیم لارستان از این هم عقب افتاده تر خواهد شد.

 42. محسن گفت:

  0

  0

  اينكه جناب دكتر جعفرپور شخصاً انسان پاكدست، پرهيزگار ، فرهيخته و دانشمندي هستند شكي نيست اما حقيقتا به نسبت زمان در دسترس ايشان خدمات چشمگيري انجام نگرفت البته اين سخن به هيچ وجه به معناي كتمان بعضي خدمات ايشان نيست و ما از خدمات ايشان سپاسگزاريم اما شايد يك نيروي توانمند بتواند اين راه را با قدرت بيشتري به پيش ببرد.
  اما مساله اينجاست كه واقعا اگر با انصاف بررسي كنيم تا امروز هيچ نيروي خوش سابقه يا توانمندي پادرعرصه انتخابات نگذاشته است.
  اقاي م.م كه به دليل سابقه بسيار بد هرگز بين مردم مورد اقبال قرار نخواهندگرفت. اقايان ع.ان و ح.ص نيز كه خودشان بهتر ميدانند به هيچ وجه در اين ابعاد نيستند. اقاي ك.ر نيز حتي از پس يك پژوهش سراي دانش اموزي برنيامد.
  لذا با اين اوصاف چهره شاخص و توانمندي كه هم توان اجماع ارا را داشته باشد و هم توان استيفاي حقوق مردم منطقه، تاكنون وجود ندارد. بايد بنشينيم و منتظر باشيم كه در اين ايام چنين شخصي ظهور ميكند يا خير كه در صورت عدم وجود چنين شخصي اوضاع اصلا جالب نخواهدبود.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   هر کدام از این گزینه ها که بیایند بهتر از این آقا نباشند کمتر از این آقا نیستند. این آقا هشت سال برایش کافی است. سنگش به سینه نزنید اگر منطقه را دوست دارید. اگر قصد پیشرفت داریم باید تغییر دهیم روشمان وافکارمان.

 43. پدرام گفت:

  0

  0

  قطعا فردی که دو دوره تجربه نمایندگی مجلس دارد وبا همه لابی ها وزد وبندها درمجلس وفضای سیاسی کشور اشنا شده است وباتوجه به اینکه دردوره اینده به احتمال خیلی زیاد اکثریت مجلس از ان اصولگرایان خواهد بود قطعا دکتر جعفر پور گزینه بسیار بهتری است تا اینکه یک فرد جدید را به مجلس بفرستیم

 44. ناشناس گفت:

  0

  0

  شما هم اگر مثل […] خودت را چسپونده بودی به جعفر پور الان به نون و نوایی رسیده بودی نمیخواست همچین مقاله ای را هم بنویسی

 45. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام آقای محبی پور نوشته شما همین که آرا مختلفی را در بر گرفته است يعني موفق شده است. نماینده هم با ۳۰ ۴۰ نفر صاحب فکر بنشیند بشنود و بگوید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان