میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 ژانویه 2014 ساعت 5:09 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر, گفتگو 2 دیدگاه 2,972 بازدید

آشپزهای آشپزخانه تنها کافی است اراده کنند!

badieiگفتگو با محمد جواد بدیعی بازیگر و کارگردان تئاتر

آشپزهای آشپزخانه تنها کافی است اراده کنند

روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان: محمد جواد بدیعی متولد سال ۶۸ و فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر است. او اينك جزو فعال ترين هنرمندان تئاتر لارستان محسوب مي شود. بهانه گفت و گوي ما با او شركتش در هشتمین جشنواره نمایش کوتاه لارستان با نمایشنامه «سرخ شده با روغن زیاد» نوشته سعيده آرين است.

***

تئاتر را از چه سالی و چگونه آغاز کردید؟

فعالیت هنری خود را از دوران دبستان تحت تاثیر برنامه های طنز تلویزیونی آغاز کردم و آنها را  در برنامه هايي که به واسطه  جشن ها و اعیاد در مدرسه برپا می شد به کار گرفته و به روی صحنه می بردم.

 اما تلنگر تئاتری برای من از دوران راهنمایی در مدرسه تیزهوشان رقم خورد که استاد نادر نیرومند بنده را برای نمایش های  دانش آموزی انتخاب کردند. در یکی از روزهای جمعه ی سال ۱۳۸۰ بود که به همراه تعدادی از دوستان به سرپرستی نادر نیرومند مشغول به تمرین تئاتری جهت اجرای دانش آموزی بودیم که بطور اتفاقی با استاد محمد اسماعیل بلند گرامی آشنا شدم و توسط وی زمینه ی ورودم به گروه تئاتر ققنوس فراهم شد.

 پس از آن شش سال زیر نظر استاد مینا کمالیان تئاتر را فرا گرفتم و در سال ۱۳۸۶ با عضویت در گروه هنری آرش لارستان به سرپرستی آقای نیرومند در جشنواره های مختلف استانی در قالب بازیگر و کارگردان شرکت کردم.

از سوابق بازیگری خود و حضور در جشنواره ها بگوييد.

در تعزیه های حسینی به کارگردانی مینا کمالیان حضور یافته ام. همچنین در نمایش های دیگری  همچون  «برای هر پایانی آماده ام» به کارگردانی مینا کمالیان، نمایش «دومتر در دومتر جنگ» نوشته حمیدرضا آزرنگ به کارگردانی نادر نیرومند، نمایش «صفر تا صد» نوشته حجت محبی پور و به کارگردانی محمد اسماعیل بلندگرامی، نمایش «جیغ و جهل» نوشته حجت محبی پور و کارگردانی خودم، نمایش «مادر مانده، مادر مانده» نوشته حمیدرضا آزرنگ به کارگردانی محمد اسماعیل بلند گرامی، نمایش «باغ آرزوها» نوشته پرویز بشر دوست و کارگردانی خودم، بازی در نمایش «ترن» نوشته حمیدرضا آذرنگ به کارگردانی محمد اسماعیل بلند گرامی و…

لازم به ذکر است که در جشنواره تئاتر فجر فارس در آذر ماه ۸۸ حضور یافته و موفق به کسب لوح تقدیر بازیگری شدم. همچنین درجشنواره تئاتر جوان فارس در بهمن ماه ۹۰ موفق به کسب مقام اول بازیگری و مقام اول کارگردانی، مقام بهترین بازیگر از دیدگاه مخاطبان جشنواره و مقام بهترین کارگردان از دیدگاه مخاطبان جشنواره  شدم.

در دومین سال پیاپی در جشنواره تئاتر جوان استان فارس در شهریور ماه ۹۱  مقام اول بازیگری، مقام دوم کارگردانی و در نخستین جشنواره نمایش خوانی لارستان یادواره شهید ناظم عسکریزاده در اسفند ماه ۹۱ مقام دوم کارگردانی  را کسب کردم.

نمایشنامه پذیرفته شده شما در هشتمین جشنواره نمایش های کوتاه لارستان چیست؟

«سرخ شده با روغن زیاد»  نوشته سعیده آرین.

داستان نمایشنامه چیست؟

این نمایشنامه حکایت از فضای آشپزخانه ای دارد که با وجود آشپزهای ماهر خود، میزان شوری و بی نمکی غذاها همیشه در حد مناسبی است و تمامی غذاها با بیشترین روغن ممکن در حال سرخ شدن است. همچنین مواد لازم جهت پخت هرغذا مهیا، به گونه ای که آشپزهای آشپزخانه تنها کافی است اراده کنند…

در چه گونه ای قرار دارد ؟

طنز

«سرخ شده با روغن زیاد» چند بازیگر و عوامل فني دارد؟

۵ بازیگر و ۴عوامل دارد که امیدوارم باز هم با حضور دوستان بازیگر و هنری خود از جمله مهدی صادقی، رضا صدقی، صالح شهبازی، محمد روئین تن، همچنین ایوب عادلی (منشی صحنه) اجرای خوبی را برای اهل هنر رقم بزنیم.

از ویژگی های بارز این نمایشنامه چه بود که شما آنرا برای این جشنواره انتخاب کردید؟

پتانسیل بالای متن، اورجینال بودن آن، شخصیت های جالب نمایشنامه، روان بودن متن و بومی بودن نویسنده آن، برای من از سری ویژگیهای بارز انتخاب این متن بود.

تمرینات خود را از چه زمانی آغاز کردید؟

از یک ماه پیش تمرینات را در قالب نمایشنامه خوانی و تحلیل متن شروع کردیم که روز به روز این نمایش روند رو به رشد خود را سپری می کند و همچنان ادامه دارد…

نظر شما در خصوص اینکه این جشنواره رویکرد خود را از رقابتی به آموزشی تغییر داده چیست؟

ایده ی بسیار خوبی است، چرا که جو بسیار صمیمانه ای بین دوستان و هنرمندان گروه های مختلف ایجاد شده است که خارج از فضای رقابت، رفاقت را پیشه ی کار خود سازند.

و حرف آخر؟

  امیدوارم شاهد برگزاری هرچه بيشتر چنین جشنواره هایی در سطح شهرستان باشیم. لازم می دانم از صبر و اعتماد سرکار خانم آرین به بنده جهت کارگردانی نمايشنامه شان کمال تشکر را داشته باشم. موفقیت همه ی گروههای راه یافته به جشنواره را از خداوند متعال خواستارم و وظیفه ی خود می دانم که بار دیگر از زحمات اساتید خود نهایت سپاس را داشته باشم. باشد که روح هنرمند مرحوم رحیم آرین از همه ی ما هنرمندان راضی باشد…


2 نظر

 1. بزرگ استاد گفت:

  0

  0

  اینهمه استاد در لار داشتیم و خبر نداشتیم؟؟!!!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش خودتون یه مصاحبه گرفته بودید، یا مثلا یک سوال هم خودتون می پرسیدید و بعد گزارش اختصاصی می نوشتید. حداقل تیتر رو عوض می کردید…
  ترسم از اینه که این سایت هم مثل صحبت نو و لادستان و روزنامه میلاد به روابط عمومی اداره ها تبدیل بشه…

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان