میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 ژانویه 2020 ساعت 6:20 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت 7 دیدگاه 551 بازدید

آفات وحدت ملی

آفات وحدت ملی

احمد حسینی*: وقتی امام خمینی می‌فرمود: «حتی پیامبر اسلام(ص) و ائمه هدی علیهم‌السلام، مردمی مثل مردم زمان ما نداشته‌اند» و یا «اگر در داخل ید واحده باشید از خارج به شما آسیبی نمی‌رسد»، به روشنی پیداست که از همان ابتدای انقلاب، نظام نیاز حیاتی به وحدت همه مردم، همه اقوام و طوائف و همه مذاهب داشته است و رمز حرکت پویا، انقلابی و پاک و طیب نظام در دهه اول و تا حد زیادی دهه دوم حیات خود، رعایت و مراقبت از همان اصل بنیادین بوده است.

اگرچه متاسفانه در دهه‌های بعد از این امر مهم غفلت شد و علت آن هم نه تغییر در وحدت امت بلکه کم‌رنگ شدن وحدت و هم‌دلی در میان متولیان نظام بود که تحت تاثیر گرایش به اصل قدرت و شهوت و ثروت، روز به روز مسئولان بالا را نه‌تنها از هم دور کرد بلکه در مقابل یکدیگر قرار داد و کار به روزگاری رسید که تلاش کردند بزرگمردی مثل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) این چشم روشن امام و امت را در سایه جعلی فردی مثل احمدی‌نژاد محو کنند و آماج انواع و اقسام تهمت‌ها قرار دهند و حتی صلاحیت وی برای نامزدی مجلس شورا و خبرگان را رد کردند!

انحراف در صفوف ملت از همان روزها و سال‌ها آغاز شد و امروز فقدان قاسم سلیمانی یک ثلمه غیرقابل جبران است و در بعد نظامی – امنیتی این خلا احساس می‌شود، همانگونه در عرصه حکمرانی فقدان مشاور امین و دلسوزی مثل هاشمی از همیشه محسوس‌تر است.
چگونه می‌توان انتظار داشت وحدت ملی که با خون شهید سلیمانی ظهور و تجلی پیدا کرد، همچنان استوار بماند وقتی که:
۱)بعضی از متولیان کشور حاضر نیستند حتی با هم در یک قاب تصویری دیده شوند و اگر خودشان هم بخواهند، مشاوران و اطرافیان داغ‌تر از آش، هر روز بهانه‌ای برای دور کردن آنان از یکدیگر می‌تراشند.
۲)وحدت حاصل می‌شود وقتی فرد نامتعادلی که همه‌جا تریبون دارد بر طبل تفرقه می‌کوبد و صف واحد ملت را پاره پاره می‌کند و هیچ جلوداری هم ندارد؟ و اگر در راهپیمایی نماد وحدت، معاون رئیس‌جمهور بی‌شرف خطاب می‌شود حاصل عملکرد این چنین خودسرهایی نیست؟
۳)و از همه مهم‌تر وحدت ملی وقتی خدشه‌دار می‌شود که مردم پس از عزای سردار خود، در عزای مسافران نخبه و سرمایه‌های بزرگ این کشور در سقوط هواپیما می‌نشینند و تا سه روز همه پنهان‌کاری می‌کنند و بعداً اعلام می‌شود که پدافند هوایی خودمان به اشتباه به آن شلیک کرده است! سه روز دولت، وزارت خارجه و مسئولان هواپیمایی و نظامی و سیاسی، دولت‌های جهان را متهم به دروغ‌گویی و توطئه‌سازی کردند، درحالی که آنها واقعیت را می‌گفتند.
دروغ‌گویی و اصرار بر پنهان‌کاری با ذات اطلاع‌رسانی و روراستی مردم در تضاد است و امروز این سوال مطرح می‌شود که اگر قرار است تا به این حد غیرشفاف باشیم، دیگر چه چیزی را پنهان می‌کنند یا قادرند پنهان کنند؟
خطای انسانی در چرخه مسائل نظامی بررسی می‌شود، اما بزرگ‌ترین اشتباه، ارائه اخبار و تحلیل‌های غلط از واقعیت این ماجرا می‌باشد، که نه‌تنها دیوار بی‌اعتمادی را بلندتر می‌کند بلکه دستاورد عظیمی که خون شهید سلیمانی برای وحدت ملی داشت و آن عظمت تاریخی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و در آینده ابعاد جدید این فاجعه نابخشودنی بیشتر ظاهر خواهد شد.
در پایان خاضعانه درخواست می‌شود بیائید برای تحقق وحدت ملی، در عمل برنامه‌ریزی نمائید و در حد حرف و شعار و بهره‌برداری تبلیغاتی نمانید. رسانه‌ها و محافل و افراد خودسر را قاطعانه کنار بزنید، این وحدت را آن بالا بالاها از خودتان شروع کنید به صورتی که مردم ببینند، آشتی ملی و بین‌المللی اعلام نمائید، از صلح و دوستی سخن بگوئید نه از جنگ و دشمنی. شاید که خداوند متعال بر احوال ما رحم کند.

*فرماندار اسبق لارستان

*این مطلب پیش از این در روزنامه جمهوری اسلامی(۲۳ دی ماه) منتشر شده است

از این نویسنده بخوانید:

سندروم عوام زدگی خواص

نيم قرن آرامش و طوفان

نظام جمهوري اسلامي و آفت مديريت

مناسبات دولت قبل در وزرات كشور دولت روحاني حفظ شده است

آينده مذاكرات

باور عمومي چيست؟

نقدي بر سفر استاني دولت به فارس

آقايي كه من شناختم

فروش خاک وطن

روزی که ایران ایستاد

احمدی نژاد در شیراز/ تقابل عوامفریبی احمدی نژاد با ارزش ها و سکوت اصولگرایان

رویکرد مبارک

عطش قدرت و انحصار!

فاصله ما تا حکومت عدل

برنده جنگ تلگرام

با ترامپ همراه نشوید!

مرحوم آیت الله «آیت اللهی» چگونه به معمار «وحدت» در جنوب کشور مبدل شد؟

قفل و کلید!

غفلت های بزرگ

جنگی که جریان دارد

عزا برای عزا!


7 نظر

 1. داریوش گفت:

  4

  0

  سلام
  از هاشمی واحمدی نژاد صحبت کردی چرا؟ بارقه نفاق وبذر اختلاف را حاملی

  کلامتان ابستن نفاق از ان سوی بام است فقارت فرهنگی وطبقاتی چنان براندیشه های اشرافی گری عالب شده که گویی از مریخ دوستان چمدانی
  و دوزیست زندگان کانادایی شده اید
  به نظر شما چه کسی می تواند این شکاف عمیق ووسیع اعنیا وفقرا جامعه کنونی راکم کند یا لااقل متوقف کند تصاد ساده زیستی واشرافیگری امروزی نیست ازبطن جامعه اختلافات طبقاتی صد اتحاد ووحدت است ودولت امید گام موثر در رفع این شکاف واین اختلاف بر نداشته وگاهی عمدا یا سهوا کوتاهی کرده 💔🌹📚🔬…….

 2. ناشناس گفت:

  4

  0

  آشتی بین‌المللی که در پایان مطلب گفتید در تضاد کامل با ایدئولوژی قاسم سلیمانی است. هر دو با هم امکانپذیر نیست

 3. ناشناس گفت:

  3

  1

  جناب آقای داریوش حسینی.ایام عالی منبسط!
  آیا رفسنجانی مانند سردار سلیمانی خود را سپر بلای رهبری و مردم کرد و مستقیما به جنگ دشمن رفت.آیا خود و فرزندانش زندگی معمولی داشتند یا اینکه به دنبال ایجاد حکومتی شبیه عربستان بود که ملت به دستبوس بیایند و کارگزاران سازندگی اش هم به لفت و لیس بپردازند؟
  از خود روحانی هم بپرسید معترف است باید فحش بخورد بدلیل بسیاری از خرابکاریهای تعمدی یا از سر بیسوادی
  چه کینه ای از احمدی نژاد دارید که اینگونه به او میتازید. آیا ساخت مسکن برای مردم حتی به قیمت افزایش تورم خطا بود یا اینکه توقع دارید مثل همفکران مغرور شما انقلاب و اسلام و شهدا را پلی میکرد جهت کسب ثروت و مقام و مال اندوزی؟
  آیا جنایتها و خیانتهای امثال مهدی کروبی و اکثریت مقامات مملکتی که هر روز بوی گند تلفنش بیرون میزند و سالها پنهان نگه داشته شده بود هم جزو همین پنهانکاریهاست یا خیر؟

  در یک کلام شما و جناح شما فقط در حال نق زدن هستید به ایرادات و اموری که با رقم زدن انقلاب۵۷ عامل بوجود آوردنش بودید

 4. بریزی گفت:

  3

  1

  آقای وحدت .چرا حرف از هاشمی نشانه وحدت است ولی احمدی نژاد عامل تفرقه و …..
  من احمدی نژادی نیستم ولی خودت حرف خودت رو با طعنه به نیروهای انثلاب و سپاه نقض کردی در ضمن جهت اطلاع از نقش ممتاز هاشمی رفسنجانی در فتنه ۸۸ به کمیسیون امنیت ملی آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد رجوع کن تا گزارش ۷۰۰ صفحه ای از اینکه عامل اصلی فتنه هاشمی رفسنجانی بوده بزاره جلوی حضرتعالی .

 5. ناشناس گفت:

  3

  0

  آقا داریوش تخریب آقای هاشمی توسط اکبر گنجی و امثالهم که همگی از حزب و جناح حضرتعالی بودند آغاز شد و اول بار لقب عالبجناب سرخبوش توسط جناح شما به آقای هاشمی اعطا شد و اصلا علت پیروزی آقای خاتمی در دوم خرداد ۷۶ مقابله با آقای هاشمی بود چرا که اینگونه به جامعه القا شد پیروزی ناطق یعنی تداوم هاشمی . چرا نعل وارونه می زنید

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوباره بازی سیاسی در ایام انتخابات برای فریب مردم!!

 7. حقگو گفت:

  0

  1

  احسنت، سخنان شما متین، تا وقتی امثال حسن جغجغه عباسی تریبون دارند و عده ای هر دروغی را می گویند تا رانت های خودرا حفظ کنند هیچ نکته مثبتی حاصل نمیشود، تنها راه نجات ایران رجوع به خرد و تعقل و دوری از تندروی و خرافات است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان