میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 اکتبر 2020 ساعت 3:12 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 4 دیدگاه 366 بازدید

آفتابِ تازه در حیاطِ خانه‌ای بی‌حیات!

آفتابِ تازه در حیاطِ خانه‌ای بی‌حیات!

گزارشی کوتاه از نشست اخیر انجمن شعر آفتاب لار در خانه تاریخی محمودی

پس از همجواری هفته گذشته انجمن شعر آفتاب لار با قلعه اژدهاپیکر روز گذشته اعضای این انجمن در حیاط خانه تاریخی محمودی این شهر گرد هم آمدند.

خانه‌ای متعلق به عصر زندیه که هرچند مدتهاست از رونق و حیات در آن خبری نیست اما زیبایی و ظرافت‌های ‌معماری آن همچنان افسونگر است و فریبنده!

این نشست که بدون فراخوان عمومی با استقبالی بیشتر از هفته گذشته مواجه شد با گرامی‌داشت یاد و نام هزاردستان آواز آیران استاد «محمدرضا شجریان» و بیان اثرگذاری وی بر موسیقی و هنر ایران آغاز و در ادامه تعدادی از شاعران به شعرخوانی پرداختند.

نقد و بررسی آثار ارائه شده، آوازخوانی «خلیل ژاله» و «فرناد فرنام»، بازدید از این خانه تاریخی فراموش شده و گرفتن عکس یادگاری دیگر بخش‌های این برنامه بودند.

در ادامه تعدادی از عکس‌های «ریحانه دوست‌کامی» از این نشست شاعرانه را ببینید:


4 نظر

 1. س راضی گفت:

  0

  0

  برگزاری انجمن شعر در چنین مکانهایی مارا با فرهنگ و سنن و آثار قدیم لارستان بیشتر آشنا میکند. خانه محمودی مرا بیاد خانه های قدیم یزد انداخت که همه اشان اکنون حیات دارند و تبدیل به اقامت گاهها ی بوم گردی و موزه و رستوران شده اند و حسی شاعرانه میدهند . اما خانه های قدیم لار حیاتشان که از دست داده اند هیچ بلکه حس خرابه و خرافه و جنون و عدم حیات را القا میکنند .. اقای فتوحی شاعرخوش ذوق لارستان شعری در موضوع عدم رسیدگی به فرهنگ و میراث لارستان دارد که به زبان شعر وضع موجود اثار باستانی را شرح میدهد و باید انرا دوباره خواند ..و تفکر کرد

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر این خانه در یزد بود قاب می گرفتند و چه در آمد زایی از این خانه می کردند. شورای شهر وشهرداری این یک بیت المال است که نمی توانید نگهداری کنید

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  بعضی از اعضای شورای شهر نمی فهمند و باور کنید ندیده اند که شهرداری لار چه گوهر گرانبها یی دارد

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقایان شورا ترجیح میدهند به اسم محرومیت زدایی از محلات شهرقدیم برای باغ و زمین خودشان پل بسازند…
  این آثار نابود میشود تا جیب آقایان پر بشود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان