میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 آگوست 2014 ساعت 1:25 ق.ظ سرویس:آفتاب, گزارش تصویری 26 دیدگاه 4,347 بازدید

«آفتاب و باران» شبي شور و شيرين خلق كردند+ گزارش تصويري

هرآنچه در اولين شب شعر وموسيقي لارستان گذشت:

«آفتاب و باران» شبي شور و شيرين خلق كردند+ گزارش تصويري

شامگاه پنجشنبه ۹ مرداد ۹۳ در تالار وحدت لار اولين شب شعر و موسيقي «آفتاب و باران» برگزار شد. اين مراسم به دليل مشكل كولر مركزي سالن با تاخيري ۴۵ دقيقه اي آغاز گرديد. سالني كه تقريبا تمام صندلي هاي طبقه همكف و بالكن آن پر شده بود. فضاي صحنه تالار وحدت متاثر از استاد درگذشته و لاري موسيقي كشور يعني «عطا جنگوك» بود. به گواه پوستر بزرگ برنامه كه روي پرده سالن نيز نقش بسته بود اين برنامه كاري مشترك از گروه موسيقي ايراهستان و انجمن شعر آفتاب لار بود.

01

قرائت قرآن توسط خليل ژاله، پخش سرود ملي و سرود لارستان و سعدي خواني مريم جدلي بخش هاي آغازين اين برنامه بودند. پس از آن حميد منشي، مجري مراسم، متن كوتاه و شاعرانه اي درباره مردم مظلوم غزه خواند و پس از تعرفات مرسوم از جعفر روئينا خواست شعر خواني كند.

جستجوي ريشه هاي موسيقي لارستان در سخنراني بهزاد مريدي

سپس نوبت به سخنران اول برنامه يعني دكتر بهزاد مريدي رسيد. وي ضمن اشاره به خاطره اجراي قطعه «مال كنون» از ساخته هاي عطا جنگوك كه چند روز پس از فوت او در تالار وحدت تهران اجرا شد گفت: مراسم بسيار مهجور اما دوست داشتني بود و قطعه بختياري «مال كنون» مرحوم جنگوك در حضور مديركل موسيقي وزارت ارشاد اجرا شد. وي افزود: به ذهنم آمد كاش قطعه اي برازنده منطقه لارستان وجود داشت و در آن مراسم اجرا مي شد.

03

مريدي در ادامه با بيان اين مطلب كه سعي زيادي كرديم تا بتوانيم موسيقي مختص خطه لارستان را شناسايي و معرفي كنيم گفت: پيش از فوت مرحوم جنگوك نيز زماني از او پرسيدم شما ساليان زيادي روي موسيقي فولكلور بندرعباس و ديگر جاها كار كرديد و موسيقي و فرهنگ عامه منطقه ما را نيز خوب مي شناسيد ولي چرا براي لارستان تاكنون اين كار انجام نشده است و جواب داد: چيزي را پيدا نكردم!

وي اضافه كرد: چند وقت بعد نيز با اساتيدي از جمله آقاي فرزين كه كارشناس ارشد موسيقي داشتند و اهل اوز بودند صحبت كرديم و متاسفانه نتوانستيم كاري را انجام دهيم. دوستان ديگري هم كارهايي كردند ولي به نتيجه نرسيد.

اين مدرس دانشگاه سپس به زمزمه شروه و شلوا توسط مردم لارستان اشاره كرد و گفت: تصور عده اي بر اين بود كه شروه ها و شلواهايي كه از دشتي آمده و دوبيتي هاي شعرايي مثل فايز، سيد بهمن يار از روستاي دشتي و مناطق دشتي و دشتستان شايد اشتراكاتي با ما داشته باشد؛ تحقيقاتي البته سطحي نشان داد كه حتي آنها هم نمي توانند متعلق به ريشه هاي موسيقايي منطقه ما باشند.

مريدي افزود: موسيقي هرمزگان را نيز به دو دسته تقسيم كرديم: ميناب و بشاگرد و خود بندر عباس. ميناب و بشاگرد دقيقا نوع فضاي موسيقايي شان به سمت موسيقي بلوچ بر مي گردد درصورتي كه بندرعباس به سمت بوشهر و دشتستان. حالا اينكه ما به بندر نزديكيم يا ميناب و بشاگرد پرسشي است كه با انجام تحقيقات بايد به آن پاسخ گفت. وي با اشاره به اشتراكات زباني كل منطقه گفت: به لحاظ زباني طبق تحقيقات «شروو»؛ محقق ارزشمند دانشگاه كاليفرنيا، قطعا و بلاشك زبان لاري و لارستاني با بشاگرد تطابق دارد و مرزهاي فرهنگي ما به شدت با هم عجين شده و احتمال حقير بر اين خواهد بود كه ما به سمت ميناب و بشاگرد و بلوچ نزديكيم. البته تحقيق مفصلي در اين مورد صورت نگرفته و علاقه مندم اگر دوستاني راغب هستند در اين حوزه تحقيقاتي بكنند كاملا همراهي كنم.

02

مريدي در پايان تمركز و ارائه انواع خاص موسيقي منطقه را به تمركز قدرت و مراودات تجاري و فرهنگي هر يك از اين مناطق مرتبط دانست و در ادامه با خواندن يك چهاربيتي از فايز دشتي سخنان خود را پايان داد.

قرار ما نوحه سرايي براي مرحوم جنگوك نيست!

پس از اين سخنراني، كليپ معروف «نوسفر» كه اجراي موزيكال بخشي از سخنراني دكتر حسن روحاني در مراسم تنفيذ رياست جمهوري را نشان مي دهد، پخش شد و در ادامه راشد انصاري پشت تريبون قرار گرفت و با خواندن شعري طنز توانست حال و هواي حاضران را عوض كند. پيش از آن البته مجري مراسم گفته بود: روح كلي اين مراسم به مرحوم جنگوك اهدا شده اما قرار نيست اين كار را با روضه خواني و مديحه سرايي انجام دهيم لذا شاعران در انتخاب موضوع و قالب شعر مورد نظرشان آزادند.

اسد الله نوروزي: شعر بي موسيقي را نمي پذيرم!

پس از آن دكتر اسدالله نوروزي براي شعرخواني دعوت شد. او پيش از اين كار از برگزاركنندگان اين مراسم كه شعر و موسيقي و همان «آفتاب و باران» را دركنار هم قرار داده اند تقدير كرد و اين جمله بحث برانگيز خود را گفت كه: ما موسيقي بي كلام داريم ولي بي تعارف بگويم شعر بي موسيقي را نمي پذيرم. وي افزود: حتي سپيدترين نوع شعر هم بايد موسيقي داشته باشد؛ حالا از چه رهگذري اين موسيقي تامين شود بحث مفصلي را مي طلبد.

در ادامه برنامه فيروزه خرم بخت و صادق اخضري اشعار خود را خواندند و با پخش شدن كليپي درباره مرحوم جنگوك كه شامل بخش هايي از نوازندگي، سخنراني و مراسم خاك سپاري او بود حس مخاطبان برنامه كاملا عوض شد. سپس مجري مراسم از سيد علي هاشميان دعوت كرد تا پشت تريبون قرار گيرد و درباره مرحوم جنگوك سخن بگويد.

سيد علي هاشميان: دولتيان با اشاعه موسيقي سر ناسازگاري دارند

سيد علي هاشميان با بيان اين موضوع كه جاي يادي از استاد جنگوك در اين شهرستان خالي بود اضافه كرد: من و امثال من عددي نيستيم كه در خصوص او صحبت كنيم؛ شخصيت هايي مثل استاد پيرنياكان، استاد عليزاده، استاد شجريان، ناظري و خيلي از بزرگان موسيقي سنتي اين مرز و بوم بايد در اين جلسه حضور داشته باشند. وي افزود: دولتيان هم كه با اشاعه موسيقي سر سازگاري ندارند و همين كه اين عزيزان با شعر و موسيقي يادي مي كنند از اين عزيز از دست رفته جاي سپاسگزاري و تشكر دارد.

IMG_7207

اين خواننده و موزيسين باسابقه لاري در ادامه گفت: مي خواستم خاطراتي را درباره مرحوم جنگوك بيان كنم كه البته به طول مي انجامد و مطلب عقيم مي ماند از طرفي مي دانم شما هم براي شنيدن موسيقي آمده ايد نه شنيدن سخنان من؛ سخن كه شنيده ايد و هر روزه مي شنويد و حرف حسابي هم كه به قول آقاي نسابه زده نمي شود! و اگر اجازه دهيد به همين اندازه اكتفا مي كنم تا در جلسات ديگر بصورت فني و تخصصي تري صحبت شود. وي به اين شكل سخنان خود را پايان داد و مورد تشويق حاضران قرار گرفت.

سپس مجري برنامه از خليل روئينا كه او را خليل انجمن ناميد براي شعر خواني دعوت كرد و پس از او نيز فرزاد قناعت پور و مريم كامياب شعرخواني كردند.

با اتمام اين بخش، برنامه به مدت ۱۵ دقيقه براي تنفس و پذيرايي متوقف شد و پس از آن ابوذر مهرباني و عبدالرضا مفتوحي نيز اشعار خود را قرائت كردند تا نوبت به آخرين سخنران مراسم يعني دكتر حسين طاهري رسيد.

حسين طاهري: اكثر ترانه هاي امروز فانتزي هستند و باعث تخدير مي شوند

وي در ابتدا گفت: موسيقي و شعر هميشه در كنار هم بوده اند؛ از دوره خنياگر شاعران در ايران باستان تا زمان رودكي شعر و موسيقي مثل دو خواهر دوقلو هميشه در كنار هم بوده اند و جريان هاي تاريخي را در كنار هم ديده اند و تصوير كرده اند. اما يك دوره اي را در تاريخ ايران داريم كه هم شعر داشت افول مي كرد و هم موسيقي و حتي ترس اين مسئله بود كه با توجه به اتفاقات تاريخي، سياسي و مذهبي آن زمان چيزي از موسيقي ما باقي نماند و آن عصرِ صفويه بود.

IMG_7354

وي در همين مورد افزود: هميشه براي من اين پرسش بود كه اين دو خواهري كه هميشه با هم بودند چطور شد بعد از عصر صفويه يكي به سمت هندوستان كوچ كرد و ديگري در ايران ماند و اگر هوشياري بعضي از اهل هنر و روشنفكران هنر نبود در گذر تاريخي بعد اين دو گمشده چطور مي توانستند يكديگر را پيدا كنند؟

اين مدرس دانشگاه در ادامه به نوآوري هاي شعر و موسيقي اشاره كرد و گفت:

آيا فرزند زمانه بودن و نوآوري به اين معني ست كه سنت مان را كنار بگذاريم، در آن تحول ايجاد كنيم و چه اتفاقي بايد بيفتد تا اين خلاقيت ايجاد شود؟! وي ضمن بيان اين موضوع كه پاسخ اين پرسش نياز به ساعت ها بحث و بررسي دارد در بخش ديگري از سخنان خود به دو آسيب به قول خودش بزرگ شعر و ترانه هاي امروزي اشاره كرد و آنها را چنين برشمرد:

اكثر ترانه هاي امروز بجاي اينكه متكي به دانش شعر و آنچه كه از دوره هاي گذشته ما به ما رسيده باشند متاسفانه بر سليقه استوارند. وي افزود: زبان ترانه يكي از مقولاتي است كه به شدت آسيب پذير است و مثل اينكه در خيلي از ترانه هاي امروز اين زبان كپي شده و خلاقيتي درآن ديده نمي شود.

طاهري سپس به آسيب دوم ترانه هاي امروز اشاره كرد و گفت: دومين مساله اينكه از نظر محتوايي ترانه هاي امروزي خيلي به سمت فانتزي نزديك مي شوند. وي افزود: از خصوصيت هاي شعر، نزديك شدن به تخيل بالاتر از حد معمول در منطق شعر است و كمي از اغراقات احساسي را ما در شعر بر اساس منطق خود شعر مي توانيم بپذيريم اما وقتي اغراقات زياد شوند و در حد نامعقولي اتفاق بيفتند به نظر من باعث نوعي تخدير مي شوند و موسيقي نيز در بعضي موارد به اين تخدير اضافه مي كند.

انتشار آلبوم باقي مانده عطا جنگوك نياز به سرمايه گذار دارد

با پايان سخنراني طاهري، خانم خسروي كه مجري برنامه او را دختر خواهرزاده مرحوم جنگوك معرفي كرد به روي سن آمد و ضمن قرائت شعر خود گفت: خانواده مرحوم جنگوك كه در خارج از كشور سكونت دارند از برگزاري اين برنامه مطلع شدند و از من خواستند از همگي تان تقدير و تشكر كنم.

IMG_7367

پيش از شعرخواني خسروي نيز مجري برنامه اعلام كرده بود كه خانواده مرحوم جنگوك ضمن دادن اين خبر كه آلبومي منتشر نشده از عطاجنگوك در اختيار دارند از سرمايه گذاران براي انتشار اين آلبوم دعوت كرده اند.

سپس بخش دوم مراسم كه اجراي موسيقي توسط گروه ايراهستان بود انجام شد. علي اصغر دلفروز (سرپرست گروه و نوازنده سنتور)، مجتبي حسن پور (خواننده)، حسين شكيبا (نوازنده تار)، محمد اردشيري (نوازنده دف) و عطاالله كياني (نوازنده تنبك) چهار تصنيف اجرا كردند كه مورد توجه حاضران قرار گرفت. اشعار سه تصنيف اثر شاعران لاري يعني سيد مصطفي كشفي، خليل روئينا و فيروزه خرم بخت بود و علي اصغر دلفروز و حسين شكيبا آنها را آهنگسازي كرده بودند.

IMG_7521

پس از اجراي گروه موسيقي ايراهستان نيز كليپ پاياني كه سيري كوتاه بر موسيقي دو دهه اخير لارستان و موزيسين هاي آن بود عليرغم اينكه ساعت به ۱۲ شب نزديك مي شد، مورد توجه حاضران قرار گرفت و به اين ترتيب پرونده اولين شب شعر و موسيقي «آفتاب و باران» با آروزي برگزاري ساليانه آن توسط مجري برنامه، بسته شد.

IMG_7005 IMG_7008 IMG_7040 IMG_7023 IMG_7013 IMG_7063 IMG_7073 IMG_7134 IMG_7177 IMG_7162 IMG_7149 IMG_7233 IMG_7300 IMG_7262 IMG_7259 IMG_7328 IMG_7329 IMG_7333 IMG_7373 IMG_7398 IMG_7390 IMG_7375 IMG_7419 IMG_7460 IMG_7466 IMG_7489 IMG_7483 IMG_7475 IMG_7494 IMG_7508 IMG_7568 IMG_7554 07 05 09 0100806 04


26 نظر

 1. مهدي. ت گفت:

  0

  0

  اول تا آخر برنامه را بودم و از تك تك اشعار و موسيقي اجرا شده لذت بردم. سطح برنامه خيلي بالا بود. دست همگي تان درد نكند.

 2. رويا گفت:

  0

  0

  شبي شاعرانه و بيادماندني بود. اجراي موسيقي و خصوصا صداي خواننده گروه هم خيلي خوب بود. عكس ها و گزارش جلسه هم دقيق و زيبا بودند. آفرين به همه. اميدوارم اين برنامه زيبا ادامه داشته باشد.

 3. تبسم گفت:

  0

  0

  با سلام
  شبی دل ا نگیز و روح نواز بود هم از اشعار لذت بردیم و هم از اجرای موسیقی زیبا گروه ایراهستان .و جا داره تشکر ی ویژه از جناب آقای منشی مجری رند شهرستان با اجرای زیباشون و هم چنین از گروه عکاسان داشنه باشیم همگی خسته نباشید خدا قوت

 4. مشتاق اما غمگین گفت:

  0

  0

  گروه ایراهستان و آقای…که همه چیز رو قبضه کرده بودند لااقل برای حفظ ظاهر گروه های دیگر رو هم ترغیب می کردید.اگه شما میخوای کنسرت بذازی یا خودنمایی کنی چرا مردم فریبی می کنی و به اسم هنر از هنر استفاده ابزاری می کنی.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تمام گروه ها و اكثر نفرات مرتبط دعوت شده بودند. حتي به گروه هاي آقاي ماندگاريان و مبشري پيشنهاد اجراي موسيقي داديم كه به دليل آماده نشدن كارهايشان عذر خواستند. آقايان هاشميان و ژاله هم كه قسمتي از برنامه را بر عهده داشتند. به هر حال خيلي تلاش كرديم تا بين تمام گروه هاي هنري هماهنگي و همراهي ايجاد كنيم اگر نشد شما به بزرگي خود ببخشيد.

  • افسوس گفت:

   0

   0

   افسوس که گروه پاپى وجود ندارد. حيف…

 5. آفتابي گفت:

  0

  0

  همه چيز خوب بود. غير از تاخير زياد در شروع برنامه انصافا همه چيز خوب بود. عكس هاي آقايان بامداد و فربودي هم حرف ندارند.

 6. آفتابي گفت:

  0

  0

  در ضمن درصورت امكان فايل هاي صوتي شعرخواني شاعران را هم در سايت بگذاريد. مخصوصا شعر خواني آقاي روئينا، اخضري، مفتوحي و خانم ها خرم بخت و كامياب.

 7. سمپادی گفت:

  0

  0

  از لحاظ چارچوب اصلا برنامه ی خوبی نبود…هماهنگی صفر….نیازی نیست از شبه قبل کولرش رو روشن کنید که شبه اجرا خراب بشه……//حداقل پخش کلیپتون رو درست انجام می دادید…//

  وقتی مردم تو لابی هستن زشته که کارتن شیرینی رو باز کنید،از قبل باید همه چیز آماده بشه//از شبه قبل باید برنامه رو یک بار آزمایشی اجرا کنید…//

  امیدوارم مراسم های بعدی با نظم و رهبری بهتری برگزار بشه…//به نظر من برگزاریش رو بدید دسته گروه هنری مصباح الهدا…تجربشون هم بیشتره…/ اجرای جشنواره خوشنویسی هم دسته اونا بود که خیلی خوب برگزار شد//

  • عضو انجمن شعر آفتاب لار گفت:

   0

   0

   نه اينكه موارد اشاره شده شما غلط باشه اما مهمتر از اين موارد كيفيت بالاي اشعار و موسيقي و سخنراني ها بود. و باز هم مهمتر اينكه برنامه اي بسيار بسيار كم خرج بود. كم نيستند برنامه هايي كه چند ده ميليون تومان خرج مي كنند و شايد عيبهايي كه گفتيد هم نداشته باشند اما سطح برنامه ضعيف است و استقبال كمي هم از آنها صورت مي گيرد. ان طور كه از آقاي مفتوحي شنيدم كل خرج اين برنامه به يك ميليون تومان نرسيده.

 8. مرادي گفت:

  0

  0

  برنامه اي بسيار زيبا بود. شعر آقاي راشد انصاري لاري بسيار جالب بود. آقاي منشي خيلي خوب جلسه را اداره كردند و اجراي موسيقي هم خيلي خوب بود. يك عيب داشت برنامه تان و اگر تعداد شاعران كمتر بود بهتر مي شد. راستي آقاي مريدي و طاهري هم سخنراني زيبايي كردند. فكر نمي كردم در لار اينهمه آدم باسواد باشد.

 9. نوازنده لاري گفت:

  0

  0

  اينكه نوسينده اين خبر به جمله آقاي هاشميان توجه كرده و آن را برجسته نوشته خيلي خوسحال شدم . اينكه دولتيان با اشاعه موسيقي سر ناسازگاري دارند.
  واقعا چرا اينگونه است؟! در اين شهر تا دلتان بخواهد مراسم سوگواري و عزاداري برگزار مي شود اما تا يكي بخواهد موسيقي اجرا كند از همه طرف پشتش را خالي مي كنند.

 10. احسنت......... گفت:

  0

  0

  برنامه خیلی خوبی بود ولی اگه هماهنگی بیشتر و ترتیب برنامه به شکل دیگری بود بهتر میشد.تعداد شعرا واسه این برنامه زیاد بود وگرنه اقای هاشمیان هم واسه تعریف و تمجید از استاد جنگوک وقت کافی داشتن.گروه ایراهستانم کارش بد نبود ولی مشخص بود با عجله آهنگسازی شده. چون قطعات خیلی تفاوتی با هم نداشت ولی به جرات میتونم به اقای حسن پور بخاطر صداش تبریک بگم.ایشونم اگه از ( همای ) تقلید نکنه عالیتر میشه

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر اينطور كه عضو انجمن شعر گفته هزينه اين مراسم اينقدر كم و فقط يك ميليون تومان بوده بايد بگم شاهكار بود. درستش هم همين است يعني چقدر خوب بود كه وقت مراسم صرف جايزه دادن و لوح تقدير دادن و ده تا مسئول بالاي سن اوردن نشد. اكثر مراسمات لار صرف جايزه دادن به […] مي شود كه […]

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  همچنان منتظر شنيدن اشعار هستيم. براي ما كه نتوانستيم در برنامه حاضز شويم لطفا قسمتي از فيلم يا صداي شاعران را بگذاريد.

 13. دهقانی گفت:

  0

  0

  دست مریزاد دوستان…
  ایکاش سعادت حضوربود…
  ماناباشید

 14. اسلام زاده گفت:

  0

  0

  ممنون که به فکر آرامش حضار بودید،تعمیر کولر ارزش معطلی رو داشت.
  کاش میشد خوانش شعر و اجرای گروه ایراهستان چند تا در میون انجام میشد اینجوری جذاب تر بود.
  با تشکر فراوان از زحمات همه ی اونایی که به فکر برگزاری این مراسم افتادن و تشکر از عوامل اجرایی مخصوصا متشکریم از آقای منشی.
  فقط عکسا خیلی خوب نبودن .

 15. pop گفت:

  0

  0

  کاش یه گروه موسیقی پاپ هم داشتیم تو لار…
  نوازنده های پاپ که هستن یه چنتایی…اگه بشه جمعشون کرد خیلی خوبه

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  سايت دوربين نت نيز تعدادي از عكس هاي حسين بامداد از شب شعر آفتاب و باران را درج كرده است. به لينك زير مراجعه كنيد:
  http://www.dourbin.net/albumdetail-10569-fa.html

 17. جمشید هاشمیان گفت:

  0

  0

  باز این […] جو گیر شد و چشمش به صد نفر افتاد و از خود بی خود شد و حس انتقادیش گل کرد .بابا یکی این آقا را بگیره لطفا آقا جمشید کجای که …..

 18. مجتبی حسن پور گفت:

  0

  0

  باسلام خدمت دوست عزیز( احسنت جان )
  انتقاد شما رو کاملا قبول دارم.ولی نکته اینجاست وقتی تمام قطعات سنتی کلاسیک داره اجرا میشه ،نمیتونی یه آواز کاملا قدمایی و بر حسب ردیف استاد طاهرزاده یا استاد برومند رو خوند.چون شعر با موسیقی هیچ ارتباطی دیگه باهم ندارن.و اجبارا باید کلاسیک اجرا کرد که باز به نوع آهنگسازی گروه برمیگرده.که متاسفانه اساتیدی مثل شما چنیین افکاری رو در خود به تصور میکشن.وبه جرات میتونم بگم این کار حاصل تلاش ۳ هفته ای گروه بوده…ولی بازم چشم، هم بنده و هم گروه تلاشمونو بیشتر میکنیم

 19. یونس پردل گفت:

  0

  0

  باسلام و خسته نباشید از دست اندرکاران برنامه های هنری و معرفی هنرمندان شهرمان لارستان بزرگ در مور د برگزاری مراسم افتاب و باران بهتر نبود شعرا به صورت میزگردی تشکیل میشد
  وحدود ۴۵ دقیقه وقت به حدر رفت بودن پخشی از هنرمند مرحوم و ازفرصت استفاده میشد
  تکه کلامی از اخبار روز واقع غزه می شد با تشکر مجدد از زحمات کلیه دست انر کاران و هنرمندان محترم لارستانی و اسا تید محترم خدا وقت

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  در اين ايام و روزگار كه همه آدم ها به كسب و كار و فرديت خود مي انديشند برگزار يبرنامه اي خودجوش و ساده و صميمي جاي تقدير دارد.

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  فراموش نكنيم كه اگر اداره اي و نهادي برنامه هاي فرهنگي هنري را برگزار كند پرسنل و رئيس آن حقوق دريافت مي كنند و چه بسا اضافه كاري و مامويت اما اين دو گروه يعني موسيقي و انجمن ادبي بي چشمداشت اين كار فرهنگي زيبا را انجام داده اند. بايد به آنها خسته نباشيد گفت و برايشان آرزو كرد از انجام كارهاي بعدي دلسرد نشوند.

 22. مرتضي گفت:

  0

  0

  برنامه اي عالي و فراموش نشدني بود. عكس ها هم خيلي خوب هستند.

 23. مسعود گفت:

  0

  0

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  واقعا دستتون درد نکنه برنامه عالی بود ولی اگه یک یا دو ردیف اول مخصوص اعضای انجمن و گروه موسیقی خالی گذاشته می شد خیلی بهتر بود چون برنامه مخصوص این دو گروه بود ولی هر کدوم از اعضا یک قسمت از سالن نشسته بودند و جای مشخصی نداشتند.
  اگه میشه شعر آقای مهربانی به همراه صداشون بذارید.
  سپاس.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان