میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 می 2015 ساعت 8:43 ب.ظ سرویس:یادداشت 17 دیدگاه 2,678 بازدید

آقاي قادري! بجاي «غضنفر» خواندن مردم با آنها رو راست باشيد!

آقاي قادري! بجاي «غضنفر» خواندن مردم با آنها رو راست باشيد!

آفتاب لارستان: كمتر كسي در استان فارس است كه «جعفر قادري» را نشناسد. او نماينده اصولگراي مردم «شيراز» در مجلس نهم اما زادگاهش شهرستان «لامرد» است. وي به تازگي و پس از سفر هيئت دولت به فارس و اختصاص اكثر مصوبات و اعتبارات به شهرستان زادگاهش در صدد توجيه اين امر برآمد و غالب شهرستان هاي فارس را فاقد قابليت هاي لازم در حوزه سرمايه گذاري كلان دانست و البته با بياني نامتعارف افرادي كه به اين موضوع اعتراض دارند را «غضنفر» هاي استان خطاب كرد!

كرامت الله بلوچي از فعالان اجتماعي و نويسندگان لارستان در جواب به اظهارات قادري يادداشتي براي سايت آفتاب ارسال كرده است كه در ادامه مي خوانيد:

***

IMG-20150505-WA0020كرامت الله بلوچي: پس از سفر هيئت محترم دولت به فارس و انتشار اعتبارات و امتيازات تخصيصي به استان كه نه بلكه به معدودي شهرستان! كه موجب نگراني ساير شهرستان ها گرديد يكي از نمايندگان محترم شيراز! طي چندين مصاحبه و با «غضنفر»! خواندن مردم استان و عدم دخالت استاندار در تصويب طرح ها و يكي نبودن پيگيري هاي نمايندگان ساير شهرستان ها و… دلايلي را براي اختصاص اعتبارات به شهرستان هاي برخوردار از مصوبات مذكور، ارائه نموده اند كه به نظر مي رسد بيشتر مطالب مطروحه ايشان جهت توجيه و خالي نبودن عريضه است!

آن چيزي كه مردم (عموما) و مديران و مسئولان اجرايي كشور (خصوصا) مطلعند، اينكه پس از پيروزي انقلاب اسلامي و به لحاظ گستردگي اطلاعات و ايجاد فضايي مناسب توسط نظام جمهوري اسلامي، خوشبختانه مردم از چنان فهم، بينش و بلوغ فكري توام با داشتن اطلاعات و آگاهي هاي به روز در موضوعات داخلي و خارجي برخوردارندكه قادرند به واسطه آن، پيرامون هر مطلب و موضوعي، اظهار نظر نموده و بر پايه آن به بسياري از مديران كشوري و نمايندگان مجلس مشاوره داده و در زمينه هاي مختلف وقايع را تحليل و تبيين نمايند. (هرچند متاسفانه امروزه برخي از مديران براي تبرئه خود در اتخاذ تصميمات ناصواب، يا كم كاري و… مردم را متهم به ندانستن و بي اطلاعي از موضوعات مي نمايند! آن هم در عصري كه عصر انفجار اطلاعات و عصر ارتباطات و دهكده جهاني است كه هيچ موضوعي از چشمان تيزبين مردم خصوصا افراد تحصيل كرده پوشيده نيست؛ علي الخصوص اين موضوعات به سرنوشت آنان يا محل زندگي و آينده فرزندانشان مرتبط باشد. ازجمله مصوبات مجلس شوراي اسلامي و يا سفرهاي استاني دولت كه عموما برخوردار از بار مالي اند!) به همين علت به نظر مي رسد در چنين شرايط و برخورد با موضوعات اينچنيني، بجاي غضنفر خواندن مردم صادقانه با موكلين سخن گفته و در صدد اصلاح امور برآييم.

IMG17423750جناب نماينده عزيز! همانگونه كه اشاره نموده ايد و عموم مردم نيز به خوبي مطلعند، لازمه بسياري از طرح ها، ايجاد مراكز صنعتي و… وجود زيرساخت هاي مطلوب و همچنين مواد خام و ساير نيازمندي هاي اوليه مورد نياز بوده كه درصورت نبود هركدام از آنها بطور قطع احداث و ايجاد مراكز فوق غيرقابل امكان مي باشد. اما در عين حال اين نكته اساسي نيز حائز اهميت است كه آيا رعايت اين مورد باعث رفع مشكلات استان در ابعاد مختلف خواهد شد؟! و مضافا چنانچه بر فرض محال بپذيريم هيچكدام از شهرستان هاي استان از ساختارهاي مناسب برخوردار نمي باشند آيا بايستي از اعتبارات دولتي كه حقوق حقه همه مردم كشور و استان مي باشد محروم گردند؟!  و آيا استان پهناور فارس در هيچ زمينه ديگري امكان سرمايه گذاري ندارد؟! آن هم درحالي كه خودتان فرموده ايد تا آخرين روزها با برخي طرح هاي فوق، موافقت نگرديده است!

برادر ارجمند! مستحضريد استان بزرگ فارس با بيش از ۱۲۰ هزار كيلومتر مربع مساحت و ۲۹ شهرستان در حال حاضر بزرگترين استان كشور در هر دو زمينه محسوب مي گردد و به خوبي مطلعيد جاي جاي نقاط اين استان از استعدادها و زمينه هاي مختلف خدادادي جهت پيشرفت (ايجاد اشتغال پايدار، رفاه نسبي و…) برخوردار مي باشند كه هيچ يك از ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود تاثيري كمتر از سرمايه گذاري در حوزه هاي نفت و گاز ندارند بلكه به مراتب بيشتر و بهتر مي توانند ايفاي نقش اقتصادي درجهت بازگشت سرمايه، ارزش افزوده و… نمايند و به تبع آن نيز توسعه همه جانبه استان.

و اينجاست كه به مديريت بهينه منابع، توام با تصميمات عاقلانه و عادلانه مسئولان استاني نياز است تا اندكي وسعت ديد خود را افزايش داده و با لحاظ نمودن تمام ظرفيت هاي استان در تمامي مناطق و بخش هاي مختلف، تصميمات بهينه اتخاذ نمايند.

جناب نماينده محترم! آيا اختصاص اعتبارات و هزينه نمودن در بخش توريسم (گردشگري) ارزشي كمتر از هزينه كردن در حوزه نفت و گاز دارد؟! و آيا بكار گيري اعتبارات مذكور در بخش كشاورزي كه همين اينك بيش از ۱۰۰ هزار نفر در استان از طريق آن امرار معاش مي نمايند جهت بهبود وضعيت آبي، كشاورزي و مدرنيزاسيون و افزايش محصولات باغي و كشاورزي با كيفيت بالا و چشم انداز صادراتي كمتر از كارخانه هاي تصويبي ارزش دارد؟! و يا اينكه احيا، بهسازي و بازسازي آثار تاريخي و مكان هاي تمدني و فرهنگي استان كه بدون شك در جهان كم نظير و در كشور بي نظيرند در جهت ايجاد اشتغال پايدار و بازگشت سرمايه و… كم اثر تر از تصويب طرح هاي مورد نظر جنابعالي است؟!

و اما كدام شهرستان را مناسب تر از سپيدان در غرب جهت احياي گردشگري يا شهرستان هايي همچون مرودشت و داراب كه مراكز عمده غله و مركبات و ميوه كشورند در بخش كشاورزي؟ و آثار تمدني همچون تخت جمشيد، پاسارگاد و… جهت احيا و برخورداري از اعتبارات وجود دارند؟! و ده ها مورد ديگر مي توان به شهرستان هاي ذكر شده جهت دريافت اعتبارات اضافه نمود.

جناب نماينده محترم! آيا مطلعيد ساليانه چه تعداد مسافر و چندصد هزار تن بار و كالا از مسير ترانزيتي شيراز-لارستان- بندرعباس تردد مي نمايند؟! و چه اقدامي مهمتر از بهبود و دوبانده نمودن اين راه حياتي كه ساليانه قادر است باعث ميلياردها تومان صرفه جويي در هزينه، وقت و سوخت و از همه مهمتر باعث جلوگيري از تلف شدن جان انسان هاي بي گناه گردد؟! و يا رسيدگي به ده ها طرح بزرگ و كوچك بجا مانده از دولت هاي پيشين در تصميم گيري هاي متخذه در سفرهاي استاني دولت چه نقشي داشته است؟! طرح هايي كه با صرف ميلياردها هزينه و با داشتن ۲۰ تا۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي همچنان لاينحل مانده اند. و يا واحدهاي تعطيل شده در شهرك هاي صنعتي استان كه بهترين نمونه آن شهرك صنعتي شيراز در حوزه انتخابيه خود جنابعالي مي باشد!

برادر ارجمند! از تمامي موارد مذكور كه بتوان گذشت قطعا اين مورد را نخواهيم توانست بي پاسخ بگذاريم! كه امروزه محيط زيست و تبعات و پيامدهاي جانبي آن پيش از هر موضوعي مستقيم و بلافاصله با زندگي و جان انسان ها مرتبط مي باشد و پرواضح است كه يكي از دغدغه هاي اصلي و اساسي همه دولت هاي پيشرفته جهان، اقدامات مفيد زيست محيطي مي باشد؛ از طرفي مستحضريد كه نعمات بزرگي كه خداوند نصيب مردم اين استان نموده است درياچه هاي بختگان، پريشان، مهارلو و… و تالاب هاي ارزشمندي در سطح استان است كه متاسفانه يكي پس از ديگري در حال خشك شدن و نابودي است!

اين ذخيره هاي آبي ارزشمند و اين زيست بوم هاي كم نظير چه دستاوردي از سفر استاني داشتند؟! و دهها مورد مشابه اي كه هركدام از آنها ظرفيت و قابليت اين را داشتند كه از رهاورد سفر استاني دولت مورد لحاظ و مداقه مديران ارشد و نمايندگان محترم استان قرار گرفته و عايداتي جهت پيشرفت خود داشته باشند.

والعاقبه للمتقين/ كرامت الله بلوچي/ ارديبهشت ۹۴-لارستان  


17 نظر

 1. بهمن گفت:

  0

  0

  درود بر شما

 2. .. گفت:

  0

  0

  افرین بر شمااا
  درود

 3. محسن گفت:

  0

  0

  دمت گرم
  اي ول داره

 4. لارستانی گفت:

  0

  0

  جناب بلوچی چه شده است که به نمایندگان وافراد فعال در عرصه اجتماعی گیر داده اید منطور از عصنفر مردم نیستند برای مطرح کردن خود از حمله به دیگران خود داری نمایید از مطالبی که مینویسید احساسی بودنتان موج میزند دراین سن وسال باید به دور از احساسات مطلب نوشت

 5. بیدار گفت:

  0

  0

  دستت درد نکند مطلب خوب وجامعه ای بود.ضمنا آقای قادری در توجیه کارهای خود در جایی گفته که چون محصولات صنایع مصوب برای دیگر شهرستان های استان میتوان استفاده کرد باید این طرح ها را برای چندین شهرستان منظور کرد کسی نیست به این آقا بگه که اگه هر طرحی در هر نقطه ای از کشور پیاده بشه بدرد دیگر نقاط نیز می خورد مثلا آقای قادری اگه جاده لار بندر عباس بصورت چهار بانده مصوب می شد نه فقط برای شهرستان لار مورد استفاده قرار میگرفت بلکه چندین شهرستان از این طرح بهره مند می شدند

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  ضمن تشکر ازبرادر فرهیخته و فهیم جناب اقای بلوچی که با قلم وبیان شیوا و مستدل خویش توبه فرمایان را به چا لش می کشند که چرا خود توبه کمتر می کنند باعث خشم بعضی از هم جنسان انها می شود امید واریم که همه حقیقت بین باشند نه تعصب گرا برای شما ارزوی موفقیت و اینده ای درخشان وپر بار داریم

 7. 0

  0

  آقای بلوچی مقاله شما کامل و جامع بود. بدون توهین به طرف مورد نظر
  اینکه چرا بعضی افراد وقتی به قدرت میرسند همه چیز را فراموش میکنند و برای کسب امتیاز از مقامات بالا مردم را مضحکه میکنند در جامعه اسلامی ایرانی ما واقعا جای تاسف دارد.
  البته خود واژه غضنفر از القاب حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام میباشد به خاطر داشتن اندام درشت و هیکل قدرتمندشان. بعید بنظر میرسد جناب آقای نماینده مربوطه این کلمه را بدین منظور بکار برده باشد.

 8. امير علي گفت:

  0

  0

  با تشكر از مطلب جامع اقاي بلوچي ،سؤال من اين است كه نماينده محترم لارستان جناب اقاي دكتر جعفر پور توضيح دهند ، كه از سفر عالي ترين مقام اجرايي كشور كه ممكن است تا پايان دوره رياست جمهوري ممكن است ديگر به استان فارس سفري نداشته باشند ، عوايد لارستان از اين سفر چه بوده است ، ظاهرأ هفته گذشته تعدادي از نمايندگان استان فارس با وزير كشاورزي ديدار داشته اند واكثر انها اعتبارات خوبي گرفته اند ، نماينده محترم لارستان چرا در جلسه حاضر نبوده است ، ايا كشاورزان لارستاني اعضاي حوزه انتخابيه ايشان نيستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • بلوچی گفت:

   0

   0

   سلام دوست عزیز.امیرعلی خان.درهمین سایت بنده مقاله ای درهمین خصوص(عدم حضورنماینده محترم)جویاشدم.اماظاهرابعضی ازدوستان به مزاقشون خیلی خوش نیامده بود!خواهشمندم مقاله فوق رامطالعه فرماییدوازنظرات ارزشمندتان منو،بی بهره نذاربد.باتشکرازحسن نظرتان

 9. عادل گفت:

  0

  0

  درود به اقای بلوچی.همشه افراد بادنجان دور قاب چین و یا به عبارتی کاسه داغتر از اس هم وجود دارند اما بهتر است بجای انتقاد از حقیقت کمی چشمهایمان را باز کنیم و اگر خودمان توان و جرات دفاع از حقوقمان را نداریم لاقل بر سر راه افراد فرهیخته و شجاعی همچون اقای بلوچی سنگ انداری هم نکنیم با تشکر..

 10. حسین- بیرم گفت:

  0

  0

  برادر عزیز بیشتر احساسی برخورد کرده ایدوباعث چالش مردم لارستان. اوفقط یک نماینده مجلس است ما هم یک نماینده داریم .تفاوتی نمیکند از کجا به مجلس رفته است .جمعیت لارستانی های ساکن شیراز چند برابر لامرد است چرا ما کاندیدی در شیراز نداشته باشیم .چانه زنی وگرفتن امتیاز یک امر طبیعی است این که بگوییم فلانی این کار کرد وان را گفت مشکل لارستان حل نمیشودقطعا هرکس برای زادگاه خودش تلاش می کندواینچنین است که من در بخش محروم بیرم با کمترین توجه ونداشتن امکانات دست وپنجه نرم میکنم وبایدبه انتظار بنشینم که شاید بخاطر همجواریمان با لامرد به جاده لار -بیرم وسایر مشکلاتمان توجه شودآنهم بخاطر عملکرد لامرد….

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای بلوچی لطفا درباره نماینده مردم درست صحبت کنید واقعا به نظر شما این طرح ها فقط خواست آقای قادری بوده؟لطفا تنبلی خودتون رو حرف های ایشون نپوشونید.اگر آقای قادری با این طرح ها مخالفت میکرد هم باز اجرا میشد.صنایع انرژی بر لامرد تصویب دولت مجلس و شورای نگهبان است که چند سال پیش تصویب شده اگه این طرح ها هم نبود دیگه هیچی نبود لامرد و مهر آبروی فارس رو خریدند

 12. لاری گفت:

  0

  0

  نوشته زیبایی بود جناب بلوچی ولی این, جسارت قادری را میرساند که توانسته یک تنه برای شهر حوزه انتخابیش اینهمه امتیاز بگیرد. تصور کنید اگر نماینده ی لارستان همین کار را کرده بود, چقدر ما خوشحال و خرسند می شدیم. پس اهمال نماینده خودمان را به پای نمایندگان دیگر نگذاریم. پیروز باشید

 13. جنوبى گفت:

  0

  0

  اقاي بلوجى عزيز با استنباط خودتون از حرفهاى اقاى قادرى احساسات مردم ديكر شهرستانها رو به بازى نكيريد

 14. جنوبى گفت:

  0

  0

  اقاي بلوجى عزيز با استنباط خودتون از حرفهاى اقاى قادرى احساسات مردم ديكر شهرستانها رو به بازى نكيريد هر بروزه اى هر كجاى ايران كلنك بخوره برا همه مفيده از جمله الومينيوم لامرد و على الخصوص برا شهرهاى همجوار واز جمله شما لاريها

 15. سلام گفت:

  0

  0

  مقاله ای بسیار خوب بود . از جناب بلوچی که وقت گذاشتند و قلم زدند هم تشکر می نماییم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان