میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۳ ب.ظ سرویس:مطلب شما 7 دیدگاه 1,044 بازدید

آقای حسنی! شما اگر فراموش کردید ما یادمان نرفته است

آقای حسنی! شما اگر فراموش کردید ما یادمان نرفته است

چند روز پس از انتشار اظهارات جنجالی اخیر علی اصغر حسنی نماینده اسبق لارستان، خنج و گراش در مجلس درمورد روند ارتقای گراش به شهرستان توسط سایت گریشنا، فرهاد ابراهیم پور مدیر سایت ستاره های اوز یادداشتی را در پاسخ به این اظهارات نوشته است که در ادامه می خوانید:

***

فرهاد ابراهیم پور: در عالم سیاست معمولا این جمله بسیار مشهور است و کار پایه بسیاری از سیاست‌بازان می‌باشد که هدف وسیله را توجیه می‌کند. یعنی برای رسیدن به هدف اشکال ندارد که دست به تخریب زد دست به نابودی دیگری زد یا بر دوش دیگری سوار شد تا به مقصود رسید. یعنی می‌شود دروغ گفت می‌شود فرصت‌طلبانه ادعای دوستی داشت و از پشت به رفیق و همراهت خنجر زد.

سال ۱۹۹۴ میلادی در سفری که به کشور ازبکستان داشتم در یکی از مراکز شهر تاشکند پایتخت آن کشور مجسمه مردی سوار بر اسب در میدان بزرگی خودنمایی می‌کرد رفتم جلوتر متوجه شدم آن اسب سوار لنگ کسی نیست جز تیمور لنگ گورگانی.

تیمور لنگ اگر برای ازبک‌ها و مردم آن دیار و به خصوص برای سمرقندی‌ها قهرمان ملی است و او را می‌ستایند و مجسمه‌اش در خیلی جاها هست و با گذشت این همه سال هنوز برایش اهمیت قایل هستند اما برای مردم جهان، برای عثمانی‌ها، برای ایرانی‌ها، برای هندی‌ها و روس‌ها فردی خونخوار و جنایت‌پیشه و ویرانگر محسوب می‌شود و به جهانگشایی که ترحم نمی‌شناسد معروف بود. او همه دنیا را برای قدرت و سروری بر آن وغارت و چپاول تسخیر می‌کرد تا سمرقند این دیار آبا و اجدادی‌اش سرور جهان شود و در آنجا چه کارها که نکرد چه بناها که نساخت و چه هنرمندان بیشماری که بدانجا نیاورد.

آن سمرقند چه شد چه از آن سمرقند که آن همه ثروت و طلا و جواهرات داشت و آن همه در جهان معروف بود مانده است جز تیمور لنگی که همچنان بر سوار اسبی سنگی در میدان خودنمایی می‌کند.آقای حسنی مثالی که آوردم به خود نگیرید و دوستان عزیز گراشی و مردم عزیز و زحمتکش گراش نیز سو تعبیر نکنند که چرا یک اوزی چنین نوشته است. فقط مثال بود و و سری زدیم به تاریخ ناگریز.

آقای حسنی به صراحت گویی مشهور هستند همچنان که شاید به تدبیراندیشی کمی بخیل باشند اما در سالروز جشن گراش ایشان پرده را کمی کنار زدند فقط کمی کنار زدند تا ما با پشت پرده چگونه شهرستان شدن گراش کمی آشنا شویم و در قسمتی از این روشنگری گفتند که چگونه جلوی ارتقای ارد و شهر اوز را گرفتند.

به این قسمت سخنان اقای حسنی در سایت گریشنا توجه کنید:  پیگیری‌ها برای شهرستان شدن گراش از دوره اصلاحات آغاز شد. علی‌اصغر حسنی که داماد شیخ احمد انصاری است، در مورد پیگیری‌ها در این دوره گفت: «در دوره اصلاحات ما پیگیری کردیم. آقای خاتمی با آقای انصاری نزدیک بود و در قطر مهمان خانه شیخ احمد انصاری می‌شد. همین طور آقای انصاری هر وقت به تهران می‌آمد، دعوت رییس‌جمهور بود. در همان دوره هم [لاری‌ها] شیطنت کردند. ارد بخش شده بود و قرار بود ارد و اوز به هم ترکیب شده و شهرستان شود. من در هلال‌احمر بودم و هر شب جلسه می‌گرفتیم و پیگیری کردیم، جلو ارتقا را گرفتیم، زیرا اگر این اتفاق می‌افتاد، گراش بدون سلاح می‌شد.»

مطمنا هر خواننده ای که این سخنان اقای حسنی را بشنود بخصوص اگر اوزی و اردی باشد از خود سوال خواهد کرد چرا اقای حسنی چنین با ما می‌کند؟ مگر ما با گراشی‌ها و آقای حسنی خصومتی داریم که ایشان سعی نمودند جلوی ارتقا ما را بگیرند ما چه هیزم‌تری به اقای حسنی فروخته‌ایم که ایشان اعلام می‌کنند اگر این اتفاق می‌افتاد گراش بدون سلاح می‌شد.

ایشان چهار سال نمایندگی شهرستان و نماینده مردم لارستان بودند حالا هر کسی از خودش سوال می‌کند ایشان نماینده مردم لارستان بودند یا نماینده مردم گراش. شاید ایشان در پوست خود نگنجند که بالاخره در دوره نمایندگی ایشان گراش را شهرستان کردند و الان دوست دارند مدال قهرمان ملی گراش به او بدهند به فرض که گراشی‌ها هم این مدال را بر گردن او اویختند و شد سردار ملی گراش. اما رفتار ایشان برای رسیدن به این آرزو با چه شیوه‌ای بوده است خیلی خیلی تاسف بار است شاید در جامعه ای که حقانیت فدای روابط می‌شود این رفتارها ستودنی شود اما حقانیت موجودیت خود را از دروغ و فریب نمی‌گیرد.

به عنوان یک اوزی که شما چهار سال نماینده ما در مجلس بودید احساس بدی دارم که چگونه با فریب سر ما کلاه گذاشتید تا به هدف خودتان که شهرستان شدن گراش بود برسید. در چندین جلسه‌ای که با اوزی‌ها داشتید مکررا تاکید کردید که اوزی‌ها مستحق شهرستان شدن حتی بیش از گراشی‌ها هستند و در جلسه‌ای که با حضور تجار و بزرگان وخیرین اوزی در باشگاه ایرانیان دبی برگزار شد و خود من هم آنجا بودم مرتب این را تکرار کردید که شهرستان شدن حق اوزی‌هاست و من حتما پیگیری می‌کنم. آمدید اوز و از تریبون نماز جمعه اوز و در نماز جماعت خیلی از حق اوزی‌ها گفتید. آقای حسنی شما اگر فراموش کردید ما یادمان نرفت.

اقای حسنی این پیگیری شما بود؟ واقعا دروغ و فریب تا کی؟ آن همه قول و وعده و وعید چی بود؟

آیا شهرستان شدن از انسان بودن مهم‌تر است؟ آیا با فریب مردم آنها را همراه خود کردن برای مقاصد خودتان مهمتر از خواسته‌های بحق آنهاست. اگر خواسته اوزی‌ها بر حق بود پس چه شد که می‌خواستید جلوی ارتقا آن را بگیرید؟

آقای حسنی در ادامه حرف‌هایشان در جشن روز گراش صریحا اعتراف می‌کنند که از امکانات زیادی برای شهرستان شدن گراش بهره برده‌اند.

به این قسمت سخنان ایشان توجه کنید : حسنی با اشاره به پیگیری‌ها در دوره اول و دوم ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد گفت: «علی‌رغم این که ممکن است بعضی‌ها خوششان نیاید، جا دارد برای شهرستان شدن گراش از آقای احمدی‌نژاد، آقای رحیمی، آقای نجار وزیر کشور، آقای مرتضوی معاون سیاسی، دکتر محمدی مدیرکل تقسیمات، از نمایندگانی که حمایت کردند و همه دست‌اندرکارانی که کمک کرده‌اند و بچه‌های خودمان در کمیته ارتقا تشکر کنم. با توکل به خدا هر کار نشدی، شد می‌شود.» گریشنا گراش

اقای حسنی روزگار می‌گذرد من و شما چند صباحی به این دنیا آمده‌ایم و می‌رویم چیزی که به جا می‌ماند یک نام نیک است که از راهی نیک به دست آمده باشد.

 


7 نظر

 1. لارستانی گفت:

  2

  0

  اقای. حسنی خیلی. واضح. وبدون هچگونه . ابایی. اعلام. می کند کهاز شهرستان شدن بخش. اوز. جلوگیری. کردیم. وازین کارخود. افتخار هم. میکند. اعلام. این. گونه. کارهای. خلاف. نشان. از نوع. اندیشه. وتفکر ایشان. نسبت به. سایر مناطق. می باشد ایشان. روشهای. غیر متعارف. واستفاده. از. پول. ولابی گیری. رابرای. رسیدن به. اهدافشان. را نوعی. زیرکی. وافتخار امیز. بیان. می. کند وجالب است که. اورا به. عنوان. چهرهای. ماندگار. معرفی. می. نمایند. به. گواه. همه مردم. خوب. وازاد اندیش. در منطقه. لارستان. بزرگ بخش بزرگ وکهن. اوز. که. دارای. همه. زیر ساختهای. لازم. واستحقاق. شهرستان. شدن. می باشد ارتقا. خواهد. یافت. وروسیاهی. ان. برای. ذغال میماند باشد که. مردم. خوب. خطه. جنوب. ولارستان در اینده. با چشمانی. باز. نمایندگاه. مجلس. خود. را انتخاب. نمایند

 2. موسوی. از. جویم گفت:

  0

  0

  بعضی. مواقع یک. مسول. ویا. یک فرد. کاری عیر معمول وعیر قانونی . با رابطه. وپول. وپارتی. انجام. میدهد. ولی. انرا. در جمع. عمومی. نمی. گوید. وپنهان. می. کند. اما. جناب. حسنی کارهایی که با توجه به. موقعیت نمایندگی. وارای مردم. منطقه ولی خلاف. قانون. وبا. تبعیض قرار دادن. سایر مناطق مانع. ارتقا. وپیشرفت. مناطقی. مانند بخش. اوز. میشود. نشان. میدهد. که. ایشان ظرفیت این. نمایندگی. را نداشته ودیگر موکلان. خود. را به بازی. گرفته. ومنافع. همه. مناطق. را. فدای. زادگاه. خودش. کرده است اما. برای همیشه مردم. جنوب. فارس برایشان. درس عبرتی. شدکه به. این. قبیل. مردمان. اعتماد. نکنند

 3. دانیالی از خنج گفت:

  0

  0

  حسنی ادم جامع وکاملی اگر بود کارهای زد وبندی خودش را در سخنرانی برملا نمی کرد ایشان نه تنها به اوز بلکه برای لار وخنج هم کاری نمی کردتد وتعصب وتنگ نطری اش برای گراش باعث شده که برای همیشه مردم کل منطقه به ایشان وگردانندگانش در شهر زادگاهش رای واعتماد نداشته باشند

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشابه کار ایشان را آقای نماینده مجلس اول با شهرستان کردن لامرد انجام دادند ، چرا همه به حسنی گیر داده اید ؟ چرا از اون ماجرا چیزی نمی گویید ؟

 5. رصایی خنجی گفت:

  0

  0

  اقای حسنی فقط یک نماد از طرف گراشی ها بود.ایشان حتی در زمان تبلیغات انتخاباتی اشان در خنج قادر به دو کلمه صحبت کردن نبودند و خنجیها به جایشان صحبت کردند . پول گراش بود که گراش را شهرستان کرد.

 6. لاری گفت:

  0

  0

  ای بابا امثال حسنی و …. تو ایران زیاده .
  ایران با اینجور آدما میچرخه.کشورو به […] کشیدن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان