میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ سرویس:مطلب شما 8 دیدگاه 847 بازدید

آقای حسنی! لطفا ابهام آفرینی نکنید

آقای حسنی! لطفا ابهام آفرینی نکنید

ابراهیم احمدی/ اوز امروز: آقای علی اصغر حسنی نماینده دوره هشتم مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای اسلامی کنونی شهر گراش طی سخنانی در مراسم چهره های ماندگار گراش که ۵ بهمن برگزار شد و گریشنا آن را منتشر کرد، گفت: «ارد بخش شده بود و قرار بود ارد و اوز به هم ترکیب شده و شهرستان شود. من در هلال‌احمر بودم و هر شب جلسه می‌گرفتیم و پیگیری کردیم، جلوی ارتقا را گرفتیم، زیرا اگر این اتفاق می‌افتاد، گراش بدون سلاح می‌شد.»

پس از انتشار این سخنان و عکس العمل هایی که به دنبال داشت، پایگاه گریشنا گفت و گوی مکتوبی با آقای حسنی را ۲۴ بهمن ماه منتشر کرد. دراین گفت و گو ایشان موارد متعددی در مورد عدم ارتقای اوز مطرح کرد. (اینجا).

گرچه آقای حسنی در این گفت و گو قصد داشت موافقت و همراهی خود را برای ارتقای اوز اعلام کنند اما این در این گفت و گو تناقضات و شبهاتی دیده می شود که به جای شفاف سازی به ابهامات موضوع می افزاید.

در بخشی از این گفت و گو ایشان می گویند: «موضوع در زمان استانداری آقای مهندس صادق عابدین بود. من متن نامه تعهد را در استانداری دیدم که شهرستان شدن اوز بعد از انتخابات اعلام شود و دو تا از معتمدین اوزی که لازم نیست نام ببرم امضا کرده بودند. طرح توجیهی شهرستان شدن اوز آماده و حتی نهایی شده بود.»

آقای حسنی نام این دو نفر از معتمدین را اعلام نکرده اند بنابراین برای روشن شدن موضوع آن را با آقای محمد رسول صباغی رئیس شورای اسلامی وقت و سایر اعضای شورای اسلامی سوم شهر اوز ( که مسئولیت داشتند) مطرح کردم که همۀ اعضا متفقا این موضوع  را رد کرده و اظهار داشتند از این تعهد نامه و امضای آن هیچ اطلاعی ندارند!

آقای حسنی در بخش دیگری از این گفت و گو می گویند: «گروهی که شاخص‌ترین افراد آن آقایان احمد خضری، وحدانی و مهندس خضری بودند با هم همکاری داشتیم. کار تا مرحله طرح توجیهی هم رسید. طرح را تحویل وزارت کشور دادیم و کار نهایی شد.» آقایان احمد خضری و محمد وحدانی همکاری با آقای حسنی نماینده وقت مجلس برای پیگیری ارتقا در آن دوران را تایید کردند اما آنان نیز از این تعهد نامه و امضای آن اظهار بی اطلاعی کردند.

از تناقضات دیگری که در این گفت و گو مطرح شده این است که آقای حسنی گفته اند: «طرح توجیهی را تحویل وزارت کشور دادیم و کار نهایی شد.»

ایشان در بخش دیگری می گویند: «یک زونکن از مکاتبات مربوط به شهرستان شدن اوز دارم قرار شد ۶ هزار نفر از عشایر در جمعیت اوز محاسبه شود و جمعیت اوز به بیش از ۴۰ هزار رسید و شرایط شهرستانی اوز محقق شد. حتی ممکن است که تصویب هم شده باشد ولی اعلام نشد.»

می دانیم که برای ارتقای بخش به شهرستان فرآیندی باید طی شود که یکی از آن ها موافقت با آن در استانداری و ارسال پرونده ارتقا از استانداری به وزارت کشور است. گفته های آقای حسنی حاکی از آن است که پرونده اوز از استانداری فارس به وزارت کشور در دوران نمایندگی ایشان ارسال شده است در صورتی که آن چنان که بارها در عملکرد شورای چهارم اعلام شده، موافقت با طرح ارتقای اوز و ارسال پرونده از استانداری به وزارت کشور پس از اتمام دوره نمایندگی آقای حسنی و در دوران شورای چهارم و استانداری آقای احمدی در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است. اگر قبلا طرح اوز به وزارت کشور ارسال و کار نهایی شده بود چرا مجددا از استانداری ارسال شود؟!

سایر موارد این گفت و گو نیز قابل نقد و بررسی است که برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب صرف نظر می شود اما پیشنهاد می شود در راستای حفظ و تقویت وحدت منطقه ای از ابهام آفرینی بیشترجلوگیری شود.

 


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای. حسنی. گراشی در نظر. دارد که. دراینده. کاندید. مجلس. شوند. به. خاطر ان. مساله. شهرستان. شده. اوز. را مطرح. می کند که. ارای. مردم. بخش. اوز. را بگیرد. غافل. از اینکه شرستان شده. حق. بخش. بزرگ. وقدیمی. اوز. بود. که. ایشان. نه تنها. انجام. نداد. بلکه. اوز. با این. سوابق. وفرهنگ. را تابعه. گراش. قرار. داد. که. انصافا. مورد. قبول. هیچ. ادم. بی طرف. وبا انصافی. نبود. اصولا. گراش. ظرفیت. انرا. نداشت. وندارد که. جایی مثل. اوز. در تابعیت. ان. باشد

 2. اوزی گفت:

  0

  0

  اقای حسنی. برای همیشه تاریخ موقیعت واعتبار خود را نزد همه لارستانیها به ویژه مردم منطقه اوز از دست دادند. زیرا نه تنها باعث مخالفت وعدم ارتقای اوز شدند. بلکه اوز را جز وتابع گراش قرار دادند که این یک وصله ناجور ویک لقمه بزرگتر از دهانشان بود اخر کسی که مدعی فعالیت براشهرستان اوز است چرا باید بخش بزرگی مانند اوز را جزیی از شهر زادگاهش قرار دهد. ادم سالم قسم حضرت عباس باید قبول کند ویا دم خروس؟

 3. از لطیفی گفت:

  0

  0

  از نظر بنده بخش اوز شایستگی شهرستان شدن را دارد واما تفکر حسنی وراه وروش او دیگر در منطقه جواب نمی دهد. همانطور که دیگر اقای احمدی نژاد هم دیگر دورانشان تمام است. حسنی یک پدیده ای بود و دیگر زمانه اش تمام شد و رفت. بگذارید منطقه با ارامش به دنبال توسعه و ارتقا در همه زمینه ها باشد

 4. لاری. از. شیراز گفت:

  0

  0

  همه مردم منطقه لارستان بزرگ وجنوب فارس به استحقاق اوز برای شهرستان شدن واقف هستند منها متاسفانه این بخش بزرگ وبا سابقه فرهنگی در راس هرم قدرت کسی را ندارد که این کار. را تمام کند وبه نظر هم نمیرسد که نماینده گراشی. ویا. لاری. منطقه هم چندان راضی به این ارتقا باشند واین. حرفها بیشتربرای. جمع. اوری. ارای. مردم. برای. انتخابات. در اینده است. وچیزی. نصیب. اوز. و……..نمی شود

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  در جواب لاری از شیراز.مثل اینکه شما صحبت‌های اول جناب حسنی را نخوانده اید
  طرح شهرستان شدن اوز قبل از دوره نمایندگی آقای حسنی همینطور که خوده او در صحبت‌های اولش اذعان کرده توسط نماینده لاری و دیگر مسئولان [به گفته او شیطنت لاری ها]]آماده بوده اماجناب حسنی به محض اطلاع با تشکیل دادن تیمی و به گفته خودش بدون آنکه حتی نماینده لاری و دیگر مسئولان بویی از ماجرا ببرندعلاوه بر اینکه مانع شهرستان شدن اوز می گردد پیگیر شهرستان کردن گراش هم می شودبا همراه کردن فداغی تا اینکه ایشان برای نمایندگی مجلس رای می آورد و این کار درحدود دوسال دوره نمایندگی اش به سر انجام می رسد
  طی این مدت جناب ایشان نه تنهامانع شهرستان شدن اوزمی گردد بلکه اوز را با آن سابقه چند برابری بخش بودن را در زیر مجموعه زادگاه خوددر می آورد که در قضیه اعتراضات مردمی این قضیه منتفی اعلام می گردد

 6. علی گفت:

  0

  0

  من ۳۶سال دارم و همیشه شنیده ام که ارد جزو اوز بوده. بهتر هست بدانیم که چطور یک شبه جزو گراش شد؟؟؟

  • مجید گفت:

   0

   0

   علی آغا بهتره شما به خوابت ادامه بدی. احتمالا شنیدی برای رفتن به ارد ، باید از اوز رد شد.

 7. میزبان گفت:

  0

  0

  دم اقای حسنی گرم…..حال با یول یا فکر…..مردم شهرش از خواستند….شما متونید لار استان کنید….بسم الله…اوز شهر کنید…ارد هم چنین….مهم اینه که ایشون دم خیلیا رو چید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان