میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 542 بازدید

آموزشگاه «سایه‌های آبی» یک هفته را برای «هنرهای تجسمی» اختصاص داد + عکس

آموزشگاه «سایه‌های آبی» یک هفته را برای «هنرهای تجسمی» اختصاص داد

آفتاب لارستان: هفته ای که گذشت از ۶ تا ۱۳ مردادماه، آموزشگاه هنری سایه های آبی با یک نمایشگاه نقاشی و سه نشست تخصصی در حوزه های گرافیک، عکاسی و نقاشی هفته «هنرهای تجسمی» را برای نخستین بار در لار رقم زد.

* نمایشگاه آثار هنرجویان آموزشگاه سایه های آبی

در ابتدا روز جمعه ۶ مرداد نمایشگاهی از آثار هنرجویان آموزشگاه هنری سایه های آبی به انتخاب محمدرضا جهان پناه افتتاح شد. در این نمایشگاه ۳۰ تابلو در ابعاد مختلف با تکنیک رنگ روغن به نمایش گذاشته شده بود. این نمایشگاه در محل نگارخانه سبز (شهرجدید، بلوار فرهنگ) برپا شد و تا تاریخ ۱۳ مردادماه مورد بازدید عموم علاقه مندان قرار گرفت.

* نشست گرافیک

در روز یکشنبه ۸ مردادماه نشستی با موضوع «گرافيك شهري و تبليغاتي» در لار و با حضور مسلم ابراهيمي در محل آموزشگاه هنری سایه های آبی برگزار شد. مسلم ابراهیمی در این نشست ابتدا به بیان تعاریف و مفاهیم گرافیک شهری و تبلیغاتی پرداخت و در ادامه با ارائه و بررسی تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی در شهر لار بحث خود را ملموس تر کرد. وی ضمن توضیحات خود به همکاری های معماران، طراحان، سازندگان تابلو های تبلیغاتی و… اشاره کرد و نمونه های موفقی از این همکاری ها در شهر لار را برشمرد.

* نشست عکاسی

نشست بعدی در روز دوشنبه ۹ مردادماه با موضوع «عکاسی خانوادگی در ایران» با حضور امیر دلشاد برگزار شد. در این نشست امیر دلشاد ابتدا به تاریخ عکاسی در ایران پرداخت و در ادامه به شیوه ها و کارکردهای عکس های خانوادگی در دوره های مختلف اشاره کرد. وی با بیان اینکه عکس های خانوادگی در ایران پس از انقلاب اسلامی به شدت تحت تأثیر رشد تکنولوژی و تغییر در شیوه ی ارائه ی عکس ها قرار گرفته، از فاصله ی این عکس ها از آلبوم های عکس خانوادگی تا فضاهای مجازی به خصوص اینستاگرام صحبت به میان آورد.

او عکس های خانوادگی را به خوانشی فراتر از متن تصویر نیازمند دانست که بیننده را به حوزه های دیگری اعم از جامعه شناسی و مطالعات فرهنگی نیز سوق می دهد. در این نشست حضّار، عکس هایی از طول تاریخ عکس های خانوادگی در ایران و عکاسان ایرانی را به تماشا نشستند.

* نشست نقاشی

این نشست که طبق برنامه قرار بر این بود تا در روز سه شنبه ۱۰ مرداد برگزار شود، به احترام درگذشت پدر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، به روز جمعه ۱۳ مرداد ماه موکول شد. علی فولادی در این نشست به مباحث هنر معاصر پرداخت و با بیان تعاریف آن، این حوزه را به یک دوره ی صد ساله تا به امروز نسبت داد. وی برای بیان ویژگی های هنر معاصر گریزی به تاریخ هنر نقاشی از قرن ۱۸ زد و سیر تغییرات آن تا به امروز را مورد بررسی قرار داد. این نشست با حضور نقاشان و علاقه مندان به هنر نقاشی، حسن ختام هفته ی هنرهای تجسمی از سوی آموزشگاه هنری سایه های آبی بود.

عکس‌ها از: کانال تلگرامی آموزشگاه سایه‌های آبی


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان