میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 آگوست 2014 ساعت 2:47 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی, فرهنگ و هنر 15 دیدگاه 2,262 بازدید

آنچه هنرمندان را رنج مي دهد مديراني بيگانه با حال و هواي آنهاست/هنرمندان مختلف استان از دكتر مريدي استقبال كرده اند

dr-jafarpoorدكتر جمشيد جعفرپور در پاسخ به پرسش هاي آفتاب لارستان:

آنچه هنرمندان را رنج مي دهد مديراني بيگانه با حال و هواي آنهاست/هنرمندان مختلف استان از دكتر مريدي استقبال كرده اند

آفتاب لارستان: از اولين باري كه خبر تغيير مديركل جديد ارشاد اسلامي فارس به گوش رسيد بيش از ۸ ماه مي گذرد. در اين ماه ها اخبار ضد و نقيضي درباره گزينه هاي جديد اين اداره كل منتشر مي شد تا اينكه چند روز قبل خبر انتصاب دكتر بهزاد مريدي براي اولين بار البته به صورت رسمي از پايگاه اطلاع رساني دكتر جمشيد جعفرپور نماينده مردم لارستان، خنج و گراش و تنها نماينده فارس در كمسيون فرهنگي مجلس اعلام شد.

در اين باره چند پرسش را براي دكتر جمشيد جعفرپور ارسال كرديم كه بنا به مشغوليت زياد توانستند به سه پرسش ما به صورت كتبي پاسخ دهند:

***

جناب دكتر؛ نقش شما به همراه مديران دولتي استان در انتصاب مديركل جديد فرهنگ و ارشاد فارس كه به درخواست جامعه هنري اين استان بود، غير قابل كتمان است. اين موضوع براي شما كه تنها نماينده فارس در كمسيون فرهنگي مجلس هستيد چقدر ضرورت داشت؟

به عقيده من، در ميان مديريت هاي مختلف استاني با همه تنوع و حساسيتي كه هر كدام در جاي خود دارد، مديريت فرهنگ و ارشاد اسلامي جزو چند مسئوليت كليدي است. اولا به دليل اهميت و شرافت ذاتي فرهنگ نسبت به ساير امور مربوط به انسان و اين نگاه برگرفته از دين و آموزه هاي ديني است كه بُعد روحاني و اعتقادي در انسان اصيل است و ساير ابعاد بايد نردبان ارتقاي روح و روان بشر باشد.

ثانيا هدف و مقصد غايي از شكل گيري نظام جمهوري اسلامي در ايران و هزينه هاي هنگفتي كه تاكنون براي آن صرف شده بر پايه رشد معنويت آحاد جامعه و تكامل اخلاقي و رفتاري فردي و اجتماعي مي باشد لذا دستگاه هاي مرتبط با اهداف اصلي نظام از جايگاه ويژه اي برخوردارند.

بر همين اساس يكي از اولويت ها و ضرورت ها براي اينجانب به عنوان سربازي كه ساليان متمادي در عرصه فرهنگ افتخار خدمت داشته، مديريت فرهنگي استان مي باشد.

زادگاه مشترك شما و مديركل جديد ارشاد فارس اين ذهنيت را ايجاد كرده است كه شما فقط منافع حوزه انتخابيه خود را در اين موضوع رعايت كرده ايد. آيا دكتر مريدي را فقط شما يا هنرمندان لارستان پيشنهاد دادند يا از شهرستان هاي ديگر اين استان نيز نسبت به ايشان اقبال وجود داشت؟

لازم است مردم از اين نكته مطلع باشند كه به عنوان نامزدهاي اين مسئوليت، چندين نفر مورد توجه بوده اند و آقاي دكتر مريدي يكي از آنها بود. قطعا اشتراك زادگاه نمي تواند ملاك حمايت و پيگيري براي يك نامزد باشد چراكه خلاف اصول و قواعدي است كه اينجانب تلاش داشته ام به آنها پايبند باشم.

اي بسا رومي و ترك همزبان/ اي بسا دو ترك چون بيگانگان

سابقه آشنايي و وحدت زادگاه مي تواند به عنوان عامل شناخت از توان و ظرفيت فرد به كار آيد. در همين انتصابات يك سال اخير، گاهي ناچار شده ام از نامزدهايي حمايت كنم كه هيچ سابقه دوستي و آشنايي قبلي با آنها نداشته ام و اين به دليل اطلاع از توانايي و تخصص آنان بوده و در همان حال برخي را كه از قبل هم مي شناختم ناچارا به دليل آنكه در آن حد و اندازه نبوده اند كنار گذاشته ام.

يكي از ملاك ها، بجز تخصص و ورود فرد، ميزان پذيرش او در ميان جامعه مخاطبين و نيز اقبال بدنه دستگاه بوده است.

درخصوص آقاي دكتر مريدي، هنرمندان نقاط مختلف استان و به ويژه مركز استان مراجعات و تماس با اينجانب داشته اند كه نشان از آمادگي فضاي فرهنگي و هنري براي ورود ايشان مي باشد.

آقاي دكتر؛ چقدر فكر مي كنيد وضعيت فرهنگ و هنر استان فارس با آمدن مديركل جديد تغيير خواهد كرد؟

توجه به ميزان توقع از يك مدير استاني بسيار مهم است و نبايد دچار خطاي محاسباتي شد. فرهنگ هم به عنوان يك بعد مهم از علل و عوامل مختلفي تاثير مي پذيرد. مديركل ارشاد در ميانه زنجيره مديريتي قرار دارد و عمده وظيفه او، اجراي تصميماتي است كه از وزاتخانه ابلاغ مي شود و اين موضوع در همه مديران كل صدق مي كند. البته مديركل ارشاد با نحوه تعامل خود با اصحاب فرهنگ و هنر يا نحوه ارتباط با مديران شهرستاني مي تواند در رونق فعاليت هاي فرهنگي و هنري تاثيرگذار باشد.

آنچه معمولا افراد فرهنگي و اهالي هنر از آن رنج مي برند، مديراني اند كه توانايي برقراري ارتباط با هنرمندان و فرهنگيان را ندارند و در فضايي مجرد و بيگانه از حال و هواي آنان تنفس مي كنند. بنابرين توقع از مديركل ارشاد استاني بزرگ و فرهنگي همچون فارس كه مزين به عنوان «سومين حرم اهل بيت (عليهم السلام)» مي باشد آن است كه با مديريت خود زمينه بروز خلاقيت هاي هنري و فرهنگي تعالي بخش را هموار نمايد و اين امكان و جهت گيري را فراهم آورد كه توان و استعدادهاي هنرمندان استان به ويژه هنرمندان جوان در مسير ارزشهاي الهي و انساني بروز نمايد.

ان شاءالله با همدلي مديرت فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و با همراهي اصحاب فرهنگ و اهالي هنر اين مجموعه بتواند به اهداف نظام جمهوري اسلامي كه بازنمايي هنرمندانه آرمان ها و ارزش هاي الهي و انساني است دست يابد و در اين مسير به عنوان بازويي توانمند براي شوراي فرهنگ عمومي استان عمل نمايد.


15 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین بر دکتر جعفرپور و مرحبا بر دکتر مریدی

 2. صابر گفت:

  0

  0

  درود بر این نماینده اصولگرا

 3. م. م گفت:

  0

  0

  در ۸ سال گذشته متاسفانه تمام مديران ارشاد اسلامي لارستان مصداق همين گفته جناب دكتر جعفرپور بودند يعني با حال و هواي هنرمندان بيگانه بودند. اميدواريم در دوره جديد مدير محبوب هنرمندان انتخاب شود تا مجبور نباشيم […] و باز هم منتظر بمانيم.

 4. تقلا گفت:

  0

  0

  صرف نظر از حس ناسيوناليستي آيا واقعاً آقاي مريدي را واجد صلاحيت لازم براي احراز اين پست مي دانيد؟

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت به نماینده ی کوشای لارستان که حقا و انصافا در حال تلاش و کوشش هستند
  به ایشان و همکارانشان تبریک عرض نموده و از ایشان تشکر می نماییم

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام.به همه لارستانی ها تبریک می گویم و بسیار خوشحالم.از دکتر جعفرپور تشکر میکنم.و دکتر مریدی که الحق سزاور هستند تبریک عرض می نمایم.

 7. هی... گفت:

  0

  0

  کاش افرادی که اخیرا تخریب های خودشون رو علیه دکتر جعفرپور شدت بخشیدن کمی چشمشان را باز میکردند و دست از کار های بی منطقشان بر میداشتند…

 8. مرتضي گفت:

  0

  0

  بابا يه كم به فكر اداره ارشاد لارستان هم باشيد. آقاي جعفرپور هنرمندان لار هم از مديران بيگانه با حال و هوايشان رنج مي كشند. چه آن […] و چه […] و چه حالا كه تمام امورات اين اداره به دست […]

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  از حالا برنامه های […] رو میشه پیش بینی کرد . همایش ملی . الزام مدیران به اینکه او را […] خطاب کنند . ایجاد هیاهوی فرهنگی و […] . همراهی با شعارهای سال همچون سال اقتصاد و فرهنگ . بکارگیری […] . دعوت از سیاسیون به فارس و […] و در نهایت حمایت از جعفرپور در انتخابات مجلس

 10. تئاتري گفت:

  0

  0

  اميدواريم با تعيين تكليف اداره كل ارشاد فارس وضعيت ارشاد لار هم مشخص بشه. البته به گوش ما خورده كه […] بازنشسته را مي خواهند بياورند!!! اگر اينطور باشد بايد به حال خودمان تاسف بخوريم.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  این انتصاب برای همدلی مسوولین را به فال نیک می گیریم.تبریک تبریک

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  با شناختی که از ایشون دارم به اومدن دکتر مریدی و تغییر شرایط فرهنگی امیدوار هستم.

 13. ؟ گفت:

  0

  0

  خوب آقای ناشناس مگر همایش ملی بد است! مگر مدیر فرهنگی باید برایتان شعر بگوید یا تئاتر کار کند! باید بتواند بادعوت از سیاسیون به امتیازهای بهتری برای سهم فرهنگ در معادلات قدرت دست یابد. امیدوارم آقای مریدی بتواند

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  تبریک به هنرمندان لارستان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان