میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۹ ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, مطلب شما 29 دیدگاه 1,527 بازدید

آیا شورای چهارم شهر لار، مرد كارهاي بزرگ بود؟

آیا شورای چهارم شهر لار، مرد كارهاي بزرگ بود؟

آفتاب لارستان: متن پیش رو بدون امضا برای این سایت و ظاهرا سایر سایت های منطقه ارسال شده است. در این متن نسبت به عملکرد شورای چهارم شهر لار انتقاد شده و سه سال عمر این شورا بدون دستاورد بزرگ و کلان معرفی شده است. در ادامه می توانید متن نامه ارسالی را بخوانید با این توضیح تکراری که درج حق پاسخگویی شورای محترم شهر لار در همین سایت محفوظ است.

***

سايت هاي محترم آفتاب لارستان، لادستان، صحبت نیوز، صحبت نو و ميلاد لارستان

با سلام؛ مطلبي كه خدمت شما ارسال کرده ام بعد از بحثی جرقه خورد که در يكي از شب هاي عزاداری دهه محرم و بين دوستان هيئت اتفاق افتاد. لطفا این مطلب را که از روی دلسوزی و به نیت اصلاح امور شهری نوشته شده منتشر فرمایید.

بحث بين ما در خصوص عملكرد و توانايي شوراي فعلی شهر لار بود و هريك از دوستان نظري داشت. اختلاف نظر البته در این موضوع شديد بود؛ دوستي عملكرد شورا را «بد» و دوست ديگر «خوب» مي ديد.

در نهایت به نقطه اي رسيديم كه ما كارشناس نيستيم كه نتيجه نهايي را بگيريم اما حداقل مي توانيم كارهاي بزرگ شوراي شهر را ليست كنيم كه طبق پيش بيني به نتيجه خوبي نرسيديم!

متاسفیم که بگوییم علیرغم احترام به اعضای شورای چهارم شهر لار، این شورا در زمینه كارهاي بزرگ و کلان، عملكردي نداشته است! در حالي كه سه سال فرصت خوبي براي انجام كارهاي بزرگ در حد شايستگي لارستان بزرگ بود.

سخنم را كوتاه و با ذکر نمونه ای به پایان می رسانم. دو شب قبل از ميدان فرمانداري عبور مي كردم و ماشين هاي دست فروش زیادی را دیدم که با بي نظمی پارک کرده و کاسبی می کردند! این صحنه نازیبا در يكي از ميدان هاي اصلي شهر اگر نگوييم مهمترين ميدان همواره شاهد هستیم. پيش خود گفتم اين شورا توانايي جمع آوري و مديريت چند ماشين دست فروش را ندارد چه برسد به كارهاي بزرگ!


29 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا اين شورا مرد كارهاي بزرگ نبود البته يه سري كارايي هم كرد كه تشكر ميكنيم

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  لطفا منظورتون رو از کار کلان و بزرگ بیان بفرمایید

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  من بومی منطقه لار نیستم ولی چون در این شهر شاغل هستم و با جوانب کار آشنا هستم با شما موافقم.
  در هر شهری بعد از امام جمعه شورای شهر اختیارات زیادی دارند که میتوانند با استفاده از این اختیارات کارهایی بسیار سخت را انجام دهند اما متاسفانه….
  به نظر من شورای چهارم حتی نتوانسته در چینش نیروهایش هم در ادارت کلیدی و مهم شرکت داشته باشد که بتواند از این طریق مشکلات ممکن را حل کند.

 4. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  همه کم کاری ها رو فقط به این دور اختصاص ندیم
  دوره های قبل هم همینطور ، و علت هم تخصصی نبودن
  اعضای شوراها میشه گفت هستش.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقا نمیتونن…
  تواناییش رو ندارن

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  در یک کلام. خود بزرگبینهای […]

 7. شهروند گفت:

  0

  0

  بهترین قضاوت هارا مردم انجام می دهند
  احاد مردم چه می گویند؟
  این مهم است.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تو هم آحاد مردم باش نظر بده

  • شهروند گفت:

   0

   0

   ما این شورا را نسبت به شورای قبل موفقتر دیده ایم حالا بعضی کسان که شورا منافع شخصیشان برآورده نکرده است حتما این شورا را زیر سوال برده اند هرچند با چند نفر از اعضای شورا ما مشکل داریم چون در انتخابات سیاسی عمل کردند ولی شورا وشهرداری لار اینبار خوب کار کردند

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  کی گفته این شورا کارهای بزرگ نکرده؟؟!! بزرگترین کارشون این بود که با کمک به اصطلاح یاوران شورا با ترسوندن مردم شهر لار از رفتن نماینده گراشی به مجلس […] تونستن کسی رو به مردم […]
  به نظرتون همین یک کار بزرگ کافی نیست؟ اون هم از طرف افرادی که همه نوع تخصص داشتند از […]

 9. معلم گفت:

  0

  0

  بابا ناشکر نباشید دیگه!! اینهمه روکش آسفالت کردن. از سرمون هر زیاده.

 10. م. گ گفت:

  0

  0

  متاسفانه این شورا از ابتدای شکل گیری ایرادات زیادی داشت که همان موقع نیز کارشناسان پیش بینی چنین روزی رو میکردند. کارشناسان شهرسازی، مدیریت شهری و ….. اما ان موقع جار زدن این حد از ایرادات به صلاح نبود اما حال که دوره مدیریت این شورا رو به پایان است و به اصطلاح اخر پاییز و وقت شمارش جوجه ها حتما بایستی نگرش و کارهای این شورا را نقد کرد. حتی میشود کرسی هایی در همین سایت ها تشکیل داد تا مردم نقد و نظر خود را اعلام کنند (البته اگر صدای مردم را در حنجره سایت ها خفه نکنند و یا با شانتاژ زیر سپر همیشگی بر هم زدن وحدت و سیاه نمایی و جناحی بودن نقطه نظرات مردمی قایم نشوند). انتخاب گزینه برای مدیریت بر شهرداری نخستین اشتباه این شورا بود که اشتباهی بود غیرقابل بخشش. اگر شورای سوم این اشتباه را به شکل دیگری انجام داد اما گزینه های انان حداقل صاحب ایده بودند و استقلال رای داشتند. دوم ایراد بزرگ دیگر این شورا نداشتن نقشه راه و روزمره زدگی کلی بود به گونه ای که هیچ گاه طرح کلانی را پیگیری ننمودند و یا به سرانجام نرساندند. اگر تصور میکنند که روکش اسفالت یا موزاییک کردن پیاده رو طرح کلانی است که بحث دیگریست که این خود موید نگاه و دنیای ذهنی انهاست. به عوض پیگیری طرح های کلان یا وقت خود را به موارد جزیی و درگیر شدن شخصی و جناحی با این و ان گذراندند و یا در اموری نظیر انتخابات با نگاه شخصی و انتفاع جناح خود شرکت نمودند که نتیجه ان هم پیداست و در مجالی دیگر میشود به ان پرداخت. امیدواریم حال که کمتر از یکسال به پایان دوره این شورا باقی مانده مردم و رسانه ها عملکرد این شورا به بحث و بررسی بنشینند . زیرا پس از پایان این یک سال دیگر کسی نیست که پاسخگو باشد و طبق تجربه اعضا ایرادات و نواقص دوره در راس بودن خود را به گردن یکدیگر می اندازند و یا حتی به شرایط جوی ربط میدهند! منتظر تشکیل پرونده ای مطبوعاتی در مورد بررسی عملکرد شورای چهارم میمانیم.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظرم نباید حضور افراد توانمندی همچون دکتر اقتداری و نیک آواز را در این شورا نادیده گرفت.
  چه بسا که این را نیز باید اضافه کرد که این عزیزان هم در ارائه نتایج بد شورا سهیم هستند.
  برای مثال دکتر اقتداری در دو سال دوره ریاست خود بارها از طرح ورودی شهر نام برد. اما چرا تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده. یادم هست در همین سایت نیز مطلب مفصلی ارائه شد که متاسفانه با سرپوش گذاشتن شهردار و رئیس کنونی شورا بر پاسخ صریح و اعلام دلایل عدم تعریض آن به نتیجه نرسید.
  و فکر می کنم باید گفت اعضای این شورا برای کارهای بزرگ نیامده بودند.

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  عجببببب. نمیدونستم همچین دل پری از این شورا هست.خدا کنه سینه مردم یک سال دیگه دووم بیاره وگرنه که…..

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  اصلا برنامه بزرگی انجام نشد!
  تنها مبحث عنوان شده ترمینال بود که اون هم خبری نشد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   موضوع ترمینال هم که جای بحث زیادی داره. زمینی که به زور توسط یکی از […] به شهرداری قالب شد که متری […] تومن هم قیمتش نبود اما …..

 14. سعید گفت:

  0

  0

  بزرگترین اشتباه این دوره از شورا این بود که از بین این همه گزینه خوب برای سمت شهردار ، […] را انتخاب کردند .شهردار مقتدر وتوانمند وخلاق میتونه نقطه ضعفهای شورا را پوشش بده .در شورا اختلاف نظر اختلاف سلیقه اختلاف جناح ودیدگاه و… هست واین شهردار مقتدر هست که میتونه اینها جمع وجهت دارکنه . متاسفانه شهردار […] خود باری بر مشکلات شوراست وکاستیها را دوچندان میکنه و اون چیزی میشه که متاسفانه ما در لار شاهدیم . اینهمه بودجه ۳۱ میلیاردتومان بودجه محقق شده سال ۹۴ میشه چه آبادانی وچه رونق کسب وکارپایداری راه انداخت .در هفته دولت روی پل جلو سالن سرپوشیده بنر زده بودند واز طرف شهرداری لار ۱۷ میلیارد ریال کار عمرانی !!!! با چه روی !!! یهکم به شهرهای کوچیک اطراف نیم نگاهی بندازیم متوجه این خسران بزرگ خواهیم شد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چقدر همون موقع ها فریاد زده شد که […] اما کو گوش شنوا. گفتن اخلاقش خوبه. اخه واسه شهری رو گردوندن و مترقی کردن مگه فقط اخلاق خوب لازم هست؟؟؟؟؟همین شد که […]

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  مگر شورای های قبلی چه گلی به سر شهر زدند مخصوصا شورای سوم در مقایسه با شورای سوم این شورا نمره خیلی خیلی زیادتری می گیرد.
  بعضی از اعضای شورا خوبند شهردار مردمی است

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بابا بس کنید شورا خوبند. شهردار مردمی است. بس کنید این حرفهای تاریخ گذشته رو. این […] واسه روزای اولتون جواب میداد ولی الان دیگه حناتون رنگی نداره. الان روز جواب و حساب پس دادن به مردمه. همچی کامنتی کار هیچکس نمیتونه باشه جز همون اعضای شورا. مخصوصا اون که […]. اخه شورا خوبن هم شد حرف؟؟ کجاست یک طرح جدی؟ کجاست یک برنامه کلان ؟؟؟ هیچ هیچ هیچ. اینم شد حرف که شهردار مردمیه. دوره این حرفها گذشته. با ادمای پنجاه سال پیش لار که حرف نمیزنید. حالا دیگه مردم به لحاظ ذهنی و شعوری رشد کردن. اینقدر به شعور مردم توهین نکنید. اخه اینم شد حرف؟ شهردار مردمیه یعنی چی؟ کو برنامه اش؟ کو یک طرح جدی به نتیجه رسیده؟ ادمی که نه […]. هیچ فقط میگه چشم و هیچ. متاسفانه این دوره واقعا فاجعه اتفاق افتاد. حیف . حیف که این دوره چهارساله رو […]. کی میخواد این ضرر رو بپردازه. بازم مردم این وسط ضرر کردن. البته همینه دیگه. تاوان انتخابهای اشتباه همینه دیگه. خدا کنه یه اتفاقی بیفته. متاسفانه دستی دستی زمینه پسرفت بیش از پیش لار فراهم اومد. حداقل[…] بکشید دیگه نگید ما بهتر بودیم و از شورای سوم خیلی خیلی فلان تر بودیم. خودتون […].

  • محمد از بندرعباس گفت:

   0

   0

   من دورم از لار اما به ولاه شورای سوم بهتر بود – این همه لار متخصص داره – توی همین سایت و سایت صحبت نو و میلاد میبینم چقدر مطالب خوبی گذاشته میشه پس این متخصصین کجا هستند

 16. شهروند با انصاف گفت:

  0

  0

  اگر انصاف داشته باشیم کارهای بزرگ وکوچک صورت گرفته است
  چند برابر شورای های گذشته آسفالت
  شروع خیابان محله نو
  خیابان محله کهویه
  دوبانده کردن قسمتی از خیابان پاسداران
  احداث خیابان جاده قدیم فرودگاه.دامکو
  به اکثر محلات شهر قدیم رسیدن
  شروع اصلاحیه ورودی
  ساختمان شهرداری
  ترمینال
  پارک نخل
  پارک محمدی
  و….
  واز همه مهمتر آرامشی که در شهر وجود دارد. شورای قبلی چند شهردار عوض کرد؟
  هرچند هنوز شهر خیلی جای کار دارد و اشکالاتی هم شورا وشهرداری داشته است.
  ولی انصافا در حد توانانشان کار کرده اند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خیابان محله کهویه که با فشار آقای […] به طرف شهرک محمد رسول ا… شروع شد و به بن بست خورد. محله نو باید سال ۹۳ تمام بود. بودجه بیت المال […] شد
   پارک محمدی هنوز معارض دارد و مالکینش توافق نکرده اند به این میگن چی خوب!
   شروع اصلاحیه ورودی . جانم اصلا طرح ورودی چیز دیگه ای هست که اصلا اجرا نشده. شما طرح رو دیدی که از اصلاحیه طرح مینویسی!
   خیابان پاسداران هم نهایتش باید تا آخر ۹۴ تمام میشد آخه تعریض خیابون میشه کار بزرگ. چهارتا توافق میکنن و تمام. آخه شما میدونی اونجا چطور تعریض شده ….

   این که میگی آسفالت آیا شما از میران درآمد شهرداری اطلاعی داری. ۲۱ میلیارد تومن تو سال ۹۳ کم نبود . وقتی قیر ارزون شده پس آسفالت کردن هم راحته
   ضمن اینکه آسفالت کجا… کوچه های شهرقدیم که مدنظر چندتا از اعضای شورا بوده ….

   بازم بگم….

 17. شهروند با انصاف گفت:

  0

  0

  آقایانی که معتقد هستند که شورا وشهرداری کارهای بزرگ انجام نداده اند ضمن احترام به نظراتشان لطفا ۴ کار بزرگ بیشتر هم نه تیتر وار اعلام کنید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما چه با انصافی !

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کسانی که نظرشان این است کار بزرگ صورت نگرفته است نظرشان برای خودشان محترم
   خوب نام ببرید تا ما هم بفهمیم وشاید خودت کاندید کردی ورای آوردی .تمام کارها اگر این شورا انجام داد که دیگه احتیاج به شورا نداریم برای شما هم باید کار باشد.
   به قول یکی از شهروندان ۴ یا ۵ کار بزرگ نام ببرید تا ببینیم کار بزرگ از نظر شما چیست؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چه ربطی به کاندید شدن و رای آوردن داره.
   کار بزرگ رو نیازی نیست نام ببرند. از آسفالت محلات برای برخی از آقایان شورا مگر کاری بزرگ تر هست که مصادف با رای آوری و جمع کردن رای میشه. اینو که دیگه همه میدونن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان