میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 مارس 2017 ساعت 10:13 ق.ظ سرویس:اجتماعی 12 دیدگاه 1,763 بازدید

ابراهیمی‌زاده: باید روی حوزه «بازرگانی» لارستان سرمایه‌گذاری کرد/اکثر واحدهای صنعتی لارستان «فعال» هستند

نشست مشترک شورای اسلامی شهرستان با رییس اداره صنعت معدن و تجارت لارستان

ابراهیمی‌زاده: باید روی حوزه «بازرگانی» لارستان سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کرد

در روزهای پایانی سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» رییس اداره صنعت معدن و تجارت لارستان به عنوان یکی از نهادهای مهم در این موضوع، مهمان چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان بود.

در ابتدای این نشست مشترک که با حضور ده عضو این شورا تشکیل شد، یعقوب موحدی ضمن خوشامدگویی و معرفی اعضا، از مهندس ابراهیمی زاده خواست تا اقدامات این اداره را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین رونق صنعت، اشتغال و تجارت منطقه لارستان تشریح کند. وی هدف از این نشست مشترک را اعلام همکاری و تعامل شورای اسلامی شهرستان به عنوان نمایندگان حقیقی مردم بخش‌ها و شهرهای لارستان و نیز آگاهی اعضای این شورا از اقدامات و تلاش‌های اداره صنعت معدن و تجارت عنوان کرد.

در ادامه نشست، نمایندگان حاضر در جلسه از بخش‌ها و شهرها، نظرات و پرسش‌های خود را مطرح کردند که محورهای اصلی آن را می‌توان در این موارد خلاصه کرد: لزوم مطالعات کارشناسی برای اکتشاف معادن منطقه و نیز وضعیت برخی معادن موجود، راهکارهای اساسی برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها در شهرستان، معضل فرار سرمایه از برخی بخش‌ها، تلاش برای هدایت نقدینگی و سرمایه‌های راکد بانکی به سمت تجارت منطقه و رونق اقتصادی، و نیز ارتباط بیشترِ اداره صنعت و معدن با شرکت شهرک‌های صنعتی.

در ادامه علی‌محمد ابراهیمی زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضا، شورای اسلامی شهرستان را «عصاره تفکر مردم کل لارستان» خواند و تأکید کرد: تلاش و زحمات شما به‌ویژه رییس این شورا مصداق کامل خدمت بی‌منت به مردم است. وی افزود: همه ما مدیران هر جایی می‌رویم و در هر جلسه‌ای حاضر می‌شویم، باید حرف‌ها، اقدامات و حتی ورود و خروج‌مان برای رضای خدا و با هدف خدمت واقعی به مردم باشد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان در تشریح فعالیت‌های این اداره و توضیح موارد مطرح شده، ضمن تأکید بر این نکته که «آمارها بر اساس واقعیات ارائه می‌شود»، اعلام کرد: خوشبختانه تعداد واحدهای صنعتی فعال در کل منطقه، چه در شهرک‌های صنعتی و چه در سایر نواحی بالاست و تلاش ما بر این است که واحدهای غیر فعال را هم به فعالیت هدایت و ترغیب کنیم.

ابراهیمی زاده با بیان اینکه همه کارهای مربوط به صدور مجوز معادن در سازمان (مرکز استان) انجام می‌شود، افزود: البته ما با کارشناسان مُعین که برای بررسی و کارهای اکتشاف به منطقه می‌آیند، ارتباط داریم و در جریان فعالیتشان هستیم، اما تمام مجوزها در حوزه معدن در استان انجام می‌شود. وی در مورد کارهای حوزه صنعت هم گفت: در بخش جواز تأسیس واحدها، بیشتر کارها در لارستان انجام می‌شود اما صدور مجوزها معمولاً مربوط به رییس سازمان در استان است. صدور مجوز بهره‌برداری هم پس از بازدیدهای کارشناسی ما در شهرستان، در شیراز انجام می‌گیرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سپس به موضوع شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و با بیان اینکه بنده در فعالیت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی دخالتی نمی‌کنم، خاطرنشان کرد: این دو مجموعه جدا از یکدیگر هستند اما با یکدیگر ارتباط داریم؛ آنها در حقیقت زیرساخت‌های اصلی شهرک‌ها و زمین برای واحدهای تولیدی را فراهم می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۶ هزار واحد تجاری در لارستان، این شهرستان را از جهت تعداد واحدهای تجاری جزء سه چهار شهرستان برتر استان فارس عنوان کرد: خوشبختانه اتحادیه‌های فعال و یک اتاق اصناف پویا و پرکار نشان از وضعیت خوب لارستان در حوزه بازرگانی داخلی دارد. وی با این مقدمه کوتاه، قصد بیان این اصل مهم را داشت که: «اهالی لارستان آن‌قدر که تاجرپیشه هستند به حوزه معدن یا صنایع گرایش ندارند». ابراهیمی زاده تأکید کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی لارستان و نیز ظرفیت‌های موجود باید بیشتر روی حوزه تجارت سرمایه‌گذاری کنیم.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت در همین زمینه، به پیشینه تجاری لارستان بزرگ از جنبه‌های مختلف اشاره‌ای داشت و تصریح کرد: ما در برهه‌ای در تجارت و اقتصاد جهان نقش داشته‌ایم اما به هر دلیل در یک برهه بد عمل کرده‌ایم و الان از آن دوران طلایی فاصله داریم. وی تأکید کرد: بنابراین باید برنامه‌ریزی ما بیشتر حول مسأله بازرگانی باشد. برای تأسیس «اتاق بازرگانی» یا نمایندگی آن در لارستان رایزنی‌هایی انجام شده اما چون یک نهاد نیمه خصوصی است، کارهای مربوط به آن چندان با دولت نیست.

این مدیر اقتصادی شهرستان در پایان دو خواسته از نمایندگان بخش‌ها و شهرها داشت؛ موضوع اول تأکید وی بر معرفی برداشت کنندگان بی‌رویه از منابع و معادن به اداره صنعت و معدن بود و دومین مسأله مهم یادآوری شعار «لارستانی؛ کالای لارستانی بخر» به همه مردم و مسئولان که به نوعی تأکید بر عملی شدن اقتصاد مقاومتی بود.


12 نظر

 1. محمد گفت:

  0

  0

  آقای ابراهیمی هنوز […]،
  بلند شو تا ببینی اوضاع شرکت ها و کارخونه ها رو

  • ابراهیمی زاده گفت:

   0

   0

   ضمن تشکراز حسن توجه جنابعالی به اتفاقات شهرستان،،
   بنده باصراحت اعلام میکنم اکثر زمانم درخدمت مخاطبین زیرمجموعه بوده وخواهم بود. شمااگر درداخل شهرستان لارستان زندگی می کنید یک بار هم تشریف بیاورید به اداره صنعت،معدن وتجارت ببینید بنده درپشت میز نشستم یا نه،، واعلام میکنم یک شرکت بیاید بگوید مشکلی داشتم واداره صنعت،معدن وتجارت پیگیری نکرده است. اگر واقعا سراغ دارید اسم بیاورید.البته بجز مشکل مالی وسرمایه درگردش که آن هم دست حقیر نیست. اگرکارخانه ای هم مشکل مالی پیداکرده بدلیل عدم مدیریت وانضباط مالی بوده که آن هم حقیر مقصر نمی باشم.. با باهمه وجودم درخدمت تمامی مخاطبین شهرستانم هستم وافتخارمی کنم نوکری مردمی می کنم که به گفته امام خمینی(ره)ولی نعمت هستند.
   درپایان توصیه ای ابتدابرای خودم سپس برای حضرتعالی::: «ارزش کارخوب به این است که برای رضای خداباشد. نه برای معامله باخدا» و «نگذاریدگوشهایمان گواه چیزی باشدکه چشمهایتان ندیده»
   بازهم از حضرتعالی تقدیر وتشکر میکنم شاید همین انتقاد حضرتعالی باز تلنگری باشد برای حقیر. ببخشید

 2. عبدالله گفت:

  0

  0

  مگه کارخونه اي هم مونده همش ضررده شدن و يا در استانه ي بسته شدن هستن

 3. لاري گفت:

  0

  0

  اقا ي ابراهيم زاده چي شد ارتقاي اداره صنعت و معدن تجارت لارستان به اداره کل ،قرار نبود که جنابعالي پيگيرش باشيد ،مصوبه که هنوز هست فقط اجرايي نشده

  • ابراهیمی زاده گفت:

   0

   0

   باسلام وعرض اداب به برادر بزرگوارم
   درمورد اداره کل چون مصوبه متاسفانه توسط مجلس رد شده وقطعا جناب آقای دکتر جعفرپور مدنظر داشته ودارند وپیگری در زمان خودش انجام خواهند داد. همانطور که درآن زمان هرکاری انجام دادم درجهت جمع آوری اطلاعات تخصصی همچنان درخدمت هستم وکوتاهی نخواهم کرد. انشاا…

 4. محمد گفت:

  0

  0

  وجود ۶ هزار واحد تجاری در لارستان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  میتونی ده تاشو اسم ببری

  • ابراهیمی زاده گفت:

   0

   0

   باسلام توصیه می کنم شما به سایت ایرانیان اصناف مراجعه بفرمائید .. باتوجه به اظهار نظر در همه بخشهای تخصصی ما قطعا بیشتر از حقیر میدانید … پس لطفی بفرمائید اطلاعات از سایت مذکور استخراج وبه همین سایت ارائه بفرمائید ممنون میشم… بازم تشکر می کنم

 5. لاري گفت:

  0

  0

  ببخشيد جناب فرماندار محترم، نام لارستان از شهرهاي مهم فارس حذف شده ،حتي در تماميه سررسيدهاي سال جديد کد تلفن شهرهاي مهم استان فارس اسم لارستان نيست .اين قضيه رو پيگيري کنيد ،صددرصد بخاطر کاهش در جه ي مخابرات لارستان از مديريت به اداره هست

  • لارستانی گفت:

   0

   0

   با سلام. شما را ارجاع می دهم به روزنامه «میلاد لارستان»، شماره ۱۰۱۷ و تاریخ ۹۵/۱۰/۱۸ که در صفجه اول این موضوع اشاره شده. در صورتی که این موضوع دروغ بوده، باید به منبع خبر که دفتر نماینده بوده، مراجعه کنید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اگر موضوع درست است، دست نماینده درد نکند

 6. رييس محترم شوراي شهرستان گفت:

  0

  0

  جناب موحدي لطفا بيلان کاري بديد که تو اين مدت مديريت شما از کجا به کجا رسيديم ،الان اسم و نام لارستان از شهرهاي مهم فارس حذف شده ،بايد گريه کرد که اداراتي مثل مخابرات از مديريت مياد به اداره و همپاي شهرهاي خرمبيد و زرين دشت و..قرار ميگيره

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  بابا ول کن، موحدی هم همش میشینه و تبریک میگه کار دیگه ازش ساخته نیست حالا که دیگه ……. ولش کنین

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان