میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 دسامبر 2019 ساعت 11:52 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 12 دیدگاه 914 بازدید

ابراهیم مهرابی: من یک اصلاح گر هستم/ لشکرکشی های انتخاباتی، مبتنی بر تفکر جاهلیت است/ اینکه عده ای خود را مستقل معرفی می کند، خوب نیست

ابراهیم مهرابی: من یک اصلاح گر هستم/ لشکرکشی های انتخاباتی، مبتنی بر تفکر جاهلیت است/ اینکه عده ای خود را مستقل معرفی می کند، خوب نیست

یکی دیگر از چهره های شناخته شده ی منطقه که بعد از ظهر روز گذشته به ستاد انتخابات کشور مستقر در فرمانداری ویژه ی لارستان مراجعه و نام نویسی کرد، «ابراهیم مهرابی» بود.

وی که بیست و هشتمین داوطلب انتخابات یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه ی لارستان، خنج، گراش و اوز بود پس از ثبت نام در بین خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد:

مهرابی ضمن معرفی خود اظهار کرد: متولد ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۴۱ در گراش هستم. مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در رشته ی فلسفه و مبانی نظری اسلام طی کردم، اصالتا آموزش و پرورشی شدم هر چند با رتبه ی ۵۳ کنکور کشوری در رشته ی علوم تجربی شاید باید به رشته ی پزشکی می رفتم اما علاقه من فرهنگی و معلمی بود و اصلا هم پشیمان نشدم و خیلی خوشحالم از اینکه این راه را هم برای خودم و هم مخاطبانم در طول۳۳ سال خدمت فرهنگی انتخاب کرده ام. انسان پر شر و شوری بودم و در ۱۵ سالگی وارد فضای انقلاب شدم که اولین راهپیمایی را در گراش، دو سه نفری طراحی کردیم.

وی افزود: زندگیم بسیار پرتلاطم بوده است، امواج سینوسی رو به بالایی داشتم که همیشه در هر سطحی از زندگی لذت بردم حتی در جهنمی ترین شرایط زندگی. معتقدم که در جهنم باید بهشت ساخت به همین خاطر خیلی مرا پیر نمی بینید.

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در دوران آموزش و پرورش، در شهرهای اوز، گراش و مشهد معلمی کرده ام. دو سال هم در آلمان معلم بوده ام. نزدیک به ده سال در خدمت استاد آشتیانی در مدرسه ی امام صادق، فلسفه و عرفان خوانده ام، تیم شش نفره ی بسیار قوی ای بودیم که خدا را شکر در کل دنیا پخش شدند و فقط من در ایران ماندم.

شوق شرقی و نظم غربی می تواند چیز جالبی باشد

مهرابی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه کار در آلمان سخت تر است یا ایران تصریح کرد: اگر که به دنبال عشق و بی نظمی باشی در ایران اما اگر به دنبال نظم و مشقت باشی در آلمان. ما در اوج بی نظمی به دلیل داشتن ذوق شرقی خوشحالیم اما در آلمان باید حتما منظم باشی و سخت کار کنی. هر دو لذت بخش است منتها اگر در کنار هم قرار بگیرند. در یادداشت هایم نیز نوشته ام که شوق شرقی و نظم غربی می تواند چیز جالبی باشد که اتفاق نیفتاده است.

وی در مورد هدف از نام نویسی در انتخابات مجلس گفت: به دلیل حضور مستمر در قضایای منطقه، تاثیر گذاری و آشنایی با نقاط قوت و ضعف در منطقه، استعداد و همچنین میل به توسعه و پیشرفت متوازن در منطقه، ساختار شخصیتی نقادانه و منعطفانه خودم در این دوره از جمله دلایلی بود که باعث شد در انتخابات ثبت نام کنم.

ما مهرابی ها ثابت کرده ایم با توان بالا و تقاضای کم می آییم

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز اضافه کرد: به دلایل سوء مدیریت ها گاهی افت هایی داشتیم که ما را از برخی از مناطق عقب نگه داشته است. یک نفر باید بیاید و تمام وقتش را برای این موضوع بگذارد و وابستگی خانوادگی، وامدار سرمایه دار بودن و بدهکار این جناح بودن نباشد و بتواند مردانه بیاید وسط و کار کند. چنین شاکله ای در خانواده ی ما مهرابی ها هست یعنی ثابت کردیم با توان بالا و تقاضای کم می آییم و خدمت و مدیریت می کنیم.

رزمنده ای هستم که کارت رزمندگی ندارد

ابراهیم مهرابی خاطرنشان کرد: در اوج توانمندی برای بهره مندی از مسائل مادی هیچ گونه برداشتی نمی کنیم. شاید باور نکنید اما رزمنده ای هستم که کارت رزمندگی ندارم، معلول جنگ ام اما کارت معلولیت ندارم. هیچ وقت از این امتیازات برای سطوح سه گانه ی تحصیلم استفاده نکردم و در همه ی مقاطع رتبه ی اول بوده ام. پدرم بی سواد اما داناست. همیشه به ما می گوید اقیانوس تا قوزک پایتان باشد یعنی هر چقدر بزرگ شوید و کار کنید هنوز بدهکار مردمید. ما دست پرورده ی چنین تفکری هستیم البته پدرم با مرحوم آقای آیت اللهی ارتباط نزدیکی داشتند. ما در هر جایی که خدمت کردیم خودمان را بدهکار می دانیم. این توانمندی ها و احساس به من این جرات را داد که بیایم و نام نویسی کنم.

وی در مورد برنامه هایش گفت: کتابچه ای در مورد برنامه ها آماده کرده و به نحوی تنظیم کرده ایم که بر اساس جغرافیای مشترک قابل اجرا باشد. در تنظیم این برنامه ها از کسانی که اهل این کار هستند استفاده و مشورت کرده ام.

من یک اصلاح گر هستم

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد جناح سیاسی اش اظهار کرد: از ابتدای انقلاب، دنبال کسی می گشتم که بحث کند؛ یادم است که همه ی روزنامه ها را با پول پدرم می خریدم، در مدرسه روی میز می گذاشتم که همه بیایند بخوانند اما قبلا خودم می خواندم که اگر بچه ها بد برداشت کنند یا دچار گمراهی شوند، راهنمایی شان کنم. از دوران نوجوانی و جوانی به گفت و گوی نقادانه اعتقاد داشتم. به همین خاطر خودم را اصلاح گر می دانم همیشه هم گفته ام نگویید که ابراهیم مهرابی اصلاح طلب است چون در کشور تعبیر بدی از اصلاح طلبی می کنند.

مهرابی افزود: به جای اینکه اصلاح طلبی یک رویه و رویکرد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باشد به یک نوع حزب و کار سازمانی کوچک سیاسی تبدیل شده است. بنابراین، با این قرائت موجود خودم را اصلاح طلب نمی دانم هر چند اگر اصلاح طلبی را به عنوان یک رویه و رویکرد اجتماعی-فرهنگی بدانیم من اصلاح طلبم اما بیشتر دوست دارم ابراهیم مهرابی را اصلاح گر بدانند؛ یعنی اگر جایی آسیب دید، توقف و تردید نمی کند، مشفقانه حرفش را می زند و بستر حرفش دلسوزی است.

اختلافات را بپذیریم

وی خاطرنشان کرد: معتقدم گرچه لازم نیست هیچ دو انسانی یکدیگر را تایید کنند اما مضطر به قبول همدیگر هستیم یعنی اختلافات یکدیگر را بپذیریم و باور کنیم که فلانی مثل من فکر نمی کند اما برادری و دوستی مان سر جای خودش باشد.

لشکرکشی های انتخاباتی، مبتنی بر تفکر جاهلیت است

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد اینکه چرا برای ثبت نام تنها و بدون همراه آمده است گفت: اگر قرار است من وسط بیایم باید با تمام داشته های شخصی ام، خودم را عرضه کنم. اینکه حضور تعداد زیاد افراد را به رخ بکشم مبتنی بر تفکر جاهلیت عرب است. همچنین، قرار است من بیایم و به مردم کمک کنم نه اینکه برای بالا رفتنم پله ای روی دوش مردم بگذارم و لشکرکشی کنم. این کار بیشتر به ذوق و توهم ربط دارد نه به دین و تعقل. شخصا از این رفتارها خوشم نمی آید و با شاکله ی فکری من سازگاری ندارد. برای همین پیشنهاد می کنم همه ی آن هایی که لشکرکشی کردند با من مناظره کنند. من تنها می آیم و آن ها با لشکرشان.

بیشتر به انعطاف مایلم تا ائتلاف

مهرابی در مورد ائتلاف و اجماع با سایر داوطلبان گراشی اظهار کرد: انعطاف برآمده از سیاست دینی است اما ائتلاف با دین سیاسی ربط پیدا می کند و من به اولی خیلی مایل ترم تا دومی؛ گرچه اگر عاقلانه فکر کنیم در برخی مواقع باید اتفاقاتی بیافتد که به نفع جامعه تمام شود. اگر قرار است یک رویه ی حسنه ی اجتماعی برقرار شود من حاضرم قربانی شوم؛ اگر نفع مردم در حضور من است تا آخر مردانه می مانم اما اگر نفع مردم منطقه در این است که با کسی منعطفانه کار کنم حتما این کار را خواهم کرد اما باید حجت شرعی بر من تمام شود.

اینکه عده ای خود را مستقل معرفی می کنند، خوب نیست

وی در گفت و گو با سایت «آفتاب لارستان» در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا بیشتر نامزدها خود را مستقل معرفی می کنند گفت: چون در کشورمان به تحزب باور نداریم و تمرین دموکراسی و تفاهم نکرده ایم و همیشه به دنبال توافقیم، ضعف ساختاری فکری داریم برای همین عده ای دوست دارند بگویند مستقل هستند. این موضوع که اشخاص خود را مستقل معرفی می کنند خوب نیست چون نشان می دهد که ما چقدر عقب افتاده ایم.

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد تقدم و تاخر اعتقادات سیاسی و منافع منطقه ای تصریح کرد: هر کدام از ما نان منطقه را خورده ایم و فرزند منطقه هستیم. در حال حاضر، به نیروی کاری ای نیاز داریم که سطح معیشت مردم را بالا ببرد، هر کسی که این کار را بکند برای ما عزیز خواهد بود یعنی اگر نماینده ی اصول گرا یا اصلاح طلب باشد و به داد مردم برسد من کف پایش را هم می بوسم. مردم هم الآن حوصله ی مسائل سیاسی ندارند.

ابراهیم مهرابی، در پایان، نظر خود را در مورد هر یک از موضوعات زیر بیان کرد:

شهید حاجی مسعود امامی: دوستش داشتم

استان لارستان: ممکن الوصول

جمشید جعفرپور: مجلس، پیش نماز می خواست خدا برایش درست کرد، خدا خیرش بدهد. کسی که اگر رای بیاورد جویم هم شهرستان می شود!

دولت تدبیر و امید: پیر و خسته ای که کاش پوست اندازی می کرد

سید محمد خاتمی: کسی که صادقانه کاری کرد که بعد از خودش کسی بیاید که خیلی ضد خودش است

علی اصغر حسنی: خیره قلیل و شره کثیر

حضور زنان در ورزشگاه ها: با رعایت نجابت از ناحیه ی خانم ها و ملاحظه از ناحیه ی آقایان، شدیدا موافقم.

وزیر زن: داشته باشیم اثبات می کنیم که حرف پیغمبر را گوش کردیم.

محمدجواد ظریف: خیلی ظریفه

FATF: به عقد موقت عزت ملی در آورده اند

اینستکس: ضرورت اجباری دهن نچسب ضروری

ازدواج موقت: بیش از ۹۵۰ هزار دختر بالای ۳۰ سال داریم که همیشه از خودم می پرسم چرا باید یک میلیون دختر ایرانی احساس مادر بودن نکنند. معتقدم حکومتی که برای زن و مرد جامعه اش در همه ی مسائل از جمله موضوعات جنسی و ازدواج برنامه نداشته باشد، آرام آرام مضمحل می شود.

فرماندار اهل سنت: کاش میذاشتیم. باید اثبات کنیم راستگو هستیم. اهل تسنن، برادرانمان هستند کاش یک فرماندار اهل تسنن در منطقه می گذاشتند.

سایت «آفتاب لارستان»: نوعی عقلانیت در آن دیدم که باب تضارب آرا را باز کرده و این همان چیزی است که در منطقه ضروری است. به دست اندرکارانش تبریک می گویم. من سایت «آفتاب لارستان» و «گریشنا» را در منطقه دو سایتی می دانم که به فراهم شدن باب گفت و گو کمک می کنند و همگی باید کمک شان کنیم. برای همین، مقالاتم را به این دو سایت می دهم.


12 نظر

 1. اصلاح طلبی گفت:

  1

  0

  هیچکس دیگیر حاضر نیست بگه من اصلاح طلبم پس بهتر اصلاح طلب ها انتخابات رو فراموش کنند که منفور شدن?

 2. ناشناس گفت:

  1

  1

  ای ککامی !! هی هی هی
  با حسنی هر دو تویه یه زودپزین???✅

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  خداییش خیلی عاقلانه حرف زده

 4. عبدالعزیز گفت:

  1

  0

  درود و صد درود
  واقعا لذت بردم، کاش لاری بودی تا بهت رای میدادم
  اونجا که میگن لشکرکشی تفکر جاهلیه، من یاد ایه قران زرتم المقابر می افتم که میگه مردگانشون رو هم بیرون میکشیدند و به تعدادشون افتخار میکردند
  عجب سخنانی

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  اهل جاده خاکی هستند

 6. لاری گفت:

  1

  0

  به عنوان یک لاری، تفکرات و صراحت کلامش را می ستایم.

 7. ابراهیم گفت:

  1

  0

  بسیار خردمندانه صحبت کردند و نکته سنج و ریزبین
  ایکاش تمام کاندیدا مناظره را قبول میکردند تا مردم آنها را بهتر بشناسند و مردن بر اساس لشکرکشی و تبلیغات و وعده های بی پایه و اساس انتخاب نکنند.

 8. صمد - لارستانی گفت:

  0

  0

  چون متخصص فلسفه و علوم دینی است خوب صحبت می کند . هر چند که اطلاعی از اصول توسعه ندارد . لارستان و خنج و گراش و اوز …. به تحول گرا و توسعه نگر نیاز دارد . دیگر جای بحث و سخنوری نیست دورانش تمام شده است . فکر نو . ایده نو و شناخت محیط پیرامونی همه و همه خواهد توانست ما را در نیل به اهداف رهنمون کند . لطفا برنامه بدهید و سرفصل عنوان کنید بگوئید چکار می خواهید بکنید . تا بعدا مردم شما را ارزیابی کنند. …

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  هوش شما بعد علی نخبه است. فهم شما ازش بالاتره اوضاع بقیه دهشتناکه گویا کشوری است

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  یک ترم افتخار شاگردی استاد مهرابی رو داشتم و دیدگاه و نگرشم درمورد خیلی از مسائل، روشن تر و وسیع تر شد… کاش جای این مردان در راس نظام بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان