میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 آوریل 2019 ساعت 11:56 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 189 بازدید

«ابََر نی نی های شجاع» را در تالار استاد جمالی لار تماشا کنید

«ابََر نی نی های شجاع» را در تالار استاد جمالی لار تماشا کنید

نمایش مفرح و کودکانه «ابر نی نی های شجاع» به نویسندگی و کارگردانی رقیه ارشادی در قالب گروه نمایش آیینه از ۲۸ فرودین تا ۱۰ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۲۰/۳۰ به روی صحنه تالار استاد جمالی لار می رود.

در این نمایش مهسا صدیقی، محیا وثوقی، محمدرضا امینی، حجت شهبازی، مهدی راستی، محسن روانشید و مریم نخلی نقش آفرینی می کنند.

گفتنی است «ابر نی نی های شجاع»، بعد از نمایش های «رویا»، «مهمان های ناخوانده»، «ماه پیشونی»، «گلابتون»، «شیر و موش»، «خونه مادربزرگ» (با همکاری مریم بهارستانی)، «خرشیطون و شرک» و «کدو قلقله پلنگ»، نهمین اثر رقیه ارشادی در زمینه کار کودک در صحنه نمایش لار محسوب می شود.

ارشادی در گفت و گوی کوتاه خود با سایت آفتاب لارستان در پاسخ به مدت زمان تمرین این نمایش گفت:

تمرین این نمایش از اواخر آذرماه ۹۷ به صورت تجربی و کارگاهی با آزمون و خطاهای زیاد شروع شد و همزمان شخصیت سازی و حتی روند نگارش نمایشنامه تا بهمن ماه دچار تغییراتی شد.

وی درمورد این نمایشنامه نیز گفت: تلاش کردیم نگاه متفاوت و تقریبا مدرنی به فضای ذهنی کودکان امروز داشته باشیم و با استفاده از آن پلی به قهرمانان اصلی ایران زمین هم در اسطوره ها و هم در علم و ادب بزنیم.

ارشادی همچنین درمورد تفاوت این اثر با آثار قبل گفت: موردی که این نمایش را با کارهای قبل متفاوت کرده نه تنها فضاسازی و موضوع بلکه نکته ای است که پیشنهاد می کنم والدین هم در کنار کودکانشون برای تماشای این اثر بیایند تا علاوه بر لذت بردن از فضای شاد و مفرح، به نکته های آموزشی و فرهنگی کار هم دقت کنند.


1 نظر

  1. sara_alishir گفت:

    0

    0

    با سپاس از استاد رقیه ارشادی و هنرمندان گروه آیینه که با پشتکار و اراده نسبت به کارشون خلاق بوده و آثاری بدیع و ارزشمندی در زمینه نمایش و تئاتر عرضه نموده اند که خود کمک بزرگی ست به گسترش فرهنگ و ادب و هنر در لارستان کهن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان