میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 مارس 2014 ساعت 1:23 ق.ظ سرویس:آفتاب, برگزیده ها 2 دیدگاه 2,083 بازدید

اتاق، سين جيم هاي پيش از چاپ، غزل و باقي قضايا

گزارش اين هفته انجمن شعر آفتاب

اتاق، سين جيم هاي پيش از چاپ، غزل و باقي قضايا

سه شنبه شب اين هفته (۲۰ اسفند) انجمن شعر آفتاب همچون هميشه در فرهنگسراي مرتضوي اما در فضاي «اتاق» بود. اتاقي به وسعت شعرهاي «اميدرضا مجيدي». او كه به تازگي مجموعه شعر خود با نام «اتاق» را به چاپ رسانده و آمده بود تا در برنامه اي كه انجمن برايش تدارك ديده بود شركت كند.

نيمه اول وقت انجمن مجالي بود براي شاعر اين مجموعه تا از خود بگويد، مدتي كه براي سرودن اين مجموعه صرف كرده و البته سختي هاي پيش رويش؛ از انتخاب ناشر مناسب گرفته، معطلي زياد و سين جيم شدن هاي متعددش براي اخذ مجوز و هزينه هاي مالي اين كار.

شاعر مجموعه شعر اتاق اما در ادامه از دليل انتخاب اين نام گفت. اينكه فضاي اكثر اشعار مربوط به انساني است كه ناخواسته در اتاقي زندگي مي كند. او همچنين در مورد نحوه سرودن اين اشعار گفت: اشعار اين مجموعه نه كاملا ساختني است و نه تداعي آزاد صرف.

وي درونمايه اكثر اشعار اين مجموعه را فلسفي بيان كرد و متذكر شد در بيان اين اشعار از تصاوير پيش رويش در زندگي روزمره زياد استفاده كرده است.

بخش ويژه اين جلسه با قرائت شعري از مجيدي و بررسي كتاب او توسط اعضاي انجمن به پايان رسيد.

نيمه دوم جلسه اين هفته در واقع روال هميشگي جلسات بود. اينكه شاعري شعر بخواند و ديگران نقد و بررسي كنند. شروع نيز همچون هميشه با روئيناي پدر بود. پس از او به ترتيب زائري، مفتوحي، محمدي، كريمي، اخضري، محسن پور، حيدري، دهقان، هاشميان، و روئيناي پسر شعرخواني كردند. از همه قوالب؛ غزل، رباعي، نيمايي، سپيد و آزاد. يادمان رفت بگوييم در جلسه امشب دو مهمان شاعر از شهر كاشان نيز حضور داشتند كه در واقع همراهان چند نفر از همشهريان علاقه مند به شعر بودند و بار اول به انجمن مي آمدند. يكي از اين كاشاني ها هم شعري خواند. البته نه شعر «اهل كاشانم» كه شعري درباره امام زمان (عج)!

پايان بخش جلسه ۲۰ اسفند انجمن آفتاب نيز بعد از صرف كيك و چاي، نكاتي بود كه اسد گرامي درباره شعر نيمايي گفت. او از نگاه و مولفه هاي مدرن اين قالب شعري گفت و نمونه هايي نيز از برخي شاعران اين قالب شعري آورد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


2 نظر

 1. دوستدار طبیعت گفت:

  0

  0

  بنظر میرسد جناب آقای مجیدی با حضور پررنگش در انجمن شعر آفتاب، به این توانایی رسیده اند که مجموعه شعرشان را چاپ کنند و این میسر نمیشد مگر با تلاش و تشویق مدیر محترم انجمن جناب آقای خلیل رویینا و همه اعضای انجمن. ان شا الله در سایه الطاف ایزدی و یاری حق تعالی بقیه اعضا نیز اشعارشان را چاپ نمایند.

 2. لاري ساكن اصفهان گفت:

  0

  0

  چاپ كتاب شعر را به آقاي مجيدي تبريك مي گويم. فضاي انجمن آفتاب چقدر صميمانه و دوست داشتني است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان