میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 سپتامبر 2019 ساعت 5:39 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 116 بازدید

اجرای ویژه‌ برنامه‌های ماه محرم در ١۵٠ کانون مساجد جنوب فارس

اجرای ویژه‌ برنامه‌های ماه محرم در ١۵٠ کانون مساجد جنوب فارس

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس از اجرای ویژه ‌برنامه‌های ماه محرم در ١۵٠ کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با هدف ترویج فرهنگ غنی عاشورا و بیان اهداف قیام امام حسین(ع) اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، محمدابراهیم اخوت از اجرای ویژه‌برنامه‌های ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) و توزیع بیش از ۱۰ هزار پرس غذای گرم نذری در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد و گفت: در تاریخ اسلام به خصوص شیعه، محرم جایگاه ویژه‌ای دارد و خاستگاه بسیاری از تحولات اخلاقی، اجتماعی و سیاسی بوده است.

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس ادامه داد: ١۵٠ کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس همزمان با فرارسیدن ماه محرم‌الحرام با هدف ترویج فرهنگ غنی عاشورا و بیان اهداف قیام امام حسین(ع)، مراسم عزاداری و سوگواری محرم را با عشق به سالار شهیدان کربلا برگزار می‌کنند.

وی به تشریح برنامه‌های ایام محرم در این كانون‌ها پرداخت و افزود: كانون‌های مساجد جنوب فارس با برافراشتن پرچم‌ها و پارچه‌های سیاه در مساجد و خیابان‌های اطراف آن برنامه‌های محرم را آغاز كرده‌اند، دعوت از سخنرانان استانی و کشوری در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و هیئت‌های مذهبی برای تبیین قیام حسینی و بیان اهداف آن حضرت و تحریف‌زدایی از چهره نورانی اسلام و قیام امام حسین(ع) و اطلاع‌رسانی مراسم‌ها از جمله فعالیت‌های این كانون‌ها در ایام محرم است.

وی با اشاره به برگزاری طرح سراسری تلاوت قرآن كریم در شب عاشورا، تصریح کرد: این طرح با استفاده از ظرفیت‌های مردمی از جمله كانون‌های فرهنگی هنری مساجد با همكاری شبكه قرآن و معارف سیما در مساجد كشور در روز دوشنبه، ۱۸ شهریور مقارن با شب عاشورای حسینی بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء اجرا شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان