میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۸ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 7 دیدگاه 636 بازدید

انتقاد امام جمعه لار از «اعمال فشار» بر اعضای شورای شهر لار/ بگذارید شورا مسیر طبیعی خود را طی کند!

انتقاد امام جمعه لار از «اعمال فشار» بر اعضای شورای شهر لار/ بگذارید شورا مسیر طبیعی خود را طی کند!

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خطبه اول را به عوامل تقویت معنویت و اخلاق اختصاص داده و بیان کرد: سیر و سلوک معنوی دارای مراتب و مراحلی است که باید یکی پس از دیگری طی شود و این سیر معنوی یک شرط لازم دارد که قبل از ورود به این مراحل باید موانعی را که در سر راه قرار دارد برداریم و آن مانع گناه است و اولین گام در گناه زدایی توبه است.

وی در توضیح این مطلب افزود: توبه به معنی رجوع و بازگشت است رجوع از لشکر شیطان به سوی لشکر الله، رجوع از رذایل اخلاقی به فضایل اخلاقی و رجوع از عصیان و گناه به سوی اطاعت و بندگی خدا. توبه علاوه بر اینکه یک قدم لازم برای کمال معنوی است اساس دین را نیز تشکیل می‌دهد چرا که دین و مذهب انسان را به جدا شدن از پلیدی‌ها و آلودگی ها و گناهان امر می کند و پس از آن ما را به سوی خوبی‌ها فرا می‌خواند و توبه نیز چیزی غیر از این نیست و این یعنی اساس دین بنابراین توبه اساس دین ماست.

امام جمعه لارستان در ادامه افزود: یکی از نکات مهم در توبه دوام توبه است به این معنی که اگر لغزشی از انسان سر زد ناامید نباشد و بلافاصله بعد از آن توبه کند حتی اگر صد بار هم توبه اش شکسته شد. خدا نیز توبه او را می پذیرد. مسئله دیگری که در دوام توبه بسیار موثر است مراقبت انسان از خود است که دچار آلودگی و گناه نشود اگر انسانی که توبه کرده همان مشی و روش سابق را بخواهد در پیش بگیرد  قطعا دچارآلودگی و عصیان خواهد شد و شیطان زمینه گناه را برای او فراهم خواهد کرد. سوالی که در این زمینه مطرح است این است که توبه کننده چه دستوراتی را به کار بگیرد که به گناهان گذشته باز نگردد؟ علماء و اساتید اخلاق رعایت چند امر را توصیه کرده اند که اگر شخص تائب به آن عمل کند زمینه بازگشت به سوی گناهان برای او بسیار کم است، اول: جدا شدن از محیط گناه و عدم شرکت در مجالس معصیت. شخص تائب باید سعی کنند به محیط های آلوده و  گناه خود باز نگردد.

دوم، در دوستان و معاشران خود تجدید نظر کنند و از آنها فاصله بگیرد. این دستور علمای اخلاق  بلکه در ادعیه های ما نیز برآن تأکید فراوان شده است. یکی از دعاهای بسیار با فضیلت که توسط امام سجاد علیه السلام توصیه شده دعای ابوحمزه ثمالی است که در این دعا فراز هایی است که انسان را به فاصله گرفتن از انسانها و محیط های آلوده امر می کند. پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند همنشین خوب بهتر از تنهایی و تنهایی بهتر از همنشین بد است و… سعادت مند ترین مردم کسی است که با مردم شریف همنشین باشد زیرا انسان همواره با رفیق و همنشین خود شناخته می شود همچنین آن حضرت می فرمایند: همنشین بد مرده است و همنشین مرده دل انسان را می میراند. دل مردگان کسانی هستند که ایمان را گم کرده اند و از احکام به دور افتاده باشند. داناترین مردم کسی است که از مردم نادان بگریزد یعنی دوستی ارتباط و رفاقت با انسانهای گناهکار آلوده و نادان زمینه انحراف و عاقبت به شر شدن انسان را فراهم می آورد.

این استاد حوزه و دانشگاه در خطبه دوم با اشاره به انتخاب رئیس و اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی برای یک دوره پنج ساله برای آنان آرزوی موفقیت کرد و تغییرات لازم در ساختار و محتوای آن مجمع را در راستای منویات مقام معظم رهبری را خواستار شد.

وی همچنین با تسلیت به مناسبت شهادت شهید مدافع حرم شهید محسن حججی که با شهادتش به روح فرهنگ و ایثار در جامع طراوت بخشید و قطره قطره خون این شهید در شریان های جامعه اسلامی تزریق شد و همه اینها را ثمره اخلاص این شهید والامقام دانست.

این استاد حوزه و دانشگاه ۲۶ مرداد ماه را سالروز بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی گرامی داشت و تصریح کرد: اگر ما در همه موضوعات مانند این عزیزان در سایه دستورات دینی گام برداریم قطعا عزت و اقتدار نصیب جامعه اسلامی خواهد شد.

موسوی خرم با یادآوری ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی برای بازگرداندن محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۲ گفت: یکی از نکات بسیار مهم در مواجه با حوادث تاریخی استفاده از درس ها و پیام ها و عبرت های این حوادث است.

امام جمعه لارستان این کودتا را ثمره اعتماد به آمریکا دانست و تصریح کرد: این واقعه نشان داد منازعات سیاسی بدون رعایت خطوط قرمز تا چه حدی می تواند برای کشور آسیب زا و خطرآفرین باشد. رئیس امور مساجد شهرستان لارستان با گرامیداشت ۳۰ مرداد روز جهانی مساجد گفت: مساجد ما باید در راستای مساجد طراز اسلامی باشد، امروز دشمنان یک هجمه فرهنگی به جامعه ما را آغاز کرده اند و ما باید از ظرفیت های موجود در مساجد برای مقابله با این جنگ علیه دشمن استفاده کنیم، ما باید مساجد را در سطح شهر لار و شهرستان متناسب با نیازهای روز و سلایق جوانان شکل دهیم و از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

امام جمعه لارستان با یادآوری سه شنبه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی گفت: دشمنان باید بدانند قدرت بازدارندگی ایران قابل مذاکره نیست و نظام اسلامی متناسب با شرایط مکان و زمان و نیازها آن را ارتقاء خواهد بخشید و در این مورد مذاکره مجدد معنا ندارد و دفاع از جمله حقوق اولیه ملت‌ها و حاکمیت هاست و کسی نمی‌تواند این حق را سلب کند ما تجربه دفاع مقدس و ظلم های وارد در آن دوران را در مقابل داریم و بنا بر توصیه دینی مان بر قدرت خودمان در عرصه های دفاعی و نظامی خواهیم افزود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی لارستان با گرامیداشت شنبه یکم ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)گفت: قطعاً استفاده از ظرفیت‌ها و الگوهای دینی در امر ازدواج و قرار دادن ملاک های دینی در این امر راه برون رفت جوانان از مشکلات در مسئله ازدواج است.

در پایان امام جمعه لارستان به بررسی موضوع روز شهر لار پرداخته و گفت: در آستانه فعالیت رسمی شوراهای شهر لار هستیم و یکی از مسائلی که ذهن ها را به خود مشغول کرده و سبب به وجود آمدن تحرکاتی در سطح شهر شده انتخاب شهردار توسط اعضای محترم شورای شهر است که باید مطالبی را در این باره ذکر کرد: نکته اول خطاب به اعضای محترم شورای جدید شهر است، شورای شهر از زمان آغاز به کار سیر تکاملی داشته است و در این دوره شاهد یک جهش در این سیر تکاملی در سطح شهرستان لارستان بودیم که این حاکی از حضور با بصیرت مردم در عرصه انتخابات بوده است که با افق نگاه بلندتری افرادی را انتخاب کرده اند که از این جهت این انتخاب بسیار مبارک است و موجب امیدواری در جامعه خصوصا نخبگان و نسل جوان شده است و موفقیت شما سبب تقویت این روح امید و ادامه حرکت رو به جلو تکاملی و ورود بیشتر نسل جوان در مسایل در شهر خواهد شد و این مسئله بسیار مهمی در ساختن آینده لارستان است. وظیفه شورای جدید شهر را سنگین‌تر می‌کند چون عدم توفیق شما موجب دلسردی نخبگان و نسل جوان و چه بسا سیر قهقرایی خواهد شد، از این جهت لازم است با حفظ وحدت، همدلی و همکاری بین اعضای شورای شهر به این رسالت مهم توجه جدی شود و بدانید مردم منتظر تحقق شعارها و وعده های داده شده در ایام انتخابات توسط شما هستند.

امام جمعه لارستان در ادامه افزود: مردم در عین حال از شما حمایت خواهند نمود و بنده نیز به عنوان امام جمعه از آنجایی که شما منتخب و نماد ارائه مردم هستید در راستای خدمت به مردم و نظام اسلامی از شما حمایت خواهم کرد.

موسوی خرم در ادامه افزود همه افراد، سلایق و جریان‌ها باید زمینه ای فراهم کنند شورای محترم شهر سیر طبیعی خودش را طی کند و از هر گونه فشار و دخالت در تصمیمات و وظایف این شورا پرهیز نمایند. دادن نظر مشورتی و ارشادی اشکال ندارد ولی نباید به مرحله ای برسد که موجب بن بست در روند کار شورا و به تبع آن اخلال در کارها و نارضایتی مردم شود، امید است در دوران فعالیت این شورا شهر لار به یک کارگاه بزرگ سازندگی شود.

امام جمعه لارستان در پایان با گرامیداشت روز پزشک این روز را به همه پزشکان شهرستان لارستان تبریک گفتند و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

 


7 نظر

 1. عاشق لار گفت:

  2

  1

  باز نماینده محترم در مسایل حاشیه ای ورود کردن؟

 2. لاری گفت:

  2

  1

  اخیرا نهادهایی مثل سپاه هم وارد شده اند و می خواهند گزینه خودشان یعنی […] را شهردار کنند…مسخره بازی است… فقط قنبرنژاد و بس

 3. ناشناس گفت:

  1

  1

  جناب نماینده به جای اینکه به کارهای خودشان رسیدگی کنند متاسفانه وارد مسائلی می شوند که توهین به ارای مردم است…
  اگر یک نفر شهردار شود که با نظر شما همخوانی نداشته باشد چه چیز از شما و اطرافیان شما کم میشود که این همه به طرق مختلف دارید به شورا فشار وارد میکنید….لابد در این بین منافعی برای شما و اطرافیانتان وجود دارد….
  اصلا مسئول […] در کجای وظایف شما ثبت شده است که به این مسائل وارد شوید و به شورای شهر فشار اورید…..شما بجای اینکار ها وضعیت اسف بار فرهنگی شهر را درست کنید ….بخدا شماها جوابگو باید باشید….همین گراش و جهرم را از لحاظ مسائل فرهنگی با لار مقایسه کنید تا متوجه شوید چقدر لار در مسائل فرهنگی عقب افتاده است..‌

 4. مدرسی گفت:

  1

  1

  البته آقای منشی ما حرکات شما و تیم شما را نیز در خصوص جهت دهی به شورا شاهد هستیم…
  هرچند که هنوز خیلی زوده واسه سن شما… 🙂

 5. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  دوستانی که نیزه های کین خود را به سوی نماینده هدف قرار داده اند،
  طبق معمولِ چندسال گذشته اهداف خاص و بلند مدت خود را دنبال میکنند.
  آقای ناشناس مطمئن باش ایشان به کارهای خود و دیگران رسیدگی و اشراف خواهند داشت این شمایید که قدرت درک ندارید که چنین گستاخید نه منتقد ، که با شما باید به زبان خودتان سخن گفت ،
  که شما از سر بغض و کین میگویی و منتقد از سرِ دلسوزی /
  تا آنجایی که در جریان هستیم نماینده در صحبت با منتخبین شورا از مختصات و شرایط یک خوب ، شجاع ،پاکدست و توان برای دفاع از حقوق شهر و موکلان خود سخن گفته اند.
  نماینده در تمامی موارد شهر از همراهی و همدلی وتعامل سخن میگوید نه از هم نظری که قاعدتاً نظر افراد متفاوت است و با همان همدلی و تعامل به نتیجه و با همراهی به سرانجام میرسد.
  آنان که کوردل اند واز سرِ حقارت و کوته فکری از منفعت نماینده و اطرافیان ایشان سخن میگویند بار تخلفات خود و دوستانشان را برعکس جلوه میدهند. اگرشما نااهلانِ نابخرد و سراسرکذب موردی را سراغ داشتید که دست روی دست نمیگذاشتید.
  شاید منظورتان همان تخلفات دوستانتان در قراردادها و مناقصات و مزایده هاست همچون واگذاری زمین مجتمع نیلی ، چگونگی ساخت ساختمان شهرداری جدید ، واگذاری و برنده شدن افراد خاص در کار آسفالت خیابانها و کوچه ها و و و ……..
  در مورد فرهنگ هم ایشان با کمک و همراهی دیگر مسئولان کشوری تلاش خود را میکنند و اگر شما خود از ریشه خرابید ، چه باید ؟ که نشاید؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   معلومه شما خیلی از نماینده سود بردی
   ولی بیشتر مردم یه طوره دیگه فکر میکنند…این طور صحبت میکنید انگار شهردارهای قبلی چه کار مفیدی برا ما انجام دادن

 6. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  اصلاح
  از مختصات و شرایط یک شهردار خوب و …….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان