میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 آگوست 2014 ساعت 3:23 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,435 بازدید

احمد خضري: لارستان با سابقه ترین شهرستان جنوب ایران در انتشار نشریات است

احمد خضري: لارستان با سابقه ترین شهرستان جنوب ایران در انتشار نشریات است

10479لارستان به لحاظ انتشار نشریات یکی از با سابقه ترین شهرستان های جنوب کشور است. این مطلب را سردبیر نشریه عصر اوز در آئین تجلیل از اصحاب رسانه لارستان در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر خبر نیاز واقعی جامعه است و نباید خبر را به عنوان سرگرمی و وقت اتلاف مورد لحاظ قرار داد.
احمد خضری ضمن قدردانی از زحمات خبرنگاران افزود: خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند. و تکریم اهل رسانه، تکریم از گفتگو در جامعه است. سردبیر عصر اوز مشکل جامعه را درکمبود گفتگو دانست. وی در این رابطه شهرستان لارستان را دارای توانمندی های قوی دانست و گفت: دلیل آن را سابقه مثبت در انتشار نشریات جستجو کرد.
خضری اظهار داشت: اولین نشریه لارستان با نام «قیام لارستان» با مسئولیت مرحوم غلامرضاصابریان در اواخر ۱۳۲۸ شمسی به صورت هفتگی منتشر می شد، این هفته نامه بسیار موثر و در جنوب مشهور بود.
وي افزود: دومین نشریه با نام «فرهنگ لارستان» با مسئولیت مرحوم علاء الدین مورخ به صورت بسیار مرتب و زیبا منتشر می شد. در دهه ی سی، دو نشریه دیگر نیز به نام های «آهنگ لارستان» و «لارستان بیدار» برای مدت معدودی منتشر شد.
اين روزنامه نگار باسابقه در ادامه اضافه كرد: پس از انقلاب نشریه «میلاد لارستان» ابتدا با صاحب امتیازی ابراهیم انصاری لاری و سپس با صاحب امتیازی و مسئولیت ابوالحسن مویدی منتشر شد که بیش از ۲۰ سال در حال انتشار است. این نشریه که در ابتدا ماهنامه بود در حال حاضر به صورت هفته ای دو بار منتشر می گردد.
«صحبت نو» با مسئولیت عبدالحمید غریب نواز در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرد و سه شماره اول آن با سردبیری کاظم رحیمی نژاد منتشر شد. دوره دوم این نشریه نیز از فروردین ۸۹ تا اردیبهشت ۹۳ با سیاست گذاری رحیمی نژاد در جنوب فارس انتشار یافت و اخیرا نیز روزنامه بین المللی بشارت نو با سردبیری دکتر کاظم رحیمی نژاد در استان فارس منتشر می شود.
خضري در ادامه گفت: البته تعدادی نشریات دیگر در لارستان منتشر شد که دوام چندانی نداشت. به جز نشریات پيش از انقلاب که به آن اشاره شد، می توان به «وحدت لارستان» با مسئولیت مرحوم محمدحسین نخبه الفقهائی، «عصر لارستان» با سردبیری دکتر بهزاد مریدی و افسانه لارستان با سرپرستی کاظم رحیمی نژاد اشاره کرد.
وي افزود: «پسین دهکویه» با شمارگان اندک و با مسئولیت امیدعلی معزی از دیگر نشریات این شهرستان فرهنگ پرور است و نشریه ماهانه «عصر اوز» با سردبیری اینجانب (احمد خضری) که از بهمن ماه ۱۳۷۹ تاکنون بطور مرتب منتشر می شود. این نشریه تاثیرگذار شورائی اداره می شود و دارای مشی اعتدال است.
سردبیر عصر اوز در پایان اظهار داشت: در استان فارس  ۱۲۳ مجوز برای انتشار نشریه وجود دارد که فقط ۴۶ نشریه در این استان منتشر می شود.
استان خراسان رضوی را با تعداد مجوز ۲۳۲ و ۸۵ نشریه در حال انتشار و خراسان شمالی را با ۲۵ مجوز نشر و ۸ نشریه در حال انتشار می توان استانهای دارای بیشترین و کمترین انتشار نشریه در کشور نام برد.


1 نظر

  1. 0

    0

    اطلاعات ارائه شده توسط جناب آقای احمد خضری سردبیر محترم ماهنامه عصر اوزدرنشست خبرنگاران لارستان کهن وبزرگ وانعکاس آن درسایت پربار آفتاب لارستان جوانان حویای کسب پیشینه مطبوعات منطقه را قادرخواهد ساخت که هرچه بیشتربه آگاهی های خود افزوده و با استعانت از الطاف آفریدگارمنان و ذوق وقریحه نویسندگی وخلاقیت و توانائی های شخصی درجهت طرح حقائق و اطلاع رسانی شفاف ومفیدورشد وترقی جامعه و دست یابی به عدالت اجتماعی فراگیر ساعی وکوشاباشند که جای تقدیر وتشکردارد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان