میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 آگوست 2019 ساعت 11:40 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 5 دیدگاه 276 بازدید

اختصاص ۷ میلیارد تومان برای مرمت بناهای تاریخی لارستان/ بازار قیصریه لار در نوبت ثبت جهانی قرار می گیرد

اختصاص ۷ میلیارد تومان برای مرمت بناهای تاریخی لارستان/ بازار قیصریه لار در نوبت ثبت جهانی قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، علی اصغر مونسان بعدازظهر دیروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه بیش از یک  میلیارد و ۲۰۰ میلیون گردشگر در حال حاضر در دنیا وجود دارد که عدد بالا و قابل توجهی است، اظهار داشت: اکنون گردشگری سومین بخش اقتصادی جهان است و حجم بالایی از درآمدهای کشورها را تشکیل می‌دهد.‌

مونسان با اشاره به اینکه از هر ۱۰ شغل در دنیا یک شغل مرتبط با حوزه گردشگری است، تصریح کرد: این بسیار موضوع مهمی است و با توجه به اینکه یکی از بزرگترین معضلات موضوع اشتغال است، بحث اهتمام به گردشگری در ایران اهمیت ویژه می‌یابد.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور با اذعان به اینکه من اعتقاد دارم ایران ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در زمینه گردشگری دارد، تأکید کرد: مهمترین بخش تامین اقتصاد کشور در کنار نفت باید گردشگری باشد.

این مسئول با تأکید بر اینکه کشور ما کشوری پهناور با مشخصات فراوان برای رونق گردشگری است، ادامه داد: به همین دلیل سازمان جهانی گردشگری کشور ایران را جزء ۱۰ کشور نخست جهان در زمینه داشتن پتانسیل‌های گردشگری می‌داند.

وی آینده گردشگری کشور را یک روند بسیار خوب و امید بخش دانست و گفت: در سال ۹۷ با وجود موضوع تحریم و مشکلاتی که وجود داشت آمار ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به سال ۹۶ از  رشد ۵۲ درصدی برخوردار بوده که بسیار رشد بالا و قابل توجهی است.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور با اشاره به اینکه به دلیل تحریم پروازهای مستقیم خارجی کشور لغو شده یا کاهش پیدا کرده بود، افزود: با‌ این که پروازهای مستقیم خارجی یکی از مولفه‌های مهم توسعه گردشگری خارجی است، حضور نیروهای نظامی در منطقه خلیج فارس می‌توانست اثرات منفی بر روی گردشگری بگذارد اما با تدابیری که دولت پیش‌بینی کرده بود بازارهای هدفمان را بر روی بازارهای منطقه متمرکز کردیم.

وی با بیان اینکه در سه ماه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد رشد در زمینه جذب گردشگر داشته‌ایم، تصریح کرد: براساس آمار بانک مرکزی در دو سال اخیر ۱۱٫۸ میلیارد دلار سهم گردشگران در کشور بوده و این عدد و ارقام نشان می‌دهد گردشگری نفوذ خود را در اقتصاد کشور روز به روز گسترش می‌دهد.‌

مونسان افزود: در سال ۹۷ بیش از ۲ هزار شغل در حوزه گردشگری در کل کشور ایجاد شده است که حجم سرمایه‌گذاری در این حوزه افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی از احداث ۵۰۰ هتل در کشور خبر داد و گفت: در دولت دوازدهم در این زمینه بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ موافقت اصولی صادر شده، یعنی حجم پروژه‌های جدید به پروژه‌های قبل اضافه می‌شود.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه در بخش میراث فرهنگی هم اقدامات خوبی علی‌رغم فشارهای بودجه‌ای که در دولت وجود دارد صورت گرفته، افزود: ۲ هزار پروژه مرمتی در کشور در حال اجرا داریم.

مونسان با بیان اینکه در سال گذشته ۲۸۱ میلیون دلار صادرات صنایع دستی از مبادی گمرک بوده و حجم زیادی از صادرات صنایع دستی ما توسط گردشگران خارجی به صورت چمدانی است که در آمارهای گمرک ثبت نمی‌شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود چیزی حدود۴۰۰ میلیون دلار هم از آن طریق صادرات انجام شده باشد، بنابراین چیزی حدود ۶۰۰ میلیون دلار و حجم صادرات در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۶ طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی کلید خورده است، ادامه داد: در آن طرح بنا شد که ما روی بسته بندی کار کنیم و صنایع دستی را به صورت فله‌ای نفروشیم.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه در استان فارس حدود ۲۵۰ پروژه در حوزه گردشگری در حال اجراست، عنوان کرد: ۲۴ هتل در استان فارس در حال ساخت است که به ظرفیت‌های استان فارس اضافه می‌کند.

وی با اشاره به تخصیص ۷ میلیارد تومانی برای مرمت بناهای شاخص لارستان بیان کرد: یکی دیگر از درخواست‌های مردم لارستان ثبت جهانی بازار قیصریه‌ است از آنجا که همه کشورها در سال فقط یک سهمیه ثبت جهانی دارند و با توجه به حجم بالای آثار تاریخی و درخواست‌های مردم در سراسر کشور، بنابراین ما این آثار را به صورت نوبتی و بر حسب قدمت تاریخی و اهمیت آن وارد کار می‌کنیم.

مونسان به مردم قول داد که با توجه به اینکه قرار است چند بازار قدیمی با قدمت بالاتر ثبت جهانی شود از معاونت میراث فرهنگی درخواست کرده‌ام که بازار قیصریه لار هم در پرونده آنها قرار بدهند تا ما یک مجموعه بازار را به ثبت جهانی برسانیم که بخشی از خواسته‌های مردم نیز اجابت شده باشد.


5 نظر

 1. رسول احمدلو گفت:

  0

  0

  باسلام و احترام. امیدوارم بخشی از این بودجه برای بازسازی کاروانسرای عباسی روستای بریز تعلق بگیرد.ـ

 2. محمدحسن گفت:

  0

  0

  بروید و اینهمه قبل انتخابات قول و وعده ندهید هر موقع عملی شد ان موقع صحبت کنید .اینهمه مصوبات گوناگون دولت برای لارستان خاک میخورد و اجرایی نشده است ، این هم روش

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  ۷ میلیارد از کجا امد. مگر نه اینکه بودجه کشور در اول سال میبندند

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  جعفر پور.خداحافظ

 5. على عسكر گفت:

  0

  0

  لارستان كه فقط لار نيست چرا براى شهرهاى تاريخى اوز ، جويم ، بيرم بودجه گرفته نشده ؟؟؟؟!!!!!! خوب خودتان بگيد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان