میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 710 بازدید

اداره کل راه و شهرسازی در بازپس‌گیری زمین‌های ملی هیچ اغماضی نمی‌کند

باقری فرد در جلسه «شوراي حفاظت از حقوق بیت المال»:

اداره کل راه و شهرسازی در بازپس‌گیری زمین‌های ملی هیچ اغماضی نمی‌کند

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان: مهندس محمدرضا باقری فرد در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال و پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی که در سالن دادگستری لارستان برگزار شده بود، با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب و دستور العمل ابلاغي معاون قوه قضائيه در خصوص ضرورت پيشگيری از تغيير كاربری و زمين‌خواری بر لزوم اراده جدي و اهتمام ويژه كليه دستگاه ها و نهادهای مرتبط و شناسايي و سنددار كردن منابع طبيعي و اراضي ملي تأکید کرد و افزود: در سال گذشته ۱۷۷۳ هکتار اسناد مالکیت رقومی بر روی اراضی ملی و اراضی در محدوده و حریم شهرهای حوزه استحفاظی اخذ شده است.

وی ادامه داد ۱۶۳۳ فقره اسناد تک برگ اراضی به نام دولت با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخد شده و همچنین این اداره کل ۳۲۰۰هکتار اسناد مالکیت دفترچه ای به منظور جلوگیری از صدور اسناد معارض بر روی اراضی ملی اخذ نموده است.

محمدرضا باقری فرد از حساسیت‌های موجود در خصوص اراضی ملی و انجام اقدامات پیشگیرانه با هرگونه تخلف عمدی و سهوی و تصرف اراضی ملی در جهت بازپس‌گیری از متصرفان خبر داد.

وی با تأکید بر حفظ و نگهداری اراضی ملی نیز بیان کرد: با توجه به اولویت کاری اداره کل راه و شهرسازی لارستان در برخورد قاطع برای تحقق این امر، در برخورد قانونی و مقابله با سودجویان زمین هیچ‌گونه اغماض و چشم‌پوشی نخواهیم داشت و با احساس مسئولیت و مشارکت مردم و همچنین حمایت مسئولان قضایی و انتظامی در حفظ و نگهداری بیت‌المال تلاش می‌کنیم.

باقری فرد ضمن تشکر از مراجع قضایی و پرسنل نظامی و انتظامی افزود: میزان رفع تصرف از اراضی ملی در سال گذشته بیش از ۱۸۰ هزار متر مربع به ارزش تقریبی حدود ۱۱۳ میلیارد ریال بوده است که خوشبختانه تمامی این زمین ها از سودجویان و زمین‌خواران پس گرفته شده است.


1 نظر

  1. علي لاري گفت:

    0

    0

    لارمنطقه ويژه اقتصادي شد.سايت شهرخبر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان