میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 جولای 2020 ساعت 12:50 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 10 دیدگاه 404 بازدید

از اختصاص متخصص عفونی تا لزوم به روزرسانی روش های درمان کرونا

درخواست های اعضای شورای شهر لار از مدیران بهداشت و درمان لارستان:

از اختصاص متخصص عفونی تا لزوم به روزرسانی روش های درمان کرونا

اعضای شورای شهر لار در جلسه ۲۴۸ خود میزبان دکتر کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان و دکتر اقتداری مدیر فنی این دانشکده بودند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ در ابتدای این نشست که به دعوت رئیس شورا و در صحن شورا برگزار شد؛ مهندس سیدعبدالمهدی میرپور با خوش آمدگویی به مهمانان جلسه ضمن تشکر از کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران و شهروندان علی الخصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، باتوجه به افزایش مبتلایان و آمار بالای فوت شدگان که باعث نگرانی شدید شهروندان شده است بر لزوم کنترل بیشتر اماکن عمومی و مجتمع های تجاری و ادارات دولتی و نظارت بیشتر در اجرای پروتکل های وزارت بهداشت در درمان بیماران کرونایی وکاهش و کنترل این ویروس تاکید کرد.

میرپور همچنین بروز رسانی روش درمان و داروها، پیگیری لازم جهت جذب بودجه بیشتر از وزارتخانه، تلاش و پیگیری مستمر درخصوص اعزام پزشک متخصص بیماری عفونی به بیمارستان امام رضا(ع) لار را خواستار شد.

در ادامه دکتر کریمی نیز با تشکر از همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر لار با ارائه گزارش از وضعیت آمار مبتلایان به کرونا و اقدامات صورت پذیرفته، دلیل افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها بر اثر کرونا در یک ماهه گذشته را، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان و برگزاری مراسم عروسی و عزاداری، گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از کولر و عدم وجود تهویه و عدم استفاده از ماسک توسط برخی از مردم نام برد.

دیگر اعضای شورای شهر لار نیز سپس در خصوص عدم وجود متخصص بیماری عفونی در بیمارستان امام رضا(ع)، لزوم توجه به آمار فوت شدگان در یک ماهه اخیر و همچنین نگرانی شهروندان در این خصوص، توجه بیشتر به ارائه خدمات به بیماران خاص به منظور جلوگیری از مراجعه به شهرهای همجوار که باتوجه به وضعیت قرمز استان فارس می تواند خطر آفرین و اقدامات فرهنگی در پیشگیری از شیوع بیماری آن مطالبی مطرح نمودند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی در پاسخ به سوالات اعضای شورا با تاکید بر در معرض خطربودن سالمندان از جابجایی بخش کرونا برای تسهیل در مراجعه مردم به بیمارستان؛ از پیگیری ها و اقدامات درخصوص نیاز مبرم به متخصصین امر علی الخصوص در رشته بیماریهای عفونی در شهرستان توضیح داد.

در ادامه دکتر رامین اقتداری دیگر مهمان جلسه نیز توضیحاتی در خصوص شرایط حضور متخصص بیماری های عفونی و گزارشی از اقدامات ارزشمند خیرین ارائه داد و همچنین بر لزوم رعایت پروتکل های وزارت بهداشت بصورت همگانی و همچنین استفاده از ماسک که در حال حاضر می تواند عامل موثری در جلوگیری از شیوع کرونا باشد تاکید کرد.

در پایان عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان نیز با تشکر از خدمات جامعه پزشکی و درمان و کلیه کادر پرتلاش بیمارستان و مراکز درمانی در کل منطقه آمادگی در رفع نیازهای بهداشتی و درمانی با توجه به وضعیت موجود و شیوع ویروس کرونا از وزارت بهداشت و دولت اعلام کرد.

شایان ذکر است میرپور و مقیمی روسای شورای شهر لار و شورای شهرستان لارستان طی نامه ای از دکتر لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس خواستار اعزام پزشک متخصص عفونی برای بیمارستان لار شدند.


10 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  سلام
  مشکل مردم هستن که رعایت نمی کنن و دورهمی دارن و مغرورانه بیرون میرن و حاضر نیستن یک ماسک بزنن نه کمبود پزشک

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  پس تا حالا نداشتیم که اینهمه مردن حیف دکتر زینلی روحش شاد

 3. وجدان گفت:

  0

  0

  کرونا در طب اسلامی مانند آب خوردن درمان میشه و این بازیها از طریق بهداشت جهانی برای اهداف سیاسی است به دولت و بیمارستانها هم گفته شده که حاضرند درمان کنند اما با دروغ پراکنی مانع می شوند چون تجارت دارو ماسک و ….. بسیار سود آور است و دل کندن بسیار سخت. طب جدید در حال فروریختن است

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  کرونا از نزدیک ندیدی که میگی با طب سنتی درمان میشه .ظرف ۲۴ ساعت ریه رو نابود میکنه .عفونی باشه یا نباشه فرقی نمیکنه مگه امروز ۲۳۵ نفر در کشور مردند عفونی نداشتند؟ سه روز قبل دکتر عبدی متخصص قلب ۳۵ ساله تو شیراز مرد .همه امکانات هم داشتند چی شد .برای مرحوم دکتر زینلی روان شاد هما درمانها طبق پروتکل وزارت بهداشت انجام شده .تا الان بیش از ۱۵۰ پزشک و پرستار در کشور مردند .و اینها ارتباطی به داشتن یا نداشتن عفونی نداره و متخصصین داخلی هم شبانه روز طبق پروتکل وزارتی دارند کار میکنند .

 5. حسام روزگار گفت:

  0

  0

  اعضا شورا فقط وقت تلف می کنید همین با مهمان دعوت کردن مشکلات شهر حل نمی شود .هنوز هم می گویم این اعضا کاری برای لار نکردند و نمی توانند بکنند چون توان ندارند .

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورا ؟!کدام شورا !؟مگه داریم شورا !؟

 7. مریم حقیقی گفت:

  0

  0

  بازنشتگان در شورا امده اند فقط وقتشان پر شود و وقت بگذرانند شورا جوان می خواهد نه مغزهای پوسیده شده

 8. خلیل گفت:

  0

  0

  خوبه سرگرم میشن 😂…

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  حیف حقوق حیف پول بیت المال

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان