میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 183 بازدید

از اصحاب نهضت سوادآموزی در لارستان تقدیر شد+ عکس

از اصحاب نهضت سوادآموزی در لارستان تقدیر شد+ عکس

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: در کنار آموزش های عالی نباید از آموزش های اولیه غفلت کنیم و نهضت سواد آموزی متولی این موضوع است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم تجلیل از اصحاب نهضت سواد آموزی؛ که به مناسبت ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سالن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد؛ گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی، افرادی هستند که در سخت‌ترین وضعیت و با کمترین حقوق و با رفتن به دورترین مناطق روستایی و عشایری انجام وظیفه می کنند و کاری را انجام می دهند که در درازمدت منشا تحول و تغییر است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش زیربنای توسعه، پیشرفت و بالندگی انسان ها می شود؛ تصریح کرد: اگر آموزشیاران در راستای آموزش مردم و افرادی که از تحصیل عقب مانده اند، گام بر ندارند، یقینا تعارضاتی را به دنبال خواهد داشت و ممکن است فاصله ای از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره بین افراد جامعه پیش بیاید و هیچ وقت این فاصله کم نخواهد شد.

معاون استاندار فارس گفت: یقین می دانیم که یکی از مشخصه های اصلی توسعه این است که آحاد جامعه از نظر فرهنگی، آموزشی، سیاسی، اقتصادی و غیره بطور یکسان از فرصت ها برخوردار شوند تا توسعه هماهنگ و همه جانبه شود.

حسنی اظهار داشت: جامعه ای که یک گروه آن، از نظر علمی پیشرفت داشته باشد و یک گروه از نظر اقتصادی رشد کنند، اما  گروهی بی سواد و یا فقیر باشند، آن جامعه ممکن است از نظر فرهنگی و اجتماعی عقب مانده باشد و باعث ایجاد فاصله های طبقاتی شود.

فرماندار ویژه لارستان اذعان داشت: هنر در این است که جامعه همه جانبه رشد و توسعه یابد و زیربنای همه اینها آموزش است و مسیر منشا تحول و تغییر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با مشکلات آموزشیاران آشنا هستیم و امیدواریم به زودی مشکلات این قشر زحمتکش جامعه حل شود.

حسنی در پایان اظهار امیدواری کرد: انتظار است که گسترش آموزش در حوزه سواد آموزی بیشتر شود و تعداد بیسوادان جامعه روز به روز کمترشود و همه آحاد جامعه باسواد شوند تا جایگاه مان در استان برتر باشد.

پیش از این دکتر مهدی اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداخت.

همچنین دو نفر از آموزش دهندگان به نمایندگی از سایر همکاران خود، مطالبات و مشکلات صنفی خود را به اطلاع شورای سوادآموزی شهرستان رساندند.

در پایان از آموزش دهندگان دوره های مختلف سواد آموزی تجلیل به عمل آمد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان