میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 فوریه 2015 ساعت 5:01 ق.ظ سرویس:مطلب شما 48 دیدگاه 4,363 بازدید

از امت حزب الله تا جماعت حزب الله نما

از امت حزب الله تا جماعت حزب الله نما

10700732_1540236552875428_595141744696142011_oابوذر شريعتي: چند وقت پیش یک گزارش تلویزیونی درباره طرفداران حزب الله لبنان دیدم که خیلی برایم جالب بود. خانم های بی حجابی که آرایش کرده بودند و لباس های نامناسبی به تن داشتند اما تصاویر سیدحسن نصرالله و پرچم حزب الله را در دست گرفته و خود را حزب اللهی می دانستند.

اما در کشور ما اینگونه نیست وقتی اسم حزب اللهی می شنویم ناخودآگاه در ذهنمان خانم هايي را تصور می کنیم که حجابشان چادر است، هیچ آرایشی نمی کنند و فقط […] و آقایانی ریشو که لباس های آستین بلند به تن می کنند و به ندرت شلوار جین می پوشند (و البته عاشق باتوم و بیسیم اند!).

vfrاگر در دانشگاه بوده اید قطعا این را تجربه کرده اید وقتی مراسمی توسط […] برگزار می شود شرکت کنندگان آن حزب اللهی هایی با ویژگی های یاد شده اند. و در مجموعه ای وسیع تر هر مراسمی که توسط جماعت [موسوم به] حزب اللهی برگزار می شود چنین شاخصه ظاهري را خواهيد ديد.

اما چرا چنین است؟ چرا حزب الله لبنان می تواند مسیحیانی را که از نظر عقیدتی خیلی با آنها 4hh6فرق دارند جذب کند اما ما نمی توانیم هموطنان مسلمان اما به اصطلاح بدحجاب جامعه خودمان را جذب کنیم؟ در این نوشته می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

لازم به ذكر است كه نگارنده در اين يادداشت فقط افراد تندوريي را خطاب قرار مي دهد كه تنها قرائت خود از اسلام و سياست را قبول دارند و حاضر نيستند قرائت هاي ديگر و برداشت هاي ديگر را به رسميت بشناسند. بي شك انسان هاي بزرگواري نيز در اين كشور لايق صفت واقعي «حزب اللهي» هستند كه مرام و منش و نگاه آنها برگرفته از اسلام ناب و انديشه ناب است.

***

با پیروزی انقلاب اسلامی و بخصوص در دوره هشت ساله جنگ عده ای بودند که هدفشان خدمت بود. شبها را به عبادت و روزها را به کار مشغول بودند و جز رضای خداوند به چیزی نمی اندیشیدند. تلاش های بدون چشم‏داشتشان و موفقیت های بی بدیلشان بخصوص در جنگ باعث شد مردم به آنها علاقه مند شوند. آنها را «حزب الهی» می نامیدند و با نیکی از آنها یاد مي كردند.

اما پس از جنگ جماعتی (البته محدود) برای رسیدن به مقاصد دنیوی خویش خود را شبیه آنان ساختند و به مرور صاحب تریبون و منابر شدند و مریدانی دور خود جمع کردند. زمانه عوض شده بود؛ حال دیگر دور دور آنان بود، ولی این شبه حزب الهی ها فقط در ظاهر مثل حزب الهی هاي اصيل بودند و کم کم بر جامعه مسلط شدند. تفکرات دگم اندیشانه ای داشتند و با این تفکرات جامعه را به دو قطبی خیر و شر، خوب و بد، انقلابی و ضد انقلابی، ولایی و ضد ولایت و.. تقسیم کردند. این جماعت به اصطلاح ترمز بریده گويا غیر خود را محق عذاب می دیدند و تنها خود را پاسدار خون شهدا و آرمان های نظام تلقي مي كردند.

مستندی توسط یکی از خارجی ها تهیه شده بود که خیلی جالب بود؛ فيلمساز در آن با یکی از همین شبه حزب اللهی ها گفتگو می کند و از او می پرسد: «مخالفان شما چه کار کنند؟»

این شبه حزب اللهی در پاسخ می گوید: سه راه دارند: یا خفه شن یا از کشور گم شن بیرون و یا بِرَن زندان!

شاید در نگاه اول این فرد یک شخص ساده و غيرعاقل به حساب بيايد اما او این تفکرات را از کجا آورده؟ آیا غیر از تریبون ها و فضای دو قطبی حاکم بوده که این چنین تصوراتی را در او بوجود آورده است؟

اصلا شما بگویید ما با مخالفان مان غیر از این سه روش با روش دیگری برخورد کرده ایم؟!

این فضا رهاورد سلطه شبه حزب اللهی ها بر جامعه است و متاسفانه با سکوت معنادار برخي […] روز به روز بر سلطه آنها افزوده می شود!

افق دید این جماعت تا نوک بینی شان بیشتر نیست و چه خون دلها خورد امام علی (ع) از دست آنها. این جماعت در صفین تا دیدند قرآنها بر نیزه است بر سر خود زدند و گفتند اسلام در خطر است. علی (ع) را مجبور به پذیرش صلح کردند و بعد از شکست در حکمیت علی (ع) را تحت فشار گذاشتند که از گناه (نکرده) توبه کند و در نهایت نیز همینها بودند که علی (ع) را شهید کردند.

امروز نیز اینگونه است؛ تا می بینند وزیر نظام اسلامی ما با همتای آمریکاییش قدم می زند نمی توانند ورای آن را ببینند؛ فکر می کنند همه چیز در ظاهر است.  ندای وا اسلامایشان بلند می شود و روضه ی شهدا شرمنده ایم را می خوانند! (البته بنده سیاسی نیستم و کاری با مواضع آقای ظریف ندارم.)

بعضي از اين جماعت شايد همانهایی بودند که ریختند و سفارت انگلیس را اشغال کردند. این جماعت همانهایی بودند که در ۱۴خرداد علیه سید حسن خمینی شعار دادند. این جماعت همان هایی بودند که در حرم حضرت معصومه (س) به رئیس مجلس مُهر پراکنی کردند و البته همه این کارهایشان توسط مقام معظم رهبری به چالش کشیده شد.

و اخیرا هم دیدید چگونه برخي از اينها با نطق علی مطهری برخورد کردند.  بیچاره مطهری…

می بینند هزار میلیارد هزار میلیارد اختلاس می شود می گویند در حکومت امام علی (ع) هم از این کارها می شد اما وقتی چهار تا نخ موی خانمی بیرون بود یا مجوزی به خانمی داده شود احساس خطر می کنند و عزادار می شوند.

[…]

متاسفانه در این فضای دو قطبی به علما هم رحم نکرده و علمایی که مثل آنها نیاندیشند را له می کنند. ماشاء الله در شعار دادن هم کم نمی آورند؛ یکی را مرجع آمریکایی می خوانند، یکی را مرجع  انگلیسی، یکی را مرجع فتنه گر، یکی را ضد ولایت و…

آخر من نمی دانم همان روایاتی که امام خامنه ای و آیه الله مکارم و آیه الله نوری همدانی را نائب عام امام زمان می داند همان روایات هم آیت الله شریعتمداری و آیت الله منتظری و آیت الله شیرازی و آیت الله صانعی را هم بصورت عام نائب امام زمان می داند. آخر امام زمان که نفرموده خط قرمز من فتنه ۸۸ است و هر مرجعی که فتنه ۸۸ را قبول ندارد نائب من نیست!

آخر امام زمان که نفرموده نائب من باید پایبند به […] باشد.

یکی از مسئولین عالی قضایی دوران امام نقل می کند: نامه انتقادی یکی از علمای بزرگ را از امام خمینی نزد ایشان می برد تا درباره نحوه مواجهه دستگاه قضائی با عالم منتقد کسب تکلیف کند. امام خمینی نامه را گرفت و خواند و به کناری نهاد و تا آخر جلسه چیزی درباره آن نگفت. در زمان بلند شدن از جلسه خدمت ایشان عرض کردم بالاخره با نویسنده نامه چه بکنیم؟ امام خمینی پاسخ داد: «انتقاد کرده اند. مگر خمینی از اصول دین است که اگر از او انتقاد شد، منتقد باید مجازات شود؟! می ماند سر پل صراط در محضر خدا من هستم و او.»

پس چرا این جماعت با علمایی که همسو با آنان نیستند اینگونه رفتار مي كنند؟! با کدام حجت شرعی گذاشت آیت الله […].

به زعم بنده آنقدر که بعد از انقلاب به صورت گسترده به علما توهین شد در طول تاریخ شیعه بی سابقه بوده. این جماعت وقتی به علما رحم نکردند به ما رحم مي كنند؟!

حتی بنده یقین دارم خیلی از افرادی که الان ما آنان را جزو منافقین بحساب می آوریم یا آنان را در بی بی سی و صدای آمریکا می بینیم منتقدینی هستند که نتوانستیم آنان را تحمل کنیم

و […] و باعث شد از ما بِرَمند. این همان سخن امیرالمومنین (ع) است: كسى را كه نزديكانش واگذارند، بيگانه او را پذيرا مى‏گردد.

آری تفکرات این جماعت است که مانع از همبستگی عمومی مردم می شود و چنین وضعیتی را برایمان بوجود آورده.

به امید روزی که بتوانیم هم دیگر را سوا از فکر و عقیده، تحمل کنیم و مثل انسانهای متمدن با یکدیگر رفتار نماییم.

aboozareshariati@gmail.com


48 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسسسسيارزيبا,عالى وبجابود….اين حرف دل خيلياس.ايکاش قدرتى بيادوتمااااااام پلشتى ها وحزب الله نماها روپاک کنه…خداييش آدم ايناروکه ميبينه ازدين,برى,ميشه.يکى خودم,که واقعيتش فقط درحوزه قرآن وپيامبروعقل خودم,خداوندبزرگ روميپرستم وکارى به گفته هاودستنوشته هايى که هرلحظه انسان روازاينوربه اونورسوق ميدن ندارم.
  امثال من زيادهستن توى جامعه که اينجورى خداوندروميپرستن وبالاترازسخن خداوند,هيييچ سخنى نديدم…لااکراه فى الدين …که البته بخش بعدى اين آيه ازنظرمن زيباتره…قدتبين الرشدمن الغى….که البته بخش اولى مرسوم تره.امازيبايى دربخش دوم موج ميزنه که اختيارکااااااامل روبه انتخاب انسان پس بيان راه درست ونادرست,داده.
  ودرپايان…….
  هرکسى ازظن خودشديارمن….
  .
  .
  بازهم تشکرويژه ازنويسنده ى محترم.
  درسايه سار امن الهى,موفق ومؤيدوجاويدمانيد.

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   برادرهیچ کس اختیارکامل رانداردبلکه انسان یک موجود بینابین است.
   معلومه که اصلاازدین چیزی نمیدونی پس الکی حزب الهی هاروبدنکن .به خودبیاندیش برادر.

 2. مجید ب گفت:

  0

  0

  جالب بود اما به نظر من ریشه مشکل عمیق تر از اینهاست که اینجا ذکر شده .

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  هیی. جالب بود. مراقب سرت باش.

 4. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  برادر هرکس بی بصیرت باشد می شود قاتل امام حسین وامام علی علیه السلام ! حزب الهی وغیر حزب الهی هم ندارد و آدم بی بصیرت و فتنه گر مقابله می کند بانظام ورهبری وهمه ارزشهای اسلامی !
  ملاک حزب الله بودن اشخاص نیستند، بلکه اسلام است که ملاک حزب الهی را مشخص می کند . و خواهشم این است که بااین نقدی که نوشتی که یکی ازشرق گفتی ویکی از غرب وخودت هم فکرنکنم درست فهمیده باشی که چی گفتی کوچک نکن وبازیچه دست دیگران نشو این جور که معلومه یانشناختی بچه حزب الهی هارو یا خودتو مثل یادداشتهای قبلی داری مارورنگ می کنی وخودتو بچه مذهبی جازدی!!!.
  توصیه می کنم که این کلیپ رو همه ببینن تاپی ببریم که چه کسی شاد است ودارد ارزش ها رازنده نگه می دارد؟ارشاد(اعضای آن) که دغدغه اش شده ترویج موسقی ونرنجوندن هنرمندان(بااصطلاح)باتریپ خواص یا همین بچه هیئتی ها ومسجدی که مثل سرواستقامت کرده اند دربرابر ناملایمات .؟
  پیشنهاد می کنم که قضیه آندلوس را بخوانید تامتوجه شوید که برسرمملکت مابااین ترویج ماهواره وفساد وفحشا چه می خواهند بکنند. درضمن این نکته را باید گفت که اختلاس وترویج فساد هردوراباید ریشه کن کرد ولی یه سوال نقش شمادرپیشبرد این مقاصد وجلوگیری ازآن چه بوده فقط داری ناله میزنی که ای بابا این جورشد وآن جور شدیه روز داری ازعالم مینالی ویه روز دیگه ازآدم! یه خورده جاداره به خودت بیایی که همین حضرت امام ره به امثال آقای منتظری چه پیغامی دادندویه خورده دیگه نگاه کن که فلان مرجع چگونه ازفتنه ۸۸دفاع کردومردودفتنه شد…
  بله عزیزمن فتنه وفتنه گر همیشه وجود دارند واین اسلام آمریکایی(به گفته امام خمینی (ره))واسلام انگلیسی(به گفته امام خامنه ای مدظله العالی) رو باید همیشه پایید تامبادا به نظام واسلام لطمه بزنند که اگر این شد چه بسا فرزندان من وشما دیگر سالم نباشند وجایمان
  همان اسفل السافلین باشد….
  چه خوش گفت امیر بیان وراهنمایی مومنان که: مااکثرالعبر واقل الاعتبار…..عبرت ها زیادند وعبرت گیرندگان کم!

  • آهو گفت:

   0

   0

   تا جایی که من یادم می آید افرادی را که به نتایج انتخابات سال ۸۸ اعتراض داشتند و یا نسبت به اعتراضات موضع گیری نمی کردند را بی بصیرت نامیدند.یعنی لازم نیست به اعتراضات رسیدگی شود.دلیلی برای اعنراض به نظر شورای نگهبان وجود ندارد.لذا در صورتی که رای ۶۳% احمدی نژاد را کسی قبول داشت می شد با بصیرت و غیر از این بی بصیرت.
   اما سوال اینجاست که چرا دولت منتخب این همه افراد با بصیرت این همه فساد مالی به بار آورد؟

  • گمنام گفت:

   0

   0

   چه ربطی داره آهواتفاقااگه برگردی وتاریخ رونگاه کنی میبینی اونایی که توراهپیمایی ۹دی شرکت کردند وبه ندای رهبری جامعه عمل پوشیدندروبابصیرت میخواندندهمان صداوسیما)ربطی به احمدی نژادو…نداره که شماهمه چی رومیخوای ربطش بدی به اوناداداش جون اهل منطق باش

 5. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  http://roshangari.ir/video/31118
  اینم لینکش

 6. سوشا گفت:

  0

  0

  بی خاصیت ترین یادداشت عمرم رو خوندم!

  متاسفم برای آفتاب و خصوصا حمید منشی

  • مسعود گفت:

   0

   0

   بی خاصیت کامنت شماست که حتی جسارت نوشتن اسمت رو نداشتی …
   درود بر حمید منشی

 7. تزویر وخمیر گفت:

  0

  0

  سلام عليكم.
  این ابوذر شریعتی کیست؟
  اگر یک مخاطب دیگر مطلبی را با عنوان حسن فریدون برای شما ارسال کند که با دیدگاههای شما در تضاد باشد در سایت درج می کنید؟

 8. مونا گفت:

  0

  0

  درود بر شما

 9. ایران گفت:

  0

  0

  هاشمی رفسنجانی توسط کسی رد صلاحیت می شود که در تریبون نماز جمعه مرگ ملک عبدالله را تبریک می گوید در شرایطی که رئیس جمهور پیام تسلیت می فرستد و وزیر امور خارجه نیز در مراسم خاکسپاری شرکت می کند.
  خودتان قضاوت کنید.در این وضعیت ملت چکار کنند؟

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  خخخخخ
  خدا شفآت بده
  حامد پور، بیا یه چند تا خط دیگه بنویس بیماری این یارو رو کشف کن

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  ترتیب مطالب در سایت آفتاب:
  شریعتی – حامد پور-حامد پور- حامدپور- شریعتی-شریعتی-حامدپور- شریعتی و …..
  یه مشت ترسو خیالاتی جمع شدین دور هم
  مگه مخاطب مسخره شماست؟

  • مسعود گفت:

   0

   0

   اگه شما جسارتش رو داری بنویس…
   ضمنا شما جرات درج اسمت روی نظر خودت رو نداری پس لطفا اعتراض بیخودی نکن …

 12. لاری گفت:

  0

  0

  مغالطه ساده ای که در متن بالا صورت گرفته این است:
  جذب به هر قیمتی!!!
  متن بالا با ترکیبی از حق و باطل، می خواهد خواننده نا آگاه را به سوی افکار خود جذب کند.
  متن بالا، همان قرآن بر نیزه است که هر شبهه آن پایه های نظام اسلامی را متزلزل می کند.
  *آفتاب باید از ترویج اینگونه افکار به شدت پرهیز کند.

 13. بنده خدا گفت:

  0

  0

  شما نوشتید:
  «آخر من نمی دانم همان روایاتی که امام خامنه ای و آیه الله مکارم و آیه الله نوری همدانی را نائب عام امام زمان می داند همان روایات هم آیت الله شریعتمداری و آیت الله منتظری و آیت الله شیرازی و آیت الله صانعی را هم بصورت عام نائب امام زمان می داند. آخر امام زمان که نفرموده خط قرمز من فتنه ۸۸ است و هر مرجعی که فتنه ۸۸ را قبول ندارد نائب من نیست!»

  مگه شما فقه خوندید؟
  اصلا می دونید که هیچ مرجع تقلیدی حق نداره در حرکت نظام اسلامی اخلال ایجاد کنه؟ حتی اگه لازم باشه امام معصوم خودشو برای حفظ و بقای نظام اسلامی فدا میکنه حالا چندتا مرجع تقلید دارن ساز مخالف و تفرقه و اخلال در نظام اسلامی میزنن در حدی نیستن که مصالح نظام رو برای این آقایون قربانی کنیم.

  درسته که این آقایون علم دارن و علمی که بهش عمل نکنن یا علمشون علم لاینفع باشه به چه دردی میخوره؟

  *به این سخنان حضرت امام هم توجه کنیم و گزینشی با امام برخورد نکنیم:

  نظام را، نه افراد و اشخاص، را مطرح می کنند که اگر سخن و حرفی زده شود که خللی در جامعه ایجاد شود، موجب نگرانی شود، مشکل برای مردم ایجاد شود اینها خلاف حفظ نظام است. (صحیفه امام، ج۲۰، ص ۱۲۷).

  «حفظ نظام جمهوری اسلامی … از اهمّ واجبات عقلی و شرعی است.» (صحیفه امام، ج ۱۹، ص ۱۵۳).

  در نفسي كه مهذّب نشده علم، حجاب ظلماني است؛ «العلم هو الحجاب الأكبر»؛ لذا شرّ عالِم فاسد براي اسلام، از همه شرور خطرناك تر و بيش تر است.(جهاد اكبر» ص ۲۱۲).

  *تذکری به نویسنده
  امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) می فرمایند:
  لو سکت من لا یعلم سقط الاختلاف
  اگر نادان سکوت کند، اختلاف از بین می رود.

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواسته […] کاریت رو درست کنی زدی هم ابروتو برداشتی همم چشتو کوووووووور کردی
  آب هم قطع میباشد

 15. بانوی ایرانی گفت:

  0

  0

  درود بر شما واقعا که سخن از دل ما گفتید.

 16. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  آفرین بر شما دوست عزیز که وقایع را می نویسید تا نادانان بدانند و دانایان هم بنویسند تا انفعال جامعه را فرانگیرد و برای ظهور آماده شود.

 17. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  چرایااداشت های ارسالی را منتشرنمی کنید باعمل ثابت کنیدآزادی را هرچندکه ازتعریفتان خوشم نمی آید.
  ————-
  مديريت: لطفا عنوان يادداشت ارسالي تان را بفرماييد. شايد دريافت نشده باشد. آفتاب حداقل در باكس «مطلب شما» سعي مي كند تمام نظرات و سلايق را منعكس كند و تاكنون يادداشتي به صرف اينكه با مضمون آن موافق نبوده ايم حذف نشده است.

 18. حسن فریدون گفت:

  0

  0

  با سلام
  یک سوال؟
  امثال گلشیفته نماینده چه طیفی هستند؟
  آیا حال درست است که بگوئیم مشت نمونه ی خروار؟

 19. من گفت:

  0

  0

  شما برو به رقصت برس که یه وقت از “فقدان مهندسی رقص در فرهنگ”جا نمونی
  برو عمویی که خدایی نکرده ترم سوم اگه مشروط بشی اخراجیا
  نه نماینده بهت نامه میده نه امام جمعه
  حالا خود دانی ابوذر؟؟؟یا هر کی که هستی…

 20. دایی گفت:

  0

  0

  دسخوش !!
  يك آسمون ريسموني به هم بافتي كه مرحوم حسين كرد شبستري هم اشكش دراومد !
  تو يك كلام تمام اوناي كه مخالف و حتي دشمن نظام هستن رو تطهير كردي رفت, باقي شدن عدو مبين !
  تا جايي كه سواد ما قد ميده امام علي اينو هم كفته كه هركي كه تفرقه مياندازه رو بكشيد حتي اكه زير عمامه من باشه !!
  حزب الله ميتونه اونا جذب كنه جون امثال شما ها نيستن كه هزار جور دليل و برهان بيارن كه حجاب محدوديته, مسلمونا افراطي و داعش هستن, انقلاب فلان و جمهوري اسلامي بهمان !! والا با حجاب كردن خارجيا از خوديا سخت تره .
  اونا عظمت شيعه و انقلاب رو از بيرون نكاه ميكنن و حذب ميشن, جون كسي كه تو تاريكي ايستاده نور رو درك مي كنه !
  داداش ريشو ! تو هنو نمي فهمي كه بول و سرمايه جبران ميشه ولي غيرت و مردونكي و حرمت و حياي زن و عفت عمومي جبران كردنش از روند شكل كيري نفت بيشتر طول ميكشه و تا اون موقع نه واسه من و نه واسه شما نه واسه هيجكي خار و مادر نميمونه !
  يه حرفي تازكيا راه افتاده از بالايي هاتون تا خود شما كه اصرار دارند بسيجي ها و منتقدين رو به القاعده و داعش نسبت بدن كه به شخصه واقعا باعث فرح شده واسم !
  اصرار دومتون اينه كه بكين حزب اللهي ها (البته محدود) هستند. عزيز من داري ميكي عملا بعد از جنك ديكه آدم درست درمون و حزب اللهي وجود نداشته ! درست ميكي از اون حزب اللهي هايي كه شما قبولشون داري كم داشتيم مث نوري زاد و سروش و … !
  مث بزركاتون قشنك برجسب ميزني : ﺁﻗﺎﯾﺎﻧﯽ ﺭﯾﺸﻮ ﮐﻪ
  ﻟﺒﺎﺱ ﻫﺎﯼ ﺁﺳﺘﯿﻦ ﺑﻠﻨﺪ ﺑﻪ ﺗﻦ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻧﺪﺭﺕ ﺷﻠﻮﺍﺭ ﺟﯿﻦ ﻣﯽ ﭘﻮﺷﻨﺪ ‏ ﻭ
  ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻋﺎﺷﻖ ﺑﺎﺗﻮﻡ ﻭ ﺑﯿﺴﯿﻢ ﺍﻧﺪ ! توهين و تمسخر كه شاخ و دم نداره !!
  به جان همديكه اون عالماني كه شما داري ازشون طرفداري ميكني (تا الان) رقاصي و خونندكي زن رو حرام دونستن برخلاف شما و شماها ! مث جيز داري سواستفاده ميكني از بيرهن عثمان ! تو كه با اينا آبت تو يه جوب نميره جرا دفاع ميكني ?
  مطلب بعدي اينه كه همين حزب الله لبنان كه شما تعريفشو ميكني با ايران مث دو تا برادر هستن از يه مادر , اونا هم ريشش دارن هم عاشق باتوم و بيسيم هستن ولي اونا مث شما فك نميكنن و محكوم نميكنن !!

  هرجند خودمم از وجود ريش دار هاي بي ريشه و حزب اللهي نما نالانم ولي مث شما همه رو محكوم نمي كنم و با يه جوب نمي زنم , و بايه مقاله سرهم بندي شده و همراه با سفسطه و … مردم و رنك نمي كردم كه يه عمري منك بمونن !

  و در آخر از دوستاني كه حرف ها و جوابها و انتقادات مارو با كلمات اختلاس و محمود دست باك جواب ميدن حتما يه سري به دكتر روانبزشك و دولت راستكويانه حقوقدان بزنن !!

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   احسنت عالی بود…..

   بچه ها داره بو میاد بوی….بماند ولی یادداشتا داره بودارمیشه!؟

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   احسنت
   زدی تو خال …

   راستی این نکته یادت رفت که : خودش هم ریش داره …
   خخخخخخخخ

 21. حامدپور گفت:

  0

  0

  برادر ارجمند جناب شریعتی یه بیماری هست به نام زبان سرخ لطفا یه
  عکس از زبان مبارکتان بگیرید و بفرستید ما ببینیم خیلی احتمالش هست که زبان شما سرخ شده باشه باید بیشتر مواظب باشید چون سرهای سبز زیادی را این بیماری بر باد داده.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   حامد پور
   فکر کنم زبان شما قهوه ای باشه!
   احتمال داره کلا قهوه کنه شما رو
   از ما گفتن

 22. بانوی ایرانی گفت:

  0

  0

  یک نمونه دیگر از بدعتهای این به اصطلاح جدید الحزب اللهیا این است که این اقایون با این تفکر وانبوه فساد وغارتگری همه نوع ازادی دارند ..ولی فرزندان امام راحل وپاک دستان صدیق باید ممنوع التصویر بشوند .عجب روزگار غریبی است

  • بنده خدا گفت:

   0

   0

   اگه پسر حضرت نوح هم الآن بود باید ممنوع التصویر می شد. نسبت خانوادگی و دوستیشون با حضرت امام که دلیل پاک و بدون انحراف بودن اشخاص نمیشه.
   بهتره علمی صحبت کنیم نه احساسی!

  • علی گفت:

   0

   0

   تو یه عکسی که از سید حسن مصطفوی لو رفته بود بنده خدا داشته از قم به سمت تهران میومده که قبل از عوارضی تهران از ماشین بنزش پیاده میشه و سوار یه پیکان میشه…….!!!!!!
   بانو ایرانی سرت رو از زیر برف بیار بیرون……….

 23. 1404 گفت:

  0

  0

  شما نوشتید:
  با پیروزی انقلاب اسلامی و بخصوص در دوره هشت ساله جنگ عده ای بودند که هدفشان خدمت بود. شبها را به عبادت و روزها را به کار مشغول بودند و جز رضای خداوند به چیزی نمی اندیشیدند. تلاش های بدون چشم‏داشتشان و موفقیت های بی بدیلشان بخصوص در جنگ باعث شد مردم به آنها علاقه مند شوند. آنها را «حزب الهی» می نامیدند و با نیکی از آنها یاد مي كردند.
  شریعتی جون ایا افرادی که مد نظر شماست با نام حزب اللهی چنین شاخصه ای که از حزب الله معرفی کردید را دارا می باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کوچو لو توی کاری که تخصص نداری وارد نشو چشم میخوری!!!!!!!!!!

 24. مرزبان گفت:

  0

  0

  سلام،به نظر من اقای شریعتی باید رشته تحصیلیشون رو برای مخاطبین بیان کنن،البته اگه تحصیلاتی دارن،چون ایشون خودش رو کارشناس تمام مسائل میدونن،ایشون بهتره که در مسئله ای که تخصص دارن قلم بزنن تا اینقدر سوتی ندن،یعنی تخصصی دارن؟؟؟؟

 25. روح ا... گفت:

  0

  0

  ببخشی آقای مدیر

  اگه میشه بگید این آقا یه عکس دیگه ای براتون بفرسته.

  البته اگه هست.
  یعنی اگه وجود داره…

 26. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدايش مغالطه کرده بوديا
  حالا خودمونیم
  دفعه بعد کمتر بنویس یا اصلا ننويس

 27. سالار گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت برادر عزیزم جناب آقای منشی
  واقعا از متن ضعیفی که نوشته بودید کمال تشکر را دارم
  خوشحالم که هیچ کس نمی فهمه آقای شریعتی همون آقای منشی هست
  یه پیشنهاد :
  شما که سوادشو ندارین چرا مقاله می نویسین!!!!!!!!
  ————-
  حميد منشي: بارها تاكيد كرده ام هر يادداشتي تاكنون نوشته ام با اسم و فاميل خودم منتشر كرده ام. به هر حال براي نظر شما هم احترام قائلم.

 28. بانو مهر گفت:

  0

  0

  واقعا متاسفم برای برخی از افراد جامعه که اصطلاحا خودشان را روشن فکر میدونن ولی در حقیقت افکار تاریکشون جلو روشنایی چشم بعضی از افرادی که خودشون رو دانا می دونن گرفته.

  والذین کفرو اولیاءهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات

  در ضمن اگر حرتون حق بود یقینا در لباس گوسفند ظاهر نمی شدید
  البته دوستان طرف حرفم جناب آقای منشی نیستاااااااا!!!!!!!

 29. کورش گفت:

  0

  0

  خخخخخخخخخخخخ

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  یک نفر در گوشه ای نشسته اما اعتبار دارد
  “شخصی در قوه قضائیه روزنامه‌ها را جمع کرده و گفته که حق ندارید اسم فلانی را ببرید. گفتند حق ندارید تصویر و اسم فلانی و آنهایی را که در فتنه محکوم شدند، بیاورید. گفته بودند که اگر این کار را بکنید، می‌بندیم. گویا آقای دعایی در آن جلسه عصبانی شده بود. آقای دعایی بلند شد و گفت: اولاً نمی‌توانید این کار را بکنید و ثانیاً چرا این‌گونه می‌کنید؟ ” این جملات بخشی از مصاحبه طولانی آقای هاشمی رفسنجانی با روزنامه جمهوری اسلامی است که یکشنبه ۲۶ بهمن منتشر شده است.

  پیش از این برخی سایت ها نوشتند که دادستان تهران با احضار مدیران مسئول روزنامه های اصلاح طلب و مسئولان سایت های خبری در جلسات جداگانه ، آنها را تهدید کرده که در صورت انتشار هرگونه خبر، تصویر یا نام سیدمحمد خاتمی توقیف خواهند شد. ظاهرا آقای دولت آبادی در جواب آقای دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات گفته است : “شما نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات و آدم محترمی هستید ولی اگر از این دستور تخطی کنید با شما هم برخورد و شخصا توقیف می کنم.”

  بعد از این اخطار دیگر عکسی از محمد خاتمی در روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب منتشر نشده است. احمد پورنجاتی هفته گذشته در صفحه فیس بوک خود نوشت : گفتگوی من با “روزنامه اعتماد” امروز كه با این تیتر منتشر شده است: “به دولت تكیه نكرده ایم” نكته ی جالب: هرجا كه من نام نازنین “خاتمی” را آورده ام، سانسور شده است! روزنامه نگاران و مدیران روزنامه های مستقل و اصلاح طلب،بی تقصیرند.شنیده ام كه این محدودیت شگفت انگیز،در باره ی نام و پیام و خبر و گزارش و تصویر “خاتمی” بنا به ابلاغ یك مقام قضایی،كلید خورده است!

  از نوشته آقای پورنجاتی می فهمیم که دستور شفاهی مقام قضایی اجرا شده است. مهم نیست که خاتمی یاغی و طغیانگر به نام است آنگونه که کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت و یا سازشکار و سوپاپ اطمینان حکومت . می خواهند خاتمی را بخار کنند.بحث را به تعریف اصلاحات و بررسی کارنامه خاتمی در دوران ریاست جمهوری نکشانیم . عکس و خبر خاتمی در مطبوعات و سایت های خبری یک نشانه است ، نشانه وجود حدی از تحمل انتقاد و امنیت منتقد و مخالف . حذف نام و عکس خاتمی نشانه تشدید سانسور است.

  حضور خاتمی در رسانه ها به آدم این احساس را می دهد که همه روزنه ها بسته نشده اند و می شود نفس کشید. سانسور خاتمی اما نشانه حذف انتقاد حتی در چهار چوب نظام است. سانسور خاتمی ، سانسور همه نظرات انتقادی و پایین آمدن ظرفیت حکومت در تحمل مخالف است. اگر خاتمی تحمل نمی شود چه کسی را تحمل می کنند؟

  یک اصلاح طلب گفته است : از این ناراحت هستند که می بینند یک نفر یک گوشه ای نشسته اما اعتبار دارد، حرفش تاثیر دارد، نفوذ دارد. می خواهند از نظر خودشان این تاثیرگذاری رااز بین ببرند اما قادر نیستند. آقای خاتمی با مشی اخلاقی خود و با آزاد اندیشی و رفتارهای صحیح مردمی، دارای جایگاه و نفوذ واقعی در ایران است. اینکه برای کشور بد نیست. اتفاقا برای کشور خوب است که شخصیت های معتبر داشته

  • ایران گفت:

   0

   0

   به میگن چرا احمد شهید بر علیه ما گزارش رد می کنه !

  • دایی گفت:

   0

   0

   واسه ما که اعتبار نداره ولی واسه همین جمع قلیل خودتون شاید! حالا این گوشه نشسته باشه یا اون گوشه !
   اونایی که اون دوران رو یادشونه که بیخیال خاتمی اند اونایی که یادشون نیست یا اینکه نسل جدید اند مث من ! خیلی مشتاق این آدم نیسم .

   میگن یه زمانی خاتمی میره سازمان ملل بعد از ارایه نظریه جنگ تمدن های سامویل هانگ تینگتون , رفت گفت که ایران صلح طلبه و گفت و گوی تمدن ها رو کشید وسط . درست بعد این طرح خاتمی موضوع اشغال افغانستان و عراق و محاصره نظامی ایران و تهدید به جنگ نظامی توسط آمریکا حدود سال ۸۰ !
   مث مرد مسخره اش کردن خودش نفهمید !
   گل بود به محمد خاتمی نیز آراسته شد .
   حالا مظلوم نمایی و قهرمان سازی این بنده خدا رو هم در پیش رو داریم به امید حق …

 31. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  قابل توجه اونهایی که خاتمی را جزو سران فتنه نمی دانستند..بخشی ازسخنان قوه قضاییه را به استحضارتان می راسانیم…جناب منشی قابل توجه شما وهمکارانتان!؟
  اینهم سند دیگه چی میخوایید لابد این هاهم افراطی بی شناسنامه هیچی نفهم انتقاد ناپذیر …هستند!
  .
  .
  رسانه‌ها اجازه ندارند تصویر یا مطلبی از رئیس دولت اصلاحات منتشر کنند

  محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه دادستانی تهران اخیرا در جلسه‌ای با مسئولان رسانه‌ها اعلام کرده حق ندارند، نامی از رئیس‌جمهور سابق ببرند و دلیل این اقدام چه بوده است، گفت: دستگاه قضایی می‌تواند به عنوان یک اتهام می‌تواند در مورد کسانی که با تصمیم شورای امنیت ملی و یا قوه قضائیه سران فتنه محسوب می‌شوند به رسانه‌ها دستور بدهد، در مورد این فرد نیز دادستانی تهران دستور داده رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطلبی از وی منتقل کنند و این دستور هنوز باقی است و براساس صحبتی که دادستان تهران داشتم این دستور هنوز باقی است و اگر احیانا رسانه‌ای تصویر یا مطلبی از این فرد منتشر کند برخورد می‌شود.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دادگاه علنی،عادلانه و قانونی با امکان حضور وکیل مدافع
   فقط همین !
   فتنه فتنه کردن فایده نداره. فقط دادگاه !

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان