میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 فوریه 2015 ساعت 1:30 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی, فرهنگ و هنر 45 دیدگاه 3,806 بازدید

از «ايرجي» كه آقاي تئاتر لارستان لقب گرفت تا اعتراضي كه با كيك تولدي خاموش شد!

آنچه در اختتاميه جشنواره نمايشنامه خواني لارستان گذشت

از «ايرجي» كه آقاي تئاتر لارستان لقب گرفت تا اعتراضي كه با كيك تولدي خاموش شد!

آفتاب لارستان: پس از سه روز اجراي فشرده‏ ي نمايشنامه خوانيِ ۱۴ گروه تئاتر از سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان حالا همه در انتظار اعلام نتايج گروه و نفرات برتر در مراسم پاياني اين جشنواره هستند. تمام صندلي هاي تالار وحدت لار همزمان با ساعت ۷ شب پنجشنبه ۳۰ بهمن پر شده و مراسم به صورت ناباورانه اي با فقط ۱۵ دقيقه تاخير آغاز مي شود!

قرائت قرآن، پخش سرود ملي و سرود لارستان همگي در كمتر از ۱۰ دقيقه انجام شد و حسين سخاوتي به عنوان مجري مراسم كلام خود را آغاز كرد. وي كه ظاهرا برخلاف اجراهاي قبل دچار خودكنترلي شديدي است از رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان براي سخنراني آغازين مراسم دعوت كرد.

رفعت حقيقي از بانيان و عاملان جشنواره تقدير كرد

«سيدعلي اصغر رفعت حقيقي» داشت سلام و احوال مي كرد كه «ايرج الهياري» نشسته بر برانكارد به همراه برادر و همسرش وارد سالن شد. همه سالن به احترام او از جا بلند شدند. رفعت حقيقي در اين وقفه ايجاد شده سعي كرد از الهياري بگويد: اينكه اين تئاتري باسابقه، ۱۴ سال پيش بر اثر سانحه رانندگي دچار عارضه نخاعي شده و پس از آن به جبري ناخواسته از صحنه نمايش به خلوت خانه منتقل شده است. وي البته اضافه كرد كه اين اواخر سعي كرده نمايشنامه نويسي كند و عنوان تراژيك آن را نيز «تراكتور» گذاشته است!

IMG_3985

ايرج كه در رديف جلوي سالن آرام گرفت، رفعت حقيقي به سخنان خود ادامه داد. او ابتدا از كلي اشخاص و اداره و نهاد تشكر كرد و اجراي اين جشنواره را به همت آنها دانست؛ از مريدي مديركل ارشاد فارس و نجيب زاده فرماندار و جعفرپور نماينده مجلس تا شهرداري لار و معاونت فرهنگي او و البته تك تك داوران مراحل بازخواني، بازبيني و آن سه نفر آخر يعني «ميكائيل شهرستاني»، «احمد آرام» و «مهرداد ابروان» كه در اين مراسم نيز حضور داشتند.

رئيس اداره ارشاد لارستان كه از قبل خبر حضور مديركل را نيز داده بود در اين باره گفت: دكتر مريدي در راه آمدن به لار بود و تا جهرم هم آمدند كه با تلفن استاندار و ايجاد كاري مهم به شيراز بازگشته اند. او همچنين خبر از در راه بودن «اميدبخش» معاون هنري اداره كل ارشاد داد.

دو خبر خوب

دبير جشنواره نمايشنامه خواني لارستان در ادامه كلي از جوانان به قول خودش پرانرژي و خستگي ناپذير در دبيرخانه جشنواره تقدير كرد كه در يك ماه آخر منتهي به جشنواره به صورت شبانه روزي تلاش كرده اند. او گفت كه اين جوانان با وجود كمبود امكانات تمام امور جشنواره را مديريت و اجرا كرده اند؛ از انتشار بولتن و خبرنامه به صورت روزانه با ۱۹ شماره تا ساخت كليپ و دكور و مديريت اسكان و تغذيه و اياب و ذهاب مهمانان و اضافه كرد كه دلگرمي من همين جوان ها بودند و البته پيشكسوتان عزيزي كه ما را حمايت نمودند.

وي همچنين خبر از تقبل ساخت مجتمع قرآني، فرهنگي، هنري توسط خير لاري «علي عليشيري» داد كه قرار است در كنار همين تالار وحدت در مساحت ۳۰۰ مترمربع با نام شهيد «غلامحسين عليشيري» ساخته شود. رفعت حقيقي همچنين به كلنگ زني سايت اداري جديد ارشاد در ۴ طبقه و با حدود ۳ هزار مترمربع اشاره كرد كه البته تحقق آن را به همت نماينده و فرماندار و مديركل مرتبط دانست.

پايان بخش سخنان رفعت حقيقي بيان اين نكته بود كه پيش از ورود او تصميم و مقدمات برگزاري اين جشنواره توسط «آيدا هاشمي» سرپرست پيشين ارشاد لارستان فراهم شده بود و به اين ترتيب از او كه در مراسم حاضر بود دعوت كرد تا لوح تقديري را از دست فرماندار لارستان تحويل بگيرد.

هنرنمايي خالو راشد با يك نقيضه

در ادامه مراسم كليپي از پشت صحنه فعاليتهاي گروه اجرايي جشنواره پخش شد كه «عليرضا جمشيدي» كاراكتر اصلي آن بود و خيلي مودبانه آموزش مي داد براي برگزاري جشنواره بايد يواشكي از درس و مشق و خانه و خانواده جيم شد!

«راشد انصاري» يا همان خالو راشدِ معروف يعني شاعر طنزپرداز لارستاني-هرمزگاني! نفر بعد بود كه پشت تريبون رفت و شعر يا نقيضه معروف تر از خود يعني «دار» را خواند و حسابي حاضران را به وجد آورد. دليل اين اسقبال و تشويق البته غير از محتواي جسورانه شعر، شايد تعريفي بود كه او به نقل از استاد ميركزازي از لارستاني ها كرد و گفت: «اگر مي خواهيد ايراني باشيد و ايراني بمانيد بايد لارستان و مفاخر لارستان را بشناسيد.»

 

فرماندار لارستان حرف دل هنرمندان را زد

فرماندار لارستان نفر بعد بود كه به درخواست مجري پشت تريبون قرار گرفت. او كه تاكنون كمتر در بين هنرمندان ظاهر شده بود در عوض در همين برنامه سخناني گفت كه بارها و بارها مورد تشويق هنرمندان قرار گرفت. از اظهار ناراحتي بابت «خودسانسوري» هنرمندان گرفته تا تعريض به آنها كه بجاي مفسدان اقتصادي از هنرمندان مي ترسند! با اين حساب اگر دوست داريد سخنان كامل فرماندار را بخوانيد (اينجا) برويد.

IMG_3879

ايرج الهياري آقاي تئاتر لارستان شد

بخش بعدي برنامه پخش كليپي با عنوان «آقاي تئاتر لارستان» بود. عنواني كه سازندگان آن براي ايرج الهياري انتخاب كرده بودند. در اين كليپ تاثيرگذار بخش هايي از اجراهاي ماندگار و تحسين شده ايرج پخش شد كه براي عده اي نوستالژيك و براي عده اي ناراحت كننده بود. خصوصا پايان بندي كليپ كه با اين جمله بود: «ايرج الهياري پرونده هنري خود را با حادثه اي ناخواسته بست».

IMG_3912

به محض اتمام كليپ و نام بردن مجري از ايرج تمام حاضران بار ديگر از جا بلند شدند و صداي آدم هاي زيادي كه او را به آغوش كشيدند و او را بوسيدند در ميان تشويق هاي پياپي حاضران گم شد. پس از آرام شدن سالن اين ايرج بود كه به سختي شعر «منت خداي را» خواند و به راحتي آتش به جان حاضران انداخت! او سپس تا توانست از همسرش تشكر كرد و از او و خدايش خواست ايرج را ببخشند. در اين حين «اميد بخش» معاون هنري و «هنرجويان» مسئول واحد هنري اداره كل ارشاد وارد سالن شدند و مورد تشويق قرار گرفتند.

تقدير از خانواده هاي سه شهيد هنرمند لارستان

در ادامه برنامه «هادي حبشي» خواننده نام آشناي پاپ لارستان دو آهنگ اجرا كرد و سپس مجري برنامه از خانواده هاي سه شهيد هنرمند لارستان يعني «محمدجعفر زرگري»، «نادر وفايي فرد» و «ناظم عسكري زاده» خواست به روي صحنه بيايند و تقديرنامه هاي خود را از دست مسئولان و داوران بگيرند.

IMG_3937

بخش بعدي برنامه اجراي بداهه «محسن بشيري» بود كه البته منظور از اجرا فقط يك سخنراني پراكنده و طلبكارانه بود كه البته خودش اين پراكنده گويي را نقطه قوت اظهاراتش عنوان كرد. طلبكاري از همه كس و  اعتراض به همه چيز! از سخنان فرماندار در همين جلسه تا جواني كه سوت زد و حاضراني كه كف زدند!

قرائت پرحاشيه نتايج جشنواره

پس از آن نوبت به بخش اصلي برنامه يعني بيانيه هيئت داوران و اعلام نتايج رسيد. ميكائيل شهرستاني به روي سن آمد و پس از بيان اينكه تمام تلاش هيئت داوران قضاوتي منصفانه بوده به دو نكته اشاره كرد: اول از عدم دخالت مسئولان جشنواره و ارشاد در داوري تقدير كرد و اعتماد آنها به هيئت داوران را ستود. دوم از فرماندار لارستان بابت بيان اظهارات صريح و دقيق تشكر كرد و از رفعت حقيقي رئيس ارشاد لارستان و رقيه ارشادي مسئول انجمن نمايش بابت زحمات زيادشان تقدير نمود.

شهرستاني سپس آراي داوران و نفرات و گروه هاي برتر را اعلام كرد. نتايج را از (اينجا) بخوانيد.

وقتي نماينده داوران اولين عنوان برگزيده نمايش «مجلس ضربت زدن» را اعلام كرد حاشيه اصلي مراسم يعني اعتراض چند نفر از اعضاي گروه تئاتر آرش شكل گرفت. اسماعيل بلندگرامي و حجت ستوده نيا با صداي بلند اين گروه را متخلف خواندند و اهداي جايزه به آنها را نقض قانون بيان كردند. دليل خود را نيز تايم بلندتر اين اجرا از فيلمي عنوان كردند كه براي هيئت بازبين فرستاده بودند. روند برنامه با اين حاشيه براي دقايقي مختل شد تا اينكه رفعت حقيقي پشت تريبون آمد و تلاش كرد با بيان مهمان نوازي لاري ها و اينكه امشب شب شيريني است، قصه را تمام كند. چند لحظه بعد تعدادي از افراد معترض سالن را ترك كردند و بار ديگر آرامش به تالار وحدت بازگشت.

IMG_4156

پايان خوش تمام قصه هاي ايراني!

پس از اعلام كامل نتايج و سرو صدا و سوتِ بلند نفرات برگزيده و خصوصا گروه كازروني، رفعت حقيقي با بيان يك خبر همه را غافلگير كرد. او امشب را شب تولد ميكائيل شهرستاني عنوان كرد و بلافاصله كيك تولدي با چندين شمع روشن رويش مقابل شهرستاني قرار داد. صداي تشويق و خواندن تصنيف «يار دبستاني» توسط حاضران ميكائيل شهرستاني را ابتدا بهت زده كرد، سپس اشك او را درآورد و در انتها اين تصنيف را با حاضران همنوايي كرد. اين صحنه پراحساس با آمدن بلندگرامي و ستوده نيا روي سن و روبوسي با شهرستاني تكميل شد.

اين هيجان و پايان خوش و دراماتيك باعث شد تا حاضران عليرغم باقي ماندن چند آيتم ديگر از برنامه، به صورت خودجوش از صندلي ها بلند شوند و به اين مراسم به يادماندني پايان دهند.


45 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  بهتر است اگر قرار باشد جشنواره ی منطقه ای یا استانی در لار برگزار شود از گروه های شهر های دیگر بخواهیم بیایند و کارهایشان را برای ما اجرا کنند و جایزه یشان را بگیرند و بروند و از لار هم هیچ گروهی شرکت نکند، اینطور خیلی سنگین و رنگین تر است، زیرا حداقلش اینست که در شهر خودمان و جلوی روی خودمان حقمان را نمی خورند

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  متاسفم برایتان که اسمی ازببه یعقوب وبچه هاد گروه آزاد برده نشد گروهی که با ۲۳سال نمایش طنز بیشترین طرفدار را دارد وتنها گروه فارس است که به خارج از کشور رفته وبرنامه اجرا کرده این هم یک نوع حق کشی

 3. محمد اسماعیل بلندگرامی گفت:

  0

  0

  با سلام. خدمت دوستان آفتاب عرض میکنم که اعتراض هنوز خاموش نشده. مسئولین برگذاری باید در جلسه ای با حضور دوستان به نقد و بررسی عملکرد جشنواره بپردازند. در غیر اینصورت همیشه هنر و عملکرد هنری شهرمان را سر جای قبلی خود میبینیم. باشد که بپذیرند و پاسخگو باشند. و در پاسخ به اشخاصی که میفرمایند باید اعتراض در قالب نامه و مکتوب میبود عرض کنم که نامه ای که قرار است در کشو میز اقایان خاک بخورد همان بهتر که به نگارش در نیاید حتی اگر به قول بعضی دوستان اعتراض زبانی دور از ادب باشد به.باتشکر

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   رییس انجمن نمایش درپاسخ شما گفتند از او برای گرفتن حقتان در شیراز تقاضایی نکرده اید. این که مسولی بیاید منتظر باشد تا از او برای احقاق حق تقاضای رسیدگی شود خودش یک درد بی درمان است و البته خیلی خنده دار. با این عملکرد مسولین پیشین انجمن پیش چشممان شیرین شدند.

  • سلام گفت:

   0

   0

   رییس انجمن خیلی حرمت کرد پرده ای رو باز نکرد تا ابروتون حفظ بشه. به نظرم نبایدحرمت بذارن و سکوت کنند. بابد شفاف صحبت کرد که این گروه چه کردن در شیراز

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مسولین پیشین. چطور جشنواره های قبل که دبیر جشنواره باشه . متن اش در جشنواره باشه و مقام نویسندگی بیاره هیچ کس اعتراض نکرد که خطاست . هاا . در همین جشنواره گروه ارش هیچ جوایزی نبرد پس چرا اعتراضی نکردین

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اعتراض شما وارد نیست آقای بلندگرامی . تنها کسی که حق اعتراض داره بچه های شرکت کننده در جشنواره . کاسه داغ تر از آش نشو و به نفع خودت استفاده نکن.

 4. هنرمند گفت:

  0

  0

  متاسفانه بي نظمي حاكم بود بر برنامه ….كليپ هم جالب نبود ….اوج برنامه يا نقطه مثبت برنامه تقدير از ايرج بود وبس … بقيه برنامه در خور جشنوازره منطقه اي نبود… دو خانم روي سن براي اهداي جوايز…رف ت وامد بسيار زياد پشت سن كه قابل ديدن بود… وموسيقي پاپ جايي در مراسم نداشت …حداقل سنتي معروف خودمون اجرا ميشد…. و…..ولي براي بچه هاي جوان كه تجربه اول بود ..بد نبود اميدواريم در برنامه هاي ديگه از تجربه بالاي ديگران استفاده بشه…

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اگر نقدی برای روند اجرایی جشنواره هست باید بر آقای مقیمی باشه که خیلی به قولی […] کردن

  • ناشناس 2 گفت:

   0

   0

   چرا موسیقی پاپ جایی نداشت تو این برنامه ؟ مگه نمایشنامه خوانی سنتیه ؟ تعزیه خوانی که نبوده. رفت و آمدهای پشت سن مگه چقدر و به چه دلیل بوده که شما میایی عنوان میکنی ؟ قابل دید بوده که بوده مسیر مخفی که وجود نداشته….

 5. رضا گفت:

  0

  0

  سلام
  راشدانصاری واقعا شعرهای طنزش عالی است
  آفرین به این افتخار لارستان

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  ای بابا

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  خ ارشادی پس از پایان موعد متن مجلس ضربت زدن را به بازخوان تحمیل کرده و با وجود اطلاع از تخلف زمانی گروه مربوطه هیچ عکس العملی نشان نداده او که باید مدافع هنرمندان در فارس باشد از احقاق حق کسانی که به او رای دادند عامدانه خود داری کرد مسولین ارشاد هم همش به فکر مهمان نوازی و خرید میوه و شیرینی و کباب فولاد بودند. آن چه به دست آمد شناخت واقعی دوستان بود.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  معترضین نباید گول کیک وشیرینی می خوردند چون اعتراضشان به حق بود.

 9. محسن گفت:

  0

  0

  این ناشناس کیه؟
  به نظر من هیچ یک از پیام های ایشون ارزش تایید کردنو ندارن….
  همه اش غر غر غر…و تفرقه!
  بابا دولت پاکدست شما رفت پی کارش!
  به قول خودت
  ای بابا

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست گل مشنگم!
   موقع ارسال نظر، اگه در قسمت
   {نام (اختیاری)} چیزی ننویسی، نظرت به اسم { ناشناس } ثبت میشه
   پس اینقدر نگو ناشناس کیه، قطعا یک نفر نیست
   یکی از این ناشناس ها منم و خیلی هاش من نیستم
   پس دنبال ناشناس نگرد

 10. محمد اسماعیل بلندگرامی گفت:

  0

  0

  دوستان ما تنها به احترام ایرج اله یاری که مراسم به ایشان تعلق داشت برگشتیم توی سالن. بعد هم به رسم ادبی که همیشه مدعیش بودیم از اقای شهرستانی عذرخواهی کردیم که اعتراض ما به داوری نبود و جایزه، بلکه به مسولین و همشهریان برگزار کننده بود..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اعتراض ات کاملا برنامه ریزی شده که به هدف شوم برسی

  • سلام گفت:

   0

   0

   حرفت طنزه. اعتراض به داوری نبوده؟! چه ربطی به مسولین داره !!!!پس مشخصه هدف شما ها چی هست.

 11. 0

  0

  صریح می گویم:
  […] و دیگر مسئولان به اصطلاح اتاق فکر این جشنواره:
  به دلایل زیر مجبور نیستید جشنواره برگذار کنید. شمایی که توان مدیریتی (چه نرم افزاری چه سخت افرازی) ندارید مگر همچون کودکی که بهانه آب نبات چوبی گرفته است مجبورید جشنواره برگذار کنید؟!!! این نوع تفکر و مدیریت و جشنواره جالب، عجیب و دردآور است. فکری به حال خودتان و شهرتان کنید که در شهر ما هیچگاه از این خبرها نبوده، نیست و نخاهد بود و نخاهیم گذاشت.
  ۱: اجراییات جشنواره: از غذا گرفته تا خابگاه تا سرویس مسخره تا بولتن تا کمک هزینه به گروه ها تا انتخاب سه تیم داوری بدون فکر و قطعا الابختکی و گوتره ای.
  در تمام موارد ذکر شده یا ناقص بود یا اصلا نبود. اوه اوه سرویس دهی غذارو که دیگه نگو
  ۲: نمایشهای اجرا شده در جشنواره که مثلا در مرحله نهایی راه یافته اند در حد یک جشنواره محلی روستایی هم نبود چه برسد به منطقه ای. واقعا متاسفم
  ۳: رک بگم: لابی بازی و پچ پچهای درگوشی و رفیق بازی که […] زد به آرا جشنواره رفت. لابی که از نظر من از مرحله بازبینی شروع شد و هدایت شد و به آرا نهایی رسید. هدفی که از شیراز کنترل شد. طوریکه نه تنها حق گروه های بدبختی که از راه دور بدون ریالی کمک هزینه آمدند خورده شد بلکه حق کارهای خود لار هم به وضوح خورده شد.
  توضیح اینکه اون بدبختی که از بوشهر و بندرعباس و دیگر شهرها با هزینه شخصی آمدند و حداقل فقط سیصد هزارتومان پول بنزینشان شده بود… اه اه اه
  ۴: به نظر من کارهای شیراز صددرصد تخلف کردن نه به خاطر دلیلی که گروه ارش اعلام کردند بلکه به این دلیل که اصلا نمایشنامه خانی نبودند. جاده قصه خانی بود و مجلس ضربت خوردن صحنه ای. نمایش مجلس ضربت خوردن هیچ نشانه ای از نمایشنامه خانی نداشت. ههه جالبه. درصورتیکه موضوع جشنواره نمایشنامه خانی بود. بهیچ عنوان حق این دوگروه نبود و فقط و فقط و فقط لابی و پارتی جوایزو به این دوگروه داد.
  برای شیراز متاسفم که پرچمدار تئاتر فارس است و برای لارستان بیشتر که براحتی حقشان را خوردند.
  دوستان هنرمندان مسئولین اگر نمیتوانید که نشان دادید نمی توانید لطفا جشنواره برگذار نکنییییییییید. کات
  منم در آن جشنواره بودم و ای کاش نبودم

 12. ... گفت:

  0

  0

  سلام
  به نظر من دبیر جشنواره اقای رفعت حقیقی و دبیراحرایی خانم ارشادی یک جلسه نقد و بررسی در تالار شهید امامی همراه با اطلاع رسانی به همه ی هنرمندان” ارزشی و غیر ارزشی، چپ و راست و بسیحی و ملحد و.. ” را بندازن، که واسه نقد جشنواره زیر پست های یک سایت نظر ندیم.
  در فضای گفتگو نقد کنیم و جواب بگیریم…

  امیدوارم اداره ارشاد اینکار رو انحام بده
  از اقای منشی خواشمندم که این مطلب رو به گوش رفقاشون تو ارشاد برسونن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خب پس دبیر جشنواره به قول شما خانم ارشادی نیست!!!! پس اعتراضی هم وارد نیست.
   استارت این جشنواره قبل از امدن رفعت حقیقی و مقیمی بوده . خیلی ظلم ها کردن آقای […]

  • ابراهیمی گفت:

   0

   0

   قربان آیا اونجا در جلسه حضوری هم میتونید بدون نام و به صورت ناشناس اظهار کنید؟
   در این فضای بسته کامنت هم نعمتی هست!

  • ... گفت:

   0

   0

   “ناشناس” جان،دبیر اجرایی که خانم ارشادی هست و اعتراضی هم وارد هست به ایشون، به اقای رفعت حقیقی هم اعتراض وارده//

   چه ایرادی داره نقض های جشنواره مشخص بشه که سال بعد بهتر برگزار بشه!!!

   آقای ابراهیمی، من حاضرم در جلسه حضوری هم صحبت کنم.. .

 13. لار88 گفت:

  0

  0

  مشکل تءاتر لار ایینه که هر کی رییس ارشاد میشه میخاد ناکارمدیشو با جشنواره پر کنه . برگزاری جشنواره نمایشنامه خوانی بدترین انتخاب ممکن بود . چرا که هیچ کمکی به هنر نمایش نمکنه و مثل جزی از کل میمونه و یه کار ناقصه

  • Z گفت:

   0

   0

   خانم يا اقاى نسبتا محترم شما از نمايشنامه خوانى چى ميدونى اگه بيان درست نباشه تاتر هم به درد نميخوره

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این جشنواره قبل از آمدن آقای رفعت حقیقی به عنوان رییس ارشاد بوده و بعد از اون مسئولیتش به ایشون محول شد
   فقط برای اطلاع!!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   پس اقای رفعت حقیقی و دوستان از آب گل آلود ماهی گرفتن !!!!

  • لار88 گفت:

   0

   0

   در جواب z باید بگم اگه شما تاتر میدونستی متواضع بودی پس معلومه هیچ چی حالیت نیست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خیر دوست عزیز
   از آب گل آلود ماهی نگرفتند، بلکه جشنواره به ایشان تحمیل شد

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  مسئولین محترم اگه نمیتونین جشنواره برگزار کنید خب نکنید. برای بچه های زحمتکش لار واقعا دلم سوخت اینجور که من فهمیدم برنامه ریزی شده نبود چون اونا اماده ی گرفتن چند جایزه ی اولی بودن ولی با دلی شکسته از سالن بیرون رفتند

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی جشنواره رو آقای رفعت حقیقی و مقیمی به نام خوذ بزنند همین میشه. اقای مقیمی […]

 16. محسن گفت:

  0

  0

  دوست مشنگ ناشناسم!
  منظور من این بود که بیشتر این ناشناس ها یک نفرند جیگر!! چون اگه ریگی به کفشش نبود که با مشخصات می اومد!!
  حالا این وسط اگه یک ناشناس دیگری هم پیدا شد از پیامش و زبانش مشخصه علامه جان!

 17. م . ر گفت:

  0

  0

  چرا جشنواره نمایشنامه خوانی ؟ اینکه بخواهیم یک بخش از تمرین نمایش روا در قالب جشنواره برگزار کنیم همانند مشق ( اتود ) هنرمندان نقاش است برای یک خلق یک اثر هنری . آیا هر مشقی باید در معرض دید و قضاوت عموم قرار بگیرد ؟ نمایشنامه خوانی در واقع بستری است برای ارائه ی دست نوشته های نویسندگان تازه کار و یا آثاری که قابلیت اجرای صحنه ای را ندارند .
  جشنواره نمایشنامه خوانی زمانی معنا ، اصالت و ارزش دارد که پس از برگزاری دوره های نمایشنامه نویسی شما بخواهید آثار نویسندگان کلاسها را برای عرضه و نقد و خوانش بدست کارگردان و نمایشنامه خوان بدهید تا به قدرت نویسندگی و آگاهی از ضعف ها و کسب تجربه کمک کنید با کمترین هزینه ی ممکن . متن ، ساختار ، دیالوگها و شخصیت پردازی وگره های نمایش و اوج و فرود و…را به چالش کشاند وگرنه خوانش چند متن تکراری که عمدتا بصورت صحنه ای اجرا شده است هیچ کمکی به تاتر لارستان که همه آن را با نمایش صحنه ای میشناسند نمی کند و باید اذعان کرد نمایشنامه خوانی شاخه ای از تاتر و در کنار نمایش های خیابانی و عروسکی و… نیست بلکه برشی از مراحل اولیه ی تمرین است .آن چیزی که از نمایشنامه خوانی اهمیت دارد فقط و فقط صدای بازیگران است که میشود آن را از طریق فضای مجازی و همین سایت به گوش مخاطبان رساند و برگزاری هبا زینه های هنگفت و بخصوص استفاده ازنامداران هنر نمایش در بخش داوری چه چیزی به هنرمندان افزود ؟ بولتن جشنواره چقدر بار آموزشی داشت ؟ چند کارگاه آموزشی برگزار شد و آثار و بازخورد جشنواره به جز درگیری بر سر داوری ها و برش چندین کیک چه عایدی داشت ؟

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه با وجود وقوع چنین اتفاقی و اینکه در کل تئاتر و مردم لار توسط افرادی خود خواه و خود فروخته مورد بی حرمتی قرار گرفت، هنوز هم میبینیم که ما بچه های تئاتری خود خواهانه به دنبال منافع خود هستیم
  دوستان عزیز
  این اتفاق برای همه ی ما افتاده، همه ی ما در گذشته اشتباهات زیادی داشته ایم و اگر بخواهیم باز به آنها ادامه دهیم وضعیت تئاتر ما بهبود نخواهد یافت، علت چیست که هنوز نمی خواهیم قبول کنیم که همه به گونه ای مقصر بوده ایم؟ چرا هنوز دنبال اینیم که همه ی حق ها را به خود بدهیم؟
  تا امروز هم به همین شیوه پیش رفته ایم و به این روز افتاده ایم، دوست دارید این اتفاقات ادامه پیدا کند؟
  خراب کردن که کاری ندارد، این ساختن است که سخت است
  به تئاتر شهرتان فکر کنید نه گروه و شخص خودتان و به دنبال حل مشکل در کل باشید، دنبال این نباشید که همیشه حرف خودتان را به کرسی بنشانید و اگر حرف و نظر شما مورد استفاده قرار نگرفت در پی تخریب و ویرانی برنیایید، البته در تئاتر ما بهتر است برای اجماع نظر ها به رای گیری متوسل شد، هر چند اگر نظر کسی رای نیاورد نباید از تئاتر و محیط تئاتری دوری نکند
  اگر فکری اساسی و ریشه ای نکنیم وضعیت ما همیشه به همین منوال خواهد بود و هر روز بدتر از قبل خواهد شد
  باید به جایی برسیم که حتی اگر رقیب هم باشیم اما اگر یکی از ما برنده شد( صد البته برد ظاهری،چون باید در انسانیت برنده باشیم) برد او را برد خود بدانیم
  همه ی اینها را قبول دارم که در تئاتر لابی بازی بسیار است چه در لار چه در کل ایران، حتی خود شما هم اگر دستتان برسد این کار را خواهید کرد، پس چگونه توقع دارید که این عمل در مورد خود شما اعمال نشود، همیشه دست بالای دست بسیار است و روزی گریبان خودتان را هم خواهد گرفت ( که گرفت ) البته باخت شما باخت ما هم بود، بردتان هم برد ماست، اما ببینید شما هم نسبت به دیگر بچه های تیاتر لار همین حس را دارید، حتما شنیده اید که به حساب خودتان برسید قبل از آنکه به حسابتان رسیدگی شود، پس خود را در ترازوی وجدانتان بگذارید و ببینید چقدر دلتان با دیگران صاف بوده است، در غیر این صورت هیچگاه منتظر بهبود اوضاع نباشید
  به امید روزی که دلهایمان و کردارمان با هم یکرنگ و یک رو باشد

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  پیشنهاد استخدام در اداره ی […]، پیشنهاد وسوسه انگیزی است و به خاطر آن بعضی ها می توانند همشهریان خود را بفروشند
  بزودی خواهید دید

 20. درجواب آقای بلند گرامی گفت:

  0

  0

  آقای اسماعیل بلند گرامی باید بعرضتون برسونم شما خودتون چنوقت پیش توی جشنواره استانی کاری کردید که سراسر تخلف و تقلب بود و کار اقتباسی که چه عرض کنم کاری کاملا کپی به روی صحنه بردید! کاری که خود داوران اذعان به این داشتند که میزان به میزانش کپی نمایش شایعات اثر رحمان سیفی آزاد هستش این مساله رو من از خودم نمیگم و نگفتم خیلی از دوستانتون و بچه های اداره ارشاد هم شنیدن و در جریان هستن بنظر من خانم ها هاشمی و ارشادی توی اونشب واقعا در حق شما لطف کردن که هیچی نگفتن.چون واقعا زحمات زیادی براتون کشیدن هرچند نیازی هم نبود برای کار کپی زحمتی بکشن.و حالا سوال من اینه آیا همچین کار متقلبی اصولا جای حمایت و دفاع داره!؟ شخصا جای هرکدام ازاین افرادی که اونشب اسمشون آوردید بودم همونجا پامیشدم و تک تک حرفاتون که واقعا هیچی پشتش نیست رو اثبات میکردم.واقعا دلم میسوزه واسه امثال حجت ستوده نیا، فاطمه قوامی و بقیه بچه هایی که اینهمه تلاش میکنن و انقد دقیق به کارشون اهمیت میدن اما این بلا سرشون میاد.امیدوارم هرچه سریعتر حق به حق دار برسه…

 21. زبان تند گفت:

  0

  0

  دیگر با برگذاری چنین جشنواره ای آبروی استان را در جنوب کشور نبرید.
  دیگر شهرستانهای استان فارس آبروی هنریشان را از سر راه نیاورده اند آقایان
  تمام

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  مسئول انجمن نمایش لارستان به عضویت هیئت مدیره تئاتر استان درآمد
  چند کامنت بالاتر این قضیه را گوشزد کردم، حالا تحویل بگیرید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اين موفقيت را به ايشان تبريك ميكوييم ولي واقعيت اين است كه وي در ميان تاتريهاي ﻻر جايكايي ندارد

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا رحم کند!!!
  کسی که در پست مسئول انجمن نمایش چنین […]، حال که به پستی بزرگتر در اداره ی کل دست یافته چه خواهد کرد

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  تبریک به خانم ارشادی

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بله، واقعا هم تبریک!!!
   عواقبش را دیده ایم، از حالا به بعد هم باید منتظر بدترش باشیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان