میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 551 بازدید

از «بازار بزرگ» درحال ساخت لارستان بیشتر بدانید/ پروژه ای مدرن با هدفی خیر

از «بازار بزرگ» درحال ساخت لارستان بیشتر بدانید/ پروژه ای مدرن با هدفی خیر

نام بازار «بزرگ لارستان» را تاکنون حتما شنیده اید. این پروژه بزرگ تجاری، فرهنگی، ورزشی و گردشگری ۵ شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت با حضور فرماندار ویژه لارستان، دیگر مسئولان شهرستان و سید حسین آیت اللهی متولی موقوفه و فرزند ارشد مرحوم آیت الله العظمی آیت اللهی و تعدادی از سرمایه گذاران و معتمدان شهر لار کلنگ زنی شد.

این پروژه در زمینی به مساحت ۲۹ هزار مترمربع در بخش شمال غربی محدوده شهر جدید لار و در امتداد بلوار غدیر واقع شده و شامل امکانات رفاهی، خدماتی و تجاری متعددی مثل رستوران، کافی شاپ، شهربازی کودکان، پارکینگ، بانک، صرافی، آژانس‌های مسافرتی در کنار چندین و چند فروشگاه عرضه‌کننده طیف وسیعی از نیازهای کالا و خدمات است.

مراحل مطالعاتی این پروژه در سال ۹۴ آغاز و در سال ۹۵ با رای کمسیون ماده ۵ منطبق بر طرح کالبد شهری به تجاری، تفریحی تغییر کاربری یافت و پس از طی مراحل قانونی اعم از طراحی و پرداخت عوارض ۲۳مردادماه امسال پروانه ساختمانی آن صادر گردید.

گفتنی است منافع حاصله از سهم موقوفه که متعلق به مسجد کوریچان لار است در اجرای نیات واقف در جهت عمران و آبادی شهر خواهد بود.

لازم به ذکر است زمین پروژه مذکور تحت پلاکهای ۵۷۵۲ و ۶۷۶۸ از جمله موقوفات مسجد کوریچان به تولیت سید محمد حسین آیت اللهی می باشد که در سال۱۳۳۶به نام موقوفه مذکور ثبت گردیده است. مدارک مربوط به مالکیت و تولیت و پروانه ساختمانی را نیز در ادامه می بینید:

*تایید و تنفیذ تولیت آقای سید محمد حسین آیت اللهی توسط آقای شیخ عبدالله انصاری

*احکام قانونی مراجع قضایی مبنی بر تولیت آقای سید محمد حسین آیت اللهی بر کلیه موقوفات تحت تولیت حضرت آیت الله آیت اللهی از جمله کلیه موقوفات مسجد کوریچان

*وقف نامه حضرت آقا که جناب آقای سید محمد حسین آیت اللهی را متولی کلیه موقوفات تحت نظر خودشان قرار دادند

*مدارک ثبتی سال ۱۳۳۶

*پروانه ساختمانی

 


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ضمن تشكر از آقاي حسين آقا آيت اللهي و بيت معظم حضرت آقاي بزرگ لارستان كه در اين اقدام بزرگ گام برداشته اند كه باعث عمران و آباداني شهر مي شود . در اين گزارش توضيح داده نشده كه آيا اين مغازه ها مجاني در اختيار جوانان شهر قرار ميدهند و يا با اجاره بسيار بسيار كمتر از عرف رايج شهر واگذار ميگردد و يا به چه نحوي واگذار ميگردد ؟؟؟؟؟؟ لطفا توضيح دهند .

 2. بی بی و باباجی گفت:

  0

  0

  جالبه پروانه ساختمان کاربری مسکونی هست . چطور میشه با این پروانه تجاری ساخت ؟؟

 3. نا شناس گفت:

  0

  0

  ظاهرا موقوفات بیت، از ثروت مدیر عامل گوگل هم بیشتر است.
  سوال: آيا به اين اموال ماليات هم تعلق مي گيرد؟
  اين اموال چگونه و با چه شرایطي هزينه مي شود، سهم بيت چه قدر است؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان