میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 1,365 بازدید

از «بازار بزرگ» درحال ساخت لارستان بیشتر بدانید/ پروژه ای مدرن با هدفی خیر

از «بازار بزرگ» درحال ساخت لارستان بیشتر بدانید/ پروژه ای مدرن با هدفی خیر

نام بازار «بزرگ لارستان» را تاکنون حتما شنیده اید. این پروژه بزرگ تجاری، فرهنگی، ورزشی و گردشگری ۵ شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت با حضور فرماندار ویژه لارستان، دیگر مسئولان شهرستان و سید حسین آیت اللهی متولی موقوفه و فرزند ارشد مرحوم آیت الله العظمی آیت اللهی و تعدادی از سرمایه گذاران و معتمدان شهر لار کلنگ زنی شد.

این پروژه در زمینی به مساحت ۲۹ هزار مترمربع در بخش شمال غربی محدوده شهر جدید لار و در امتداد بلوار غدیر واقع شده و شامل امکانات رفاهی، خدماتی و تجاری متعددی مثل رستوران، کافی شاپ، شهربازی کودکان، پارکینگ، بانک، صرافی، آژانس‌های مسافرتی در کنار چندین و چند فروشگاه عرضه‌کننده طیف وسیعی از نیازهای کالا و خدمات است.

مراحل مطالعاتی این پروژه در سال ۹۴ آغاز و در سال ۹۵ با رای کمسیون ماده ۵ منطبق بر طرح کالبد شهری به تجاری، تفریحی تغییر کاربری یافت و پس از طی مراحل قانونی اعم از طراحی و پرداخت عوارض ۲۳مردادماه امسال پروانه ساختمانی آن صادر گردید.

گفتنی است منافع حاصله از سهم موقوفه که متعلق به مسجد کوریچان لار است در اجرای نیات واقف در جهت عمران و آبادی شهر خواهد بود.

لازم به ذکر است زمین پروژه مذکور تحت پلاکهای ۵۷۵۲ و ۶۷۶۸ از جمله موقوفات مسجد کوریچان به تولیت سید محمد حسین آیت اللهی می باشد که در سال۱۳۳۶به نام موقوفه مذکور ثبت گردیده است. مدارک مربوط به مالکیت و تولیت و پروانه ساختمانی را نیز در ادامه می بینید:

*تایید و تنفیذ تولیت آقای سید محمد حسین آیت اللهی توسط آقای شیخ عبدالله انصاری

*احکام قانونی مراجع قضایی مبنی بر تولیت آقای سید محمد حسین آیت اللهی بر کلیه موقوفات تحت تولیت حضرت آیت الله آیت اللهی از جمله کلیه موقوفات مسجد کوریچان

*وقف نامه حضرت آقا که جناب آقای سید محمد حسین آیت اللهی را متولی کلیه موقوفات تحت نظر خودشان قرار دادند

*مدارک ثبتی سال ۱۳۳۶

*پروانه ساختمانی

 


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ضمن تشكر از آقاي حسين آقا آيت اللهي و بيت معظم حضرت آقاي بزرگ لارستان كه در اين اقدام بزرگ گام برداشته اند كه باعث عمران و آباداني شهر مي شود . در اين گزارش توضيح داده نشده كه آيا اين مغازه ها مجاني در اختيار جوانان شهر قرار ميدهند و يا با اجاره بسيار بسيار كمتر از عرف رايج شهر واگذار ميگردد و يا به چه نحوي واگذار ميگردد ؟؟؟؟؟؟ لطفا توضيح دهند .

 2. بی بی و باباجی گفت:

  0

  0

  جالبه پروانه ساختمان کاربری مسکونی هست . چطور میشه با این پروانه تجاری ساخت ؟؟

 3. نا شناس گفت:

  1

  0

  ظاهرا موقوفات بیت، از ثروت مدیر عامل گوگل هم بیشتر است.
  سوال: آيا به اين اموال ماليات هم تعلق مي گيرد؟
  اين اموال چگونه و با چه شرایطي هزينه مي شود، سهم بيت چه قدر است؟

  • رحیم گفت:

   0

   0

   بیت سهمی ندارد اگر کمی به متن وقفنامه ممضی به امضا مرحوم اقا نگاه کنید متوجه میشکید که ان مرحوم متولی بعد تز خود را از دریافت حتی حق التولیه هم منع فرموده است

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  بله یعنی قرار است زمین را مجانی به اقاي […] بدهند که بازار بسازد و بعد روی هر واحد حداقل ۲۰۰ مليون قیمت بگذارند.
  آقا فرموده حق التوليه نگیرید پس نمی گیرند.

  چرا نامه اي که آقاي انصاري نوشته فاقد تاريخ است. مگر می سود نامه اي به اين مهمي فاقد تاريخ باشد.
  چرا اداره ي اوقاف در دادگاه بدوي حاضر نشده و دفاعي به عمل نياورده؟ مگر مي شود دولت نماینده حقوقي خود را براي دفاع نفرستد؟
  نامه ي حسن آيت اللهي هرچند مبتديانه اما صادقانه نوشته شده بود.
  بفرمایید “خیر” اين پروژه چيست
  “گفتنی است منافع حاصله از سهم موقوفه که متعلق به مسجد کوریچان لار است در اجرای نیات واقف در جهت عمران و آبادی شهر خواهد بود.”
  اين کار چگونه و توسط چه کسي انجام مي شود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان