میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 2 دیدگاه 688 بازدید

از تحلیل سفر استاندار تا تشریح فعالیت‌های کمیته امداد در نشست شورای شهرستان/ کمیسیون‌های شورا پویاتر می‌شوند

گزارش تصویری از جلسه بزرگترین پارلمان محلی لارستان

از تحلیل سفر استاندار تا تشریح فعالیت‌های کمیته امداد در نشست شورای شهرستان/ کمیسیون‌های شورا پویاتر می‌شوند

سومین نشست علنی و رسمی شورای اسلامی شهرستان لارستان با حضور ۱۳ نفر از اعضا در سالن جلسات شورای شهر لار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شورای شهرستان، در ابتدای نشست عبدالرحیم مقیمی رییس این شورا در سخنان پیش از دستور، از تلاش‌ها و پیگیری‌‎های مستمر و بدون چشمداشت شوراهای شهر و بخش و روستا تقدیر کرد و اظهار داشت: همه شوراهای اسلامی در تنظیم مصوبات خود، موارد قانونی را در نظر بگیرند تا در توسعه و پیشرفت مناطق مثمر ثمر واقع شده و بتوان برای تحقق قانونی آنها پیگیری کرد.

وی به سفر اخیر استاندار فارس به لارستان اشاره کرد و با انتقاد از فرصتِ اندکِ داده شده به شوراها به‌ویژه شورای شهرستان برای بیان مسائل، تصریح کرد: ما امیدواریم که مصوبات این سفر روی کاغذ باقی نمانده و شاهد توسعه و تحول جدی در شهرستان باشیم. مقیمی از پیگیری‌ها و تعاملات شورای شهرستان برای عملی شدن این مصوبات هم خبر داد و تأکید کرد: مسئولان باید شوراها را بیشتر به رسمیت بشناسند و خود نیز پاسخگوی عملکردشان باشند.

رییس پنجمین دوره شورای اسلامی لارستان همچنین از برخی شوراها برای برگزاری برنامه‌های خودجوش فرهنگی، ورزشی و مذهبی قدردانی کرد.

در این نشست که خانم مهندس یادگارفرد یکی از مشاوران شورای اسلامی شهرستان (در امور شهرسازی) نیز حضور داشت، اعضا هم ضمن انتقاد از کم توجهی برخی مسئولان نسبت به شوراها، خواستار پیگیری جدی نماینده مجلس، فرمانداری و دیگر مدیران شهرستان برای محقق شدن وعده‌های سفر استاندار شدند. تعدادی از اعضای شورای شهرستان نیز با گلایه از وضعیت اشتغال در برخی مناطق، بر تلاش بیشتر و پیگیری برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد مشاغل کوچک و دانش‌محور تأکید کردند.

مهمان ویژه سومین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان هوشنگ دلاور مدیر کمیته امداد امام خمینی لارستان بود که پس از حضور در میان اعضا، ضمن ابراز خرسندی از تداوم ارتباط و تعامل این نهاد خدمات‌رسان با نمایندگان مردم شهرها و بخش‌ها، گزارش کوتاهی از فعالیت‌های جدید کمیته امداد برای محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی ارائه کرد. دلاور به وام‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان اشاره کرد و در ادامه از طرح «پنل‌های خورشیدی» در پشت بام خانه‌های شهر و روستا به عنوان طرحی مهم برای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد یاد کرد و افزود: با همکاری شوراها و مردم، می‌توان این طرح را در همه مناطق گسترش داد و هیچ هزینه‌ای بر خانواده‌ها تحمیل نمی‌کند، بلکه ماهیانه مبلغی بابت تولید برق خورشیدی به آنان تعلق می‌گیرد. رییس کمیته امداد لارستان از آمادگی این نهاد حمایتی برای پرداخت هزینه سوادآموزی خانواده مددجویان، و هزینه تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان خبر داد و از همکاری‌ها و «نگاه محرومیت‌زدا»ی آقای مقیمی قدردانی کرد.

سحر یادگارفرد مشاور شهرسازی شورای شهرستان هم در این نشست، در جمع اعضا سخنرانی کوتاهی داشت. وی به دو موضوع «درآمد ناپایدار و ناکافی شهرداری‌ها» و «ضرورت بازدهی کودهای کمپوست» اشاره‌ای نمود و خواستار ارائه راهکار و بررسی موضوع در شوراهای شهر و روستا شد.

در پایان جلسه، مقیمی خواستار تشکیل کمیسیون‌های چهارگانه شورای اسلامی شهرستان و حضور فعال و جدی همه اعضا در این کمیسیون‌ها شد. کمیسیون‌های «اقتصاد و اشتغال»، «عمران و سرمایه‌گذاری»، «فرهنگی اجتماعی» و «بهداشت و درمان»، ۴ بخشی بود که اعضا به تناسب تخصص و علاقه‌مندی خود در آنها عضو شدند و مقرر شد به‌طور منظم جلساتی برگزار کنند تا مسائل مختلف شهرستان را بررسی و پیگیری نمایند.

پس از پایان نشست علنی، رییس و اعضای شورا از آموزشگاه تازه تأسیس پیرایشگری مردانه در لار که زیر نظر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند دیدن کردند. این آموزشگاه جوانان و علاقه‌مندان از شهرها و روستاها را با هزینه‌ای پایین‌تر از آموزشگاه‌های دیگر و حضور دو مربی حرفه‌ای آموزش می‌دهد. اعضای شورای شهرستان در این دیدار از خدمات و اقدامات کارآفرینانه مرکز فنی حرفه‌ای لارستان و چنین آموزشگاه‌هایی تقدیر کردند.


2 نظر

  1. لارستانی گفت:

    0

    0

    هر چقدر به شوراها بها داده شوند به نفع مردم وجامعه است چون اینها نمایندگان مردم وپارلمان محلی هستند

  2. شهروند گفت:

    0

    0

    مگه جلسه غیر علنی شورا هم داریم؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان