میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 171 بازدید

از تصویبِ شکل‌گیری شوراهای زکات روستایی تا ارائه مشوق‌ها برای کشاورزان و دامداران

در جلسه اخیر «شورای زکات» شهرستان به ریاست امام جمعه صورت گرفت

از تصویبِ شکل‌گیری شوراهای زکات روستایی تا ارائه مشوق‌ها برای کشاورزان و دامداران

جلسه شورای زکات لارستان با حضور اعضای این شورا در دفتر امام جمعه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ در این جلسه، که محوریت آن با کمیته امداد امام خمینی بود، اکثر اعضا و دعوت شدگان حاضر بودند و در مورد مسائل مرتبط با «زکات» به عنوان یکی از واجبات الهی بحث و تبادل نظر کردند.

در آغاز هوشنگ دلاور رییس کمیته امداد لارستان گزارشی از روند دریافت زکات از اقشار مختلف مردم به‌ویژه کشاورزان، باغداران و دامداران، و نیز نحوه مصرف آن ارائه کرد. وی با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد برای ساماندهی پرداخت زکات و ثبت دقیق آمار آن، بر ضرورت همکاری همه نهادهای عضو شورای زکات تأکید کرد و افزود: ما با همکاری شوراها، دهیاران و بخشداران، در پی راه‌اندازی و تقویت «شوراهای زکات روستایی» هستیم تا روند دریافت این واجب الهی بهتر و سریعتر شود.

در ادامه حجت الاسلام دکتر موسوی خرم با تشکر از همه فعالان عرصه زکات به‌ویژه کمیته امداد، به روایتی از زندگی پیامبر اعظم (ص) اشاره و خاطرنشان کرد: برای دریافت زکات و تشویق اقشار مختلف به انفاق، باید خودتان مستقیماً وارد شوید و در مناطق گوناگون شهرستان مبلّغ این موضوع باشید. امام جمعه لار بر همراهی و ارتباط نزدیک کمیته امداد با کشاورزان و مشاوره با آن تأکید کرد و افزود: این‌گونه است که می‌توانید اعتماد مردم و کشاورزان را جلب کنید و با ارائه مشوق‌هایی روند دریافت زکات را بهبود ببخشید.

در نشست اعضای شورای زکات همچنین برخی حاضران به بیان نظرات خود، ارائه راهکارها و پیشنهادهایی برای مسائل مطرح شده پرداختند. نصب نمادها (المان‌ها)ی زیبا برای «زکات» در ورودی بعضی شهرها و نیز بنرهایی برای اطلاع‌رسانی و تشویق مردم روستاها، نخستین موردی بود که این شورا با موافقت امام جمعه، بر انجام آن تأکید کرد. همچنین به پیشنهاد برخی اعضا و اعلام رییس کمیته امداد شهرستان، مقرر شد برای دریافت زکات آمارگیری دقیق انجام و فرم‌هایی با لحاظ نمودن برخی امتیازات تنظیم شود؛ همچنین بنا شد اقداماتی انجام شود تا بخشی از زکات به مراکز خیریه مردمی که با کمیته امداد تفاهم‌نامه‌هایی دارند، پرداخت شود.

لازم به یادآوری است «شورای زکات» در شهرستان به ریاست امام جمعه تشکیل می‌شود که قائم مقام آن نیز فرماندار ویژه لارستان است. دبیر جلسات نیز مسئول کمیته امداد امام خمینی است و رؤسا یا کارشناسان آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، امور غله، بهزیستی، سازمان تبلیغات، امور مالیاتی، امور عشایر، دامپزشکی، تعاون روستایی و اداره راه و شهرسازی لارستان اعضای آن هستند؛ شوراهای شهرستان و شهر نیز به جلسات این شورا دعوت می‌شوند تا ضمن ارتباط بیشتر با مردم، نسبت به احیای فریضه زکات اقدام کنند. البته در جلسه اخیر شورای زکات که در دفتر امام جمعه لارستان تشکیل شد، تعدادی از اعضای اصلی از جمله فرماندار غایب بودند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    مگه مردم بیکارن که بیان ومرتب تو جلسه تو شرکت کنن ارباب ورجوع هم حقی دارن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان