میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 آوریل 2020 ساعت 12:51 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند یک دیدگاه 462 بازدید

از «تصویرگر» روزهای کرونایی در فرمانداری لارستان تجلیل شد

از «تصویرگر» روزهای کرونایی در فرمانداری لارستان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم تقدیر از «الهه خرمی»، هنرمند تصویرگر لارستانی با حضور احسان طاهری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان، مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، گوهر باقریه مشاور امور بانوان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، محسن حجتی مدیر روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان در محل فرمانداری برگزار شد.

در آغاز این مراسم، طاهری ضمن تشکر از سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از هنرمندان فعال در حوزه مبارزه با بیماری کرونا گفت: در طول مدتی  که این ویروس بر کشور و شهرستان سایه انداخته، افراد و گروه های خودجوش، هر کدام در جبهه مبارزه با بیماری به شکلی فعال بوده اند. برخی در حوزه فعالیت های بازدارنده و بعضی دیگر نیز با کمک های خیرخواهانه به مردم یاری رسانده اند.

طاهری افزود: فضای مجازی نیز ظرفیت قابل توجهی است که برخی از هنرمندان به صورت کاملا خودجوش از این ظرفیت بهره برده و با تولید آثار هنری، هشدارهای بهداشتی را در جامعه فراگیر کرده اند. برخی نیز با تولید آثاری که با هدف بالا بردن سطح امید و روحیه در جامعه طراحی شده،  نقش بسزایی را در جامعه درگیر با این بیماری ایفا نموده اند.

وی گفت: خرمی هنرمندی بوده که از همان روزهای آغازین ورود ویروس به شهرستان، آثارش در جامعه پخش شد و بازخورد خوبی پیدا کرد. از همان ابتدا،  همه، آثارش را دنبال می کردیم و بسیاری از هشدارها و پیام های بهداشتی اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط با بهداشت  و درمان را در قالب این هنر در فضای مجازی مشاهده می نمودیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان ضمن تشکر از خرمی بخاطر تولید آثاری قابل توجه در جامعه گفت: امیدواریم پس از پایان دوره سلطه این بیماری بر شهرستان، از ظرفیت های این هنرمند در دیگر زمینه های اجتماعی بهره ببریم.

در ادامه حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ضمن تشکر از طاهری برای برگزاری این مراسم تقدیر گفت: پیش از کرونا برنامه های فرهنگی زیادی آماده اجرا بود که متاسفانه با ورود این بیماری به کشور و شهرستان بسیاری از آنها تعطیل و رکودی در فضای هنری ایجاد شد. پس از انتشار ویروس در شهرستان، برخی از هنرمندان، به عبارتی؛ تهدید حاصل از این بیماری را به فرصتی برای استفاده از هنر خود جهت مبارزه با این ویروس خطرناک تبدیل نمودند.

حجتی افزود: خرمی یکی از این هنرمندان بود که با وجود سبقه اندک هنری و نوپا بودن، با جسارتی مثال زدنی و به شکلی کاملا خودجوش آثاری را با مضامین هشدارهای بهداشتی و پیام هایی همدلانه با کادر درمان تولید نمود.

این مسئول فرهنگی شهرستان در ادامه گفت: معنای واقعی هنر مردمی این است که هنرمند با هنر خود در خدمت جامعه اش باشد و آلام و دردهای آنها را التیام بخشد. بعضا بسیاری از آثار هنری که ارزش هنری بالایی نیز دارند صرفا در دسته «هنر برای هنر» قرار می گیرند. این نوع آثار با وجود نفیس بودن اما قادر نیستند با بدنه جامعه، ارتباطی موثر برقرار کنند. اما هنری که آثار خرمی متعلق به آن دسته است هنری است برای بطن جامعه. هر چند که نوپا و دارای نقایصی بوده اما تاثیرگذاری بسزایی بر شرایط جامعه دارد. این نوع هنر می تواند در خدمت تعالی جامعه باشد و به زخم های آن نیز مرهم نهد.

پس از حجتی، گوهر باقریه مشاور امور بانوان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان سخنان خود را با ابراز خرسندی از فعالیت های همه جانبه بانوان در عرصه مبارزه با این بیماری آغاز نمود.

وی گفت: مایه شعف و امید است که چنین بانوانی در سطح جامعه، دغدغه اجتماعی داشته و با تولید آثار فرهنگی هنری در این روزهای دشوار به صورتی اثرگذار در جامعه ظاهر می شوند.

باقریه خاطر نشان کرد: دفتر امور بانوان فرمانداری آماده حمایت و یاری برای تسهیل  فرایند فعالیت های اجتماعی بانوان، خصوصا بانوان فعال در جامعه است.

این مسئول فعال در حوزه بانوان افزود: به این هنرمند جوان  و خوش ذوق پیشنهاد می کنیم که در کنار تولید آثار هنری مرتبط با دغدغه این روزها، تا حد توان و از طریق فضای مجازی، هنر خود را به دیگر بانوان علاقه مند این عرصه، آموزش دهد.

محسن حجتی مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان نیز طی سخنانی آثار این هنرمند را تاثیرگذار در فضای عمومی قلمداد نمود و برخی از این تصویر سازی ها نظیر «عدم تجمع در باغ های شهری» و «تشکر از کادر درمان» را در جایگاه پر بازدیدترین اثر هنرمند که بیشترین بازنشر را در فضای مجازی داشته مورد توجه قرار داد.

پس از سخنان مسئولین حاضر در جلسه، الهه خرمی ضمن معرفی خود و پس از آن تشریح مراحل تولید آثارش، دوران قرنطینه را موقعیتی برای استفاده از هنر تصویرسازی و تولید اثر با مضامین مبارزه با بیماری کرونا دانست.

او گفت: از همان روزهای ابتدایی  انتشار ویروس کرونا، هر روز دغدغه تازه ای برای مقابله با این بیماری در سطوح مختلف جامعه، از مسئولین تا مردم بوجود می آمد. پس از بررسی دقیق، هر کدام از این دغدغه ها را که سطح اولویت اجتماعی آن بالاتر بود به عنوان ایده اصلی برای تولید اثری جدید انتخاب می نمودم و پس از چند روز کار بر روی آن، محصول نهایی را ابتدا از طریق دوستان و صفحات مجازی و در روزهای بعد از طریق پایگاه های خبری رسمی شهرستان منتشر می نمودم.

خرمی افزود: استقبال از آثار و بازخوردهای مثبت شهروندان انگیزه ای می شد که ایده اثر بعدی را با وسواس بیشتری انتخاب و تصویرسازی نمایم.

او در پایان ضمن تشکر از حمایت های سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان عنوان نمود که امیدوار است پس از پایان روزهای کرونایی، نمایشگاهی از آثارش را برپا نماید.

در پایان جلسه، مسئولین یاد شده با لوح تقدیر و هدیه نقدی از فعالیت های این هنرمند جوان تجلیل نمودند.


1 نظر

  1. هنرمند گفت:

    1

    0

    درود بر آقای حجتی رییس زحمت کش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان بزرگ

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان