میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 می 2020 ساعت 1:30 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 239 بازدید

از تمام مسافران پروازی به لارستان بی استثنا تست کرونا گرفته می شود

گفت و گوی «آفتاب لارستان» با معاون فرماندار لارستان

از تمام مسافران پروازی به لارستان بی استثنا تست کرونا گرفته می شود

احمد دلاور معاون فرماندار ویژه لارستان و عضو ستاد مبارزه با کرونا در لارستان در گفت و گو با آفتاب لارستان از تازه ترین مصوبات و اقدامات این ستاد خبر داد.

وی ابتدا علت جهش آمار مبتلایان به کرونا در منطقه را عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ابتلای تعدادی از افاغنه و مسافران پروازهای خارجی و عدم رعایت آنها دانست و گفت: خوشبختانه غیر ازموارد اولیه، کنترل و سختگیری ها بیشتر شده و برای نمونه اینک از تمام مسافران پروازی ورودی به لارستان از کوچک و بزرگ تست کرونا انجام می شود.

دلاور در این باره افزود: همین جا لازم است از دانشکده علوم پزشکی گراش نیز تقدیر کنیم که به کمک دانشکده لارستان در انجام سریع این تست ها آمده تا جواب آنها در اسرع وقت حاضر شود.

وی افزود: غیر از انجام تست از همه مسافران از آنها تعهد گرفته می شود که حتی اگر جواب آزمایش منفی شود باز هم به مدت دو هفته در قرنطینه خانگی بمانند و خانه های بهداشت و بهورزان مامور کنترل، راهنمایی و مراقبت از آنها هستند.

دلاور در پاسخ به این پرسش که کلا چه تعداد از پروازهای خارجی باقی مانده گفت: فقط یک پرواز از امارات متحده عربی مانده که پنجشنبه هفته بعد انجام می شود.

وی در مورد مراقبت های فرودگاه بین المللی لارستان نیز گفت:  با توجه به اینکه شاید تمام پروازهای کشورهای منطقه در آینده بازگشایی شوند لزوم مراقبت در فرودگاه لارستان احساس شد لذا اینک در این فرودگاه ۵ گیت غربالگری و انجام تست کرونا از تمام مسافران برقرار است و کارشناسان بهداشت نیز در فرودگاه مستقر هستند تا تست گیری از مسافران در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و بلافاصله تست ها به آزمایشگاه های لار و گراش ارسال می شوند تا طی ۲۴ ساعت نتایج مشخص شود.

دلاور در ادامه به برخی مصوبات و اقدامات ستاد مباره با کرونا اشاره کرد.

هماهنگی با مهمانسرای جهانگردی و تلاش و پیگیری برای بازگشایی مجدد باشگاه فرهنگیان لار برای اسکان مسافران تا زمان اعلام نتیجه آزمایش کرونا، توقف فعالیت کارگاه هایی که از اتباع بیگانه استفاده می کنند و قرنطینه کارگران مذکور در همین کارگاه ها، تلاش برای راه اندازی درمانگاه یا بیمارستان صحرایی در مکانی بین سه شهرستان لارستان، گراش و اوز برای مراجعه اتباع خارجی، کاهش ساعات فعالیت بازارهای مسقف و پاساژها، خاموش کردن روشنایی میادین و بوستان های شهر در ساعت ۲۲ هرشب و… ازجمله مهمترین مصوبات این ستاد هستند.

وی در پایان درباره بازگشایی مدارس لارستان نیز گفت: اول اینکه نماینده مردم در مجلس پیگیر هستند تا اختیار فعالیت مدارس به مدیریت آموزش و پرورش لارستان واگذار شود. تا آن زمان نیز همانطور که می دانید هیچ دانش آموزی مجبور به حضور در کلاس های درس نیست و این موضوع کاملا اختیاری است. همچنین دبیران غیربومی لارستان نیز مجبور به حضور در مدارس نیستند و با مدیران مدارس هماهنگ شده تا برای آنها غیبت درج نکنند و درنهایت اینکه شهرداری و آتشنشانی لار نیز طی روزهای گذشته محیط این مدارس را به دقت ضدعفونی کرده اند و دیگر موارد بهداشتی را نیز در مدارس رعایت خواهند کرد.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    یعنی اگه مردم اعتراض نکرده بودن مسئولان شهرستان اصلا بفکر نبودن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان