میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۶ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 4 دیدگاه 911 بازدید

از «خیران سلامت» لارستان و خنج تجلیل شد+ گزارش تصویری

از «خیران سلامت» لارستان و خنج تجلیل شد+ گزارش تصویری

دومین همایش سالانه تجلیل از خیرین سلامت شهرستان های لارستان و خنج با عنوان «سپاس» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان، در این همایش که صبح امروز باحضور دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، سید محمد طباطبایی، معاون مشارکتهای مردمی، روابط عمومی و اطلاع رسانی مجمع خیرین سلامت کشور و حاج اسماعیل غنیان معاون هماهنگی امور استانها مجمع خیرین سلامت کشور، مسئولین شهرستانی، خیرین و معتمدین منطقه در سالن تالار وحدت لار برگزارشد حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی خرم نقش خیرین را در منطقه پررنگ دانست و گفت: افتخار بزرگی که در منطقه ای زندگی می کنیم که همنشین مردان باسخاوتی از دیار وخطه لارستان کهن هستند.

وی افزود: حضور خیرین که باعث پیشرفت منطقه شده مایه مباهات همه هست. دولتمردان باید باعنایت ویژه و خاص و با ایجاد روحیه هم سویی و هم افزایی بین خود و خیرین در راستای تحقق اهداف تعیین شده تلاش نموده و موجبات ارتقا عدالت و آسایش مردم منطقه شوند.

در ادامه دکترکریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان ضمن سپاس از حضور مهمانان، از ایثار و پیشقدم بودن مردم منطقه در مسئله وقف سخن گفت و افزود: مردم لارستان و خنج از دیرباز در اجرای فریضه وقف پیشقدم بوده و این ویژگی نسل به نسل در بین آنها منتقل می شود. ایثار خیرین این منطقه به گونه ایست که زبانزد خاص و عام بوده و این وظیفه ما مسئولین را بیش از پیش سخت تر می کند تا با تلاش بی وقفه در راستای تحقق و پیشبرد چشم اندازها همگام با خیرین حضورداشته باشیم.

در ادامه دکتر عدنان احمدی آزاد رئیس بیمارستان خنج به نمایندگی از مردم شهرستان باحضور در جایگاه از ویژگی های خیرین منطقه سخن گفت و اذعان داشت: خیرین این منطقه سه ویژگی منحصر به فرد دارند؛ بلندهمتی و منش سخاوتمندانه اولین ویژگی جوانمردان عرصه خیرین سلامت هست چرا که در میان خیرین منطقه زنان و مردانی هستند که تنها دارایی خود را در طبق اخلاص می گذارند و در راستای سلامت مردم هزینه می کنند.

وی ادامه داد: دومین ویژگی خیرین منطقه هم سو بودن خیرین در تحقق اهداف دولت جهت کاهش بار مالی و نتراشیدن هزینه های گزاف است چرا که خیرین با مشورت با مسئولین و بر اساس نیاز سنجی های مربوطه به عنوان بازوی توانمند دولتمردان در زمینه فراهم کردن این نیازها تلاش می کنند.

رئیس بیمارستان خنج سپس تصریح کرد: سومین و مهمترین ویژگی، حضور چهره های جوان در میان خیرین گرانقدر است، چرا که مردم منطقه به درجه ای رسیدند که در کار خیر از یکدیگر سبقت گرفته و از همان ابتدای جوانی در زمینه کارهای خیر پیشقدم می شوند.

منصور محتاجی رئیس مجمع خیرین سلامت لارستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره عزیزان نیک اندیشی که هم اکنون در بستر خاک آرمیده اند گفت: هرچند این بزرگ مردان دربین ما نیستند اما نام و یاد آنان درتاریخ ماندگار است و با گذشت سالیان سال از هجرت این عزیزان از جمع ما، هنوز نام آنان به نیکی برده می شود و هنوز برکات حضورشان را درسطح منطقه شاهد هستیم .

وی با بیان این مطلب که هر چهار بیمارستان منطقه صد در صد خیرساز است به ارائه گزارش از عملکرد خیرین در عرصه سلامت پرداخت و افزود: لارستان وخنج با داشتن ۱۹ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای و چهار بیمارستان خیرساز در کشور مثال زدنی است.

محتاجی اذعان داشت: مسئولین منطقه باید هوشیار باشند که حضور خیرین مانع از دریافت اعتبارات دولتی برای شهرستان نشود و نباید لارستان را بی نیاز از بوجه های دولتی بدانند بلکه باید تلاش کنند تا زمینه تخصیص اعتبار عادلانه فراهم شده و بگونه ای از زحمات خیرین حمایت نمایند.

وی در ادامه از اجرای ۸۸ پروژه بهداشتی درمانی در منطقه سخن گفت و بیان نمود: با امضای تفاهم نامه بین ریاست وقت دانشکده و وزیر بهداشت و درمان در سال ۹۵ مصوب شد۸۸ پروژه بهداشتی درمانی درمنطقه به صورت مشارکتی پنجاه درصدی ساخته شود. دربعضی مناطق شاهد بودیم آنقدر همت و شوق خدمت در بین خیرین زیاد بود که صفرتا صد پروژه را خود متقبل شدند. هم اکنون و با همت خیرین بخشی از این پروژه بزرگ بهداشتی به بهره برداری رسیده و سایر مراکز نیز همچنان درحال ساخت می باشد .

او در ادامه از خدمات خیرین لارستانی در حادثه زلزله کرمانشاه سخن گفت و افزود همت و کمک های خیرین لارستانی فقط مختص لارستان نبوده چرا که در حادثه اخیر زلزله غرب کشور می توان به تهیه و ارسال کانکس و البسه و پتو و چادر به کرمانشاه اشاره کرد. همچنین ساخت سه خانه بهداشت در مناطق زلزله زده که به محض اطلاع از این حادثه طی رایزنی های صورت گرفته با خیرین این موارد تامین اعتبار و به مرحله اجرایی رسید.

محتاجی درپایان از مسولین خواست تا با همکاری و مشارکت خود در انجام پروژهای بهداشتی درمانی همچون ۸۸ پروژه و همچنین پروژه پردیس علوم پزشکی که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در مساحتی قریب به ۱۶هزار متر مربع که توسط خیرین لارستانی در حال اجرا می باشد، همت به خرج دهند و موانع و مشکلات پروژه های مذکور را هرچه زودتر رفع کرده تا راهی را که با همت بلند خیرین آغازشده به اتمام برسانیم.

دکتر شهریاری رئیس مجمع خیرین سلامت کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین افزود: مردم لارستان از دیرباز در عرصه های مختلف علی الخصوص در زمینه وقف و ایثار پیشتاز بوده و هستند.
وی اذعان داشت: به عنوان یکی از مدیران ارشد این کشور که در حوزه خیرین تجربیات زیادی کسب نمودم باید سه نکته را به عنوان نکته کلیدی در استفاده بهتر از پتانسیل قوی خیرین در منطقه جهت پیشبرد بهتر اهداف به مسئولین ارائه نمایم.

شهریاری با اشاره به اهمیت و توجه ویژه به نقش زنان در خانواده و جامعه گفت: این نیروهای قوی می توانند موتور محرک همسران خود جهت هدایت افکار آنان باشند. آنان می توانند با تشویق وترغیب مردان به انجام کار خیر و حضور در عرصه های عام المنفعه زمینه خیر را فراهم نمایند.

وی ادامه داد: دومین نکته توجه به جوانان نیک اندیشی است که باهمت بلند خود منتظر دوران پیری ننشسته اند و از همان جوانانی در راه خیر قدم برداشته تا باقیات وصالحات خود را با ارزش بیشتری به پیشگاه خداوند ببرند. سومین مورد استفاده از سرمایه بزرگ علما و روحانیون بوده که به دلیل اقبال عمومی مردم منطقه در مسایل دینی می توانند بازوی توانمندی در ترغیب خیرین باشند.

در ادامه با حضور مهمامان ویژه در جایگاه از ۳۰ نفر از خیرین منطقه به عنوان خیر برتر تجلیل شد.

گفتنی است در حاشیه این آئین پر برکت و با اجرای گروه سرود ۹ نفره ناشنوایان با عنوان «آوای بی صدا» یکی از خیرین با همت مجلس که به اصرار خودش نامش فاش نشد، مبلغ یک میلیون ریال به هر کدام از اعضای گروه اهدا نمود.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  1

  همش خیرین خیرین خیرین
  دولت این وسط چکاره است؟ چرا برای که می رسد میگوید خیرین و برای باقی شهرستان خودش هزینه می کند
  راستی به راستی گفت که ما خیرین داریم به مردم ظلم میکنیم…

 2. ناشناس گفت:

  0

  1

  افرين بر حاج منصور و روحيه خوبش وقتي از در خدمت رانده مي شود ار پنجره وارد مي شود و به خدمت ادامه مي دهد. هر جا و هر زمان كم و زياد هم براش فرق نمي كنه

 3. ناشناس گفت:

  1

  -1

  تقدمولانفسکم خیرتجدوه عندالله هرکارخیرپیش خدا گم نمیشودخداوندروزی خیلی بیشتربه این عزیزان خیرعنایت فرمایدمادرمنطقه لارستان افتخارمیکنیم به چنین عزیزان خیرباولایت قاسم شریفی ازکشورکویت به دایی ام حاج عبدرسول هم خیردهفیشی هم ارزوی طول عمردارم

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  خیر در واقع با کار خیرش داره به خودش خوبی می کند. چون با این کارش داره به رزق و روزیش برکت میده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان