میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 572 بازدید

از روحانیون فعال فرهنگی در حوزه علمیه لار تجلیل شد+ عکس

از روحانیون فعال فرهنگی در حوزه علمیه لار تجلیل شد+ عکس

اولین آئین تجلیل از روحانیون فعال فرهنگی عرصه مساجد و اختتامیه برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس با حضور مسئولین، روحانیون و علمای تشیع و تسنن و مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در حوزه علمیه امام علی‌بن‌ابیطالب‌(ع) لارستان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا محمد ابراهیم اخوت مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس به ارائه گزارشی از روند تاسیس و برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد پرداخت و تاکید کرد که این دبیرخانه به همت دکتر جعفرپور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و حمایت معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در نیمه دوم سال ۹۶ با تعداد حدود ۱۰۰ باب کانون فرهنگی هنری، به صورت یک اداره مستقل زیر مجموعه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور شروع به کار رسمی کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون نزدیک به ۲۰۰ باب کانون تاسیس و در حال فعالیت می‌باشند گفت: امروز و با گذشت یک سال از تاسیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، این دبیرخانه جزو برترین‌های کشور قرار دارد و در میان کانون‌های زیر مجموعه نیز فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس در سطح کشوری رقابت می‌کنند.

سخنران دیگر مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر موسوی مدیر حوزه علمیه امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) لارستان بود که ضمن تقدیر از تلاش‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب به نقش تاریخی مسجد در جامعه و جایگاه ائمه جماعات، روحانیت و سایر ارکان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه واژه مسجد ۲۸ مرتبه در قرآن ذکر شده افزود: مالکیت مسجد متعلق به خداوند است لذا خود مسجد از نظر احکام اسلامی تولیت بردار نیست.

مدیر حوزه علمیه امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) لارستان سپس با تاکید بر نقش ممتاز مساجد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: اولین جایگاهی که برای عبادت، شور و مشورت و… در نظر گرفته شده مسجد است.

وی کانون فرهنگی هنری، پایگاه مقاومت، هیئت امناء و امام جماعت را به عنوان ارکان مساجد دانست و انسجام و ماندگاری آن را با برشمردن خصوصیات ده گانه امام جماعت از جمله «محبوبیت و مقبولیت»، «آشنایی با اهداف اجتماعی مسجد»، «آشنایی با دانش مدیریت»، «مراعات اوقات نمازگزاران و ضعیفان»، «تعیین ساعتی مشخص برای حل مشکلات مردم»، «حفظ آرامش عمومی مسجد»، «اهل مشورت بودن و تک روی نکردن»، «تشویق، حمایت و رفع موانع جذب جوانان و نوجوانان به مسجد»، «ارتباط منظم و سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران و…»، «حضور پیش از مامومین در مسجد»، تشریح نمود.

در بخش دیگر این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با اشاره به سخنان مدیر حوزه علمیه گفت: از صدر اسلام تاکنون، عملکرد مسجد، عملکرد مستقل بوده و توانسته آن نقش تاریخی و عقیدتی خود را ایفا کند و در زمان طاغوت، تنها پناهگاه مردم، حوزه‌های علمیه و مساجد بود، چون آموزه‌های دینی و هنجارهای اجتماعی ما از حوزه‌های علمیه و مساجد نشأت می‌گیرد.

حسنی با تاکید بر ثبت و ارتقای کیفی کانون‌های فرهنگی گفت: مساجد، درمانگاه نیازهای روحی، روانی و معنوی جامعه ما است.

وی افزود: ان‌شاء‌ا… با هماهنگی و همگرایی و همدلی که در بین اقشار جامعه ما وجود دارد و با الگوپذیری از حوزه‌های علمیه و روحانیت معظم که نقش تاریخی و بی‌بدیلی را برای مبارزه با ظلم و استکبار و بی‌عدالتی برعهده داشتند و نظام اسلامی را در کشور ما پیاده کردند امیدواریم این مهم محقق شود.

در پایان مراسم از روحانیون فعال فرهنگی عرصه مساجد جنوب تجلیل صورت گرفت. همچنین در این مراسم از مستند اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس رونمایی شد.


4 نظر

 1. یک بانو گفت:

  0

  0

  جالبه که این سایت هم مثل بعضی ازسایتهای محلی این شهرستان،تصاویر بانوان حاضردرجلسات رو سانسور کرده.یاشاید خبرنگاروعکاس خبری تصویری ازاون بانوان محترم رو براتون ارسال نکردن؟!؟
  ——————
  مدیریت سایت: این خبر و تصاویر توسط روابط عمومی دبیرخانه مساجد برای این سایت ارسال شده است.

 2. موحدی گفت:

  -1

  2

  امام جمعه محبوب و محترم حضرت آیت الله سید مختار موسوی خرم چرا تشریف ندارند؟

  • لارستانی گفت:

   1

   1

   برای اینکه این حوزه و رییس و گروهش رو قبول نداره.. ایشالا زودتر وضعیت حوزه لار عوض بشه و یک پاک سازی صورت بگیره

 3. دوست منتقد گفت:

  4

  1

  اینها چقدر بار از روی دوش مردم برداشته اند؟؟ چقدر با مردم و مثل مردم زندگی کرده اند؟!
  بله؛ شاید بعضیاشون وضع مالی آنچنانی هم نداشته باشند و بقول خودشون زندگی طلبگی ساده داشته باشن، ولی از جهات دیگه هم نگاه می کنیم می بینیم خیلیهاشون توی یک دنیای دیگه زندگی میکنن و ارتباط خوبی با مردم ندارن!
  بعضیاشون هم که متأسفانه حرفهایی زدن و کارهایی کردن که خیلی از مردم جامعه نه فقط از اونهابلکه از ارزشهای دینی زده شدن!! توی […]
  آااای اونهایی که این جماعت رو قبول ندارید؛ تو روخدا شرکت نکنید توی این مراسمها! باور کنید اگر نرید کسی به ۴میختون نمی کشه! 🙁

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان