میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۸:۴۶ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 5 دیدگاه 863 بازدید

از عوامل برگزاری نخستین جشنواره «فرهنگ شهروندی» تقدیر شد+ گزارش تصویری

از عوامل برگزاری نخستین جشنواره «فرهنگ شهروندی» تقدیر شد+ گزارش تصویری

مراسم تقدیر از عوامل و دست اندرکاران جشنواره فرهنگ شهروندی با حضور مسئولان، هنرمندان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در سالن شورای شهر لار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی «فرهنگ شهروندی»، در آغاز این مراسم، پس از تلاوت قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و سمفونی لارستان، شهردار لار در سخنانی کوتاه اظهار داشت: طبق بررسی های ما جشنواره «فرهنگ شهروندی» برای نخستین بار در کشور به این شکل برگزار شده و به جرات می توان گفت این جشنواره استانداردهای ملی را رعایت کرده است.

محمدرضا قنبرنژاد با تشکر از ادارات و افرادی که در برگزاری این جشنواره مشارکت داشتند تصریح کرد: برنامه های فرهنگی شهرداری بر مدار فرهنگ شهروندی تنظیم شده است و امیدواریم که همچنان تداوم داشته باشند.

پس از پخش میان برنامه ای کوتاه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار پشت تریبون آمد و گفت: سعی ما بر این بود که در این مراسم از دانش آموزان، نهادها، ادارات و همه دست اندرکارانی که در برگزاری کارگاه ها و مراسم اختتامیه جشنواره با ما همکاری داشتند تقدیر کنیم.

محسن زارع تصریح کرد: جشنواره «فرهنگ شهروندی» که برگرفته از طرح اصلی «آرمان شهر» است در مرحله نخست به صورت دانش آموزی برگزار شد و قرار است در مرحله بعدی وارد فاز دانشجویی شود.

وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز که شبکه های اجتماعی روح و روان دانش آموزان را به خود معطوف کرده اند، در حدود ۳۰ نوجوان به مدت سه ماه وقت گذاشتند و کارهای اجرایی جشنواره را انجام دادند.

مدیر نخستین جشنواره فرهنگ شهروندی خاطر نشان کرد: فرهنگ باید در راس بسیاری از امور قرار گیرد، چون جایگاه بسیار مهمی در زندگی مان دارد. این اتفاق حتی باید از خود شهرداری شروع شود و آموزش فرهنگ شهروندی باید کادر شهرداری را نیز در برگیرد.

در ادامه این برنامه، ویدئوگرافیکی از پیگیری های دبیرخانه مربوط به قبل از برگزاری جشنواره پخش شد.

ابوذر دینی که مجری گری این مراسم را بر عهده داشت با تاکید بر اینکه خانواده دانش آموزان نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف این جشنواره داشتند از آن ها تقدیر کرد.

سپس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر لار پشت تریبون آمد و ضمن تشکر از همه عواملی که در این جشنواره نقش داشتند گفت: سه عنصر اصلی فرهنگ شهروندی شامل شهروند، شهرداری و شورای اسلامی شهر و همچنین شهر می شود.

اشکان عسکری افزود: طرح اولیه این جشنواره در دوره چهارم توسط معاون فرهنگی شهرداری لار در شورا مطرح شد و در جلساتی که با ایشان  برگزار کردیم تصمیم بر این گرفته شد که این معاونت در مقوله فرهنگ شهروندی ورود و توجه ویژه کند.

وی خاطرنشان کرد: سیاست ها و اهدافی که شورا در نظر گرفته است با برگزاری این برنامه ها نهادینه شده و امیدواریم این حرکت نه تنها متوقف نشود بلکه همچنان ادامه یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر لار اظهار کرد: گام اول برای تحقق فرهنگ شهروندی، آموزش و آگاه سازی در مورد حقوق شهروندی است و پس از آن باید فرهنگ شهروندی را به صورت عملی و کاربردی اجرا کنیم.

عسکری گفت: کارهای فرهنگی بر عکس پروژه های عمرانی زمان بر هستند؛ چون ساختاری است و نیاز به پایش دارد. بنابراین، باید بازخورد آن را بررسی کنیم تا در نهایت نتیجه آن را ببینیم.

وی با تشکر از معاونت اداره کل آموزش و پرورش لارستان و شهرداری تصریح کرد: از دانش آموزان می خواهم نظر، پیشنهاد و انتقاد خود را در مورد طرح «فرهنگ شهروندی» با شورای اسلامی شهر و شهرداری در میان بگذارند.

در ادامه این مراسم، پس از پخش تیزر کوتاهی از جشنواره «فرهنگ شهروندی»، کیمیا فتحی به نمایندگی از دانش آموزانی که در این طرح شرکت داشتند بیانیه ای را  قرائت کرد.

در این بیانیه، گزارشی از کارگاه ها، موضوعات آن، برنامه های دبیرخانه و تعداد آثار ارسالی به جشنواره خوانده شد.

فتحی در پایان با تشکر از مدیر و عوامل این جشنواره، به نمایندگی از دانش آموزان خواستار تداوم جشنواره شد.

علی فولادی، سرپرست پیشین اداره آموزش و پرورش لارستان که با دعوت مجری به جایگاه آمد در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از شهردار، محسن زارع مدیر جشنواره و مسئولان پژوهش سرای دانش آموزی لار اظهار کرد: این جشنواره در زمان مسئولیت آقای فیاض پور در آموزش و پرورش اتفاق افتاد و از ۲۳ آبان که سرپرستی این اداره به بنده واگذار شد، همکاران ما در آموزش و پرورش و پژوهش سرای دانش آموزی به عنوان نماینده ما پیگیر امور بودند. همچنین جا دارد از آقای زارع معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار که بیشتر کارهای مربوط به این جشنواره را طراحی و اجرا کردند تشکر ویژه ای داشته باشم.

فولادی اظهار کرد: بازتاب مراسم اختتامیه این جشنواره به گونه ای بود که بسیاری تاکید داشتند چنین برنامه ای حتی در سطح کشوری نیز نمونه ندارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از آثار این جشنواره فراتر از سطح دانش آموزی بود و جزو آثار فاخر به شمار می آمد خاطرنشان کرد: امیدواریم این جشنواره به صورت منسجم تر و کامل تری در سال های آینده نیز ادامه یابد.

در پایان، پس از پخش کلیپی با عنوان «شبانه روز جشنواره»، از همه عوامل و دست اندرکاران نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی « فرهنگ شهروندی » با اهدای تندیس، لوح تقدیر و گل تقدیر شد.

در این مراسم، شهردار لار، رئیس شورای اسلامی شهرستان، اعضای شورای شهر و معاونین پرورشی و آموزشی اداره آموزش و پرورش لارستان از دست اندرکاران جشنواره تقدیر کردند.

در ابتدای مراسم نیز اعضای دانش آموزی دبیرخانه به روی سن آمدند و لوح تقدیر خود را از دستان مسئولان گرفتند. پس از آن از کمیته تشریفات جشنواره که از اعضای گروه پیشتازان آموزشگاه شهید زینلی بودند مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش بعدی، از داوران جشنواره در بخش های مختلف ادبی، هنرهای تجسمی، عکس و فیلم که از اساتید فرهنگ، هنر و ادب لارستان نظیر آقایان قدرت اله شفیعی، باقر عباس زاده، نادر لادنی، مسلم ابراهیمی، پیام سبحانی، محسن زارع و خانم محبوبه وحیدیان بودند تقدیر شد.

هنرمندانی که در جشنواره نقش مهمی را ایفا کرده بودند نیز لوح تقدیر خود را از دستان مسئولان گرفتند که از جمله آن ها می توان به ابوالفضل رهروان، مهدی عباس زاده، محمد(فریاد) خواجوی، سعید باقریه، مهرداد طهمورث، محمد پاسیار و محمدصابر علی نیا اشاره کرد.

در پایان مراسم، از مدرسان کارگاه های جشنواره، نماینده گروه سرود اجرا کننده در اختتامیه جشنواره (مصباح الهدی)، پرسنل واحدهای مختلف مرتبط با جشنواره در شهرداری، شهردار لار، اعضای شورای اسلامی شهر لار، ادارات ورزش و جوانان، کتابخانه های عمومی، دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی لارستان و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی لارستان و تقدیر به عمل آمد.

در ادامه گزارش تصویری این مراسم را ببینید:


5 نظر

 1. كيميا فتحي گفت:

  0

  1

  عالي??
  انشالله اين طرح ادامه داشته باشه تا باعث فرهنگ گذاري بيشتر و پيشرفت همه ما باشه

 2. Spdeh گفت:

  0

  1

  خسته نباشید منتظر اکران فیلم ها هستیم

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا اینقدر سالن خالی بود و هیچ عکسی از کل سالن نذاشتین ….. گفتید اقشار مختلف مردم . کجا هستند مردم ؟ مگه درجه شهرداری لار شامل معاونت اجتماعی میشه؟[…]

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  تعداد صندلی سالن شورا ۱۲۰ تاست . چند نفر هستند در این مراسم . چرا عکسی از زاویه باز و کل سالن نگرفتید .؟

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  عوامل برگزاری از تعداد شرکت کنندگان بیشتر بوده!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان