میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۴ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 185 بازدید

از فعالیت سیاسی قانونمند در دانشگاه های لارستان حمایت می کنیم

فرماندار لارستان در حضور دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی:

از فعالیت سیاسی قانونمند در دانشگاه های لارستان حمایت می کنیم

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: نقش دانشجویان  نقشی اساسی،‌ زیربنایی، تأثیرگذار، وحدت آفرین، استکبارستیزی و عدالت طلبی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شهرستان در سخنانی ضمن گرامیداشت روز دانشجو افزود: روز ۱۶ آذر و روز دانشجو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که اگر جنبش های دانشجویی را تحلیل کنیم، مشاهده می نماییم که آغاز حرکت جنبشی دانشجویان، استکبار ستیزی و استقلال خواهی مردم ایران بود که از سال ۱۳۳۲  از دانشگاه توسط  خود دانشجویان شروع شد.

وی اظهار داشت: بعدها فضای دانشگاه تقریباً میدان مانوری برای دانشجویانی که دنبال استقلال طلبی،آزادی خواهی و عدالت طلبی در کشور بودند، فراهم گردید، لذا  وقتی وضعیت کشور را مقایسه کردند و دیدند که تمامی بنای مادی و معنوی کشور به وسیله استکبار به تاراج می رود، دانشجویان احساس تکلیف کردند و تقریباً نقطه ی شروعی از دانشگاه و مراکز آموزشی آن زمان بود که در تهران در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ دانشجویان دانشگاه تهران به مخالفت با حضور معاون رئیس جمهوری آمریکا در ایران و مخالفت با برقراری ارتباط ایران با استعمار کبیر بپا خواستند که در این درگیری ها، دانشجویانی به شهادت رسیدند.

فرماندار ویژه لارستان خاطر نشان کرد: بعد از آن پیوندی که بین حوزه و دانشگاه ایجاد شد، خوشبختانه منجر به ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ شد، که مشاهده کردید دانشگاهیان و حوزویان توانستند با هماهنگی هم و به رهبری حضرت امام خمینی (ره) مسیری را ادامه دهند که متناسب با مقتضیات کشور ما که دارای بافت دینی و ملی خاص خودش بود مبارزه با استکبار، استقلال طلبی و عدالت خواهی را شروع کردند و روند آن منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ گردید، که یقیناً نقش دانشجویان، نقشی اساسی،‌ زیربنایی، تأثیرگذار، وحدت آفرین ، استکبارستیزی و هم عدالت طلبی بود.

حسنی تاکید کرد: خوشبختانه حضرت امام (ره) با پشتوانه ملت و با حمایت دانشگاهیان و دانشجویان و حوزویان توانستند وضعیتی را در کشور سامان دهند که مشارکت فعالانه و گسترده ی مردم را در راستای تثبیت نظام و جابجایی قدرت بین افراد را شاهد باشیم و در حقیقت هیچ گونه ناامنی متوجه مردم نشد، بنابراین اگر به همین یک آثار انقلاب توجه کنیم بخصوص دانشجویانی که قبل انقلاب را ندیده اند و کمتر شنیده اند این آثار کمی نیست و این برکاتی که از انقلاب داریم مدیون خون همان شهیدانی است که از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ شروع و همچنان ادامه دارد و همه می بینیدکه این انقلاب نیاز به این حمایت ها، جانفشانی ها و ایثارگری ها دارد.

معاون استاندار فارس ادامه داد: بنده به همان اندازه که در شهرستان علاقه مندم رونق اقتصادی، فعالیت اجتماعی و کارهای فرهنگی نهادینه شود و از نظر فرهنگی تقویت بشویم، به همان اندازه هم از فعالیت های سیاسی در شهرمان بویژه در دانشگاه ها حمایت خواهیم کرد و وظیفه اصلی ما بعنوان نمایندگان دولت در کنار سایر وظایف دیگر، بستر سازی برای فعالیت های سیاسی، آزاد، سالم و قاعده مند و قانونمند است و حمایت مان هم صرفاً بر همین مبناست و تا آنجائیکه قانون مشخص کرده است آن بستر را در فضای دانشگاه و چه در بیرون از دانشگاه فراهم می نماییم.

وی افزود: شما دانشجویان، مدیران آینده این مملکت، متخصصین عرصه اجرایی و تصمیم گیری و تصمیم سازان آینده کشور هستید. به همان اندازه که در روز دانشجو این روز گرامی داشته می شود، به همان اندازه هم فعالیت های سیاسی ارزنده و قانونمند ادامه داشته باشد، اما نباید از بنیان های علمی که سرنوشت کشور در گرو آن است، غافل شوید.

نماینده عالی دولت در شهرستان تاکید کرد: بنده امید دارم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با حمایت هایی که از قشر دانشجویان می شود و با عنایت به آگاهی بخشی که خود دانشجویان به جامعه می دهند، زمینه ای فراهم  شود که این بالندگی و افتخار و اقتدار منشاء تحول، دگرگونی و حرکت رو به جلو برای همه ما ایرانیان گردد و در این راستا آنچه  اهمیت دارد، ارزش گذاشتن به وقتی است که دانشجویان در دانشگاه صرف می کنند.

حسنی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: آینده این کشور در دستان شماهاست.بنابراین فرصتی که در اختیار دارید و این فرصتی که شما از آن برخوردار هستید، قدرش را بدانید و فعالیت های خود را ادامه دهید و از این لحظات گرانبها در دوران دانشجویی کمال استفاده را ببرید.

فرماندار ویژه لارستان در پایان خاطرنشان کرد: اگر تک تک شما دانشجویان از نظر فکری پویا بشوید و توانمندی های خود را در ابعاد علمی، اجتماعی و سیاسی بالا ببرید، مطمئنا آینده کشور درخشان خواهد بود و در کل خودباوری و اعتماد به نفس در سطح کلان، موجب اقتدار و عزت ملی می شود.

پیش از این نیز صفا فرجام رییس دانشگاه علمی کاربردی لارستان هم به ایراد سخن پرداخت.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان