میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 8 دیدگاه 740 بازدید

از لزوم پیگیری خواسته‌های جزئی در سطح شهرستان تا تأکید بر پاسخگویی مدیران لارستان/ جعفرپور: ما و شوراها با انبوهی از مطالبات مردمی مواجهیم

جمعی از اعضای شورای شهرستان با نماینده مردم در مجلس دیدار کردند

از لزوم پیگیری خواسته‌های جزئی در سطح شهرستان تا تأکید بر پاسخگویی مدیران لارستان/ جعفرپور: ما و شوراها با انبوهی از مطالبات مردمی مواجهیم

روابط عمومی شورای شهرستان: جمعی از اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهرستان لارستان عصر دوشنبه با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، که به دلیل تعطیلات چند روزه‌ی پارلمان در منطقه حضور دارد، دیدار کردند. در این دیدار که در دفتر ارتباط مردمی دکتر جعفرپور (در شهر لار) انجام شد، وی با ابراز خرسندی از این دیدار، اعضای شوراها و نماینده مجلس را در «نمایندگی از مردم و ارتباط نزدیک با آنان» مشترک دانست و افزود: بنده و شما از ابتدای کار با انبوهی از مطالبات مردمی روبرو هستیم و چاره‌ای جز پاسخگویی مناسب و منطقی به آنها نداریم.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس، با اشاره به حدود اختیارات و فعالیت‌های نماینده، لازمه‌ی پیگیری مسائل کلان و اساسی شهرستان را کانالیزه کردن مطالبات مردم و رعایت سلسله مراتب اداری در پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌ها عنوان کرد و گفت: شوراهای شهر، روستا و بخش و به‌ویژه شورای شهرستان به عنوان یک شورای فرادستی می‌تواند بازوی کمکی برای نماینده باشند تا برخی خواسته‌های کوچک و جزئی را خود در سطح شهرستان پیگیری و مرتفع نمایند. وی ادامه داد: در صورت نتیجه نگرفتن در چنین اموری، بنده قطعاً در حد توانم از طریق مسئولان استانی و کشوری حقوق مردم را مطالبه کرده و در خدمت شما خواهم بود. البته همه باید بدانید محدودیت‌های قانونی زیادی هم برای ما وجود دارد.

جعفرپور «گرفتن برخی امتیازات خاص از سوی دیگر نمایندگان و عقب‌ماندگی لارستان» را سخنی نادرست خواند و تأکید کرد: در بعضی بخش‌ها حقیقتا دست نماینده هم بسته است و گاهی نبودِ مجوزها، موانعی را در کارها ایجاد می‌کند؛ ضمن اینکه نباید توقع داشت در کشورمان همه کارها طبق روال قانونی و در مجاری اصلی خود پیش برود.

در ادامه این نشست، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی لارستان با تشکر از جعفرپور بخاطر دیدار و شنیدن حرف‌های نمایندگان توده مردم، اظهار داشت: ما هم اعتقاد داریم که نماینده مجلس باید مسائل کلان را پیگیری کند و ایشان را درگیر برخی مسائل جزئی که مدیران شهرستان توان حل آن را دارند، نکنیم.

وی «راه‌های ارتباطی»، «بهداشت و درمان» و «آب» را مسائل اساسی مردم لارستان توصیف کرد و ضمن تشریح برخی از مشکلات و کمبودهای این حوزه‌ها، تصریح کرد: علت اصلی مراجعات زیاد مردم به دفتر نماینده و انبوه شدن مطالبات آنان، سهل‌انگاری و ناتوانی بعضی مدیران شهرستان و نیز برخوردهای بعضا نامناسبشان با مردم است که باید این معضل برطرف شود.

وی تأکید کرد: اگر مسئولی توان حل مشکلات را ندارد، بهتر است مسئولیتش را رها کند تا افراد توانمندتر آن را تحویل بگیرند. حداقل مدیران می‌تواند با پذیرش مردم و خوش اخلاقی با آنان، نیمی از مشکل و نگرانی‌شان را رفع کنند.

رییس شورای شهرستان بیان مطالبات نمایندگان شهرها و بخش‌ها را از سر دلسوزی و به دلیل مواجهه‌ی آنان با مردم دانست و گفت: ما در این شورای فرادستی تمام تلاشمان را خواهیم کرد که مطالبات مردم را دسته‌بندی کرده و مسائل اساسی‌تر را به شما انتقال داده و بقیه موارد را از طریق مدیران شهرستان و استان تا انتهای مسیر پیگیری کنیم.

پس از سخنان رییس، اعضای شورای اسلامی شهرستان خواسته‌های خود را به‌طور صریح با دکتر جعفرپور در میان گذاشتند. بیشتر مسائل مطرح شده، حول و حوش مشکلات راه‌های ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی و همچنین آب آشامیدنی بود که اعضا ضمن انتقاد از کم‌کاری برخی مدیران مرتبط با این بخش‌ها، از نماینده مردم خواستند تا در کنار پیگیری در سطوح بالاتر، اهرم فشاری بر مسئولان شهرستان باشد.

گفتنی است در این دیدار یک و نیم ساعته، که مقیمی رییس، نوروزی نایب رییس، راستگو نماینده شورای استان و کارگر، خرمی و خجسته دیگر اعضای شورای شهرستان حضور داشتند، مظفری رییس دفتر نماینده هم طی سخنانی، به برخی مشکلات و درگیری‌های این دفتر در مواجهه با مطالبات ریز و درشت مردم اشاره کرد و از همه شوراها خواست ضمن رعایت سلسله مراتب اداری و قانونی، همه خواسته‌هایشان را مستند و شفاف به نماینده منتقل کنند. در پایان هم دکتر جعفرپور قول داد در یکی از جلسات آتیِ شورای اسلامی شهرستان لارستان مهمان همه ۱۴ عضو آن باشد.


8 نظر

 1. الهه گفت:

  0

  0

  جناب جعفرپور ،روز بازديد معاون منابع و بودجه ي وزارت راه که روز مهمي براي گرفتن بودجه براي راههاي ارتباطي لارستان بود جنابعالي کجا تشريف داشتيد

  • مسعود گفت:

   0

   0

   بطور واضح مشخص است که دکتر چقدر به ورزش علاقه دارن ،از اينکه تو اين مراسم حضور پررنگ داشتن ولي موقع بازديد معاون وزير خبري ازشون نبود

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جناب مقیمی :
  خودتان نیز روزگاری نه چندان دور از قماش این مدیران به قول شما اکثرا ناتوان ، بودید. بهتره همه رو با یک چوب نزنید و نرانید. همدلی بهتر از بد دلی است و گرنه آدم هر حرفی رو میتونه وقتی تریبون در دست داره ، بزنه. عمل کردن بهتر از بدبین کردن مردم به مسوولین و بتبع آن نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل خون هزاران شهید گلگلون کفن می باشد، است. از شما بعید است با توجه به آشنایی که با مجموعه امورات در وزارت کشور دارید اینگونه صحبت کنید. همه ما روزی در پیشگاه حضرت حق تعالی حاضر خواهیم شد و قطعا پاسخگو خواهیم بود و بدا حال کسانی که برای پیشبرد اهداف عمدتا سیاسیشان از حق مردم و در لوای کمک به مردم استفاده می برند و برخی مسوولان وفادار به نظام و رهبری را تخریب کردند در حالی که می دانید با کینه توزیهای دشمنان خارجی در چه وضعیتی هستیم. خداوند بر عزتتان در کمک واقعی به مردم بیفزاید.و شما را به همرزمان شهیدتان نزدیک کند. آمین یا رب العالمین.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب مقیمی
  اینکه اکثر مسئولین لاری ضعیف اند از بی[…] نماینده مجلس لار هست و بس
  قرار نیست مسیولین از مریخ انتخاب شوند ؟جناب [جعفرپور] که رایزنی برای عزل مدیران را خوب بلده

 4. جاسم گفت:

  0

  0

  داداش اگه نماینده دچار جهل مرکب نبود، حداقل پیشرفت شهرهای اطراف رو احساس میکرد ومیدید، سخت است فهماندن چیزی له کسی که نفهمیدن آن به نفع اوست….

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  معلومه تو ۵ سال گذشته شق القمر کرده متلسفانه علارقم وجود نیروهای توانمند بومی در سطح شهرستان فرماندار غیر بومی مدیریت ارشد شهرسنان هستش وووو

 6. عزيزي گفت:

  0

  0

  انتخاب مسوولين از سياست يک نماينده است ،چرا ما همانند لامرد و جهرم و ….مسوول يا مديرسازي نکنيم ،اينجور نيست که تماميه لارستانيها به درد پست نمي خورن ،هستند افراد متدين و مسووليت پذير و مردمي ،اگه بومي به درد نخوره ،غير بومي هم دلش به حال مردم نمي سوزه،و چندصباحي ميمونه و ميره

 7. ديگه چه خبر گفت:

  0

  0

  جناب جعفرپور چه خبر از ساختمان گمرک که قول اتمامش رو دادي ،چه خبر از منطقه ويژه ي اقتصادي يه نگاهي به جهرم و لامرد بندازيد،چه خبر از ارتقاي دانشکده به دانشگاه علوم پزشکي ،چه خبراز بزرگراه جهرم لار بندرعباس که حرکت فعاليتش از لاکپشت کمتره،چه خبر از بندرخشک،چه خبر ازاون چند اداره ي کل که قولش رو دادي،

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان