میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 ژانویه 2017 ساعت 1:42 ب.ظ سرویس:اجتماعی 8 دیدگاه 1,538 بازدید

از نوید راه‌اندازی ۹ پایگاه اورژانس تا احداث درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی لارستان

در نشست خبری رییس و معاونان دانشکده علوم پزشکی مطرح شد

از نوید راه‌اندازی ۹ پایگاه اورژانس تا احداث درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی لارستان

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان: صبح دیروز (چهارشنبه) نشست خبری دکتر رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان با حضور جمعی از اصحاب رسانه محلی و کشوری برگزارشد. در ابتدای جلسه غلامعباس گلخنی سرپرست روابط عمومی دانشکده ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور اصحاب رسانه، از روند جلسه توضیحاتی ارائه نمود و از خبرنگاران خواست که با توجه به مدت زمان درنظر گرفته شده جهت برگزاری نشست، سؤالات خود را دسته بندی و از ریاست یا معاونین ایشان بپرسندد. در ادامه رییس دانشکده ضمن خوشامدگویی از خبرنگاران خواست با نگاهی مسئولانه و دلسوزانه سؤالات را مطرح و در ارائه اخبار و مسائل مربوط به سلامت با دقت و حساسیت خاص و دیدگاهی متخصصانه برخورد نمایند. وی افزود: این عرصه با روحیه مردم  در تماس می باشد و میزان امید به زندگی در افراد بیشتر می شود و افراد نباید با دامن زدن به مسائل حاشیه ای در اذهان مردم ایجاد تشنج و تنش نمایند و در خصوص اخبار مربوط به عرصه سلامت قبل از انتشار از صحت و سقم آنها مطلع شوند و از روابط عمومی دانشکده که به صورت شبانه روزی در زمینه اطلاع رسانی فعال است استعلام نمایند. در ادامه جلسه که معاونین دانشکده نیز حضور داشتند خبرنگاران سؤالات خود را مطرح نمودند. سؤالات مطرح شده از سوی خبرنگاران در زمینه فعالیت و خدمات واحد اورژانس دانشکده بود که مسعود حاجی رجبی به عنوان مدیریت اورژانس شهرستان از راه اندازی ۱۴ پایگاه اورژانس خیّرساز خبر داد و افزود: در آینده نزدیک امید است ۹ پایگاه دیگر نیز به این مجموعه و شهرستان اضافه شود که از این ۹ پایگاه پنج پایگاه آن در حال  تکمیل و مجهز سازی به سر می برد. وی در ادامه یکی از دستاوردهای مهم جهت ارائه خدمات «پیش‌بیمارستانیِ» بهتر به هموطنان را احداث پایگاه اورژانس هرمود عباسی با همکاری و مشارکت معاونت بهداشتی دانشکده در شاهراه ترانزیتی  لار- بندر عباس عنوان نمود که در اعزام و ارائه خدمات بهتر و سریعتر کارکنان فوریت های پزشکی به بیماران و آسیب دیدگان موفق تر عمل نماییم.

img_8593-1

در ادامه خبرنگار «عصر اوز» از چگونگی طرح سامانه یکپارچه پرونده های سلامت الکترونیکی سؤال نمود که در جواب دکتر عباس نصری معاون بهداشتی دانشکده با اشاره به اینکه استان فارس در اجرای طرح پزشک خانواده شهری و روستایی پیشگام است، تأکید کرد: شهرستان لارستان نیز با توجه به اهمیت این موضوع و عملی شدن طرح پزشک خانواده شهری و روستایی در اجرای طرح سامانه الکترونیکی سلامت (سامانه سیب) پیش قدم می باشد و با توجه به وسعت منطقه و دورافتادگی بعضی روستاها و نبود امکانات الکترونیکی و زیرساختی تمام سعی خود را نمودیم که در زمینه اجرایی کردن این طرح گام بزرگی برداریم. وی در همین زمینه افزود: مفتخریم که در حوزه دانشکده و معاونت بهداشتی در دورافتاده ترین نقطه روستایی با آماده کردن تجهیزات و مهیا کردن زیر ساخت های الکترونیکی به ازای هر بهورز سیستم و امکانات مربوط به اینترنت نیز برای ثبت اطلاعات افراد  در سامانه سیب به همت ریاست دانشکده فراهم شده است.

در ادامه خبرنگار عصر اوز سؤال دیگری در مورد تخصیص رشته های جدید به دانشکده بهداشت اوز لارستان مطرح کرد که در پاسخ عاطفه رئوفی با اشاره به افتتاح ساختمان دانشکده بهداشت اوز و تأمین و تجهیز آزمایشگاه تخصصی این دانشکده از افزودن سه رشته جدید خبر داد و گفت: همین جا نوید راه اندازی یک رشته از رشته های بهداشتی را در مهرماه آینده می دهم و امید است با پیگیری های این دانشکده  برای ایجاد دو رشته دیگر نیز به طور صد درصد اقدام شود که اکنون در مراحل رایزنی می باشیم.

رییس دانشکده با اعلام الحاق شهرستان خنج به مجموعه علوم پزشکی لارستان گفت: از زمان تحقق این الحاق وضعیت حوزه سلامت شهرستان خنج به طور چشمگیری رشد یافته که این رشد و توسعه هم از نظر تخصیص نیروی پزشکی و هم از نظر تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی می باشد. وی این رشد و پیشرفت را مرهون تلاش و همت همه معاونین و کارکنان خدوم  مجموعه علوم پزشکی دانست.

رئوفی در ادامه در پاسخ به خبرنگار میلاد لارستان درخصوص احداث درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در محوطه مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) اظهار داشت: این درمانگاه که به همت خیرین درحال ساخت است و نیروی انسانی و تجهیزات آن توسط دانشکده تأمین می شود، در مراحل نازک کاری به سر می برد و قرار است در سه طبقه ساخته شود. رییس دانشکده علوم پزشکی اضافه کرد: در ابتدا خیر نیک اندیش بنای ساختمان را بر دو طبقه نهاده بود که با رایزنی  با خیرین، طبقه سوم نیز جهت برگزاری اجلاس و همایش های علمی به درمانگاه اضافه شد. وی ابراز امیدواری کرد این مجموعه تخصصی تا پایان سال به مرحله بهره برداری برسد. در پایان اصحاب رسانه از برگزاری این نشست که به پیشنهاد دانشکده برگزارشده بود ابراز خرسندی کردند و درخواست نمودند که چنین جلساتی با فاصله زمانی کوتاه تری برگزار شود تا با انتشار اخبار و بیان عملکرد دانشکده مردم را در خصوص فعالیت های انجام شده در عرصه سلامت آشنا نمایند.


8 نظر

 1. همشهری لاری گفت:

  0

  0

  الان در لار بسیاری از مردم از پرسنل و امکانات بیمارستان لار راضی نیستند و به بیمارستان یکی از شهرهای اطراف می روند و از خدمات و نوع برخورد و امکانات آن بیمارستان رضایت زیادی دارند[…]
  کاری بکنید

 2. امین گفت:

  0

  0

  در مورد ازمایشگاه بیمارستان امام رضا و سیستم نوبت دهی و تاخیر در جواب دهی لطفا چاره اندیشی کنید بعلاوه اینکه در نوبت عصر و شب بیمارستان منشی حضور ندارد که موجب معطلی مراجعه کننده میشود

 3. دلسوز گفت:

  0

  0

  تا زمانیکه دانشکده به دانشگاه تبدیل نشه آب از آب هم تکون نمی خوره…این حرفا همش حرفای تکراریه

 4. دلسوز گفت:

  0

  0

  ارتقاي دانشکده به دانشگاه علوم پزشکي چه شد

 5. اوزی گفت:

  0

  0

  اوز با توجه. به. داشتند. بیمارستان. با سابقه. دانشکده. بهداشت. و چندین مرکز. بهداشت. ودرما . ن. شهری. وروستایی. ومراکز. بهداشت. در. روستاها. امکانات. ان. در حد بسیاری. از. شهرستانهای فارس. است. چرا. دارای. شبکه. بهداشت. ودرمان. در اوز. مستقر. نیست

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  برای. ارتقای. دانشکده. علوم. پزشکی. لارستان. به. دانشگاه. باید. تنگ نظری. نکنیم. وبا. استقرار. شبکه. بهداشت. ودر مان. در بخش. بزرگ. اوز. که. کلیه. شرایط. داراست. موافقت. نماییم. این. باعث. میشود. شرایط. برای. دانشگاه. شدن. لارستان. فراهم. شود

 7. ناشناس گفت:

  1

  0

  بيمارستان امام رضا لار به […] كشيده شده وكسي نيست رسيدگي كنه و يا حتي پاسخگو باشه . من تصادف كردم و طي دو عمل دو تا پلاتين گذاشتن توي پام بعد دو ماه يكي از پلاتين ها خود به خود شكست و مجبور شديم از بيمارستان گراش پلاتين بياريم و مجددا براي سومين بارعمل كنم و پلاتين جديد بزارم و وقتي موضوع از دكتر جويا شديم ديدم پلاتين چيني بدرد نخور بوده كه بيمارستان ، دكتر را مجبور كرده بوده كه فقط از پلاتيني كه بيمارستان لار خريد كرده استفاده كنه و اطلاعي به ما نداده اند كه نوع اين پلاتين خوب نيست و اگه ميتونيد خودتون پلاتين تهيه كنيد . نميدونم […] فكر كرده جون آدم و من كه حدودا ۱۵ ساله هستم مثل ماشين هست و اگه اين وسيله يدكي نشد و خرد شد دوباره باز ميكنيم و قطعه جديد ميبنديم . هيچ اهميتي براي جان و وقت مردم قائل نيستن و وقتي يه […] بيشتر انتظاري ازش نيست و اون حتي از يه تعمير كار خودرو هم […] والا با جون من بازي نميكرد .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوست عزیز فعلا این حرفا مهم نیست مهم اینه که پرسنل بیمارستان حجاب داشته باشن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان