میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 سپتامبر 2014 ساعت 1:33 ب.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 5 دیدگاه 3,948 بازدید

از همبستگی ایرانی تا صلح جهانی با سرزمین کاغذ

فراخوان كانون فرهنگي هنري آدينه لارستان

از همبستگی ایرانی تا صلح جهانی با سرزمین کاغذ

کانون فرهنگی هنری آدینه لارستان: سیمرغ شمایید!/ اگر یگانه شوید و یگانه شویم/ دام ها را از میان برمی داریم.
شما هم می توانید برای حمایت از «روز جهانی صلح» در ساخت سی هزار درنای کاغذی شرکت کنید و یکی از پرهای رنگین سیمرغ باشید.
وعده پرواز سیمرغ ایران بر فراز آسمان پایتخت: ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه برج میلاد تهران
***
طبق پیشنهاد و در خواست دوستان سه روز در نظر گرفته شد تا در کنار هم در کانون فرهنگی هنری آدینه لارستان پرنده صلح به نام «درنا» بسازیم و در این کار خیر سهیم باشیم. دو روز از برگزاری این برنامه گذشت و هم اکنون در روز سوم منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.
شما می توانید به همراه دوستانتان در جمع ما حاضر شوید.
جمعه ۲۱ شهریور ماه ۱۷ الی ۱۹عصر
مکان کانون: لار، شهرجدید، فلکه قبله، روبروی مدرسه راهنمایی قاسمی، مسجد علی ابن موسی الرضا (ع)، کانون فرهنگی هنری آدینه

در ادامه چند عکس از «نعمت سلامی» را باهم می بینیم.

IMG_1494---Copy IMG_1496 IMG_1509 IMG_1548 IMG_1566 IMG_1573


5 نظر

 1. اوریگامی گفت:

  0

  0

  ایرانی های خودمون اسمش رو گذاشتن سیمرغ؟؟
  والا تا جایی که ما میدونیم اسمش مرغ ماهی خواره…
  و داستانش هم برمیگرده به ساداکو ساساکی…..
  حتما یه سرچی در اینترنت بکنید.

  • 0

   0

   هرساله در همه کشورها به مناسبت روز جهانی صلح – بیست و یکم سپتامبر برابر با سی ام شهریور مراسمی فراخور حال آن ملتها برگزار می شود و گاهاً درست در این روز عده زیادی در جنگ می میرند!
   در همه جوامع بشری صلح مقوله ای است غیر قابل انکار و البته ستودنی!
   در ایران نیز به بهانه این روز در مناطق مختلف مراسمی برپا می شود تا علاوه بر اعلام انزجار از جنگ، با تنظیم بیانیه ای حمایت از حامیان صلح نیز ثبت شود .
   این مراسم چه دولتی و چه مردمی، برای یک روز هم شده، می تواند تاثیر امید بخشی داشته باشد.
   موسسه فرهنگی هنری سرزمین کاغذ و تا با هدف ارتقا درک مردم از هنری فاخر به نام ” اوریگامی” ؛ که به ظاهر هنری ژاپنی ولی در باطن هنری الهام گرفته از اندیشه و هندسه و البته جهانی است؛ برنامه ای جالب طراحی و اجرا نموده است که مشارکت مردم سراسر ایران را به همراه داشته است. این موسسه با تاثیر از ادبیات کهن پارسی، به ویژه داستان منطق الطیر عطار نیشابوری، با تهیه سی هزار کاغذ دورو رنگی ، به همراه الگوی ساخت پرنده ی کاغذی درنا و ارسال آن به مناطق مختلف کشور و بازپس گیری درناهای ساخته شده در زمان مقرر، همبستگی ایرانیان را برای حمایت از صلح جهانی به نمایش گذاشته اند. بدون شک باور این موضوع سخت است که با چند تکه کاغذ بشود چنین ادعایی را ثابت کرد. اما سازندگان درناهای کاغذی آنچنان در این همبستگی مشارکت نموده اند که با دیدن هزاران هزار درنای رنگی که نام سازنده و شهر سکونتش بر بال پرنده کاغذی خودنمایی می کند، هر شکی را به یقین تبدیل می سازد. این برنامه و نمایش سی هزار درنای کاغذی و به پرواز درآوردن نمادین پرنده هایی با رنگهای رنگین کمان که توسط بادکنکی سفید به آسمان می روند، یادآور هفت وادی داستان سیمرغ عطار است. یادداشتهای تبلیغاتی این برنامه ” سیمرغ شمایید! اگر یگانه شوید و یگانه شویم”؛ هم کمک می کند تا بیننده ی آن با درک صحیح تر “همرهی به جای همزبانی”، ساعتی را بیندیشد. آنهم با آموزش و ساخت هفت پرنده ای که در کارگاه دو روزه ی این موسسه در رواق هنر برج میلاد تهران- از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور فراخواهد گرفت.

  • 0

   0

   سی هزار درنای ساخته شده توسط مردم سراسر ایران پرگوهر، در انتظار بازدید شماست.
   این سی هزار پرنده ی درنا به نشانه سیمرغ داستان منطق الطیر عطار نیشابوری است. از آنجا که در میان ملتها اعداد و راز و رمز آنها از اهمیت خاصی برخوردار است ، بر آن شدیم تا ما نیز از هفت رنگ رنگین کمان و هفت وادی سیر داستان منطق الطیر الهام بگیریم و از آن روی که آدمی وقتی به نور محتاج می شود که تاریکی را لمس کرده باشد؛ پس، از رنگ سیاه شب آغاز کردیم. تا روشنایی و پایان راه این سفر که به سفیدی می رسد، رنگهایی را خواهید دید که هرکدام در جای خود دارای ارزش معنوی هوشمندانه ای است که این را نیز از بزرگان ادب پارسی به امانت گرفته در رنگهای این همایش استفاده کرده ایم. هفت پرنده ی اوریگامی می آموزید که میزان تاهایشان به ترتیب ازآسان تا سخت خواهد بود.
   سخت؟! چه باک از هزارتای کاغذی؟! که ملت ما سی هزار تای دل بهم گره زد تا یکبار دیگر صدای صلح خواهیش را به جهانیان برساند با سی هزار مرغ کاغذی! …. آری! سیمرغ شمایید! اگر یگانه شوید و یگانه شویم. دامها را ازمیان برمی داریم.
   . . . و جان کلام آنکه ؛ آرزوی قلبی هر ایرانی : صلح پایدار در همه جهان!

   موسسه فرهنگی هنری سرزمین کاغذ و تا
   – اوریگامی روشنا –
   مدیر اجرایی پروژه سیمرغ شمایید مجید آهنگ

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این آیین در سال ۱۹۵۵ در ژاپن پدید و برای بزرگداشت یاد و خاطره ی ساداکو ساساکی دختر ۱۲ ساله ی ژاپنی اهل هیروشیما که در اثر بمباران اتمی این شهر مبتلا به سرطان خون شده بود و به همین خاطر درگذشت برگزار میشود
  ساداکو که میدانست میمیرد اما بر اساس افسانه ای که میگفت اگر بیماری هزار درنای کاغذی بسازد بهبود می یابد شروع به ساخت درنا ها کرد و توانست ۶۴۴ درنا بسازد که زندگی دیگر به او مهلت نداد،بعد از مرگش همکلاسی هایش بقیه ی درنا ها را ساختند و هر ساله در روز جهانی صلح این مراسم به یادمان او برگزار میشود
  ساخت این درناها به شیوه ی اوریگامی ژاپنی(هنر ساخت حیوانات و اشیاء با کاغذ) است
  کتاب «ساداکو و هزار درنای کاغذی» رمانی واقعی بر اساس زندگی ساداکو است این کتاب را بیست و چند سال پیش در کودکی خوانده ام،مشتاق شدم یکبار دیگر این کتاب را پیدا کنم و دوباره بخوانم
  کاش ما کارهایی را که انجام میدهیم فلسفه و منشاءاش را هم بدانیم نه اینکه چون فقط یک رسم است در آن شرکت کنیم و ساداکو و امثال او را بتوانیم الگوی خود قرار دهیم
  ویکی پدیا اطلاعات خوبی در این باره به شما میدهد،من خلاصه گفتم
  ضمنا توی کتاب نوشته بود ساداکو ۱۴ سال داره

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان