میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 فوریه 2020 ساعت 3:27 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 19 دیدگاه 598 بازدید

از هیچ یک از نامزدهای باقیمانده «حمایتِ تشکیلاتی» نمی کنیم

بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در لارستان، خنج، گراش و اوز

از هیچ یک از نامزدهای باقیمانده «حمایتِ تشکیلاتی» نمی کنیم

با اعلام نتایج بررسی صلاحیت ها و مشخص شدن نامزدهای حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز که در بین آنها هیچ نامزدِ اصلاح طلبِ شناسنامه داری وجود ندارد همچنین درپی انتشار برخی شایعات و اخبار غیرموثق، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در منطقه طی بیانیه ای رسمی موضع خود را اعلام کرده است:

در این بیانیه آمده است:

***

به نام خداوند جان و خرد

مردم ارجمند حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز

همه می‌دانیم و تجربه بسیاری کشورهای جهان ثابت کرده که صندوق رأی بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه تقویت دموکراسی و بیان آزاد آرای ملت است.

در شعارهای اصلی ملت ایران در چهل و یک سال پیش نیز، «آزادی» به عنوان مرکز ثقل نهضت ملی- دینیِ ضد شاهنشاهی بود که یکی از مصداق‌های تحقق آن، انتخابات آزاد و رقابتی با حضور همه سلایق است.

اما امروز با وجود برخی پیشرفت‌هایی که در سطح کشور شاهد آن هستیم، موضوع انتخابات آزاد- آن هم انتخاباتِ نهادی که به گفته‌ی بنیانگذار این نظام باید «در رأس امور باشد»- با چالش‌های جدی روبرو شده است.

نه فقط به اعتقاد ما بلکه به نظرِ بسیاری از کارشناسان سیاسی و حقوقیِ مستقل، «نظارت استصوابی» و تنگ‌نظری‌های هیئت‌های نظارت و اجرایی با روح قانون اساسی، شعارهای انقلاب ۵۷ و حتی آرمان‌های برگرفته از سخنان رهبران اصلی جمهوری اسلامی ناسازگار است و در انتخاباتِ پیشِ رو، بسیاری از نامزدها به‌ویژه افرادِ وابسته به احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب و حتی برخی اعتدال‌گرایان را از گردونه رقابت خارج کرده است.

در حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز هم به روشنی دیده شد که هیچ یک از نامزدهای اصلاح‌طلب اعم از حزبی، شناسنامه‌دار یا کمتر شناخته شده توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشدند؛ با این اوصاف، در این حوزه همچون بسیاری نقاط کشورمان، انتخابات رقابتی مفهوم چندانی ندارد.

از این رو شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب در منطقه ضمن تأکید همیشگی بر لزوم بازگشت به شعارهای اصیل چهل و یک سال پیش در چنین روزهایی و اصول مهم قانون اساسی، رسماً اعلام می‌دارد: از هیچ یک از نامزدهای محترمِ این حوزه در انتخابات مجلس شورای اسلامی «حمایت تشکیلاتی» نمی‌کند و مشارکت در این فعالیت سیاسی را به میل و رغبت تک تک اعضا می‌سپارد؛ هرچند لازم است به همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات دوم اسفندماه نیز توصیه کرد که در همین فضا هم صیانت از آرای مردم در حوزه انتخابیه ضروری و مقتضای اخلاق و انصاف است.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در لارستان، خنج، گراش و اوز


19 نظر

 1. لارستانی گفت:

  2

  0

  حداقل کاری که اصلاح طلبان می توانند انجام بدهند این است که از اصولگرای تندرو حمایت نکنند و بذارن یک میانه رو به از حوزه لارستان به مجلس راه پیدا کند

 2. ناشناس گفت:

  2

  0

  با توجه به کارنامه نامطلوب دولت فعلی و همچنین خطی مشی رای دهی مردم خطه لارستان که اساساً طبق آمار ادوار گذشته عموماً به سمت اصولگراها (جناح راست) تمایل داشته، بعید به نظر میرسید که حتی اگر حمایتی هم میکردید، منجر به نتیجه میشد.

 3. ناشناس گفت:

  4

  0

  آقای بروجردی شکست قطعی خورد.اصولگرایان رو که از دست داد،اصلاح طلبان رو هم ایضا …
  این هست نتیجه بی هویتی سیاسی

 4. علی گفت:

  0

  0

  نظر سران اصلاحات چهار شهرستان هم همین است یا فقط چند نفر خاص این متن را نوشتند؟

 5. اسماعیل انصاری لاری گفت:

  2

  0

  کار بسیار پسندیده ای می کنید، انتظار می رفت برخی از کسانیکه خود را چهره و ویترین اصلاح طلبی و اعتدال گرایی در لارستان می دانستند با نگاه ژرف تری به انتخابات ورود می کردند و برای از میدان به در کردن حریف یا به زعم خویش دشمن، تن به فعالیت ذیل جریانی معلوم الحال نمی دادند. افرادیکه با چراغ سبز همسایگان متنفذ با سبقه ی ضد منطقه ای و دقیقا پس از افتادن سینی اشان از پشت بام عالم سیاست و علی الخصوص سفارت، قماربازانه و با ژست لارستان دوستی دایه ی مهربان تر از مادر شده اند. آری، گاهی سکوت سیاسی را نیز باید تمرین کرد.

 6. ناشناس گفت:

  2

  2

  هر چقدر که شما اصلاح طلبان آشغال نباشید جامع سالم تر و انسان های با ایمان تر و خداشناس تری بر جامعه حاکم می‌شوند…. شّرتان کم

  • لارستانی اصلاح طلب گفت:

   1

   1

   تا کور شود هر آنکه نتواند دید.
   ما اصلاح طلبان بودیم، هستیم و خواهیم بود.
   البته از یک اصولگرای متحجر هم انتظار دیگری جز این کلمات نیست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست عزیز این ادبیات زیبنده نیست.به هر حال بسیاری از دوستان و اقوام ما و شما اصلاح طلبند.

 7. انقلابی گفت:

  1

  0

  شاید شورای اصلاح طلبان در لار دو قسمت شده اند و ما خبر نداریم زیرا:
  تا آنجائیکه بنده خبر دارم آقای زاهدی کاندیدای دوره دهم مجلس از طرف اصلاح طلبان تمام قد در کنار آقای بروجردی یکی از کاندیداهای اصول گرا ایستاده است.۲- بر اساس شنیده ها آقای اکبر نجیب زاده فرماندار اصلاح طلب دولت تدبیر و امید در لارستان قرار است به عنوان رئیس ستاد آقای بروجردی فعالیت کند.۳-آقای حسین آیت اللهی اصلاح طلب در کنار دامادشان آقای بروجردی در فعالیت تبلیغاتی است۴-آقای محمد رضا نراقی اصلاح طلب در کنار آقای بروجردی فعالیت می کند.۵- آقای راسخی معاون سیاسی فرمانداری زمان آقای نجیب زاده و کارمند فعلی استانداری هرمزگان در فضای مجازی به نفع آقای بروجردی تبلیغ می کند.۶-آقای اسحاق شاکری اصلاح طلب در کنار آقای بروجردی اصول گرا در فعالیت و تشکیل گروههای واتساپی ست و ……میشود نام برد.لطفا مردم را روشن کنید که این همه اصلاح طلب در کنار یک اصول گرا چه توجیهی دارد ؟ اینکه بفرمائید فردی حمایت می کنند قابل قبول برای مردم نیست.

  • لارستانی گفت:

   4

   1

   سلام به شما بزرگوار.
   این افراد هیچ وقت یک اصلاح‌طلب تمام عیار برای ما به حساب نمیان و حداقل برای من که یه مشت وصولگرا و نان به نرخ روز خور بودن!
   اگر دوست داشته باشید خدمتتون عرض می‌کنیم که اکثریت اصلاح‌طلبان اصیل و پر و پا قرص منطقه، هرگز از بروجردی یا هیچ کس دیگه حمایت نمیکنن و اینها هم مشتی نیستن که نمونه خروار باشن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اینها نه اصولگرا هستن نه اصلاح طلب.فرصت طلبند

 8. علی گفت:

  0

  0

  شما برو به جناب […] برس اسماعیل خان اصلاح طلب.
  شنیدم جناب نماینده تشریف آوردند دفترتان. البته عکسا رو دیدم

 9. حبیب گفت:

  0

  0

  ان مردکه اصلاح طلب که مردم زیر بیرقش به سینه میزند با حضورش در حسینیه اقا کاظمی از حسینیه بیرونش کردنند.با شعار مرگ بر منافق

 10. ناشناس گفت:

  1

  0

  حبیب آقا بعثت وجود نازنین پیامبر ختمی مرتبت برای اشاعه مکارم اخلاق بوده است. شما به سید مداح سید شهید شاهد اهل بهشت امام حسین ع، از انصاف و ادب دور می شوید شک نکنید اولین اثر آن بر وجدان شماست و آن چند نفر که شعار دادند همیشه در هر زمانی بوده اند می خواستی ببینی ازبچه های همان حسینه که از او عذر خواستند.. شاید مردم واکنشی به این حرکت نشان ندادند ولی مردم لار با تند روی میانه ای ندارند. نگاه می کنند و انتخاب می کنند هرچه این حرکت ها بیش شود نقض غرض خود کرده ای

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  از دوم خرداد ۷۶, ۲۲ سال طول کشید تا اینکه بفهمم اصول گرا و اصلاح طلب تفاوت چندانی با هم ندارند.

 12. حبیب گفت:

  0

  1

  طلحه و زبیر؛ عاقبت دنیا زدگی و طمع ‌ورزی ودور از عدم شاخت از ولایت زمانه خود بودنند.تاریخ بر است از اینها.این مردک که عددی نیست سید باشد مداح باشد رزمنده یا جانباز ویا خانواده شهید .ببین الان کجای کار است رویش ها و . رزش ها

 13. حبیب گفت:

  0

  0

  طلحه و زبیر بیعت با علی(ع) را شکستند و جنگ جمل را به راه انداختند و هر دو در این جنگ کشته شدند و حضرت این دو را نبخشید. علی(ع) وقتی چشمش به صورت بی جان زبیر افتاد، خطاب به جسد او فرمود: تو مدتی با پیامبر خدا مصاحب بودی و با او پیوند خویشاوندی داشتی(زبیر پسر عمه پیامبر(ص) بود) ولی شیطان بر عقل تو مسلط شد و کار تو به این جا انجامید.(۱)

  حضرت چون جسد طلحه را دید فرمود: برای تو سابقه‏ای در اسلام بود که میتوانست تو را سود بخشد، ولی شیطان تو را گمراه کرد و لغزانید و به سوی آتش شتافتی.(۲) در این سخنان امام(ع) تسلط شیطان بر طلحه و زبیر را تصریح میفرماید، ولی از توبه یا بخشش آنان حرفی نمیزند.

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  حبیب چی رو به چی وصل میکنی؟ کلا تا اتفاقی میفته ربطش میدید به تاریخ اسلام و طبق معمول شما سمت حق هستید و طرف مقابلتان باطل!
  دورت گذشته حبیب!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان